Гіперплазія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гіперплазія – збільшення кількості структурних елементів тканин внаслідок їх надмірного новоутворення, яке відбувається шляхом амиотического – прямого і мітотичного – непрямого поділу. Під час яких так само відбувається нарощування цитоплазаматических ультраструктур, при яких в першу чергу змінюються рибосоми, ендоплазматичний ретикулум, мітохондрії, миофиламенты. По клітинному складу, гістологічно, виділяються: залозисто-кістозна гіперплазія, гіперплазія ендометрію, атипова гіперплазія ендометрія ( синонім - аденоматозний гіперплазія, аденоматоз), поліпи ендометрію.

На відміну від перших двох, атипова гіперплазія ендометрія, являє собою передракове захворювання, яке при відсутності необхідної терапії може спричинити за собою переродження в злоякісну пухлину. Процес, який найбільш часто відбувається в періоди менопаузи при припинення менструальних функцій за віком. Приблизно гіперпластичні передракові процеси, що переходять у рак ендометрія, що відбуваються у десяти відсотків хворих і іноді тривало персистують, а часом піддаються процесам зворотного розвитку.

Однак з урахуванням реальності загрози переходу процесів, що відбуваються в рак ендометрію, при виникненні перших симптомів захворювання необхідно більш уважне ставлення лікаря до хворих з аденоматозными поліпами і аденоматозом ендометрію.

Ризик виникнення злоякісної пухлини або малігнізації гіперпластичних процесів зростає при прогресуючих метаболічних порушеннях, виражених екстрагенітальними захворюваннями, порушенням ліпідного і вуглецевого обміну, розладами шлунково-кишкового тракту, функціональним розладом гепатобіліарної системи, ожирінням, супутніми розвитку патології эндрометрия.

Локальної, обмеженої формою гіперплазії, є поліп ендометрію. Який залежно регенеративного переважання тієї чи іншої клітинної структури, поділяється на : залозисто-фіброзні, залізисті і фіброзні поліпи.

Гіперплазія - причини

Причинами розвитку гіперплазії, що стимулюють проліферацію клітин, можуть служити:

- розлади регуляції процесів росту та обміну, порушення кореляційних зв'язків у системі внутрішньої секреції, посилення переважання функцій певних органів, під впливом тканинних стимуляторів росту – канцерогенних і бластомогенных речовин, продуктів тканинного розпаду і т. д.;

- спадкова обтяженість – рак молочної залози і статевих органів, міома матки, гіпертонічна хвороба і т. д., захворювання і розлади менструальної і репродуктивної функції, гіперпластичні процеси, оперативне втручання на статевих органах;

- супутні – ожиріння, гіперглікемія, мастопатія, розлад відповідальною за гормональний метаболізм функції печінки, ендометріоз.

Гіперплазія - симптоми

При захворюванні найчастіше явно виражені наступні симптоми:

- міжменструальні кров'янисті виділення;

- виникають після затримки менструального циклу, маткові кровотечі – короткі по часу, але з великою крововтратою або тривалі по тривалості з помірною крововтратою;

- часті відхилення, припинення або зупинення менструального циклу, а так само мізерні передменструальні і міжменструальні сукровичні виділення при нормальному менструальному циклі.

Гіперплазія - діагностика

Для постановки діагнозу необхідно:
- ультразвукове дослідження з використанням трансвагінального датчика;
- вишкрібання слизової оболонки тіла матки і цитологічне дослідження матеріалу. Проводити вишкрібання краще з початком кровотечі або напередодні менструації. Після чого необхідний огляд матки за допомогою оптичного зонда. Ступінь активізації гіперпластичних процесів можна визначити за допомогою радіоізотопного дослідження.

Гіперплазія - способи лікування

При виборі методів лікування відбуваються гіперпластичних процесів необхідно враховувати особливості: показання обстеження, вік хворої, інші гінекологічні захворювання.

Процес лікування поділяється на 3 категорії – хірургічне, медикаментозне і комбіноване.
Хірургічне включає проведення вишкрібання слизової матки з метою діагностики або з метою зупинки кровотечі. Проводитися методом лазерної аблации – припіканням. У разі низької ефективності або рецидивів, може бути призначено гістеректомія – видалення матки.

Медикаментозне, спрямоване на зниження рівня естрогенів, проводитися в основному групою препаратів до яких відносяться аналоги прогестерону і агоністи гонадропина рилізинг-гармона. Комбіноване включає в себе гормональну терапію і хірургічне втручання.

Гіпергідроз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гіпергідроз або як прийнято в медичній практиці – рясне потовиділення, не залежить від різних фізичних факторів, до числа яких відносяться перегрівання, підвищена рухова активність, висока температура навколишнього середовища і т. д,, так як потовиділення є фізіологічним процесом виділення водянистого секрету потовими залозами, що відбувається в організмі людини постійно. Захищають організм від гіпертермії або перегрівання і допомагаючи підтримувати гомеостаз випаровуючи піт з шкіри, тим самим охолоджуючи поверхню тіла і знижуючи її температуру.

Гіпергідроз - симптоми (ознаки)

Гіпергідроз, як порушення виражається в надмірному посиленні процесу потовиділення, а так само в зміні запаху поту, стає смердючим. Рясне потовиділення може бути загальним, при якому процес відбувається на всій поверхні людського тіла і супроводжується функціональними порушеннями ендокринної, нервової систем та низкою інфекційних захворювань і місцевим гіпергідрозом, при якому виражена пітливість на локальних ділянках тіла – долонях, підошвах, в пахвових областях, в ліктьових і колінних згинах, обумовленому кілька підвищеною збудливістю всієї нервової системи.

Найчастіше гіпергідроз завдає людям дуже серйозний дискомфорт, надаючи негативного впливу на якість їх життя і змушуючи перебувати в постійному нервовому напруженні. Ще більше провокативній потовиділення і в підсумку створюють практично замкнуте коло.

Гіпергідроз - причини захворювання

Процес потовиділення є природним механізмом, що сприяє забезпеченню охолодження організму і видалення зайвої рідини, продуктів розпаду, отруйних речовин і водно-сольового обміну. Найбільше потових залоз розташоване на долонях рук, на підошвах ніг і в пахвових западинах. За хімічним складом піт орієнтовно на 98-99% складається з води з різними домішками солей – фосфатів, хлоридів, сульфатів калію і натрію, а так само інших органічних речовин. Концентрація яких в секреті у всіх людей неоднакова і тому запах поту властивий людям носить індивідуальних характер. До складу поту домішуються ще і секрет сальних залоз і перебувають на шкірному покриві, бактерії.

Гіпергідроз є ще одним симптомом соматичних, нервово-психічних захворювань або наслідком недотримання звичайних правил особистої гігієни. Клінічно його поділяють на первинний і вторинний.

Первинний гіпергідроз, в основному, зустрічається у період статевого дозрівання у одного відсотка людей. Вторинний являє собою наслідок соматичних, ендокринних або неврологічних захворювань. Виявлення факторів яких, зумовлює подальше лікування. Під час якого насамперед необхідно виключити ендокринні, пухлинні та інфекційні захворювання. Регулювання потовиділення забезпечується вегетативною нервовою системою, яка відповідає за кровообіг, обмін речовин, виділення та розмноження.

Поділяється вона на парасимпатичну і симпатичну - регулює процеси потовиділення. При гіпергідрозі відбувається зміна її нормального функціонування, що тягне за собою порушення роботи потових залоз, у зв'язку з чим при найменшому хвилюванні тіло відразу ж покривається потім.

Гіпергідроз - способи лікування

Основним методом боротьби є ретельне дотримання особистої гігієни – щодня приймати душ, робити ванночки для стоп і долонь, проводити обтирання. Використовувати дезодоранти для знищення запаху поту.
Не рекомендується носити одяг, білизну і шкарпетки, виготовлені з синтетичних тканин. Міняти білизну слід якомога частіше. Необхідно виключити або обмежити в раціоні гостру, занадто гарячу їжу, нікотин, алкоголь, кава.

Якщо рясне потовиділення не є симптомом основного захворювання, то в лікуванні використовуються:

*медикаментозна терапія;
*фізіотерапевтичні методи;
*антиперспіранти;
*психотерапевтичні методи.

Хірургічні способи оздоровлення являють собою певний ризик, вдатися до якого варто тільки після консервативного лікування, якщо воно виявиться неефективним.

Дисбактеріоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Дисбактеріозне зважаючи самостійним захворюванням кишечника, є поширеним станом організму, що становлять порушення рівноваги між різними факторами навколишнього середовища і мікрофлорою шлунково-кишкового тракту.

У нормі кишечника перебувати оптимальне співвідношення аеробних і анаеробних лактобацил, гнильних бактерій, кишкової палички, а також дріжджоподібних грибків і ентерококів. Це стан організму називається– еубіоз. Без допомоги бактерій, людський організм не зможе засвоювати більшість поживних речовин.

Для дисбактеріозу характерні зміни якісного і кількісного співвідношення мікрофлори, яких достатньо для негативних впливів на функції кишечника.

Дисбактеріоз - причини

* Наявність хвороботворних мікробів (вірусних захворювань, сальмонельоз, дизентирия) або кишечнику паразитів, які виділяють речовини, що вбивають корисну мікрофлору.
* Безконтрольне застосування сильно діючих антибіотиків, знищують кишкові бактерії.
* Несприятливе навколишнє екологічне середовище і постійне перебування у стресовому стані.
* Наявність різних функціональних розладів та хронічних захворювань систем і органів.
* Стан імунодефіциту, часто супутнє деякими видами раку, хіміотерапії, Сніду.
* Неправильне харчування при якому організм людини отримує недостатню кількість сприяють зростанню корисної мікрофлори в організмі, речовин.
* Вживання в їжу речовин, що знищують корисні бактерії.

Дисбактеріоз - симптоми

Як правило ними можуть бути нудота, печія, відрижка. Іноді при виникненні захворювання з'являється неприємний запах з рота, неприємний присмак, а так само субфебрильна температура. У деяких людей, на різні продукти виникають алергічні реакції.

При виниклому дисбактеріозі кишечника, часто йдуть скарги на підвищене газоутворення і дискомфорт у животі. Турбують порушення стільця виражаються в запорах, проносах і нестійкому стільці, при болях в животі. Пронос у хворих частий, кашоподібної консистенції, смердючий, зеленуватий, поступово стає водянистим. Призводить до метеоризму.

У хворих з дисбактеріозом пропадає апетит, спостерігається слабкість, зниження робочої активності, головні болі, нездужання.

До симптомів захворювання так само відносяться:
* всілякі гастрити;
* інфекційні захворювання і виразка дванадцятипалої кишки;
* діатез і алергічні реакції;
* наслідку лікування сильними антибіотиками;
* кандидоз;
* погано загоюються рани;
* токсикоз у вагітних жінок.

Дисбактеріоз може викликати:
* захворювання печінки;
* екзему;
* цукровий діабет;
* цироз печінки;
* рак товстої кишки;
* імунодефіцит;
* синдром хронічної втоми;
* септичні кардити і поліартрит;
* рахіт і остеохондроз.

Дисбактеріоз - діагностика

Дослідження біохімічним методом мікробних метаболітів, бактеріологічне дослідження калу, хромато-мас-спектрометрія, ПЛР – діагностика.

Дисбактеріоз - лікування

Лікування захворювання полягає в комплексному підході, що забезпечує відновлення і нормалізацію мікрофлори кишечника, поліпшення його функціонування, лікування можливих супутніх захворювань. Застосування препаратів, що стимулюють життєдіяльність і ріст захисної мікрофлори кишечника і пригнічують патогенні мікроорганізми, що дозволяють створити стійко-необхідний баланс мікрофлори.

Для недопущення розвитку захворювання або його рецидивуючого характеру, рекомендується правильно приймати їжу, виключивши з меню: гостре, жирне, смажене.

Паралельно з антибіотиками застосовувати лікарські засоби і бактеріальні препарати, що підтримують нормальну роботу печінки, а так само ферменти, що прискорюють процес розщеплення їжі, усувають мальабсорбцию і диспепсію.

Яндекс.Метрика