Гіпотиреоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гіпотиреоз – це синдром, який зумовлений тим, що значно знижується функція щитовидної залози. Вперше така клінічна картина гіпотиреозу у дітей була описана в 1850 році в місті Карлінг, а у дорослих в 1874 році. Найцікавіше, що гіпотиреоз вважається самим першим ендокринним захворюванням, для якого застосовували замісну терапію. І для таких цілей в 1891 році Маррі запропонував застосовувати тканини щитовидної залози такої тварини як вівця. Звісно, сьогодні ситуація кардинально змінилася.

Сьогодні гіпотиреоз – це захворювання, яке виникає через брак виділення гормонів такого органу як щитовидна залоза. Взагалі, різняться: первинний. Вторинний, третинний гіпотиреоз.

Гіпотиреоз - причини захворювання

Отже, які ж реальні причини захворювання – гіпотиреозу?

Що стосується первинного гіпотиреозу, то тут значною мірою знижується вироблення гормонів, це може бути пов'язано з розвитком патологічного процесу в щитовидній залозі. А ось у вторинному гіпотиреозі викликається патологічним процесом такій системі як гіпоталамо-гіпофізарна, саме вона відповідає за роботу самої залози.
Існує кілька варіантів розвитку гіпотиреозу в первинному вигляді: альтерационный – тут хвороба розвивається через пошкодження тканин залози, це відбувається із-за слабкої імунної системи, медикаментозного втручання, травм і так далі. І йододефицитный варіант – це відбувається в тому випадку, якщо відбувається недостатнє надходження йоду в організм.

А ось причини розвитку вторинного гіпотиреозу - захворювання гіпоталамуса або гіпофіза.

Гіпотиреоз - симптоми захворювання

Взагалі симптоми прояви даного захворювання в основному залежать від його етіології, віку пацієнта, а також від того, з якою швидкістю розвивається дефіцит тиреоїдних гормонів. Найчастіше у пацієнтів домінують такі симптоми як захворювання - «маски». У зв'язку, з чим з'являється блідо-жовтяничний відтінок, дуже бідна міміка і погляд стає ніби побут відчужений.

Крім цього, ви можете спостерігати: потускнение волосся, посилене випадання. А поведінка пацієнтів може бути трохи уповільненим, особливо це помітно по мові, вона починається сповільнюватися і бути менш розбірливою. Головною скаргою може бути – сухість шкіри по всьому тілу. При цьому може з'явитися депресія, сонливість, зниження розумової активності.

Гіпотиреоз - діагностика захворювання

Діагностика гіпотиреозу – це доказ того, що знижується функція щитовидної залози, проводиться вона досить просто. Іншими словами, завдяки діагностиці визначається рівень Т4 і ТТГ, так що такі свідчення зможуть визначити присутній хвороба чи ні. В основні групи ризику гіпотиреозу: цукровий діабет, різні захворювання щитовидної залози, зоб, вітіліго і так далі. Діагностика проводиться за допомогою аналізів, які призначає фахівець.

Гіпотиреоз - лікування і профілактика

Лікування гіпотиреозу може проводитися за допомогою замісної терапії, завдяки левотироксину. В залежності від віку. Росту, ваги варіанти лікування можуть бути також різними. Лікування повинен призначати спеціаліст, після того, як пацієнт здасть ряд аналізів і буде підтверджено те, що захворювання дійсно є.

Профілактика гіпотиреозу полягає в основному в досконалості методик втручань на щитовидній залозі, та ту головне правильно підібрати дози антитиреоїдних засобів. Загалом, намагайтеся при найменших ознаках здавати всілякі аналізи, завдяки яким можна буде не тільки перемогти захворювання, але і запобігти.

Зоб - причини, симптоми, діагностика, лікування

Зоб (друга назва струма) – група захворювань, пов'язаних з вогнищевими новоутвореннями у районі щитовидної залози. Прояв негативних наслідків захворювання багато в чому залежить від гормонального фону, ніж від розташування і розмірів вузлового новоутворення.

Сучасна медицина виділяє наступні морфологічні форми зоба: вузловий колоїдний зоб, злоякісні пухлини в районі щитовидної залози, а також фолікулярні аденоми. Крім того, зоб класифікують за розташуванням: звичайний, кільцевої, загрудинний, дистопированный (зоб кореневої частини мови або додаткової частки щитовидної залози).

Зоб - причини захворювання

Наукою поки не встановлені точні причини виникнення зобу. Відомо, що чималу роль у формуванні хвороби відіграє генетична схильність, а також нестача йоду в організмі. Проте вважається, що зоб виникає через сукупного впливу відразу декількох негативних факторів. До них відносять наступні:

- енергетична недостатність (спадкова або набута);
- різноманітні захворювання внутрішніх органів;
- несприятливе навколишнє середовище.

Зоб - симптоми захворювання

Як правило, освіти, відносяться до щитовидній залозі, малі та незначні. Людина може не помічати їх наявності.

Додатково можуть діагностуватися наступні симптоми зобу:
- відчуття болю в горлі або наповненості горла;
- утруднення при диханні і ковтанні;
- прискорений пульс і серцебиття;
- пітливість і втрата ваги;
- стан депресії, втома;
- нервозність.

Зоб - діагностика захворювання

Первинна діагностика зобу полягає в пальпації залози. При виявленні новоутворення призначають УЗД для визначення точних розмірів освіти і обсягу щитовидної залози.

У тому випадку, якщо при пальпації та УЗД виявляється освіта діаметром 1 см і більше, призначається тонкоголкова аспіраційна біопсія. При менших розмірах вузла дана процедура проводиться лише при підозрі на злоякісну пухлину. Поєднання УЗД і біопсії дозволяє значно підвищити інформативність досліджень.

Якщо зоб занадто великий і розташований загрудинно, то існує небезпека його зміщення і компресії дихальних шляхів. У такій ситуації призначають рентген грудної клітки і стравоходу контрастированным барієм. Для більш детальної діагностики загрудинного зоба іноді вдаються до магнітно-резонансної томографії.

Зоб - лікування і профілактика

У більшості випадків зоб не вимагає медикаментозного чи хірургічного втручання, так як захворювання не має патологічного значення для організму. Таким пацієнтам достатньо контролювати перебіг захворювання та 1 раз на рік проходити УЗД і загальне обстеження щитовидної залози.

У разі великих розмірів зобу, які ведуть до компресійного синдрому або до змін зовнішності, необхідно знизити функціональне навантаження на щитовидну залозу. Таке лікування дозволить працювати залозі в нормальному режимі, при цьому не включаючи додаткові резерви, які призводять до виникнення новоутворень. Лікування зводиться або до прийому гормональних препаратів, або до усунення впливу патогенних для організму чинників.

Злоякісні утворення діагностуються в 5 відсотках випадків. В даній ситуації лікування може полягати у видаленні пухлини хірургічним шляхом або в застосуванні консервативної медикаментозної терапії. Варто відзначити, що хірургічне втручання не усуває причини зобу, тому важливо знизити вплив патогенних факторів, що призводять до виникнення захворювання.

Профілактика зобу зазвичай зводиться до підвищення частки йодованих продуктів у раціоні.

Запор - причини, симптоми, діагностика, лікування

Запор являє собою затримку стільця більш ніж на дві доби. Запор можна сміливо назвати частим розладом здоров'я. Більш запори часто зустрічається у дітей і літніх людей.

Запор - причини

Причини запору можуть бути найрізноманітнішими. Дуже часто причиною запору є ігнорування потреби спорожнення кишечника з-за банальної зайнятості. Якщо у людини спостерігається гемморой, з-за якого постійно виникає біль під час дефекації, то це також одна з можливих причин запору. Досить часто викликає запор неправильна дієта, відносно низька активність, постійні стреси, зміни режиму. Не можна забувати і про недостатнє вживання рідини, яка просто необхідна для організму людини.

Антидепресанти, діуретики, наркотичні засоби, деякі лікарські препарати – все це одні з причин запору. Нерідко запор виникає у грудних дітей, що одержують штучне вигодовування. В даному випадку причиною служать дуже густі живильні суміші. Що стосується літніх людей, то у них запори виникають по причині того, що м'язи черевної порожнини з часом стають набагато слабкіше.

Запор - симптоми

Серед основних симптомів запору можна відзначити неприємні відчуття переповнення кишечнику, постійне відчуття тиску в прямій кишці. Якщо людина відчуває підвищене газоутворення, то це також один із симптомів. Вкрай рекомендується звернутися за медичною допомогою, якщо під час запору помітна зміна форми калу, при цьому він набуває вигляду кульок, стрічок або тонких труб. Також краще звернутися до лікаря, коли з анального отвору здатні вийти тільки рідина і слиз. Якщо під час такого розладу спостерігається підвищення температури, втрата апетиту, газоутворення, болі в животі, то краще всього проконсультуватися у лікаря. При запорах може бути і госпіталізація, якщо він супроводжується дуже сильним здуттям живота, а також неможливістю виходу газів.

Запор - діагностика

В першу чергу діагностика запору передбачає ретельний розпитування пацієнта про його стилі життя, що він вживає в їжу і багато іншого. При необхідності можуть проводитися лабораторні дослідження. Одними з найпопулярніших вважаються біохімічне дослідження, копрологічне дослідження, загальний аналіз крові. Під час діагностики запорів нерідко може знадобитися рентгенографія черевної порожнини, а також тонкої кишки.

Запор - лікування

Під час лікування такого розладу, головне завдання лікаря полягає в тому, щоб виключити наявність геморою та анальних тріщин або деяких інших серйозних причин запору. Лікарем в обов'язковому порядку дається рекомендація щодо правильного харчування і, звичайно ж, режиму фізичної активності. В якості лікування може бути виписано яке-небудь підходяще проносний засіб. Також може бути приписана клізми або свічки. М'які проносні або свічки здатні тимчасово усунути запор. Але вкрай не рекомендується користуватися ними на постійній основі, якщо є бажання налагодити правильне функціонування кишечника, так як дуже швидко може виробитися залежність і організм вже не зможе самостійно спорожнятися.

В якості профілактики, бажано вживати в їжу якомога більше рідини, овочів і фруктів, а також цілісних злаків. Потрібно уникати кріплять продуктів харчування, іншими словами, тих продуктів, які здатні викликати твердий стілець. Необхідно до мінімуму скоротити кількість газованих напоїв в раціоні. Те ж саме стосується і кави. Потрібно постійно займатися спортом. Необхідно постійно дотримуватися режиму і вживати їжу 3-4 рази на день. Якщо виникає позив до дефекації, то ні в якому разі не потрібно відкладати його.

Яндекс.Метрика