Гіпотиреоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гіпотиреоз – це синдром, який зумовлений тим, що значно знижується функція щитовидної залози. Вперше така клінічна картина гіпотиреозу у дітей була описана в 1850 році в місті Карлінг, а у дорослих в 1874 році. Найцікавіше, що гіпотиреоз вважається самим першим ендокринним захворюванням, для якого застосовували замісну терапію. І для таких цілей в 1891 році Маррі запропонував застосовувати тканини щитовидної залози такої тварини як вівця. Звісно, сьогодні ситуація кардинально змінилася.

Сьогодні гіпотиреоз – це захворювання, яке виникає через брак виділення гормонів такого органу як щитовидна залоза. Взагалі, різняться: первинний. Вторинний, третинний гіпотиреоз.

Гіпотиреоз - причини захворювання

Отже, які ж реальні причини захворювання – гіпотиреозу?

Що стосується первинного гіпотиреозу, то тут значною мірою знижується вироблення гормонів, це може бути пов'язано з розвитком патологічного процесу в щитовидній залозі. А ось у вторинному гіпотиреозі викликається патологічним процесом такій системі як гіпоталамо-гіпофізарна, саме вона відповідає за роботу самої залози.
Існує кілька варіантів розвитку гіпотиреозу в первинному вигляді: альтерационный – тут хвороба розвивається через пошкодження тканин залози, це відбувається із-за слабкої імунної системи, медикаментозного втручання, травм і так далі. І йододефицитный варіант – це відбувається в тому випадку, якщо відбувається недостатнє надходження йоду в організм.

А ось причини розвитку вторинного гіпотиреозу - захворювання гіпоталамуса або гіпофіза.

Гіпотиреоз - симптоми захворювання

Взагалі симптоми прояви даного захворювання в основному залежать від його етіології, віку пацієнта, а також від того, з якою швидкістю розвивається дефіцит тиреоїдних гормонів. Найчастіше у пацієнтів домінують такі симптоми як захворювання - «маски». У зв'язку, з чим з'являється блідо-жовтяничний відтінок, дуже бідна міміка і погляд стає ніби побут відчужений.

Крім цього, ви можете спостерігати: потускнение волосся, посилене випадання. А поведінка пацієнтів може бути трохи уповільненим, особливо це помітно по мові, вона починається сповільнюватися і бути менш розбірливою. Головною скаргою може бути – сухість шкіри по всьому тілу. При цьому може з'явитися депресія, сонливість, зниження розумової активності.

Гіпотиреоз - діагностика захворювання

Діагностика гіпотиреозу – це доказ того, що знижується функція щитовидної залози, проводиться вона досить просто. Іншими словами, завдяки діагностиці визначається рівень Т4 і ТТГ, так що такі свідчення зможуть визначити присутній хвороба чи ні. В основні групи ризику гіпотиреозу: цукровий діабет, різні захворювання щитовидної залози, зоб, вітіліго і так далі. Діагностика проводиться за допомогою аналізів, які призначає фахівець.

Гіпотиреоз - лікування і профілактика

Лікування гіпотиреозу може проводитися за допомогою замісної терапії, завдяки левотироксину. В залежності від віку. Росту, ваги варіанти лікування можуть бути також різними. Лікування повинен призначати спеціаліст, після того, як пацієнт здасть ряд аналізів і буде підтверджено те, що захворювання дійсно є.

Профілактика гіпотиреозу полягає в основному в досконалості методик втручань на щитовидній залозі, та ту головне правильно підібрати дози антитиреоїдних засобів. Загалом, намагайтеся при найменших ознаках здавати всілякі аналізи, завдяки яким можна буде не тільки перемогти захворювання, але і запобігти.

Депресія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Депресія - це емоційний розлад, що характеризується поганим настроєм, загальмованістю думок і дій, при якому страждають практично всі сфери, включаючи емоційну, інтелектуальну, вольову та мотиваційну.

Депресія є дуже поширеним станом, яким, за деякими даними, страждає до 20% населення розвинених країн. Найчастіше вона проявляється в 20-50 років. Люди, які народилися у другій половині XX століття, схильні до депресії сильніше представників попередніх поколінь. Медики частково пов'язують це з більш високою поширеністю останнім часом наркоманії і токсикоманії.

Як правило, депресія триває 6-9 місяців, однак, від 15% до 20% пацієнтів переживають її протягом 2 років або довше.

Депресія - причини захворювання

Для класичної клінічної депресії характерні три основні симптоми: зміна емоційного фону, гальмування інтелектуальної діяльності та рухової активності. Настрій не просто знижується, а супроводжується почуттям безвихідності й туги, при цьому пригніченість або дратівливість не проходить протягом тривалого часу.

При депресії людина втрачає інтерес до раніше улюбленої ним діяльності; він постійно відчуває себе втомленим, у нього спостерігається занепад сил. Крім того, депресія може доповнюватися:

- песимізмом;
- почуттям провини, непотрібності, тривоги або страху;
- заниженою самооцінкою;
- погіршенням здатності концентруватися та приймати рішення,
- забудькуватістю;
- думками про смерть або самогубство;
- нестабільним апетитом, зниженням або збільшенням у вазі;
- порушенням сну (безсоння або пересипанням).

Депресія - діагностика захворювання

Діагностика депресії проводиться лікарем на підставі типових ознак і симптомів, підкріплених зазначенням на епізоди розлади, які були перенесені раніше, або наявністю захворювання у близьких родичів.

Для визначення ступеня депресії користуються стандартними методами, серед яких найбільш поширеним є шкала депресії Гамільтона. Заповнення цієї шкали здійснюється лікарем після клінічної бесіди і стаціонарного спостереження. У той же час, деякі інші опитувальники можуть бути заповнені хворим самостійно.

Для визначення причин деяких депресій необхідні лабораторні аналізи. Особливо вони виправдані у випадку депресії у жінок (із-за наявності у них гормональних факторів, які можуть сприяти розвитку захворювання). Також обстеження включає аналіз сечі, бактеріологічні аналізи, електрокардіограму, консультацію терапевта, невропатолога та окуліста, для жінок - консультацію гінеколога.

Депресія - лікування і профілактика

Сьогодні можна успішно лікувати навіть найважчі види депресії. Головною умовою для одужання є усвідомлення наявності проблем і звернення до фахівців. Лікування депресії повинно проводитися кваліфікованим фахівцем (це може бути психолог, психіатр або психотерапевтом).

Для лікування використовують психотерапевтичні методи і спеціальні лікарські засоби, антидепресанти. Для ефективного звільнення хворого від цього стану важливою є допомога рідних і близьких людей; не менш важлива самопоміч.

У медичній практиці є безліч прикладів виліковування від депресії при зміні способу життя. Дуже позитивно діє на людину, хворого депресією, нове цікаве хобі, цікаві подорожі, або більш доступні способи у вигляді занять спортом, спілкування з друзями і т. д.

Профілактика полягає в правильній організації відпочинку, достатньої тривалості сну, захист від емоційних потрясінь, заняттях спортом, планування свого часу, які допомагають не допустити стресових ситуацій, втрати сил і нервового виснаження.

Також ефективною профілактикою депресії фахівці вважають переважання в раціоні середземноморської дієти, основу якої складають свіжі фрукти і овочі, рослинна олія, морська риба. Вченими доведено, що при щоденному вживанні риби люди рідше страждають від перепадів настрою, нападів страху і невпевненості в собі.

Глисти - причини, симптоми, діагностика, лікування

Глисти (гельмінти) - це паразитичні черв'яки і їх личинки. Середовище їх існування організми людини, тварин або рослин. Це досить поширене захворювання, так як щорічно їм хворіє кожен другий чоловік. Паразити різних видів викликають у людини такі захворювання як аскаридоз, анкілостомоз або трихоцефальоз.

Більшість населення навіть не підозрює наявність глистів у своєму організмі. Причини потрапляння гельмінтів в організм людини відбувається із зовнішнього середовища. Вони мають свій цикл розмноження для збереження виду. В процесі розмноження гельмінти залишають один організм в. потрапляючи в зовнішнє середовище, знаходять нового господаря.

В існування гельмінтів дуже важливу роль відіграє переносник. З його допомогою є два варіанти переміщення паразитів: механічний – це, коли паразит не проходить усіх стадій розвитку, а тільки переміщається на відстань(як приклад, на тілі або слизової тварин); специфічний - паразит розвивається на одному проміжному етапі в організмі і переселяється в остаточний( наприклад, від людини до тварини).

Глистами (гельмінтами) можна заразитися при контакті з носієм збудника через шкіру і слизові. Таким способом в організм потрапляє нематода. Личинки паразитів можуть зберігатися в захисній оболонці до 3 років, добре переносячи коливання температур і ультрафіолет. В організм потрапляють через харчові продукти та воду методом поглинання цих продуктів.

У кишечнику людини самка аскариди відкладає приблизно 2000000 яєць кожні добу. Вони виводяться з організму разом з фекаліями. У цьому яйці при сприятливих умов починає розвиватися личинка, яка під дією травних соків звільняється від кокона. Вона впроваджується в кровоносні судини кишечника і живиться цим. При попаданні в кровоносну систему личинка потрапляє до різних органів тіла і активно починає рости тільки в капілярах легень. Симптоми, які проявляються при життєдіяльності гельмінтів - це кашель, який викликає личинка, зростаюча в бронхах. Людина при відкашлюванні і ковтанні провокує потрапляння личинки разом зі слизом у кишечник, де вона перетворюється на дорослу особину. Таким методом людина заражає сам себе.

Глисти - лікування і профілактика

Профілактикою гельмінтозу (зараження гельмінтами) буде елементарне утримання гігієни. Це поняття включає миття рук перед їжею, миття овочів, фруктів при вживанні в сирому вигляді. Для запобігання попадання гельмінтів організм не рекомендується пити сиру воду, тільки в кип'яченому вигляді. Всі продукти тваринного походження, будь – то м'ясо риби або іншої тварини, повинне піддаватися термічній обробці. Також краще уникати купання у водоймах, які розташовані недалеко від пасовищ і водопоїв.

За лікуванням глистів потрібно звернутися до терапевта або паразитологу. Деякі види гельмінтів важко визначити і вони легко плутаються з онкологічними захворюваннями. (альвеококоз). Таке захворювання як ехінокок можна вилікувати тільки хірургічним шляхом. А іноді паразити, які оселилися в організмі настільки доступні, що навіть не піддаються медикаментозному лікуванню, так як відбудеться зараження тисячами личинок.

Повне медикаментозне лікування може призначити тільки лікар, оскільки потрібно з'ясувати збудника даного захворювання. Основним препаратом, що часто призначаються пацієнтам, є Вермокс, при гельмінтозі.

Діагностика не завжди може виявити деякі види гельмінтів, за допомогою мазка. Так як даний лабораторний аналіз береться вдень, а такий вид гельмінтів, як гострики, ведуть нічний спосіб життя, і визначити їх можна тільки за виробленим антитілам в крові. На сьогоднішній день найбільш результативним способом з виявлення гельмінтів є вегетативний резонансний тест, розроблений німецьким лікарем Х. Шиммелем. Цей метод дозволяє виявити життєдіяльність гельмінтів на будь-якій стадії розвитку. Він безболісний і показує результат за невелику кількість часу.

Яндекс.Метрика