Гонорея - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гонорея - це один з видів венеричного захворювання, яке викликається гонококом. При цьому будуть уражені слизові оболонки сечостатевих органів. Також можуть бути вражені: пряма кишка, кон'юнктиви, слизова оболонка глотки.

Гонококи мало стійкі до навколишнього середовища, вони не здатні існувати поза організмом людини і гинуть в той час, коли субстрат висихає, так само цей вірус гине у воді з милом, крім цього, на гонокок мають згубну дію антибактеріальні та антисептичні засоби. Варто відзначити, що гонококи в людському організмі здатні швидко звикати до різних сульфаніламідних препаратів і антибіотиків.

Взагалі, дане захворювання передається статевим шляхом. Також можливо побутове зараження, це якщо були порушення гігієнічних правил.

Гонорея - причини захворювання

Отже, ми вже розібралися, що таку хворобу як гонорея викликають гонококи. Вони здатні оселитися в клітинах слизової і сечовипускальному каналі, при цьому викликають запальний процес. Під час статевого акту ці бактерії передаються партнеру. Оскільки ці бактерії не можуть жити у зовнішньому середовищі, ймовірність зараження через рушник, мочалку, а також інші туалетні приналежності дуже мала.

Гонорея - симптоми захворювання

Самими першими симптомами зараження гонореї у чоловіків служать виділення жовтого кольору з статевого члена, а також може бути хвороба при сечовипусканні. Такі ознаки можуть з'явитися через два-десять днів, але бувають випадки, коли перші симптоми з'являються через місяць, викликані бактеріальною інфекцією і обумовлені запалення сечовипускального каналу. Однією з реакцій організму на такі бактерії – це виділення, схожі на гній, вони здатні забруднювати білизну. Найцікавіше, що у десяти відсотків чоловіків можуть повністю відсутні симптоми, а це означає, що людина здатна поширювати гонорею навіть не знаючи того, що він захворів.

Ось у жінок, у більшості випадків зараження таким захворюванням, як гонорея протікає зовсім безсимптомно, тому до початку лікування проходить досить великий термін. Такий термін в значній мірі підвищує ризик того, що з'явиться ряд ускладнень, так що, навіть не підозрюючи про свою хворобу жінки автоматично стають розповсюджувачами інфекції.

Гонорея - діагностика захворювання

У чоловіків гонорея діагностується завдяки мікроскопічним дослідженням, тих виділень з уретри після зафарбування виділень спеціальним барвником. І надійність такого методу становить більше дев'яноста відсотків, тому час від часу варто здавати аналізи. А у тих чоловіків, що мали гомосексуальні зв'язки беруть ще й аналізи з уретри.

А ось для жінок єдина можливість провести діагностику – це посів. Але в будь-якому випадку не обійтися без мазків шийки матки і з прямої кишки. Також в деяких випадках беруться мазки з горла. Головне те, що в наш час не існує максимально ефективним методом виявлення такої хвороби гонореї.

Гонорея - лікування і профілактика

Найбільш ефективними методами лікування гонореї є ін'єкції пеніциліну з одночасним прийомом таблеток пробенециду, який здатний пригнічувати виведення пеніциліну із сечею. Багато центри рекомендують ще, і лікувати цю хворобу антибіотиком – цефтріаксону з доксицикліном.

Для профілактики рекомендується регулярно здавати кров на сифіліс, а також аналізи на ВІЛ-інфекцію. Крім цього, ті, хто мав акт із хворим гонореєю протягом тридцяти днів повинен в обов'язковому порядку пройти обстеження, сюди входить посів і пройти певний курс лікування, так як ймовірність захворіти гонореєю – велика.

Не забудьте про особисту профілактику: користуйтеся презервативом, а якщо відбувся статевий акт з випадковим партнером мийте статеві органи водою з милом, а також фахівці рекомендують відвідати пункт індивідуальної профілактики протягом двох годин після статевого акту.

Грибок нігтів на руках і ногах - як впоратися з цією неприємністю

Грибок нігтів - опис

Грибок нігтів - дуже неприємне захворювання, досить складно піддається лікуванню, з частими поверненнями до минулого при зупинці прийому препаратів. Грибків (мікозів) існує дуже багато, відмінності стосуються симптомів і шляхів зараження, які викликають грибкові організми дерматофіти, але лікування всіх грибкових уражень практично однакові. Передається інфекційне захворювання від людини до людини.

Грибкові ураження нігтя візуально характеризуються наступними симптомами:
- крихкість, розшарування нігтя;
- потовщення, що наростає з часом;
- надалі - кришіння або руйнування;
- зміна форми;
- втрата натурального кольору (ніготь стає тьмяний, нездоровий вигляд, часто темніє, набуває білий, коричневий, зелений колір ).

Трохи хімії

Розмноження грибків проходить в слабо-лужному і нейтральному середовищі, переважно при РН рівному 6-6, 7 (на відміну від РН здорової людини 5, 5). Несприятливою для розмноження мікозів є кисле середовище. У зв'язку з цим можна зазначити фактори ризику - пітливість, яка зсуває РН в лужну сторону. Цей же фактор посилюється позитивним впливом вологості на життєдіяльність мікроорганізмів.

Саме тому зоною посиленого розповсюдження мікозів є лазні, басейни, душові. Але і сушка не губить їх, а лише припиняє або уповільнює розвиток, причому властивості зберігаються роками, і суха лусочка може бути збудником нового вогнища захворювання. Грибки дуже стійкі мікроорганізми. Вони легко переносять зниження температури, не втрачають своїх властивостей навіть після заморожування.

Згубно впливає на них підвищення температури. Вони вмирають при 3-5 хвилинного кип'ятіння, тому такий спосіб застосовують для дезинфекції білизни, одягу, предметів побуту. Крім цього, знищує грибки протягом 15-20 хвилин розчин 1% формаліну, тому саме їм дезінфікують взуття. У хлорамине грибки гинуть протягом 30-40 хвилин.

Грибок стопи ніг

Багато дізнаються про наявність захворювання не відразу, а, наприклад, при плановому обстеженні, або коли вже видно явні симптоми. Лікувати мікози потрібно відразу ж після виявлення, так як при тривалому знаходженні в організмі людини мікози викликають скупчення токсинів, синтезованих грибками отруйних речовин. Те, що грибок поширюється на пальцях ніг найчастіше, можна пояснити менш інтенсивним кровообігом в пальцях ніг. Взуття перешкоджає нормальному надходженню повітря до ніг, особливо під час спеки і високої вологості.

Як можна заразитися грибком ніг?

Передає грибок вже інфікована людина. Може постраждати вся родина, якщо прийнято користуватися спільною ванною і загальними рушниками. Переносяться мікроорганізми і через педикюрні манікюрні приладдя, взуття, шкарпетки. У громадських місцях (басейни, спортивні зали), роздягальні, лазні – скрізь, де відкрита нога доступна для прилипання мокрою лусочки.

Хто найбільше схильний до захворювання грибка ніг?

Інфікування грибком швидше відбудеться у людей, що мають порушення кровообігу в ногах, деформації стопи і зайва вага. Крім цього негативно діють імунодефіцитні стани, стрес, тютюн, перевтома, алкогольні зловживання. Також сприяють зниженню імунітету, і, як наслідок, швидкому інфікування мікозами недостатнє харчування, анемія, тривале введення антибіотиків в організм.

Як починається захворювання грибком нігтів

У шкірі міжпальцевих складок на ногах з'являється лущення і відшарування, потім маленькі, заповнених рідиною пухирці, які лопаються, відкриваючи місця запалення, тріщини. Ранки не заживають тривалий час. На тильній стороні пальців також з'являються пухирці, потім утворюються ерозії і набряки. У самих крайніх випадках підвищується температура. Якщо грибок стопи не лікувати, він перейде на великі ділянки шкіри, доставляючи чимало клопоту. Медикаментозне лікування призначає фахівець-дерматолог. Спочатку він виявить вид мікозу при лабораторному дослідженні лусочок, а потім поведе курс лікування. Самим важким захворюванням є оніхомікоз.

Грибок нігтів на руках

Грибкова інфекція, потрапляючи на шкіру кистей (епідермофітія), викликає висип алергічного характеру, що нагадує мокнучу екзему. Починається реакція з боку долоні, в результаті механічного впливу, нераціональної терапії вогнищ інфекції на ступнях ніг. Безліч дрібних бульбашок усівають червонуваті диски. При лопании утворюється мокнуча поверхня, лущення, округлі ерозії з чіткими кордонами. Руки починають свербіти. Найчастіше це відбувається влітку, коли виділяється багато поту. Захворювання розвивається з 1 і 5 пальців.

Кошти від грибка нігтів

У минулі часи повністю вилікувати грибок можна було тільки хірургічним шляхом - видалялася нігтьова пластина. Новий ніготь міг також зрости з грибком. Лікування медичними засобами проводиться за рецептами. До складу лікувальних засобів входять саліцилова і молочна кислота, барвники (зеленка і синька), йод, сірка, оцтова есенція. Самостійно приготувати розчин можна, тільки знаючи точний склад інгредієнтів.

Лікування досить тривале, в деяких випадках може тривати рік і більше. Новітні препарати діють швидко, активно впливаючи на грибок. Вони цілком здатні зупинити розвиток мікозу. Приймати кошти потрібно 2-4 місяці, порівняно з 6-12 місяцями це великий прогрес. Прогресивні схеми, наприклад, пульс-терапія, тривають всього кілька тижнів.Існують препарати для прийому всередину у вигляді капсул і таблеток. Місцеві форми – це лаки і пластирі для нігтьових пластин. Накладати лаки і пластирі потрібно всього 1-2 рази в тиждень.

Лікарські засоби слід використовувати тільки за призначенням лікарів.

1. Протигрибкові препарати:
Флуконазол, Амфотерицин В, Кетоконазол, Клотримазол, Мікосист, Флузол, Флукозан, Леворин, Микогептин, Ністатин, Нізорал, Дифлюкан.
2. Зовнішні засоби: мазі і розчини:
Гризеофульвін, Мікозолон, Левориновая мазь, Ністатинова мазь, Тридерм, сироватка Микозан.

Лікування грибка нігтів і ніг

Важкі форми розвитку інфекції слід лікувати комплексно, поєднуючи місцеві засоби і внутрішні капсули і таблетки. Деякі препарати вже містять компоненти для подвійної дії - розм'якшення рогових мас і лікування. Для подібних цілей використовують і пристрої для апаратної обробки - спеціальні бормашини з фрезами. Зрозуміло, конкретна схема повинна підбиратися індивідуально. Сучасні протигрибкові препарати значно спростили процес знищення грибка, додаткові способи допомагають відновити ніготь і поліпшити його стан. Препарати активно впливають на грибок і утримуються в нігтях тривалий час.

Дезінфекція речей

Обов'язково потрібно провести обробку речей з метою дезінфекції. Все, з чим міг доторкнутися грибок, повинно бути дезинфекцію: особисті речі, білизна, взуття, предмети для догляду. Також потрібно обробити підлоги, стіни, різні полиці у лазнях, ванних кімнатах.
Важливою особливістю лікування грибкових захворювань є швидка адаптація організмів до лікувальних препаратів. Тобто, якщо пацієнт не долікував грибок, можливо повторне розвиток інфекції, і доведеться підбирати нові препарати, так як попереднє лікування може бути неефективним.

Профілактика грибка нігтів

Найкраще запобігти захворювання. Первинна профілактика складається з цілого комплексу гігієнічних заходів.

1. Особливо в жарку пору року і при підвищеній пітливості ніг слід користуватися спрэями і аерозолями, обробляти шкіру на підошві та міжпальцевих складках.
2. Носіть тільки зручну не тісне взуття.
3. Не користуйтеся чужими речами - рушниками, взуттям, постільною білизною.
4. Вживайте достатню кількість вітамінів.
Домашні засоби лікування мікозів
Існує досить багато ефективних способів лікування ураження грибком. Головне правило - якщо ви почали лікування, продовжувати його і не зупинятися, інакше зусилля будуть витрачені даремно.
1. Спиртовий розчин прополісу (20-30%). Змащувати уражені місця.
2. Накладати на осередки інфекції кашку цибулини, або протирати свіжовичавленим цибульним соком.
3. Склад для лікування грибка стопи: морквяний сік (1 столова ложка), оцтова есенція (1 чайна ложка). Змащувати уражені місця сумішшю таким же чином, як і зеленкою – намотати на паличку ватку.
4. Склад для лікування стійких грибкових інфекцій: сік часнику (1 чайна ложка), спирт 90 градусів (така ж кількість), дистильована вода. Це суміш можна застосовувати і для профілактики. Крім часникових компресів гарною підмогою буде прийом часнику всередину. Це може бути часниковий чай, відвар, настоянка. При мікозах перші позитивні результати наступають через 3-4 дні.
5. Вимити стопи і пустити їх у розчин винного оцту. Просочити оцтом шкарпетки і в них спати.
6. Масажувати уражене місце картоплею або картопляним соком змащувати.
Також хорошим засобом зі стародавніх часів вважається біг вранці по росі. Протягом 30 хвилин потрібно бігати, бажано по траві – це добре допомагає проти натоптишів, мозолів і інших шкірних висипань. Ноги не витирати, почекати, поки роса обсохне.

Лікування мозолів нігтя травами

Склад №1: м'ята, сіль. Стовкти листя з сіллю в кашку, накласти між пальцями на 60 хвилин.
Склад №2: трава молочай, кипляча вода. Настояти, закутавши в теплі речі. Робити ванночки для стоп на 30-40 хвилин.
Склад №3: квітки бузку, півсклянки спирту. Приготувати настойку (настоювати 2 тижні). Змащувати хворі місця.
Склад №4: кора дуба (3 частини), вербена (2 частини), плоди ожини сизої, календули квітки, хвоща польового (по 1 частині). Змішати все, відібрати 3 столові ложки суміші заварити окропом (1 стакан). Застосовувати як примочок.
Склад №5: міцний кава, занурити в неї руки, але не збовтувати осад. Кава може лікувати мікози на ногах, знімати біль у ступні. Поступово на п'ятах шкіра відшаровується, грибок зникає.

Дуже важливо пам'ятати!

Крім надзвичайної живучості в навколишньому середовищі грибок нігтів швидко розвиває несприйнятливість до речовин, що входять в основні протигрибкові препарати. Тобто, якщо грибок був не долечен, чи відбулося повторне інфікування, наприклад через стару взуття, то лікування минулим препаратом вже не буде настільки ефективно. Потрібно підбирати препарат з принципово іншим механізмом дії, наприклад інноваційну сироватку Микозан на основі фільтрату ферменту жита, яка має високу протигрибкову активність і при цьому не формує звикання у грибка. Ця сироватка руйнує грибок в глибоких шарах нігтя, тим самим зменшуючи ризик рецидивів.

Яндекс.Метрика