Готувати вдома небезпечно для серця

Дослідники з Чикаго з'ясували, що чим частіше люди готують тома, тим вище ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У тих же, чиє життя проходить не за плитою ймовірність появи таких хвороб скорочується на третину.

До такого висновку привів аналіз здоров'я 2700 жінок. Імовірно, даний феномен пояснюється тим, що вдома споживають набагато більше їжі, оскільки готують її самі. Вчені переконані, що стійка думка про необхідність приготування їжі виключно в домашніх умовах, нехтуючи вже готовими продуктами з магазину, потребує перегляду.


Знаєте, що відбувається з вами уві сні?

Що таке сон? Один з природних фізіологічних процесів людського організму, коли мозкова діяльність мінімальна, а реакція на навколишні подразники знижена. Сон багато в чому загадковий, таємниця сновидінь так до кінця і не розкрита. Проте ми цілком можемо дізнатися, що ж відбувається з нами, коли ми спимо і яка причина того, що відбувається.

Температурний режим

Під час сну з вечора до раннього ранку падає температура тіла людини в середньому на один градус. Причина – знижується величина швидкості обміну речовин. Але до моменту пробудження (приблизно за годину) тіло починає нагріватися, готуючись до періоду неспання.

Добовий режим коливань температури можливий тільки при стабільному розпорядку дня, коли сон регулярно змінюється неспанням. Зниженням температури тіла під час сну пояснюється нічний кутание і відчуття ознобу при дуже ранньому підйомі.

Рух очей

Такою дивовижною річчю, яка відбувається з людиною уві сні, можна назвати рух під закритими повіками очей сплячого. Якщо підняти повіки, стане видно, як швидко рухає людина очними яблуками. Проте відбувається рух тільки у фазі швидкого сну, під час найбільшої активності мозку. Вчені припускають, що в такий момент люди бачать сни.

Слух і нюх

Вважається, що уві сні людина може чути звуки. Згідно з останніми дослідженнями, шуми сприймаються не тільки гучні, здатні перервати сон, але і звичайна мова оскільки мозок не припиняє обробку інформації.

Дивовижні речі відбуваються з нюхом – воно просто відключається, якщо сон глибокий! Саме в цьому причина отруєння чадним газом у сні при пожежі, адже в безсонному стані неможливо не відчути запах гару.

Мозок не спить

Мозкова діяльність не припиняється навіть уві сні! На інтенсивну роботу мозок витрачає більшу частину всієї енергії організму, займаючись обробкою інформації, зібраної за день. Цілодобовою роботою органу пояснюються факти отримання у сні відповідей на багато питань, що не дають людині спокою вдень.

Експериментально була доведена така дивовижна річ, як швидке вирішення низки логічних завдань досліджуваними, які спали 12 годин на відміну від тих, хто спав менше або зовсім не спав.

Виділення рідин

У період сну виділення організмом вологи помітно знижується. Всім знайоме відчуття пересихання в роті в момент пробудження т. к. у сні слина не виділяється. Те ж відбувається і зі сльозами – сон уповільнює їх виділення. Вранці або після денної дрімоти з'являється бажання протерти очі.

М'язовий параліч

У фазі швидкого сну збуджений мозок демонструє дивовижні речі – такі яскраві сновидіння. В цей час м'язи сплячого абсолютно розслаблені, можна сказати, майже паралізовані. Якщо сон перервати в такий момент, людина не зможе навіть поворухнутись.

Незважаючи на майже повний параліч, за сигналом від мозку кілька разів за ніч м'язи входять в тонус для зміни пози і кращого постачання тканин киснем. Природа знайомих багатьом судомних скорочень м'язів під сні ученим поки не відома.

У сні відбувається безліч дивовижних речей, приміром, ерекції у чоловіків мають проблеми з потенцією, безпосередньо пов'язана з психогенною природою порушення, а хронічне недосипання може і зовсім перетворити людину на інваліда.

Готувати вдома небезпечно для серця

Дослідники з Чикаго з'ясували, що чим частіше люди готують тома, тим вище ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У тих же, чиє життя проходить не за плитою ймовірність появи таких хвороб скорочується на третину.

До такого висновку привів аналіз здоров'я 2700 жінок. Імовірно, даний феномен пояснюється тим, що вдома споживають набагато більше їжі, оскільки готують її самі. Вчені переконані, що стійка думка про необхідність приготування їжі виключно в домашніх умовах, нехтуючи вже готовими продуктами з магазину, потребує перегляду.

Названий простий тест для визначення тривалості життя

Бразильські вчені придумали простий тест, що дозволяє визначити тривалого життя. Достатньо всього лише схрестити ноги в такому положенні спробувати сісти на підлогу. Процедуру потрібно повторити десять разів.

Якщо людині вдасться здійснити дане фізична вправа більше семи разів, то стан його здоров'я, судячи з усього, знаходиться на високому рівні. Ті ж, кому і трьох разу не вдалося сісти з положення схрещених ніг, мають серйозний ризик померти протягом найближчих п'яти років.

Спочатку тест застосовувався для визначення гнучкості суглобів, проте вчені встановили, що показники м'язової сили можуть говорити про роботу організму в цілому.

Грудне вигодовування знижує ризик раку грудей на 20%

Британськими вченими було проведено велике дослідження, присвячене вивченню взаємозв'язку грудного вигодовування і раку грудей. Обстеження 750 тис. жінок показало, що годування дитини груддю є одним з найпотужніших засобів профілактики онкології грудей, в тому числі в самих агресивних її форм, що призводять до смерті. Фахівці переконані, що якщо б жінки добровільно не відмовлялися від грудного вигодовування своїх новонароджених малюків, величезна кількість випадків раку грудей можна було б запобігти.

Дуже часто жінки не хочуть годувати дітей грудьми з досить банальної причини – вони вважають це «негламурным», псує обриси їх фігури.

Цікаво, але недавні дослідження показували, що вплив грудного вигодовування на профілактику раку грудей невелике. Тепер же було встановлено більш вражаючі результати: годування груддю дозволяє знизити ризик розвитку раку на 20%.

Правильне освітлення кухні допомагає скинути вагу

Вчені з США встановили зв'язок між їжею і видом освітлення. Фахівці переконані, що якщо на кухні вкрутити блакитну електричну лампочку, то можна не тільки скоротити обсяг споживаної їжі, але і схуднути.

Виявилося, що блакитне освітлення додає продуктам харчування неприродний колір, що робить їх менш смачними. Цікаво, що спостереження не поширюється на жінок. Вчені переконані, що тут грає роль той факт, що основним критерієм оцінки жінками їжі є її запах. А от чоловіки з побоюванням ставляться до синього кольору їжі – вони ставлять під сумнів її безпеку.

Ефект синього кольору був протестований на 112 добровольцях. Учасники експерименту вживали однакові продукти, але під різним освітленням. У результаті з'ясувалося, що незважаючи на різні обсяги з'їденої їжі, рівень задоволення від спожитої їжі був однаковим.

Безсоння призводить до пошкодження клітин

Вчені зі США з'ясували, що безсоння цілком може призвести до загибелі клітин життєво важливих органів: печінки, легенів і тонкого кишечника. У разі ж нормалізації сну клітини саморегенерируются.

Лікарі володіють обґрунтованими припущеннями, що порушення сну здатні призвести до розвитку серцево-судинних і ракових захворювань. Якщо на початкових етапах зуміти вирішити проблему безсоння цілком можливо, то в занедбаному стані вона переходить в хронічну форму.

Останні дослідження показали, що пізній відхід до сну провокує у людини зростання негативних думок. Такі люди часто схильні до депресії і зацикленість на одному і тому ж. Для того щоб зберегти здоров'я і відчувати себе бадьорим протягом усього дня, фахівці рекомендують не тільки повноцінно висипатися, але і спланувати грамотний режим роботи і відпочинку.

Яндекс.Метрика