Гранульома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Венерична гранульома – це одне з захворювань, які венерологи відносять до класичних захворювань. Іншими словами, найбільш класичними венеричними хворобами вважаються: гонорея, сифіліс, венерична гранульома, м'який шанкр, паховий лімфогранулематоз. Гранульома ще має й іншу назву – це донованоз. Таке захворювання являє слабоконтагиозное, вялопрогрессирующее, хронічне захворювання у вигляді виразки, яка вражає деякі ділянки шкіри людини, а також лімфи в генітальної області.

Гранульома - причини захворювання

Головною причиною захворювання є статевий шлях передачі. Також існує маленький відсоток зараження гранульомою через тісний побутовий контакт, хоча дуже малоймовірно, але все-таки шанси є, з-за того, що така бактерія донована практично не здатна існувати за межами людського організму. Зазвичай, інкубаційний період захворювання з того моменту. Коли відбулося зараження, може становити близько тридцяти днів. Дана хвороба проявляється у вигляді папули, що має рожевий колір, далі така папула стає виразкою.

Гранульома - симптоми захворювання

Взагалі фахівці вважають, що інкубаційний період може тривати від доби до трьох місяців, але в середньому – тридцять днів. Його тривалість залежить від того, який стан у зараженої людини, від стану імунітету, в тому числі і від активності самих бактерій. І тільки після того, як інкубаційний період скінчиться, починають з'являтися перші симптоми – це яскраво червоні цятки, що мають невеликий розмір – три-п'ять міліметрів. Далі з'являється рожевий вузлик, після цього папула починає розростатися вшир, через два тижні діаметр може досягти чотири сантиметри.

Гранульома - симптоми захворювання

Взагалі фахівці вважають, що інкубаційний період може тривати від доби до трьох місяців, але в середньому – тридцять днів. Його тривалість залежить від того, який стан у зараженої людини, від стану імунітету, в тому числі і від активності самих бактерій. І тільки після того, як інкубаційний період скінчиться, починають з'являтися перші симптоми – це яскраво червоні цятки, що мають невеликий розмір – три-п'ять міліметрів. Далі з'являється рожевий вузлик, після цього папула починає розростатися вшир, через два тижні діаметр може досягти чотири сантиметри.

І вже по мірі прогресування венеричною гранульоми папула буде поступово розростатися в м'яку виразку, має м'ясисто-червоний колір і оксамитову поверхню. А ось дно такої виразки може бути зернисте, краї нерівні і підняті. При цьому, такі виразки можуть бути глибокими, так і поверхневими, в рідкісних випадках такі виразки руйнують тканину аж до кістки. При цьому така освіта має дуже неприємний запах. Найчастіше вражають статеві органи в області лобка, складках, на внутрішньому стегні і в промежині. Рідко спостерігаються випадки, коли вогнище ураження переходить в область навколо ануса. Крім цього, може бути уражена порожнину рота, обличчя, шиї.

Гранульома - діагностика захворювання

Для того щоб грамотно діагностувати дану венеричну гранулему, венеролог повинен у найкоротший термін виключити інші венеричні захворювання, мають схожі симптоми: м'який шанкр, чи сифіліс і так далі. Для цього проводяться різні проби, а також дослідження статевих органів обох партнерів, якщо це можливо за останні три-шість місяців. Також проводяться мікроскопічні дослідження, в тому випадку, коли картина гранульоми буде не зрозуміла, тоді може використовуватися ще і метод посіву.

Гранульома - лікування і профілактика

Ні в якому разі не варто займатися самолікуванням, і неправильне лікування може призвести до того, що хвороба гранульома може перейти в хронічну форму. Для того щоб позбутися від гранульоми лікар пропише вам курс антибіотиків і сульфаніламідні препарати.

Інсульт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Інсультом називають гостре порушення мозкового кровообігу, яке характеризується раптовим появою осередкових симптомів (порушення мови, руху), або загальномозкових симптомів (головного болю, нудоти, блювоти), що зберігаються більше доби. Якщо ці процеси тривають менше, то мова йде про минущих порушень мозкового кровообігу.

Інсульт може бути ішемічним і геморагічним. Під ішемічним інсультом, що становить від 80% до 85% всіх випадків цього захворювання, розуміють гостре порушення мозкового кровообігу, яке викликане тромбозом (закупоркою) артерій. Причиною геморагічного інсульту, який в давнину називали апоплексичним ударом, є розрив артерій. На його частку припадає відповідно від 15% до 20% захворювань.

Незалежно від виду інсульт є дуже небезпечним і динамічним процесом, тому, чим раніше пацієнту надається медична допомога, тим більш втішним є для нього прогноз.

Інсульт - причини

Найбільш поширеною причиною інсульту є церебральний тромбоз, який представляє собою закупорку згустком крові (тромбом) артерії, що постачає головний мозок. Також інсульт може виникати внаслідок крововиливу в мозок, тобто, внутрішньої кровотечі в головному мозку, що виникає при атеросклерозі хворого і одночасному з ним високому кров'яному тиску.

В цілому до причин інсульту відносять гіпертонію, хвороба серця, серцеву недостатність і церебральний атеросклероз. В залежності від того, чим інсульт викликаний, розвивається його певний вид.

Одним з основних факторів ризику виникнення інсульту є куріння. Дослідження показують, що при відмові від куріння вже через 5 років вірогідність захворювання, викликаного цією звичкою, зникає.

Також небезпечним в плані розвитку інсульту є стрес, так як він активізує виділення адреналіну, що провокує підвищення тиску і почастішання пульсу. При церебральному атеросклерозі це може стати причиною гострого порушення мозкового кровообігу. Особливо небезпечні тривалі негативні емоції, які не мають виходу.

Інсульт - симптоми

Запідозрити інсульт і терміново викликати швидку допомогу потрібно в разі появи у людини перекосу особи, обмеження руху (неможливості підняти руку або ногу), порушення мови. Однак, при виникненні гострого порушення мозкового кровообігу в артеріях, які відповідають за кровопостачання стовбура головного мозку і мозочка, визначення інсульту з таким явним ознаками не завжди буває можливим. В таких випадках він проявляється запамороченням, непритомністю, втратою свідомості, блювотою. При появі цих симптомів також потрібно терміново викликати швидку допомогу.

Інсульт - діагностика

Для постановки точного діагнозу спочатку відмежовують інсульт від інших гострих станів, які пов'язані з ураженням мозок; потім встановлюють його тип і уточнюють локалізацію крововиливи і можливі механізми його розвитку.

Лабораторна діагностика полягає у проведенні загального аналізу крові, загального аналізу сечі та біохімічних дослідженнях, які дозволяють визначити зміна білкових фракцій крові, підвищення рівня глюкози, холестерину, хлоридів.

Також проводиться дослідження спинно-мозкової рідини, яке є особливо інформативним при відсутності можливості проведення комп'ютерної томографії.

Інсульт - лікування і профілактика

Як тільки встановлено діагноз, повинен бути негайно розпочато лікування, так як при несвоєчасному наданні медичної допомоги хворий може постраждати від паралічу або отримати на все життя іншу інвалідність. Найбільш ефективна ця допомогу в перші хвилини і години захворювання.

Насамперед, хворого укладають і забезпечують йому достатній приплив свіжого повітря, розстебнувши у разі необхідності тісний одяг. Обов'язковим є видалення з рота протезів (при їх наявності), а також блювотних мас. Голова і плечі хворого повинні лежати на подушці, щоб шия не згиналася, викликаючи погіршення кровотоку по хребетних артеріях. Транспортувати хворого інсультом можна тільки лежачи!

Лікування інсульту полягає в курсі судинної терапії; використанні препаратів, що поліпшують мозковий обмін; киснетерапії; відновлювальному лікуванні (лікувальної фізкультури, масаж і т. д.).

Для лежачих хворих важливо забезпечити належний догляд, який полягає в перевертанні з боку на бік, зміні мокрої білизни, годуванні, очищення кишечника, вибромассаже грудної клітини.

Профілактика інсульту полягає, насамперед, у виявленні факторів ризику та дотримання здорового способу життя, який включає в себе такі заходи:

- забезпечення контролю високого кров'яного тиску (гіпертонії);
- дотримання дієти для зниження рівня холестерину та кількості насичених жирів у раціоні;
- повна відмова від куріння;
- контроль за рівнем цукру в крові;
- боротьба із зайвою вагою;
- фізична активність.

Інфаркт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Інфарктом міокарда називають загибель серцевого м'яза, причиною якої є її недостатнє кровопостачання. Тобто, інфаркт настає при різко виник дисбаланс між потребою серцевого м'яза (міокарда) в кисні і його надходженні.

Найчастіше він трапляється в людей у віці від 40 до 70 років, переважно чоловіків (однак, у віковій категорії від 70 років кількість чоловіків і жінок, у яких трапився інфаркт, приблизно однакове).

Інфаркт - це дуже небезпечне захворювання. Приблизно 30% від усіх випадків цього захворювання мають летальний результат до надання допомоги в умовах стаціонару протягом першої години з моменту прояву її симптомів. При стаціонарному лікуванні протягом перших 28 днів гине від 13% до 28%. У перший рік після інфаркту помирає від 4% до 10% хворих, а серед осіб старше 65 років - 35%.

Інфаркт - причини

Найбільш частою (у 90% випадків) причиною інфаркту міокарда є тромбоз вінцевої артерії, що виникає при атеросклерозі. Також інфаркт може виникнути в результаті спазму вінцевої артерії; закупорки пристінкового тромбу або тромбу на штучному клапані; пухлин; травми серця, і т. д.

До групи ризику виникнення інфаркту міокарда належать люди, які хворіють на цукровий діабет, артеріальну гіпертензію, а також мають високий рівень холестерину в крові, ведуть малорухливий спосіб життя і палять.

Інфаркт - симптоми

Інфаркт міокарда проявляється перш за все болем у грудній клітці, яка триває більше 20 хвилин і не проходить після прийому нітрогліцерину. Найчастіше вона локалізується за грудиною, але може відчуватися і в лівій руці, шиї, нижньої щелепи, спині, подложечной області, а також поширюватися на обидві руки з одночасним охопленням спини, подложечной області, шиї та нижньої щелепи. Характер такого болю буває стискаючим, розпираючий, здавлюють або пекучим.

Нерідко інфаркт міокарда проявляється аритмією, а іноді єдиним симптомом буває раптова зупинка серця.

У літніх людей інфаркт міокарда може проявлятися ознаками серцевої недостатності - задишкою, серцебиттям, або раптовими нападами пітливості, нудоти, запаморочення, а також різким зниженням артеріального тиску. Якщо вони хворіють на цукровий діабет, інфаркт можна запідозрити по різко виникла слабкості або короткочасної втрати свідомості, без чітко виражених больових відчуттів. Безболевым інфарктом страждають від 10% до 25% хворих.

Інфаркт - діагностика

До методів діагностики інфаркту міокарда відносять:
- електрокардіограму,
- ехокардіографію,
- аналіз крові на кардіотропну білки (наявність в крові тропонина, який в нормі відсутня в сироватці крові - це один з найбільш чутливих і ранніх ознак інфаркту);
- УЗД серця;
- рентгенографію грудної клітки, що дозволяє виявити ускладнення інфаркту.

Інфаркт - лікування і профілактика

Найчастіше при інфаркті трапляється так, що пацієнтові самому доводиться надавати собі першу допомогу. При появі стенокардії, яка свідчить про передінфарктному стані, хворому негайно необхідний нітрогліцерин, таблетку якого кладуть під язик. Якщо біль не проходить протягом 5 хвилин, береться друга таблетка, і, при необхідності, ще через 5 хвилин - третя. У разі відсутності ефекту від триразового прийому нітрогліцерину і збереженні болю терміново викликають швидку, до приїзду якої потрібно розжувати таблетку аспірину, запиваючи її водою.

Хворого з інфарктом міокарда невідкладно госпіталізують в блок інтенсивної терапії. Обов'язковим є дотримання суворого постільного режиму не менше 24 годин, дієти з обмеженням споживання жирів тваринного походження і солі. Подальші призначення полягають у знеболюючий лікуванні; лікуванні, предотвращающем формування тромбів; лікуванні для підтримки роботи серця у разі серцевої недостатності; лікуванні для усунення порушень ритму та ін У деяких випадках застосовують хірургічне лікування для відновлення проникності коронарних артерій.

Після гострого періоду слід приділити увагу реабілітаційному лікуванню хворого, яке полягає в боротьбі з артеріальною гіпертонією; зниження ваги; дотриманні дієти, що виключає продукти з високим вмістом холестерину і тваринні жири; повну відмову від шкідливих звичок, особливо паління; лікувальної фізкультури; санаторному і курортному лікуванні.

При правильному лікуванні, суворому дотриманні всіх лікарських рекомендацій і грамотної профілактики хворий, який переніс інфаркт міокарду, має всі шанси на довге і повноцінне життя.

Яндекс.Метрика