Імпотенція - причини, симптоми, діагностика, лікування

Під імпотенцією розуміють порушення потенції, статеве безсилля, яке проявляється в нездатності чоловіка вчинити статевий акт. Найчастіше вона виникає з-за якогось основного захворювання (ендокринної, нервової, серцево-судинного захворювання сечостатевої сфери) і зникає після його лікування.

Порушення ерекції може призвести до глибокої психологічної депресії, внести дисгармонію в сексуальні і сімейні відносини. Однак, останнім часом природа і причини виникнення імпотенції вивчені достатньо для того, щоб кожен чоловік міг отримати медичну допомогу для відновлення нормальної статевого життя.

Імпотенція - причини

Найчастіше імпотенція буває викликана:

1. Психологічними проблемами, які є причиною 20% від загальної кількості захворювання.

2. Малоактивним способом життя. При відсутності фізичних навантажень сповільнюється швидкість кровообігу, і багата киснем артеріальна кров не надходить у кровоносні судини статевого члена, що ускладнює ерекцію.

3. Курінням, яке є причиною травмування кровоносних судин, в тому числі і дрібних кровоносних судин статевого члена.

4. Ожирінням, так як при надмірній вазі у чоловіка знижується рівень гормону тестостерону, який бере участь в статевої функції.

5. Цукровий діабет, так як при підвищенні рівня глюкози доставка крові до дрібних кровоносних судинах утруднена.

6. Атеросклерозом, так як при надлишку холестерину в крові формуються атеросклеротичні бляшки, що перешкоджають притоку артеріальної крові та, відповідно, наповнення печеристих тіл в статевому члені;

7. Гіпогонадизмом, який представляє собою недостатню функцію статевих залоз і низьку вироблення ними чоловічого гормону тестостерону. В цьому випадку хворому необхідна допомога ендокринолога.

8. Пухлиною гіпофіза, яка може секретувати гормон пролактин, що викликає стійку еректильну дисфункцію.

Імпотенція - симптоми

Імпотенція, як правило, проявляється:

- слабкими або рідкісними ранковими эрекциями;
- слабкою ерекцією при статевому акті;
- швидким сім'явипорскуванням;
- сім'явипорскуванням при слабкій ерекції;
- утрудненням досягнення ерекції;
- зниженням статевого потягу;
- проблемами з ерекцією, які трапляються частіше 3-5 разів на місяць.

Однак, кожен чоловік повинен пам'ятати, що наявність симптомів не обов'язково вказує на наявність цього захворювання, і повернути статеву функцію в норму можна з допомогою певних своєчасних заходів.

Імпотенція - діагностика

Основним завданням діагностики у випадку з імпотенцією є встановлення її причин для відновлення еректильної функції та усунення емоційних переживань. Тому в першу чергу диференціюється психогенна і органічна імпотенція. Це робиться за допомогою простих і надійних методів - моніторингу нічних ерекцій і интракавернозного ін'єкційного тесту.

Якщо результати цих досліджень підтверджують органічну природу імпотенції, то з допомогою низки додаткових обстежень виявляють основну причину захворювання.

Імпотенція - лікування і профілактика

Методи лікування визначаються причинами виникнення імпотенції. Якщо імпотенція виникла внаслідок судинних захворювань, то її лікують введенням в кавернозну тканину судинорозширювальних препаратів (до одного разу в тиждень), а також місцевим негативним тиском для забезпечення припливу крові до статевого члена.

Ліки, особливо рослинного походження, які лікують імпотенцію, сприяють не тільки поліпшенню роботи кровоносних судин і збільшення тиску, але і підвищення тонусу всього організму. Такі ліки представлені, насамперед, елеутерококом, женьшенем, золотим коренем. Цілеспрямований вплив на еректильну функцію має тільки віагра, ефективність якої становить приблизно 75%.

Якщо імпотенція, викликана недостатнім виробленням гормону тестостерону, призначається гормональна терапія. Інгібітори пролактину також відносять до гормональної терапії.

При психологічної еректильної дисфункції хворому необхідна допомога психіатра або сексолога.

У деяких випадках може проводитися хірургічне втручання. До них відносяться судинні операції на пенісі і фаллопротезірування.

Кондилома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Кондилома – запальне явище, яке виражається специфічним розростанням слизових оболонок і шкіри. У разі запущеності хвороби кондиломи нерідко переростають у виразки. Захворювання вимагає своєчасного лікування, хоча і не виключається самолікування.

Кондилома - причини

Основною причиною виникнення кондилом є вірус папіломи людини. Однак у багатьох людей цей вірус знаходиться в стані спокою і не впливає на здоров'я. Провокуючим фактором розвитку кондиломи є неохайність людини і недотримання ряду гігієнічних норм.

Кондилома - симптоми

Кондиломи виникають звичайно в тих місцях, які травмуються під час статевих контактів. Причому від моменту зараження вірусом до появи перших кондилом може пройти від тижня до кількох років.

Захворювання починає проявляти себе бородавчастими утвореннями тілесного чи рожевого кольору, які розташовані на статевих органах. Розмір даних утворень коливається від міліметра до декількох сантиметрів, при цьому висипання можуть розростатися, набуваючи вигляду цвітної капусти.

У чоловіків кондиломи часто виникають на голівці пеніса, вінці головки, внутрішньому листку крайньої плоті і вуздечці. У жінок вражається великі і малі статеві губи, вуздечка статевих губ, зовнішній отвір сечівника, клітор, дівоча пліва, шийка матки і піхва.

Кондилома - діагностика

Як правило, для діагностики кондилом досить огляду лікарем, при типовому перебігу хвороби відсутня необхідність у визначенні типу вірусу папіломи людини. При постановці діагнозу необхідно виключати такі захворювання як широкі кондиломи (один із проявів сифілісу), а також контагіозний молюск.

За гострокінцеві кондиломи у чоловіків часто приймають папулезное намисто статевого члена (виявляється наявністю на члені декількох рядів окремо розташованих папул, діаметр яких 1-2 мм), проте такий випадок не є відхиленням від норми.

У жінок за кондиломи можуть прийняти микропапилломатоз статевих губ (окремі папули, які симетрично розташовані в області передодня піхви або на внутрішній поверхні статевих губ).

Кондилома - лікування і профілактика

Сучасна медицина пропонує велику кількість методів лікування кондилом, проте жоден з цих методів не дозволяє позбутися від вірусу папіломи людини. Сучасна терапія кондилом за своєю суттю є симптоматичною, її головна мета – зменшити вплив симптомів хвороби на життя пацієнта

Кріодеструкція за допомогою рідкого азоту. Даний метод припускає знищення кондилом за допомогою низьких температур. Процедура не вимагає знеболювання, легко переноситься і не залишає рубців.

Лікування лазером. Метод передбачає випалювання кондилом лазером. Процедура вимагає знеболення, також для неї характерні залишкові рубці. Терапія лазером використовується в якості резервного методу лікування.

Електрокоагуляція. Вплив на осередок захворювання високих температур. Метод також вимагає знеболювання і для нього характерні залишкові рубці.

Використання препарату подофиллотоксин (протипоказаний вагітним, жінкам дітородного віку під час лікування необхідна надійна контрацепція). Препарат викликає некроз кондилом. З побічних явищ можна відзначити помірне печіння і болючість. Лікування препаратом рекомендується проводити під контролем лікаря, незважаючи на те, що до ліків додається детальна інструкція.

Профілактика кондилом передбачає ретельне дотримання правил особистої гігієни.

Катаракта - причини, симптоми, діагностика, лікування

Катарактою називають захворювання ока, яке полягає в помутнінні основної речовини або капсули кришталика (зниження їх прозорості), що супроводжується зниженням гостроти зору. Катаракта може бути вродженою і набутою; прогресуючої або стаціонарною.

Вроджена катаракта не прогресує, і, якщо помутніння є не значним і не представляє небезпеку для нормального розвитку зорової системи дитини, то показано спостереження спеціаліста без проведення яких-небудь кардинальних лікувальних заходів.

Набута катаракта може бути:

- травматичної;
- ускладненої (тобто, що з'явилася внаслідок ускладнення якого-небудь очного або загального захворювання);
- віковий (розвинулась в процесі старіння організму).

Катаракта - причини

Точних даних про причини розвитку катаракти на сьогоднішній день немає, як і пояснення того, чому часто одне око виявляється більш травмованим, ніж інший. Достовірно відомо лише те, що катаракта утворюється із-за скупчення загиблих в результаті зашлаковування крові клітин кришталика, що призводить до помутніння.

Основний фактор ризику розвитку катаракти - це вік. Перші початкові помутніння в кришталику зазвичай починають з'являтися у віці від 40 до 50 років. Приблизно у половини людей, що досягли 65-річчя, в тій чи іншій мірі спостерігається помутніння кришталика, іноді - без порушень зору.

Також катаракта може розвинутися при цукровому діабеті, наявності катаракти у членів родини, травмі або запальних захворюваннях ока в минулому, очних операціях, тривалому використанні глюкокортикостероїдів, тривалому перебуванні на сонці, тривалому впливі іонізуючої радіації, курінні.

Катаракта - симптоми

Симптоми катаракти визначаються ступенем ураження кришталика. Як правило, хвороба проявляється:

- двоїнням у хворому оці при закритому другому оці;
- розпливчатістю, туманністю зображення, яке не піддається корекції окулярами;
- появою короткозорості;
- відчуттям відблисків, спалахів, особливо в нічний час;
- світлобоязню;
- появою ореоли навколо джерел світла;
- погіршенням колірного зору.

Катаракта - діагностика

Для того, щоб діагностувати катаракту, проводиться спеціальне обстеження. В першу чергу, воно включає перевірку гостроти зору, потім - дослідження за допомогою щілинної лампи (спеціального мікроскопа, який дозволяє побачити структури передньої частини ока при великому збільшенні). Також проводиться дослідження сітківки за допомогою щілинної лампи або офтальмоскопа.

Катаракта - лікування і профілактика

Як правило, лікування катаракти проводиться шляхом її хірургічного видалення. При цьому проводиться заміна помутнілого кришталика на штучний. Найсучасніший метод хірургічного втручання при катаракті - це ультразвукова факоемульсифікація. Сьогодні ця операція в усьому світі вважається цілком звичайною, її проводять в амбулаторних умовах під місцевою анестезією.

У 95% випадків вона допомагає поліпшити зір хворих. Під час такої операції хірург виробляє заміну кришталика, ураженого катарактою, штучним, пластиковим або силіконовим. Раніше кришталик віддаляється разом з капсулою, а сьогодні капсулу кришталика залишають на місці, поміщаючи в неї новий кришталик.

Для лікування катаракти дуже важлива рання діагностика. Всім особам до 65 років слід кожні 2-4 роки обстежуватися в офтальмолога; досягли 65-річного віку таке обстеження рекомендується проводити кожні 2 роки.

Щоб уповільнити розвиток катаракти в літньому віці, слід застосовувати очні краплі віцеін, вітафакол і т. д.

Для профілактики катаракти медики рекомендують відмовитися від куріння і дотримуватися збалансованої дієти.

Яндекс.Метрика