Кава зменшує ризик раку ротової порожнини

Команда фахівців з Американського Онкологічного Товариства у місті Атланта штату Джорджія провела нове дослідження, згідно з яким 4 чашки кави, випиті протягом доби, здатні майже вдвічі скоротити ризик смертельного раку порожнини рота незалежно від того, чи має людина тютюнову або алкогольну залежність. Як вважають експерти, можливість запобігати захворювання напою надають численні природні антиоксиданти, які в ньому містяться.

У своїй доповіді вчені відзначають: кава без кофеїну також сприяє профілактиці ракових пухлин порожнини рота, але в меншій мірі. За попередніми даними відомо, що, найімовірніше, джерелом профілактичних властивостей напою, як не дивно, є не кофеїн, а інші натуральні компоненти, що додаються до нього у процесі виробництва.

Варто помітити, що здатність запобігати раку ротової порожнини є далеко не єдиним корисним властивістю кави. Більш ранні дослідження говорять про те, що він може протистояти інсультів, розвитку хвороби Альцгеймера і раку кишечника. Перш ніж переконатися в тому, що продукт може забезпечувати захист від розвитку ракових пухлин порожнини рота, фахівці з Атланти вивчили дані майже про один мільйон чоловіків і жінок, реєструвати в Центрі Профілактики Раку в США, починаючи з 1982 року.

Коли вони проаналізували інформацію про звичному харчуванні пацієнтів, то виявили, що люди, які щодня выпивавшие більше 4 чашок кави, порівняно з іншими людьми страждали на рак рота на 49% рідше. Хоча і меншу, але все-таки істотну захист від захворювання отримали ті, хто вживав одну або дві чашки кави протягом доби, або пив каву без кофеїну. Абсолютно ніякої вигоди для свого здоров'я улюбленого напою не витягли любителі чаю.

Важливо сказати, що незважаючи навіть на корисні властивості, якими володіє кави, вживати його в надмірно великих дозах, що перевищують 1 літр в день, досить небезпечно, зважаючи на те, що він здатний збільшувати частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск, що, в свою чергу, може призвести до самих небажаних наслідків.

Фізична активність в будь-якому віці продовжує життя

З'явилося більше доказів того, що фізично активні люди живуть на кілька років довше, ніж неактивні люди. Ці докази настільки переконливі, що, за словами дослідників, можуть змусити неактивних встати і почати рухатися. Так, два з половиною години помірної фізичної активності на тиждень здатні додати майже шість додаткових років до нашого життя.

Ні для кого не секрет, що фізична активність і тренування дуже корисні, так як вони знижують ризик деяких захворювань. Канадські вчені вперше з'ясували, як фізична активність впливає на тривалість життя людей різних віків і расової приналежності.

Чоловіки, які у віці 20 років вели активний спосіб життя, повинні прожити на два з половиною роки більше тих, хто любить лежати на дивані. Цікаво, що на тривалості життя латиноамериканців, з незрозумілих поки причин, це ніяк не позначається.

Але в особливо вигідному становищі опиняються чорношкірі жінки. Вчені змогли довести, що тільки один годину енергійного бігу або плавання подовжує їхнє життя на 11 годин.

Що стосується літніх людей, білі чоловіки і жінки збільшують тривалість свого життя на 1, 2 і 1, 6 років відповідно, якщо ведуть активний спосіб життя у віці 80 років.

Результати дослідження трохи складно зрозуміти, так як вони розглядають можливі наслідки фізичної активності тільки з точки зору одного моменту в житті людини, а не протягом усієї його життя.

Згідно з ще одним дослідженням, опублікованим в минулому році, навіть 15 хвилин щоденної активності можуть внести свій внесок у збільшення тривалості життя. Більше того, вчені впевнені, що ці роки будуть періодом соціального, розумового і фізичного здоров'я.

Британка позбулася ока через контактної лінзи

Моторошна історія трапилася з мешканкою Великобританії. Звичайна контактна лінза викликала грибкове захворювання, яке позбавило 42-річну жінку лівого ока. Жаклін Стоун, так звати потерпілу, зізнається, що одноденні лінзи завдавали їй дискомфорт цілий день з моменту покупки. Спробувавши отримати лінзу ока, вона виявила, що лінза прилипла до очному яблуку.

Зір почав погіршуватися. Прописані лікарем очні краплі лише посилювали неприємні відчуття. В результаті жінка потрапила в лікарню з нагноєнням, яке, луснувши, пошкодило очне яблуко, і супроводжувалося страшною болем. Лікування потужними ліками викликало внутрішнє кровотеча.

У результаті ретельного обстеження була виявлена причина інфекції ‒ грибок під назвою Фузариум, який так роз'їв очей, що пошкодив 70 нервових закінчень. Незважаючи на 22 операції, медикам врятувати око не вдалося.

Втративши очі жінка подала в суд на компанію Alcon EyeCare UK Ltd., яка продала їй злощасні лінзи через свій інтернет-магазин, і на клініки, які вчасно не вжили термінових заходів.

Але, як кажуть фахівці, до подібних неприємностей може призвести неграмотне користування лінзами. Не можна очищати лінз водопровідною водою, брати їх немитими, а також мокрими руками. А прямуючи в басейн без маски або спеціальних окулярів, збираючись прийняти душ або ванну гарячу, лінзи взагалі не рекомендується надягати.

Віагра спалює жир?

Ця маленька блакитна пігулка з деяких пір стала використовуватися не тільки за своїм прямим призначенням. Спортсмени, наприклад, з її допомогою намагаються досягти переваги над своїми конкурентами. Зараз вона може привернути увагу людей, які бажають схуднути: дослідники повідомляють, що препарат допомагає спалювати жир.

Дослідники з Боннського університету годували мишей віагрою і виявили, що препарат перетворює білі жирові клітини, яких у більшості людей в достатку у вигляді складок на тілі, коричневі жирові клітини.

Хоча так званий " коричневий жир відомий науці відносно недавно, він вважається більш здоровим, так як замість того, щоб відкладатися в організмі, він, як піч, спалює калорії. Дослідники, що опублікували в минулому році свою роботу в журналі Journal of Clinical Investigation, виявили, що одна з форм коричневого жиру активізується, коли людям стає холодно. Інше дослідження, теж 2012 року, опубліковане в журналі Nature, стверджує, що ще одна форма коричневого жиру може бути створена з білого жиру в процесі тренування.

У лабораторних мишей, яких протягом семи днів щедро підгодовували цим препаратом, значна кількість білих жирових клітин перетворилося в коричневі жирові клітини. Правда, доза, яку отримували піддослідні тварини, приблизно в 10 разів перевищувала максимально допустиму дозу для людини.

Віагра (також відома як силденафіл) використовується для лікування еректильної дисфункції, легеневої артеріальної гіпертензії і висотної хвороби.

Нелюбима робота підриває здоров'я

Працівники, які залишаються на роботі з почуття обов'язку, схильні відразу до декількох проблем зі здоров'ям, включаючи виснаження, стрес і вигоряння, кажуть дослідники.

«Коли співробітники продовжують працювати в організації, тому що вони вважають, що у них немає інших варіантів, вони частіше відчувають емоційне виснаження», ‒ кажуть автори, вчені з Університету Конкордія в Монреалі.

При відсутності позитивних емоційних зв'язків з організацією зобов'язання, засноване на почутті боргу, сприймається як свого роду боргове зобов'язання і втрата незалежності, яка поступово емоційно виснажує людину.

Дослідження показало, що співробітники, які продовжували працювати в організаціях або з почуття обов'язку, або з причини, як їм здавалося, відсутність інших варіантів роботи частіше, ніж інші працівники, відчували психічні і фізичні проблеми зі здоров'ям. До таких висновків дослідники прийшли завдяки спостереженням за 260 працівниками з різних галузей промисловості.

Дослідження також показало, що люди з більш високою самооцінкою більше страждали від відсутності інших можливостей працевлаштування.

З часом це почуття може змусити людину покинути організацію, що призводить до плинності кадрів. Проте роботодавці, як вважають вчені, можуть вирішити ці обопільні проблеми.

Сенс полягає в тому, що роботодавці повинні намагатися мінімізувати такі настрої серед співробітників, розвиваючи їх здібності і компетентність, тим самим збільшуючи їх відчуття власної мобільності і, як ні парадоксально, сприяючи їх бажанням залишитися з організацією.

Вчені з'ясували, як гени викликають хвороби

Однією з найбільш складних завдань у галузі генетики було з'ясувати не тільки те, які гени сприяють виникненню захворювання, але те, що включає або вимикає ці гени, що робить одну людину з такими генами хворим, у той час як інший залишається здоровим.

Дослідники з Школи медицини Університету Джонса Хопкінса і Каролінського інституту в Швеції повідомили, що знайшли спосіб оцінити систему генного регулювання ‒ з допомогою хімічних міток, які дають команду генам бути чи не бути активними.

Дослідники порівняли 354 пацієнта, яким нещодавно був поставлений діагноз ревматоїдного артриту, і 337 здорових людей з метою вивчення їх ДНК на наявність хімічних міток, метильних груп, які можуть прикріплятися до генам та включити або вимкнути їх.

Це було набагато складніше, ніж просто вивчення самих генів, які залишаються незмінними. Хімічні мітки не такі стабільні. На їх присутність може вплинути навколишнє середовище, ліки або навіть активність інших, далеких генів. Вони можуть бути наслідком хвороби або самі викликати хворобу.

Вчені виявили чотири мітки, які пов'язані з хворобою. Вони були знайдені в кластері генів, контролюючих імунну реакцію і, як відомо, впливають на ризик розвитку ревматоїдного артриту.

Хімічні мітки можуть допомогти визначити, чи розвинеться хвороба у людини, носія певних генів. У контрольній групі були люди, носії варіацій гена, що визначає схильність людини до артриту, але у них не було цих чотирьох хімічних міток, відповідно, не було і хвороби.

Яндекс.Метрика