Кишкові бактерії можуть стати причиною серцевого нападу
Ймовірність серцевого нападу у людини може бути обумовлена складом бактерій його кишечника, стверджують американські вчені. Вони також отримали докази того, що різні препарати, які застосовуються для регуляції кишкової мікрофлори, здатні якщо не запобігти ризик серцевих захворювань, то хоча б знизити їх.

Дослідники провели серію цікавих експериментів, в яких піддослідними були щури. Гризунів розділили на три групи і годували по-різному. Одна з груп отримувала традиційну їжу, другій групі їжа діставалася з додаванням антибіотиків, а третя група харчувалася пробіотиками.

Відомо, що антибіотики і пробіотики змінюють склад мікрофлори кишечника. Але в ході даного дослідження також з'ясувалося, що вони пригнічують виробництво гормону лептину, а він впливає на апетит і метаболізм. Як наслідок тварини з першої групи піддавалися чималого ризику серцевого нападу, а ось ризик серцевого нападу серед піддослідних з другої і третьої груп був незначним.

Логічно припустити, що в цілях профілактики хвороб серця потрібно їсти йогурт. Можливо, кажуть фахівці, але цього може виявитися недостатньо, тому говорити про це ще рано. У всякому разі, механізм відновлення організму після травм завдяки мікробам став для них більш зрозумілим.

Відкриття, на думку його авторів, виявиться корисним у розробці нових методів діагностики серцевих захворювань та їх лікування, в тому числі способів профілактики серцевих нападів.
Кожна третя жінка страждає від зневоднення
Щоб добре себе почувати і відмінно виглядати, людині потрібна рідина. Між тим світова статистика свідчить, що кожна третя жінка страждає від дегідратації. Причина в тому, що багато людей не втамовують спрагу в достатній мірі. Часто жага приймається за почуття голоду, а солоні і шкідливі продукти призводять не тільки до зневоднення, але і до зайвої ваги і проблем зі здоров'ям.

Як уникнути зневоднення? Пити можна не тільки чисту воду, але і будь-які безалкогольні напої, за винятком солодких шипучок. Вода міститься в багатьох стравах. Багато води з «вітамінами» в огірках, помідорах, селері і редисці.

Можна включати в раціон різноманітні напої: так легше наситити організм вологою. Але краще вибирати те, що більше подобається, адже так можна випити дуже багато. Що стосується газованої мінеральної води, то її споживання має бути в межах розумного, особливо, якщо це не звичайна, а лікувальна мінеральна вода.

Ознаками нестачі рідини в організмі можуть бути хронічна втома, погане увагу, запори, головний біль, різке старіння шкіри. Щоб уникнути цього, слід випивати вранці стакан звичайної теплої води і пити протягом дня маленькими ковтками. Нескладно розрахувати свою індивідуальну норму. У розрахунок береться температура навколишнього середовища і вагу людини. При температурі двадцять градусів на кожний кілограм ваги потрібно близько двадцяти мілілітрів рідини. При спеці норма відповідно збільшується.
Йога зміцнює імунітет на рівні генів
Захоплюється йогою величезна кількість людей, і не дивно, адже заняття йогою не тільки розслаблюють, але і допомагають зібратися з думками. А останнє дослідження норвезьких учених довело, що йога ще і покращує імунітет, впливаючи на гени і змінюючи їх експресію. Причому ефект не примушує себе довго чекати, а проявляється відразу ж після тренування і, що ще більш важливо, є довгостроковими.

Щоб зрозуміти механізм біологічного впливу медитацій і асан на організм людини, вчені з Осло провели експеримент. Кожен з 10 добровольців протягом двох днів вранці займався йогою. Потім протягом наступних двох днів люди за дві години прогулювалися на природі і слухали при цьому класичну музику або джаз. Щоразу до і після тренування в учасників брали кров на предмет дослідження мононуклеарних клітин.

З'ясувалося, що в обох випадках експресії генів зазнають зміни, але після занять йогою в імунокомпетентних клітинах було виявлено 111 працюючих генів, а після піших прогулянок ‒ 38, тобто в три рази менше.

Вчені знали і раніше, що релаксуючі вправи можуть змінювати експресію генів. У 2008 році американські дослідники довели, що йога і пілатес дають поштовх процесу перетворення спадкової інформації в генах у РНК або білок, а це і є експресія генів. Несподіванкою виявилося те, що вплив на імунну систему при цьому миттєве.
Полоскання для порожнини рота лише посилюють поганий запах
Виробники ополіскувачів для рота обіцяють нам незмінно свіже дихання, але на ділі виявляється, що вони якщо і допомагають, то лише на час. Єдине, що може допомогти позбавитися від небажаного запаху з рота, так це чистка зубів за всіма правилами.

Реклама ополіскувачів для порожнини рота обіцяє споживачам не тільки позбавлення від неприємного запаху, але і зцілення хвороб ясен, які породжують цей запах. Хвороби ясен починаються з того, що на зубах і яснах скупчуються бактерії, утворюючи специфічний зубний наліт. Видалити їх здатна професійна чистка зубів, а не полоскання, нехай навіть і з ополіскувачем.

Багато експертів стверджують, що дія ополіскувачів для рота направлено на наслідок, а не причину неприємного запаху, тому ефект від них носить лише тимчасовий характер. Запах ополіскувача теж не грає ніякої ролі. Будь то м'ята або апельсин, все одно це засіб діє зовсім нетривалий час.

Однак виробники даної продукції теж посилаються на наукові дані, які свідчать про їх ефективність. У цьому році журнал Journal of Clinical Dentistry опублікував результати дослідження, згідно з якими з допомогою антисептичних ополіскувачів за 6 місяців можна знизити і відкладення нальоту на зубах, і прояв гінгівіту, якщо користуватися ними два рази в день. Але багато фахівців відносяться до таких висновків скептично.

Доктор Філ Стеммер, спеціаліст стоматологічного центру в Лондоні Fresh Breath Centre, стверджує, що достатньо правильно чистити зуби і користуватися зубною ниткою, і пошкодження ясен і, як наслідок, неприємний запах ніколи не дадуть про себе знати. Хоча полоскання протягом 30 секунд рідиною і здається більш легким рішенням проблеми, краще 2-3 хвилини попрацювати зубною щіткою і ниткою. Це самий ефективний спосіб.
Спокійна музика дуже корисна для серця
Проаналізувавши експериментальні дані, американські вчені зробили наступний висновок: приємні і спокійні музичні мелодії зміцнюють серцевий м'яз. Добровольців, що беруть участь в дослідженні, розділили на дві групи. Респонденти з першої слухали тиху і веселу музику, учасники з другої прослуховували тривожну і гучну.

Виявилося, що слухаючи музичні композиції різної гучності і тональності, люди відчувають емоції, по-різному впливають на ендотелій (шар клітин, що покриває внутрішній сегмент лімфатичних і кровоносних судин, порожнин серця). Ендотелій з'єднує субстанції, що відповідають за координацію кровотоку, контроль згортання крові і скоротливу активність серця. Іншими словами — ендотелій надає прямий вплив на функціонування серцево-судинної системи.

У людей, які слухали спокійну музику, відзначалося активне розширення судин. А ось у слухачів тривожною і гучної музики даний ефект зафіксовано не було. Крім позитивного впливу на серці музика є відмінним ліками від високого тиску. Люди, які страждають гіпертонією, щодня слухаючи розслаблюючі композиції можуть істотно знизити тиск, причому отриманий результат закріплюється надовго.

Музика допомагає притупити больові відчуття при головних болях і мігрені. Незамінна вона і в період відновлення після серцевого нападу. Регулярна доза улюбленої джаз, поп або класичної музики здатна швидко повернути здатності до концентрації уваги і вербальну пам'ять.
Смійтеся по півгодини в день для зміцнення судин, імунітету і нервів
Кажуть, ми стали менше сміятися. Замість 15 хвилин в день, як це було років 50 тому, що ми сміємося не більше п'яти хвилин. Виною цьому напружений ритм життя, вважають італійські дослідники з Інституту психосоматичної медицини.

Ученим давно відомо, що люди, налаштовані позитивно, живуть довше. Сміх не тільки створює гарний настрій, але і самим сприятливим чином впливає на фізичне здоров'я людини. Про це наочно свідчить експеримент, проведений в Мэрилендской медичній школі в Балтіморі (США). Здоровим чоловікам запропонували подивитися два фільми – спочатку смішний, а потім депресивний. При перегляді смішного фільму швидкість кровообігу у людей збільшувалася на 22%, а при перегляді важкого фільму знижувалася на 35%.

Сміх допомагає боротися зі звуженням судин, яке, як відомо, може бути небезпечно для здоров'я. Зокрема, під час сміху судини розширюються аналогічно тому, як це буває після занять аеробікою. Дослідники не закликають замінити сміхом спорт, але рекомендують частіше сміятися. Італійські експерти вважають, що добова доза сміху повинна становити не менше півгодини. Посмішки і іронія не вважаються.

Сміх сприяє виробленню в організмі таких природних «наркотиків», як допамін, ендорфін і енкефалінів, які не тільки покращують настрій, але і притупляють біль. Але цим корисні ефекти сміху не вичерпуються. Це також тренування і розслаблення м'язів, зміцнення імунної системи, поліпшення дихання, циркуляції крові і роботи нервової системи, підвищення витривалості, зниження рівня гормонів стресу. У психологічному плані це підвищення самооцінки, стимулювання творчого мислення і пам'яті, поліпшення відносин з людьми.

Так що, смійтеся і хохочите на здоров'я!
Яндекс.Метрика