Клімакс - причини, симптоми, діагностика, лікування

Клімаксом називають фізіологічний період у житті жінки, який характеризується згасанням репродуктивної функції з-за гормональних змін в організмі. Почавшись після 40 років, він триває близько 10 років, проявляючись поступовим припиненням менструації.

Для першої фази клімактеричного періоду (пременопаузи), характерне порушення ритму менструацій і тривалості менструального циклу. Друга фаза (постменопауза) характеризується згасанням гормональної активності яєчників після припинення менструації і закінчується настанням так званого фізіологічного спокою статевої системи.

Клімакс - причини

Причиною проявів клімаксу є тимчасова дезорганізація функцій організму жінки в зв'язку з пониженням функції статевих залоз. На тяжкість перебігу клімаксу найбільше впливають стресові фактори, психоемоційні або сексуальні порушення, гострі або хронічні захворювання, які є у жінки.

Клімакс - симптоми

Дуже часто клімактеричний період супроводжується дисфункціональними матковими кровотечами – тривалими нерегулярними кровотечами різної тривалості та інтенсивності.

Також він може супроводжуватися різними вегето-судинними і ендокринними розладами, такими, як раптові напади припливу крові до верхньої половини тулуба і обличчя («жар»), пітливість, схильність до депресії, дратівливість, коливання артеріального тиску, підвищена сухість шкіри і слизових оболонок, прискорене сечовипускання, розлади сну.

Всі ці порушення, які виникають на тлі дефіциту жіночих статевих гормонів, називають клімактеричним синдромом.

Тяжкість клімактеричного синдрому прийнято визначати частотою припливів спека. До 10 припливів на добу говорять про легкій формі; до 20 припливів, які супроводжуються запамороченнями, прискореним серцебиттям, вказують на середню тяжкість; понад 20 припливів, які отягощаются різкими коливаннями артеріального тиску, нападами серцебиття, слабкістю, втратою працездатності, говорять про важкій формі клімактеричного синдрому.

Клімакс - діагностика

Зазвичай діагностувати клімактеричний синдром не складно, через прояви його характерних симптомів у певному віці і збіг їх за часом з порушенням менструального циклу або припиненням менструацій.

Однак, діагностика може затрудняться різними супутніми захворюваннями жінки, які можуть протікати одночасно з клімаксом. Справа в тому, що клімакс може стати причиною загострення соматичних захворювань, які, в свою чергу, ускладнюють її перебіг і сприяють прояву нетипових симптомів.

У цьому випадку діагностику проводять за допомогою спеціальних методів, що дають можливість вивчити функціональний стан яєчників: гістологічного дослідження зіскрібка слизової оболонки матки і кольпоцитологического дослідження піхвових мазків у динаміці. Також проводять роздільне діагностичне вишкрібання слизової оболонки матки та каналу шийки матки для подальшого гістологічного дослідження зіскрібка.

Клімакс - лікування і профілактика

Перебіг клімаксу у легких формах досить супроводжувати прийомом седативних препаратів, гіпотензивних засобів, бета-блокаторів. Рекомендуються відмовитися від куріння, займатися легкими фізичними вправами (ранковою гімнастикою), обмежити в раціоні вміст вуглеводів і жирів, проводити легкі водні процедури (душ, обливання).

Якщо призначить лікар, слід використовувати спеціально розроблені для лікування клімактеричних порушень препарати естрогенів і гестагенів. Не можна застосовувати без консультації з лікарем, так як гормонотерапія має цілих ряд протипоказань. Насамперед, мова йде про маткових кровотечах невстановленої етіології; пухлинах матки, яєчників, молочних залоз; тромбофлебіті в анамнезі; захворюваннях печінки, нирок; підвищеному тиску; тяжких формах цукрового діабету.

У разі дисфункціональних маткових кровотеч діагностичне вишкрібання ендометрія, яке проводять перед початком лікування, може мати одночасно і лікувальну дію. Якщо спостерігаються рецидивуючі маткові кровотечі або гіперпластичні процеси ендометрію, то жінкам старше 45 призначається гормональна терапія в циклічному або безперервному режимі.

Лімфостаз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Лімфостазом називають порушення відтоку лімфи, яке призводить до набряку тканин і збільшення розмірів ураженого органу. При відсутності лікування лімфостазу відбувається порушення мікроциркуляції в оточуючих тканинах, розвивається фіброз (сильне ущільнення) і з'являються трофічні виразки. При частішанні бешихових запалень проблема ускладнюється ще більше, і можуть виникнути різні ускладнення, аж до сепсису і летального результату.

Лімфостаз - причини

У дітей причиною лімфостазу є, як правило, вроджений порок лімфатичних судин. У дорослих лімфостаз може бути викликаний інфекційними захворюваннями (наприклад, стрептококовою інфекцією, що викликає бешихове запалення), впливом паразитів, різними ушкодженнями або хірургічними втручаннями. Наприклад, 80% операцій з видалення молочної залози, що проводяться при раку грудей, стають причиною такого серйозного ускладнення, як розвиток лімфостазу верхньої кінцівки.

Лімфостаз також може з'явитися внаслідок пороку розвитку лімфатичної системи і непрохідності лімфатичних судин, а також різних ушкоджень, що перешкоджають відтоку лімфи.

Лімфостаз може розвиватися вдруге у хворих, що страждають хронічною венозною недостатністю, а також серцевою або нирковою патологією, при яких лімфатичні капіляри і судини не в змозі виводити зайву кількість рідини з тканин.

Лімфостаз - симптоми

Лімфостаз має 3 стадії розвитку, кожна з яких характеризується своїми симптомами.

На першій стадії утворюється спонтанний зворотний набряк, який, спадаючи вранці, знову з'являється ввечері, але не вселяє хворій людині тривоги.

На другій стадії, яка є більш запущеною, утворюється спонтанний незворотний набряк. На цій стадії через зростання сполучної тканини шкірний покрив твердне і натягується, відбувається затвердіння набряку. Шкіра стає дуже чутливою і болючою при натягу.

Третя стадія характеризується утворенням незворотного набряку і пошкодженням тканин кінцівки, зміною її контурів, втратою рухливості, ускладненням і порушенням функцій. Ця стадія називається слоновостью.

Лімфостаз - діагностика

Діагностика лімфостазу базується на клінічних проявах і результатах спеціальних методів дослідження лімфосістеми, які виконуються у спеціалізованих стаціонарах. Діагностування лімфостазу обов'язково повинно включати консультацію флеболога і ультразвукове дослідження вен, а також клінічний і біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі.

Лімфостаз - лікування і профілактика

Основною метою лікування лімфостазу є запобігання розвитку набряку та його ускладнень. Успіх лікувальних заходів багато в чому залежить від своєчасності звернення до лікаря-лимфологу, а також від того, наскільки уважно і терпляче пацієнт виконує всі рекомендації лікаря.

Найчастіше лімфостаз лікують за допомогою консервативних методів лікування, спрямованих на поліпшення відтоку інтерстиціальної рідини з міжклітинного простору і збільшення кількості обхідних лімфатичних шляхів. Ці методи лікування включають в себе:

- проведення мануального лімфодренаж;
- накладення компресійного бандажа;
- носіння спеціального компресійного білизни;
- виконання спеціальних комплексів ЛФК;
- забезпечення спеціального догляду за шкірою ураженої кінцівки;
- дотримання субкалорийной дієти зі зменшенням споживання кухонної солі.

Оперативні втручання застосовуються рідко; їх метою є реконструкція шляхів лімфовідтоку і видалення патологічно змінених тканин.

Профілактика лімфостазу зводиться до обмеження фізичних навантажень, загальнозміцнюючої терапії, виключенню носіння тісною і незручною взуття, а також застосування венотоников полівалентного дії, які характеризуються лимфотропним ефектом.

Кропив'янка - причини, симптоми, діагностика, лікування

Кропив'янка – це захворювання алергічного характеру, йому характерні утворення на шкірі, а також на слизових оболонках у вигляді пухирів, це в свою чергу є певною реакцією організму пацієнта на різноманітні подразники. За великим рахунком алергічна реакція імунної системи зазвичай з'являється внаслідок того, що відбувається неправильна імунна відповідь на певний вид бактерій, паразитів і вірусів, які хронічно знаходяться в організмі.

Між іншим, ті алергени, які нібито викликають таку хворобу, як кропив'янка є одним з численних чинників імунної відповіді. Так що додатковими відтягують факторами до кропивниці є: будь-яка інфекція, побутові алергени, генетична схильність і багато іншого. Так що кропив'янка є не окремою хворобою шкіри, а певним сигналом вашого організму.

Кропив'янка - причини

Причин для кропив'янки дуже багато і алергеном, що провокує таке захворювання може бути все що завгодно, починаючи з пилку і продуктів і закінчуючи різними мікроорганізмами. Т обчислити дійсні причини деколи буває дуже важко, іноді може допомогти звичайна спостережливість, а часом необхідно здати ряд аналізів.

Що стосується гострої кропив'янки, то вона викликана ліками, інфекціями, продуктами або укусом комах. Що стосується хронічної кропив'янки, то найчастіше вона пов'язана з деякими патологічними процесами при порушеннях центральної нервової системи та внутрішніх органах. Також буває кропив'янка, яка викликана холодом, тиском, фізичним навантаженням, сонячним світлом і так далі.

Кропив'янка - симптоми

Для такого захворювання як кропив'янка характерні такі утворення на слизових оболонках і шкіри, як пухирі, які дуже щільні, набряклі, мають яскраво червоний колір. Такі пухирі бувають різних форм, розмірів і обрисів, нерідко з'являється зона збліднення в центрі такого пухиря.

При гострій кропив'янці з'являється, причому дуже різко, сильний свербіж, висипання на абсолютно будь-яких частинах тіла, печіння. Крім цього, крім пухирів може спостерігатися погіршення стану здоров'я, це називається кропив'яна лихоманка. Загалом, все буде залежати від того, яка кропив'янка у вас починає проявлятися. Так що дуже важлива правильна і грамотна діагностика захворювання.

Кропив'янка - діагностика

Діагностика кропив'янки зазвичай не важка і буде здійснюватися лікарем-алергологом-імунологом. Якщо реакція буде відбуватися на прийом ліків або певних інгредієнтів, тоді буде виконуватися провокаційний тест. Також можуть проводиться шкірний тест. Крім цього, фахівці можуть порекомендувати здати кров та інші аналізи.

Кропив'янка - лікування і профілактика

Найбільш ефективним способом лікування і профілактики кропив'янки є усунення та своєчасне виявлення всіх факторів, які можуть викликати кропивницю. Хоча існують випадки, коли при хронічній кропив'янці алерген не вдається виявити.

Гостра кропив'янка часом може минути сама собою, без консультації і лікування. А ось хронічна кропив'янка не зможе зникнути без ретельного дослідження вашого організму і без грамотної консультації дерматолога. Зазвичай, лікування кропив'янки полягає в тому, що призначають антигістамінні препарати, в більш важких та важких випадках необхідно застосовувати кортикостероїди.

Тут головне вчасно звернутися до фахівця, щоб не запустити хворобу, так як в подальшому вона переростає в хронічну форму. Тільки після того, як буде проведена діагностика, виявлять справжні причини появи кропив'янки, фахівець призначить вам правильне і ефективне лікування.

Яндекс.Метрика