Клімакс - причини, симптоми, діагностика, лікування

Клімаксом називають фізіологічний період у житті жінки, який характеризується згасанням репродуктивної функції з-за гормональних змін в організмі. Почавшись після 40 років, він триває близько 10 років, проявляючись поступовим припиненням менструації.

Для першої фази клімактеричного періоду (пременопаузи), характерне порушення ритму менструацій і тривалості менструального циклу. Друга фаза (постменопауза) характеризується згасанням гормональної активності яєчників після припинення менструації і закінчується настанням так званого фізіологічного спокою статевої системи.

Клімакс - причини

Причиною проявів клімаксу є тимчасова дезорганізація функцій організму жінки в зв'язку з пониженням функції статевих залоз. На тяжкість перебігу клімаксу найбільше впливають стресові фактори, психоемоційні або сексуальні порушення, гострі або хронічні захворювання, які є у жінки.

Клімакс - симптоми

Дуже часто клімактеричний період супроводжується дисфункціональними матковими кровотечами – тривалими нерегулярними кровотечами різної тривалості та інтенсивності.

Також він може супроводжуватися різними вегето-судинними і ендокринними розладами, такими, як раптові напади припливу крові до верхньої половини тулуба і обличчя («жар»), пітливість, схильність до депресії, дратівливість, коливання артеріального тиску, підвищена сухість шкіри і слизових оболонок, прискорене сечовипускання, розлади сну.

Всі ці порушення, які виникають на тлі дефіциту жіночих статевих гормонів, називають клімактеричним синдромом.

Тяжкість клімактеричного синдрому прийнято визначати частотою припливів спека. До 10 припливів на добу говорять про легкій формі; до 20 припливів, які супроводжуються запамороченнями, прискореним серцебиттям, вказують на середню тяжкість; понад 20 припливів, які отягощаются різкими коливаннями артеріального тиску, нападами серцебиття, слабкістю, втратою працездатності, говорять про важкій формі клімактеричного синдрому.

Клімакс - діагностика

Зазвичай діагностувати клімактеричний синдром не складно, через прояви його характерних симптомів у певному віці і збіг їх за часом з порушенням менструального циклу або припиненням менструацій.

Однак, діагностика може затрудняться різними супутніми захворюваннями жінки, які можуть протікати одночасно з клімаксом. Справа в тому, що клімакс може стати причиною загострення соматичних захворювань, які, в свою чергу, ускладнюють її перебіг і сприяють прояву нетипових симптомів.

У цьому випадку діагностику проводять за допомогою спеціальних методів, що дають можливість вивчити функціональний стан яєчників: гістологічного дослідження зіскрібка слизової оболонки матки і кольпоцитологического дослідження піхвових мазків у динаміці. Також проводять роздільне діагностичне вишкрібання слизової оболонки матки та каналу шийки матки для подальшого гістологічного дослідження зіскрібка.

Клімакс - лікування і профілактика

Перебіг клімаксу у легких формах досить супроводжувати прийомом седативних препаратів, гіпотензивних засобів, бета-блокаторів. Рекомендуються відмовитися від куріння, займатися легкими фізичними вправами (ранковою гімнастикою), обмежити в раціоні вміст вуглеводів і жирів, проводити легкі водні процедури (душ, обливання).

Якщо призначить лікар, слід використовувати спеціально розроблені для лікування клімактеричних порушень препарати естрогенів і гестагенів. Не можна застосовувати без консультації з лікарем, так як гормонотерапія має цілих ряд протипоказань. Насамперед, мова йде про маткових кровотечах невстановленої етіології; пухлинах матки, яєчників, молочних залоз; тромбофлебіті в анамнезі; захворюваннях печінки, нирок; підвищеному тиску; тяжких формах цукрового діабету.

У разі дисфункціональних маткових кровотеч діагностичне вишкрібання ендометрія, яке проводять перед початком лікування, може мати одночасно і лікувальну дію. Якщо спостерігаються рецидивуючі маткові кровотечі або гіперпластичні процеси ендометрію, то жінкам старше 45 призначається гормональна терапія в циклічному або безперервному режимі.

Ішемія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ішемія являє собою недостатнє надходження крові до різних органів в організмі. Така недостатньо може бути викликана зменшенням просвіту артерії.

Ішемія - причини

Варто зазначити, що існує минуща і тривала ішемія. Перший вид може проявлятися навіть у цілком здорової людини, що здійснюється з причин фізіологічного регулювання кровопостачання. Даний вид ішемії може траплятися при рефлекторних спазмів артерії, який провокується впливом холоду, болю, гормональних порушень та інше.

Тривала ішемія може викликатися біологічними подразниками. Також вона може виникнути унаслідок закупорки артерії тромбом, при різних запальних процесах, а також стискання артерії рубцем, стороннім тілом або пухлиною.

Ішемія може спостерігатися не лише в серцевих артеріях. Наприклад, може бути ішемія верхніх і нижніх кінцівок, церебральна ішемія.

Ішемія - симптоми

Симптоми цього захворювання можуть проявлятися у вигляді різних нападів давили і пекучих болів в грудях. Також може спостерігатися відчуття нестачі повітря, слабкості, нудоти. Біль може переноситися в шию, ліву руку або межлопаточную область.

Самими першими симптомами при ішемії серця є обтяжливі відчуття. Чим раніше великий зверне свій погляд на такі болі, тим швидше пройде лікування. До кардіолога можна звернутися за будь-яких підставах – навіть при самих незначних болях у ділянці серця, особливо, якщо вони є невідомим для хворого. Також до фахівця варто звернутися в тому випадку, якщо спостерігається дискомфорт монотонного характеру в області грудей.

Десь у третьої частини хворих ішемією, симптоми можуть взагалі ніяк не проявлятися. Що стосується інших людей, то симптоми проявляються у вигляді болю у руці, в нижній щелепі, у спині. Рясне потовиділення, постійна нудота, задишка, зміна серцевого ритму – все це одні з симптомів ішемії.

Ішемія - діагностика

Діагностика даного захворювання розробляється на оцінці сукупності наявних клінічних проявів, а також результатів досліджень. Досить складно розпізнати еквіваленти стенокардії і деякі нетипові її прояви, коли хворий не може точно охарактеризувати больові відчуття.

Якщо ішемія в області серця характеризується безбольової формою, то діагноз можливо зробити тільки за даними ЕКГ-моніторування. Таке дослідження, як коронарографія дає можливість виявити теросклеротические бляшки.

Ішемія - лікування

Для того, щоб якісно лікувати ішемію, необхідно створити такі умови, щоб могли розвиватися компенсаторні можливості організму. Іншими словами, замість посудини, потерпілого зміна, повинні розвиватися нові кровоносні судини, що підходять безпосередньо до цього органу, при цьому вони повинні йти в обхід старого судини. У даному випадку застосовуються фізіотерапевтичні процедури, хірургічне втручання, а також деякі медичні препарати. Для усунення ішемії гострого характеру, вводяться спеціальні протибольовий ліки.

В обов'язковому порядку необхідно перевірити кров на в'язкість, перевірити її противосвертывающие і свертывающие системи. У випадку, якщо будуть виявлені які-небудь відхилення, знадобиться ввести коригуючі препарати.
Профілактика ішемії є дуже необхідною для хворих. В першу чергу, потрібно кинути палити.

Також дуже важлива більш інтенсивне фізичне навантаження, особливо це стосується тих людей, які ведуть пасивний спосіб життя. Найголовніше ж правило полягає в правильному харчуванні, а кількість калорій має повністю залежати від фізичних навантажень.

Іпохондрія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Іпохондрія передбачає собою такий стан людини, яке проявляється в постійному неспокої з причини захворювання якоюсь хворобою. Також таке занепокоєння може проявлятися в заклопотаності власним фізичним здоров'ям, у сприйнятті звичайних відчуттів в якості неприємних або ненормальних. При іпохондрії людина може бути абсолютно впевненим у тому, яке саме захворювання, проте, ступінь його переконаності постійно змінюється, з-за чого він може приписати собі інше захворювання.

Іпохондрія - причини

Що стосується точної причини виникнення такого захворювання, то вона до цих пір невідома. Але існує безліч різних мають чинників для його розвитку. Сюди можна віднести серйозні захворювання, які були перенесені людиною в дитячому віці. Також причиною виникнення іпохондрії може служити скупість у вираженні своїх емоцій і душевна черствість, сексуальне або фізичне насильств в минулому.

Іпохондрія - симптоми

В якості перших симптомів цього захворювання можна вважати надмірне ставлення до свого тіла. Подібна увага в результаті переростає в тривогу. Абсолютно будь-болюче відчуття, а також зміна розглядається, як дуже серйозна невиліковна хвороба.

Під час іпохондрії людина стає дуже нервовим, роблячи при цьому далекі від логіки спроби захистити власне здоров'я. У більшості випадків така людина приймає неперевірені медичні препарати. У підсумку іпохондрія починає переростати в панічний стан або ж у повну апатію. Дане захворювання може і прогресувати, якщо увага до свого здоров'я зростає, але тривога при цьому прогресує.

Іпохондрія - діагностика

Безпосередньо сама діагностика такого захворювання є досить трудомісткою, так як більша частина пацієнтів вкрай переконана в тому, що всі їхні симптоми були викликані різними фізичними захворюваннями. Описані хворим симптоми, лікар вже буде зіставляти з даними огляду та деякими іншими дослідженнями.

У випадку, якщо лікар не зможе знайти причини для спостережуваних симптомів, то він може відправити такого пацієнта на прийом до психіатра або тим лікарям, які підготовлені для діагностики психічних захворювань. На основі поведінки пацієнта, психолог ставить діагноз про те, що будь-яка фізична хвороба була виключена в якості причин симптомів іпохондрії. Щоб підтвердити діагноз іпохондрії, лікар може використовувати спеціальні тести або дані опитування людей, які його оточують у повсякденному житті.

Іпохондрія - лікування

Лікування такого захворювання зазвичай полягає в тому, щоб допомогти хворому жити і працювати у звичайному руслі, навіть, якщо наявні симптоми тривають. Однією з головних цілей при лікуванні є зміна стереотипів мислення, які лежать в основі захворювання.

Подібно іншим соматоформным розладам, іпохондрія досить складно піддається лікуванню. Даний факт пов'язаний з тим, що пацієнти банально відмовляються вірити в те, що наявні у них симптоми – це наслідок психічного розладу, і вони не викликані ніякими фізичними причинами.

Найкритичнішим періодом при іпохондрії є початковий етап, оскільки хворий дуже часто відмовляється від певного лікування і відправляється на пошуки іншого фахівця, здатного надати ті висновки, які будуть відповідати і власні висновки.

Що стосується профілактики іпохондрії, то на сьогоднішній день її не існує. Проте створення в родині сприятливого середовища буде сприяти зменшенню прояву симптомів, при цьому лікування може проходити значно швидше.





Яндекс.Метрика