Коліт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Колітом називають запалення слизової оболонки товстого кишечника. Він може бути гострим або хронічним. У першому випадку коліт є гострим запальним захворюванням товстої кишки, як правило, пов'язаних з інфекцією. Другий вид коліту являє собою хронічне захворювання товстої кишки, яке протікає з ураженням слизової оболонки і стає причиною порушення функцій кишечника. Хронічні коліти можуть тривати багато місяців і навіть роки.

Коліт - причини

Гострий коліт виникає внаслідок розвитку в організмі інфекції (частіше бактеріальної); гострих отруєнь (свинцем, миш'яком, ртуттю, грибами тощо); тривалого прийому деяких лікарських препаратів.

Хронічний коліт, як правило, виникає рецидив недостатньо вилікуваного гострого коліту при зниженні загальної опірності організму. Крім того, він може розвиватися внаслідок інтоксикації та порушення обмінних процесів в організмі, а також при інших захворюваннях. Кишкові паразити, особливо лямблії і гострики, теж сприяють розвитку цього захворювання.

Коліт - симптоми

Гострий коліт проявляється проносом, переймоподібними болями в животі, метеоризмом, наявністю слизу і прожилків крові в калі, нудотою, постійними позивами до дефекації. Він починається підвищенням температури тіла та появою симптомів загальної інтоксикації, які доповнюються ознаками порушення травлення, зміною характеру і частоти випорожнень.

Основними ознаками хронічного коліту є: розлад моторної функції кишечника (проноси, запори), болі в животі, метеоризм, зниження працездатності, в'ялість, дратівливість, а також непереносимість певних продуктів харчування (найчастіше - чорного хліба, капусти, молока і т. д.). При хронічному коліті перед актами дефекації часто трапляються болі в низу живота, зникаючі після спорожнення кишечника. Стілець може бути до 10 разів на день. Болі в животі при хронічному коліті найчастіше локалізуються в нижній частині живота або його бічних відділах.

Коліт - діагностика

Призначити лікування лікар-гастроентеролог може тільки після проведення діагностичного дослідження. Як правило, діагностика полягає у вивченні анамнезу та клінічної картини захворювання, ректоскопии, іригоскопії, колоноскопії та лабораторних аналізів крові, сечі і калу.

Важливим є той момент, що метою обстеження пацієнта є не тільки виявлення наявності у нього запального процесу слизової оболонки, але і диференціація коліту та різних захворювань товстого кишечника, мають інфекційну і неінфекційну породу, таких, як проктит, ентероколіт, хвороба Крона, туберкульоз кишечника та ін

Коліт - лікування і профілактика

Лікування коліту визначається ступенем тяжкості запального процесу, його протяжність, локалізацією та наявністю супутніх місцевих або системних ускладнень. Воно може здійснюватися амбулаторно або в стаціонарі.

Найважливішою складовою лікування коліту є дієта, яка повинна бути щадною і одночасно повноцінної, що містить усі елементи, необхідні для нормальної роботи організму. Хворим на коліт слід відмовитися від винограду, чорносливу, чорного хліба, капусти, буряків, гострої або солоної їжі і т. д.

Вибір медикаментозної терапії повинен здійснюватися з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта і супутніх захворювань. Алергічна форма хвороби вимагає призначення антигістамінних препаратів і сольових проносних; інфекційна - антибактеріальних засобів; спастична - холінолітиків і спазмолітиків. При проносі призначають обволікаючі засоби, при метеоризмі - активоване вугілля. Дуже позитивно зарекомендували себе фізіотерапевтичні методики - клізми, зрошення, аплікації і т. д.

Якщо консервативна терапія виявляється неефективною, або розвиваються тяжкі ускладнення захворювання, то застосовується термінове хірургічне лікування.

Профілактика коліту полягає в збалансованому харчуванні, своєчасному виявленні і лікуванні захворювань травної системи, заходи санітарно-гігієнічного режиму та дотримання правил техніки безпеки на виробництвах, які пов'язані з небезпечними хімічними отрутами.

Ішемія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ішемія являє собою недостатнє надходження крові до різних органів в організмі. Така недостатньо може бути викликана зменшенням просвіту артерії.

Ішемія - причини

Варто зазначити, що існує минуща і тривала ішемія. Перший вид може проявлятися навіть у цілком здорової людини, що здійснюється з причин фізіологічного регулювання кровопостачання. Даний вид ішемії може траплятися при рефлекторних спазмів артерії, який провокується впливом холоду, болю, гормональних порушень та інше.

Тривала ішемія може викликатися біологічними подразниками. Також вона може виникнути унаслідок закупорки артерії тромбом, при різних запальних процесах, а також стискання артерії рубцем, стороннім тілом або пухлиною.

Ішемія може спостерігатися не лише в серцевих артеріях. Наприклад, може бути ішемія верхніх і нижніх кінцівок, церебральна ішемія.

Ішемія - симптоми

Симптоми цього захворювання можуть проявлятися у вигляді різних нападів давили і пекучих болів в грудях. Також може спостерігатися відчуття нестачі повітря, слабкості, нудоти. Біль може переноситися в шию, ліву руку або межлопаточную область.

Самими першими симптомами при ішемії серця є обтяжливі відчуття. Чим раніше великий зверне свій погляд на такі болі, тим швидше пройде лікування. До кардіолога можна звернутися за будь-яких підставах – навіть при самих незначних болях у ділянці серця, особливо, якщо вони є невідомим для хворого. Також до фахівця варто звернутися в тому випадку, якщо спостерігається дискомфорт монотонного характеру в області грудей.

Десь у третьої частини хворих ішемією, симптоми можуть взагалі ніяк не проявлятися. Що стосується інших людей, то симптоми проявляються у вигляді болю у руці, в нижній щелепі, у спині. Рясне потовиділення, постійна нудота, задишка, зміна серцевого ритму – все це одні з симптомів ішемії.

Ішемія - діагностика

Діагностика даного захворювання розробляється на оцінці сукупності наявних клінічних проявів, а також результатів досліджень. Досить складно розпізнати еквіваленти стенокардії і деякі нетипові її прояви, коли хворий не може точно охарактеризувати больові відчуття.

Якщо ішемія в області серця характеризується безбольової формою, то діагноз можливо зробити тільки за даними ЕКГ-моніторування. Таке дослідження, як коронарографія дає можливість виявити теросклеротические бляшки.

Ішемія - лікування

Для того, щоб якісно лікувати ішемію, необхідно створити такі умови, щоб могли розвиватися компенсаторні можливості організму. Іншими словами, замість посудини, потерпілого зміна, повинні розвиватися нові кровоносні судини, що підходять безпосередньо до цього органу, при цьому вони повинні йти в обхід старого судини. У даному випадку застосовуються фізіотерапевтичні процедури, хірургічне втручання, а також деякі медичні препарати. Для усунення ішемії гострого характеру, вводяться спеціальні протибольовий ліки.

В обов'язковому порядку необхідно перевірити кров на в'язкість, перевірити її противосвертывающие і свертывающие системи. У випадку, якщо будуть виявлені які-небудь відхилення, знадобиться ввести коригуючі препарати.
Профілактика ішемії є дуже необхідною для хворих. В першу чергу, потрібно кинути палити.

Також дуже важлива більш інтенсивне фізичне навантаження, особливо це стосується тих людей, які ведуть пасивний спосіб життя. Найголовніше ж правило полягає в правильному харчуванні, а кількість калорій має повністю залежати від фізичних навантажень.

Косоокість - причини, симптоми, діагностика, лікування

Косоокість – відсутність у пацієнта бінокулярного зору при відкритих очах. Бінокулярний зір – зір двома очима одночасно, тобто коли мозок сприймає не два незалежних зображення, а загальне зображення, яке отримано злиттям картинки з кожного ока в єдиний зоровий образ. При відсутності бінокулярного зору розвивається монокулярний зору, коли функція хворого ока значно знижується і мозок сприймає зображення тільки зі здорового ока.

Косоокість - причини

Причинами косоокості можуть бути травми або захворювання головного мозку, психічні травми або відхилення. Відома велика кількість випадків, коли косоокість розвивалося внаслідок переляку. Опосередковано на розвиток захворювання можуть вплинути такі інфекційні хвороби як кір, скарлатина, дифтерія та грип і подібні.

Збій у роботі м'язів очей може виникнути із-за вроджених порушень зору: короткозорості, далекозорості, анізометропії, астигматизмі. Всі перераховані вище причини призводять до того, що в перші роки життя в дитини порушується зір, а до трьох років розвивається косоокість, яке часто ускладнюється зниженням якості зору в оці, що косить.

Косоокість - симптоми

При косоокості одне або обидва ока відхиляються в сторони (зазвичай до носа) або як би "плавають". Подібне явище часто спостерігається у немовлят, проте якщо до 6 місяцем даний симптом не проходить, необхідно звернутися до лікаря.

Пильні батьки іноді приймають за косоокість особливості розташування або розріз очей (у дітей з широким переніссям, наприклад). З часом, при зміні форми носа, зникає і уявне косоокість.

Косоокість - діагностика

Діагностику косоокості виконує лікар офтальмолог.

У першу чергу проводиться повний огляд, який включає в себе спостереження за розташуванням очей відносно один одного в момент фіксації погляду на близькому чи далекому об'єкті, коли пацієнт дивиться направо, наліво, вгору і вниз.

Далі офтальмолог вивчає зорові рефлекси, які оцінюються по реакції на яскраве джерело світла в руках у лікаря.

У дітей старшого віку визначення косоокості може бути проведено трохи інакше. Дитина по черзі закриває очі, при цьому він весь час повинен фокусувати зір на одному і тому ж об'єкті. У тому випадку, якщо в дитини косоокість, незакритий очей буде рухатися.

Крім того, офтальмолог повинен проконтролювати гостроту зору. Лікар також може порекомендувати пройти додаткове обстеження у невролога для оцінки стану нервової системи дитини.

Косоокість - лікування і профілактика

Існує велика кількість способів лікування косоокості, як терапевтичних, так і хірургічних. Розглянемо деякі з них.

Плеоптическая терапія – посилена зорова навантаження на хворе око. У даному способі використовують різні методи зорової стимуляції ока, що косить спеціальним лазером або лікувальними комп'ютерними програмами.

Опртоптическая терапія – лікування з застосуванням синоптичних апаратів і програм, які сприяють відновленню бінокулярного зору.

Диплоптическая терапія – відновлення бінокулярного стереоскопічного зору у природних умовах.

Тренування пацієнта на конвергенцтренре – метод, який сприяє поліпшенню роботи м'язів, що відповідають за зведення очі до носа.

Важливо відзначити, що косоокість – хвороба, яка не проходить сама і вимагає тривалого курсу лікування. Щадні методи терапії зазвичай продовжують до віку 18 – 25 років, тобто до повного формування зору людини.

Профілактика косоокості зазвичай спрямована на загальне поліпшення стану організму, що істотно знижує дію негативних факторів, що призводять до розвитку захворювання.

Яндекс.Метрика