Кольпіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Кольпіт (друга назва - вагініт) – захворювання, пов'язане із запаленням слизової оболонки піхви. Хвороба є заразною, джерелом можуть служити хламідії, мікоплазми, стрептококи, стафілококи, трихомонади і подібні. Крім того, захворювання можуть викликати асоціації мікроорганізмів.

Кольпіт – одна з найбільш частих гінекологічних хвороб, причому страждають від неї, в основному, жінки репродуктивного віку.

Кольпіт - причини

Виділяють наступні причини виникнення кольпіту:

- наявність інфекційних захворювань сечостатевої сфери;
- зниження імунітету, яке може бути викликане будь хронічною інфекцією;
- гормональні збої (хвороби яєчників, ожиріння, менопауза, цукровий діабет);
- анатомічні особливості піхви;
- пошкодження слизової оболонки піхви;
- погане харчування слизової або похилий вік (атрофічний або вікової кольпіт);
- недотримання правил інтимної гігієни;
- наявність алергічних реакцій на різні креми, презервативи або свічки.

Кольпіт - симптоми

Розрізняють симптоми специфічного і неспецифічного кольпіту.

При специфічній формі, викликаної статевими інфекціями, стінки піхви мають бархатисту структуру і кровоточать при дотику.

Неспецифічний кольпіт має інфекційно-запальне походження, часто характеризується гострою формою перебігу хвороби. Для нього виділяють наступні симптоми:

- слизово-гнійні виділення;
- свербіж і почервоніння зовнішніх статевих органів;
- біль при сечовипусканні і під час статевого акту;
- біль внизу живота;
- загальне погіршення самопочуття.

Кольпіт - діагностика

Первинна діагностика кольпіту полягає в гінекологічному огляді, під час якого лікар визначає ознаки запального процесу, а також ступінь пошкодження епітелію. Далі проводяться дослідження з виявлення збудника хвороби і його чутливість до різних груп антибіотиків.

Для діагностики використовуються такі види досліджень:

- загальний мазок;
- цитологічний мазок шийки;
- бактеріологічний посів мікрофлори;
- посіви на чутливість до антибіотиків;
- ПЛР (на уреплазму, мікоплазму, гарднереллу, хламідію, папіломи, герпес);
- за показаннями проводиться ІФА крові;
- у деяких випадках потрібно дослідження гормонального фону.

Кольпіт - лікування і профілактика

Лікування кольпіту, як і будь-якого іншого захворювання, що не можна відкладати. По-перше, хвороба приносить психологічний дискомфорт через постійні виділень та свербежу. По-друге, прогресуюча інфекція та подразнення слизової можуть викликати ерозію шийки матки, эндодермит і навіть безпліддя.

Після всіх досліджень проводиться антибактеріальна терапія. При цьому дуже важливо при прийомі антибіотиків повністю дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і не забувати, що багато з них мають протипоказання при вагітності. До таких препаратів належать Бетадин (протипоказаний з 3-го місяця вагітності), Далацин, Нолицин, Тержинал, Клиндацин крем та інші. Не мають протипоказань для вагітних Вагатил, Пімафуцин, а також багато інші антисептики.

Місцеве лікування кольпіту передбачає прийом трав'яних ванн, застосування тампонів з маслом обліпихи, спринцювання і використання свічок. При лікуванні кольпіту народними засобами слід проконсультуватися з лікарем і ні в якому разі не зловживати даними методиками.

Після завершення курсу лікування необхідно повторно пройти бактеріологічні дослідження, щоб переконатися у відсутності збудників кольпіту. Крім того, на час лікування захворювання (2 тижні) рекомендується утримання від статевого життя.

Профілактика кольпіту полягає у дотриманні правил особистої гігієни і в своєчасному візит до гінеколога при появі перших симптомів.

Ларингіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ларингіт – це запальний процес, який відбувається в гортані, воно супроводжується разом з простудними або інфекційними захворюваннями, наприклад з кашлюк або скарлатину. Розвитку самого захворювання може сприяти запилений і брудне повітря, переохолодження, вдихання холодного повітря через рот, перенапруження гортані, вживання спиртних напоїв і паління.

При цьому, ларингіт може бути як тривалим або хронічним або короткочасним. В принципі, ларингіт прогресує дуже швидко і може тривати до двох тижнів. Що стосується хронічних симптомів, то вони будуть тривати близько двох тижнів, може бути і більше. Тому варто при перших же симптомах проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми будуть тривати більше двох тижнів, тоді ларингіт може бути викликаний дуже важким захворюванням.

Ларингіт - причини

Гострий ларингіт здатний з'являтися як самостійна хвороба в результаті переохолодження, а також при напрузі голосових зв'язок, а також як прояв інфекцій. При цьому запальний процес може захоплювати слизову оболонку надгортанника і гортані.

А ось хронічний ларингіт може триматися як якесь наслідок регулярно повторюваних гострого захворювання або ж тривалий процесів, що протікають в придаткових пазухах, у носі та горлі. Сприяє також захворювання зловживання алкогольними напоями, куріння. І навіть у педагогів може розвиватися ларингіт, як професійна хвороба.

Ларингіт - симптоми

Взагалі, гострий ларингіт характерний загальним погіршенням стану, а також в окремих випадках підвищується температура. Якщо беруться аналізи крові, тоді під час досліджень можуть виявитися запальні процеси. Що стосується переважної локалізації процесу в горлі, на стінках гортані або надгортанника, то ви можете відчувати біль під час ковтання. При цьому голос стане хрипким, може завагатися дихання внаслідок набряку і спазму.

Якщо гострий ларингіт, то хворий може скаржитися на сухий кашель, сухість, першіння, дряпання, далі з'являється хрипловатость, а також голос може зникнути зовсім, але з часом відновиться. Іноді з'являється біль у голові, при ковтанні, піднімається температура. Під час хронічного ларингіту хворий буде скаржитися на хрипоту, дуже швидку стомлюваність, першіння в горлі, покашлювання, відчуття саднения. Якщо процес буде загострюватися, то і явища посиляться.

Ларингіт - діагностика

Діагностику проводить лікар, все робиться завдяки численним дослідженням. Доктор для початку задасть питання про початок захворювання. Далі повинні бути обстежені голосові зв'язки і звук самого голосу, потім підбирається необхідність лікування. Потім лікар направляє пацієнта до наступного фахівця, до отоларинголога.

Потім, проводяться обстеження і беруться всі необхідні аналізи. Симптоми зазвичай з'являються раптово і поступово прогресують. І якщо ви будете відчувати дуже сильний біль, відкашлювання кров'ю і утруднення під час ковтання, викликайте лікаря або вирушайте до нього самі.

Для того, щоб на всі сто відсотків діагностувати ларингіт, лікар повинен провести необхідні обстеження та вивчити сам анамнез. Лікар повинен промацати лімфатичні вузли, спеціаліст оглядає рот, ніс, горло. Може бути проведена ларингоскопія, відео ларингостробоскопія, взяті аналізи і так далі.

Ларингіт - лікування і профілактика

Отже, лікування та профілактика гострого ларингіту полягає в самому усуненні причин. Для того щоб відновити гортань потрібно протягом тижня не розмовляти. При цьому, виключіть гострі інгредієнти для вживання, приправи. При цьому забороняються спиртні напої і куріння. У лікувальних цілях рекомендують вживати теплі напої, зігрівати шию з допомогою тепла. А також. Лікарем призначає медикаментозне лікування.

Лишай - причини, симптоми, діагностика, лікування

Лишай передбачає собою клінічно хвороба, яка може виникати по різноманітним причинам, що відрізняються, в свою чергу, виникненням на шкірі сверблячих плям на шкірі. Лишаї відрізняються між собою за характером висипки, розповсюдженню, а також місцем розташування.

Дане захворювання триває відносно довго. У деяких випадках виникають періоди загострення, а також ризик повторного зараження. Крім усього іншого лишай завжди являє собою дискомфорт з естетичними незручностями.

Лишай - причини

Основна причина позбавляючи полягає в мікрофлорі грибкового або вірусного характеру. На думку фахівців, комбінація певних сприяючих умов, таких як, депресії і стреси, досить низький імунітет, різні захворювання інфекційного характеру, спадковість – все це може призвести до розвитку шкірного лишаю.

Існують різні види лишаю, що відрізняються між собою залежно від причин: стригучий лишай, плоский, лишай, рожевий лишай, висівкоподібний лишай та оперізувальний. Стригучий лишай виникає в основному внаслідок контакту з зараженими тваринами чи людиною. Також можна заразитися через речі, які носив хвора людина.

Що стосується рожевого лишаю, то причини його виникнення перебувають досі під сумнівом. Є думка, що такий вид захворювання може загострюватися в залежності від часу року, тому вражає тих людей, які мають досить слабку імунну систему.

Причини плоского лишаю полягають у генетичної спадковості, захворювання травної системи, в дуже слабкою імунною системою.

Головна причина висівкоподібного лишаю – це контакт із зараженими людьми або з предметами, яких він торкався.
Оперізувальний лишай, у свою чергу, виникає із-за вірусної інфекції герпесу, яка вражає нервові закінчення.

Лишай - симптоми

Симптоми стригучого лишаю полягають у тому, що на шкірі починають з'являтися плями, а на волосистих частинах утворюються залисини. У деяких випадках може проявлятися свербіж і деяке погіршення стану. Особливості рожевого лишаю полягають у тому, що плями з'являються на плечах і спині, в паховій області і на грудях. Через деякий час відбувається лущення в центрі плями.

Під час плоского лишаю висип починає з'являтися в таких частинах тіла, як груди, живіт, руки і ноги. Відмітна ознака – це пляма у вигляді маленького вузлика з вмятой серединою. Висівкоподібний лишай передбачає утворення дрібних плям з лущенням. Під час розвитку хвороби колір може змінюватися від рожевого до коричневого.

При оперізувальному лишаї спостерігаються деякі хворобливі відчуття, а також погіршення стану. Спочатку з'являються плями, з яких згодом розвиваються пухирці, потім вони висихають і лущаться.

Лишай - діагностика

Деякі форми позбавляючи мають симптомами, які схожі на інші захворювання. Щоб не лікувати уявне захворювання, вкрай рекомендується звернутися до лікаря-дерматолога. Діагностика позбавляючи проводиться з огляду шкірного покриву лікарем. Якщо не вдалося виявити тип лишаю, то проводиться біопсія шкіри, іншими словами, дослідження хвороби на отриманому зіскобі шкіри і нігтів.

Лишай - лікування

Рожевий лишай зазвичай виліковується самостійно. Проте вкрай не рекомендується приймати ванну, знаходиться довго на сонці і носити синтетичний одяг.

При оперізувальному лишаю лікар приписує медикаментозне, а також фізіотерапевтичне лікування. Необхідно оберігати місця поразки від нагноєння.

Лікування висівкоподібного лишаю раніше здійснювалося з допомогою саліцилового спирту. На сьогоднішній день застосовуються спеціалізовані форми антимікотиків.

Стригучий лишай реально вилікувати за допомогою сучасних препаратів, які припише лікуючий лікар. Зазвичай призначається курс таблеток і мазь для максимально якісного знищення грибка.

Яндекс.Метрика