Кондилома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Кондилома – запальне явище, яке виражається специфічним розростанням слизових оболонок і шкіри. У разі запущеності хвороби кондиломи нерідко переростають у виразки. Захворювання вимагає своєчасного лікування, хоча і не виключається самолікування.

Кондилома - причини

Основною причиною виникнення кондилом є вірус папіломи людини. Однак у багатьох людей цей вірус знаходиться в стані спокою і не впливає на здоров'я. Провокуючим фактором розвитку кондиломи є неохайність людини і недотримання ряду гігієнічних норм.

Кондилома - симптоми

Кондиломи виникають звичайно в тих місцях, які травмуються під час статевих контактів. Причому від моменту зараження вірусом до появи перших кондилом може пройти від тижня до кількох років.

Захворювання починає проявляти себе бородавчастими утвореннями тілесного чи рожевого кольору, які розташовані на статевих органах. Розмір даних утворень коливається від міліметра до декількох сантиметрів, при цьому висипання можуть розростатися, набуваючи вигляду цвітної капусти.

У чоловіків кондиломи часто виникають на голівці пеніса, вінці головки, внутрішньому листку крайньої плоті і вуздечці. У жінок вражається великі і малі статеві губи, вуздечка статевих губ, зовнішній отвір сечівника, клітор, дівоча пліва, шийка матки і піхва.

Кондилома - діагностика

Як правило, для діагностики кондилом досить огляду лікарем, при типовому перебігу хвороби відсутня необхідність у визначенні типу вірусу папіломи людини. При постановці діагнозу необхідно виключати такі захворювання як широкі кондиломи (один із проявів сифілісу), а також контагіозний молюск.

За гострокінцеві кондиломи у чоловіків часто приймають папулезное намисто статевого члена (виявляється наявністю на члені декількох рядів окремо розташованих папул, діаметр яких 1-2 мм), проте такий випадок не є відхиленням від норми.

У жінок за кондиломи можуть прийняти микропапилломатоз статевих губ (окремі папули, які симетрично розташовані в області передодня піхви або на внутрішній поверхні статевих губ).

Кондилома - лікування і профілактика

Сучасна медицина пропонує велику кількість методів лікування кондилом, проте жоден з цих методів не дозволяє позбутися від вірусу папіломи людини. Сучасна терапія кондилом за своєю суттю є симптоматичною, її головна мета – зменшити вплив симптомів хвороби на життя пацієнта

Кріодеструкція за допомогою рідкого азоту. Даний метод припускає знищення кондилом за допомогою низьких температур. Процедура не вимагає знеболювання, легко переноситься і не залишає рубців.

Лікування лазером. Метод передбачає випалювання кондилом лазером. Процедура вимагає знеболення, також для неї характерні залишкові рубці. Терапія лазером використовується в якості резервного методу лікування.

Електрокоагуляція. Вплив на осередок захворювання високих температур. Метод також вимагає знеболювання і для нього характерні залишкові рубці.

Використання препарату подофиллотоксин (протипоказаний вагітним, жінкам дітородного віку під час лікування необхідна надійна контрацепція). Препарат викликає некроз кондилом. З побічних явищ можна відзначити помірне печіння і болючість. Лікування препаратом рекомендується проводити під контролем лікаря, незважаючи на те, що до ліків додається детальна інструкція.

Профілактика кондилом передбачає ретельне дотримання правил особистої гігієни.

Катаракта - причини, симптоми, діагностика, лікування

Катарактою називають захворювання ока, яке полягає в помутнінні основної речовини або капсули кришталика (зниження їх прозорості), що супроводжується зниженням гостроти зору. Катаракта може бути вродженою і набутою; прогресуючої або стаціонарною.

Вроджена катаракта не прогресує, і, якщо помутніння є не значним і не представляє небезпеку для нормального розвитку зорової системи дитини, то показано спостереження спеціаліста без проведення яких-небудь кардинальних лікувальних заходів.

Набута катаракта може бути:

- травматичної;
- ускладненої (тобто, що з'явилася внаслідок ускладнення якого-небудь очного або загального захворювання);
- віковий (розвинулась в процесі старіння організму).

Катаракта - причини

Точних даних про причини розвитку катаракти на сьогоднішній день немає, як і пояснення того, чому часто одне око виявляється більш травмованим, ніж інший. Достовірно відомо лише те, що катаракта утворюється із-за скупчення загиблих в результаті зашлаковування крові клітин кришталика, що призводить до помутніння.

Основний фактор ризику розвитку катаракти - це вік. Перші початкові помутніння в кришталику зазвичай починають з'являтися у віці від 40 до 50 років. Приблизно у половини людей, що досягли 65-річчя, в тій чи іншій мірі спостерігається помутніння кришталика, іноді - без порушень зору.

Також катаракта може розвинутися при цукровому діабеті, наявності катаракти у членів родини, травмі або запальних захворюваннях ока в минулому, очних операціях, тривалому використанні глюкокортикостероїдів, тривалому перебуванні на сонці, тривалому впливі іонізуючої радіації, курінні.

Катаракта - симптоми

Симптоми катаракти визначаються ступенем ураження кришталика. Як правило, хвороба проявляється:

- двоїнням у хворому оці при закритому другому оці;
- розпливчатістю, туманністю зображення, яке не піддається корекції окулярами;
- появою короткозорості;
- відчуттям відблисків, спалахів, особливо в нічний час;
- світлобоязню;
- появою ореоли навколо джерел світла;
- погіршенням колірного зору.

Катаракта - діагностика

Для того, щоб діагностувати катаракту, проводиться спеціальне обстеження. В першу чергу, воно включає перевірку гостроти зору, потім - дослідження за допомогою щілинної лампи (спеціального мікроскопа, який дозволяє побачити структури передньої частини ока при великому збільшенні). Також проводиться дослідження сітківки за допомогою щілинної лампи або офтальмоскопа.

Катаракта - лікування і профілактика

Як правило, лікування катаракти проводиться шляхом її хірургічного видалення. При цьому проводиться заміна помутнілого кришталика на штучний. Найсучасніший метод хірургічного втручання при катаракті - це ультразвукова факоемульсифікація. Сьогодні ця операція в усьому світі вважається цілком звичайною, її проводять в амбулаторних умовах під місцевою анестезією.

У 95% випадків вона допомагає поліпшити зір хворих. Під час такої операції хірург виробляє заміну кришталика, ураженого катарактою, штучним, пластиковим або силіконовим. Раніше кришталик віддаляється разом з капсулою, а сьогодні капсулу кришталика залишають на місці, поміщаючи в неї новий кришталик.

Для лікування катаракти дуже важлива рання діагностика. Всім особам до 65 років слід кожні 2-4 роки обстежуватися в офтальмолога; досягли 65-річного віку таке обстеження рекомендується проводити кожні 2 роки.

Щоб уповільнити розвиток катаракти в літньому віці, слід застосовувати очні краплі віцеін, вітафакол і т. д.

Для профілактики катаракти медики рекомендують відмовитися від куріння і дотримуватися збалансованої дієти.

Деменція - причини, симптоми, діагностика, лікування

З віком практично у кожної людини в деякій мірі погіршується пам'ять, це проявляється у вигляді забудькуватості. А у деяких людей в літньому віці може також спостерігатися втрата пам'яті, але в незначній мірі, так як така особливість ніяк не впливає на їх щоденну і нормальне життя. Але якщо такі порушення пам'яті постійно прогресують, це може говорити про те, що є деменція. Що ж це таке?

Деменція – це можливо часткова втрата, а також зниження розумових здібностей людини. У результаті такої ситуації значно знижуються здібності і, в принципі, стає дуже важко вести повноцінне життя.

При даному захворюванні з'являються порушення пам'яті, погіршуються колишні здатності нормально щось планувати і мислити. Зазвичай деменція прогресує не відразу, а поступово. Але про те, яка кількість часу така хвороба буде прогресувати сказати точно не можна, адже в кожному з випадків – все індивідуально. У деяких людей деменція може дуже швидко прогресувати, а в інших випадках вона розвивається на протязі довгих років.

Деменція - причини захворювання

Головними причинами, за яких починає розвиватися дане захворювання – це пошкодження головного мозку. Але при цьому, викликати деменцію можуть наступні хвороби: опухали, травми голови, інсульти, хвороба Паркінсона, алкоголізм і так далі. Так, деякі порушення, які викликають деменцію можна призупинити, але у величезній кількості разі вилікувати таке захворювання або усунути причину прогресії – практично нереально.

Також можуть бути і такі причини захворювання як: пошкодження голови, хвороба Хантінгтона, лейкоэнцефалопатия, васкулярна деменція, хвороба Крейтцфельда-Якоба, розсіяний склероз, множинна атрофія, інфекційні захворювання, слабка активність щитовидної залози, нестача такого вітаміну, як В12, отруєння важкими металами, побічні ефекти від медичних препаратів, енцефаліт, СНІД.

Деменція - симптоми захворювання

Симптоми захворювання можуть змінюватись, в залежності від причин і від того, який саме ділянка мозку був пошкоджений.

При деменції виникають такі симптоми: труднощі, коли ви спробуєте згадати ті чи інші події недавнього часу; хворий може забувати добре знайомі йому місця і навіть близьких людей; також буде важко підібрати слова, щоб висловити свої думки; важко виконувати звичайні розрахунки; стане важко виконувати елементарні завдання; в екстрених ситуаціях дуже важко приймати поспішні рішення; при цьому, хворий просто не зможе контролювати свою поведінку і настрій. Навряд чи людина, що страждає від хвороби деменції, зможе подбати про себе, можуть виникнути навіть галюцинації.

Зазвичай, першими симптомами стають: зміни в поведінці. Такі люди не зможуть нормально показувати свою турботу і любов іншим, вони навіть здатні грубити, а також робити недвозначні коментарі, які стосуються сексуального характеру. Симптоми, які з'являються раптово: судинна деменція, сплутана свідомість, погіршення вже раніше наявних захворювань.

Деменція - діагностика захворювання

Для початку ви повинні відправитися до фахівця, тут ви пройдете короткі тести, а вже після визначають тестів беруться аналізи робляться інші процедури.

Деменція - лікування і профілактика

Пацієнт з деменцією проходить курс спеціального лікування у відділенні інтенсивної терапії. Всі основні показники контролюються лікарем. Лікування буде залежати від симптомів, особливостей та причин. Для того щоб виконувати правила профілактики, необхідно постійно проходити тести. Огляди у фахівців і здавати аналізи.

Яндекс.Метрика