Куріння в підлітковому віці призводить до ранньої смерті

Дослідники виявили, що підлітки, які курять, через кілька десятиліть частіше вмирають від хвороб серця, навіть якщо кидають палити до того, як досягнуть середнього віку.

Але в найгіршому становищі опиняються люди, які починають палити в підлітковому віці і зберігають цю пагубну звичку на все життя. Ймовірність померти рано у таких людей в два рази вище, ніж у некурящих. Такі дані, опубліковані в журналі Американського коледжу кардіології.

«Цей ризик є кумулятивним», — сказав професор Девід Бетті, який працював над новим дослідженням в Університетському коледжі Лондона. — «Якщо ви курите все життя, ви піддаєтеся набагато більшому ризику, ніж якщо б ви просто курили в студентські роки».

Учені досліджували дані більш 28000 чоловіків, які навчалися в університетах 1916-1950 роки. Близько 10000 з них повідомили, що курили, будучи студентами. Майже половина учасників померла протягом наступних 53 років.

Ризики були вище у зв'язку з хворобами серця і онкологічними захворюваннями, зокрема.

Для тих, хто протягом періоду спостереження відмовився від куріння, ризик смерті значно знизився.
Вчені підкреслюють важливість таких заходів, як антитютюнові кампанії в ЗМІ та «гарячі лінії» для охочих кинути палити.

«Ми не можемо випустити з уваги всіх курців і той факт, що відсоток людей, які відмовилися від куріння, дійсно дуже низький, всього лише близько 3% щороку», — говорить доктор Майкл Зигель з Бостонського університету.

Флавоноїди проти раку шлунка

Споживаючи разом з їжею помірна кількість рослинних речовин, званих флавоноїдами, жінкам (але не чоловікам! ) вдасться уникнути раку шлунка. У всякому разі, так вважають європейські дослідники.

Дослідження показало, що у жінок з високим споживанням флавоноїдів було наполовину менше шансів на розвиток хвороби, ніж у жінок, які приймали їх в обмеженій кількості.

Дієта, багата флавоноїдами, будується на основі рослинних продуктів, таких як фрукти, овочі, цільні злаки, горіхи, бобові, чай, шоколад.

Наприклад, зелений чай містить велику кількість флавоноїдів ‒ більше 12, 511 мг на 100 г листя. Квасоля пінто ‒ близько 769 мг на 100 г квасолі.

«Така дієта у поєднанні з меншим споживанням червоного і обробленого м'яса може стати гарним засобом, здатним захистити від раку шлунку», ‒ говорить Замора-Ріс, дослідник з Каталонського інституту онкології в Іспанії.

Вчені вивчили дані близько 500000 чоловіків і жінок з 10 європейських країн. Всі учасники були у віці від 35 до 70 років і брали участь в дослідженні близько 11 років.

За цей час було діагностовано 683 випадки раку шлунка, з яких 288 ‒ у жінок.

Проаналізувавши харчові щоденники учасників, вчені з'ясували, що у жінок, які отримували більше 580 мг флавоноїдів в день, ризик розвитку раку шлунка був на 51% менше, ніж у жінок, які споживали не більше 200 мг на день.

Відсутність зв'язку між споживанням флавоноїдів і раком шлунка у чоловіків було несподіванкою для вчених. Вони висловили припущення, що, можливо, це пов'язано з гормональними відмінностями. Причина може бути в тому, що чоловіки багато курять і п'ють. А це говорить про те, що не тільки флавоноїди здатні запобігти хворобі. Інші фактори, такі як здоровий спосіб життя, також можуть грати певну роль.

Куріння скорочує життя жінки на десять років

«Якщо жінка курить стільки ж, скільки чоловік, вона проживе стільки ж, скільки чоловік. Але, незалежно від того, є курець чоловіком або жінкою, якщо він кинув палити до досягнення середнього віку, він зберіг собі зайві десять років життя» - говорила дослідник Крістін Пірі з Оксфордського університету у Великобританії. І недавні масштабні дослідження з її участю це підтверджують.

З'ясувалося: куріння сигарет може просто «поголити» цілих десять років з життя жінки. Але якщо кинути до 40, то ризик померти скорочується більш ніж на 90%. Якщо ви кинете палити до 30 років, ризик знижується на 97%. До такого висновку прийшли після результатів «Million Women Study». Його проводив «The Lancet» - один з найвідоміших, найстаріших і найавторитетніших загальних журналів з медицини.

В ході дослідження вивчили більше мільйона жінок у віці від п'ятдесяти до шістдесяти дев'яти років. В анкету входило питання про їх спосіб життя і ставлення до куріння, а відповіді заносили в базу даних. Через три роки опитування повторився, і тривалість життя відстежували ще протягом дев'яти років.
Підсумок досліджень виявився нерадісним: 66, 000 смертей.

Коли дослідження тільки почалося, які беруть участь у ньому поділялися на кілька категорій. 20% жінок курили, 28% успішно кинули, а 52% ніколи не мали цієї поганої звички. Подальші результати показали: ті, хто продовжували курити до трирічної позначці, снаходились в три рази ближче до смерті в наступні дев'ять років, чим їхні некурящі «колеги».

Таке «трикратне» обчислення означає: дві третини всіх смертей курців на рубежі своїх 50, 60 і 70 років відбулися з-за захворювань, викликаних сигаретами. В їх число входять рак і хронічні захворювання легенів, а так само хвороби серця, що призводять до інсульту.
Чим більше жінки курять, тим вище ризик смертності. Навіть «легені курців», які дозволяють собі від однієї до п'яти або дев'яти сигарет в день, ризикують померти в два рази сильніше, ніж зовсім не палять.

«Million Women Study» - не перше, але наймасштабніше дослідження, що дозволяє повною мірою відстежити наслідки куріння у жінок, народжених приблизно в 1940 році. Приймати на віру чи ні – вирішувати вам. Але ніколи не пізно кинути палити. Тим більше, якщо на кону стоять цілих десять років життя.

Фізичні вправи приносять велику користь при раку грудей

Журнал «Journal of Cancer Survivorship» опублікував результати нового дослідження, проведеного вченими з британського університету Strathclyde and Dundee. Воно показало, що регулярні фізичні навантаження дуже корисні для жінок, які отримали страшний діагноз «рак молочної залози».

Вчені довели, що фізичні вправи знижують ризик розвитку у них депресії, а в довгостроковій перспективі покращують якість життя, дозволяючи тримати себе у формі. Дослідження фінансувалося благодійним товариством «Macmillan Cancer Support», і в ньому взяло участь більше двохсот жінок. Для них склали курс фізичних вправ тривалістю від 50 до 350 хвилин, який необхідно було поєднувати з курсом лікування раку грудей на ранніх стадіях захворювання.

Через п'ять років була проведена переоцінка тих жінок, які підтвердили подальшу участь в дослідженнях. Ті з них, хто не кинув фізичні вправи, показали набагато більш низькі рівні депресії і більш високий рівень якості життя, ніж ті жінки, що повністю закинули тренування. Крім того, покращився здоров'я досліджуваних, які отримували регулярні навантаження, їх лікування показувало набагато кращі результати.

«Результати нашого дослідження виявилися набагато навіть більш позитивними, ніж ми очікували», - повідомляє провідний дослідник доктор Анна Кемпбелл. – «Позитивний настрій та ведення активного способу життя добре позначилося на житті жінок. Їх здоров'я покращився, що забезпечило їм вагомі переваги в боротьбі із захворюванням».

Вчені розповіли як фітнес і зайва вага впливають на серце

Припинення занять фітнесом або накопичення жиру з віком - кожен з цих факторів може погано позначитися на роботі серця, але уникнути будь-якого з них як показали дослідження, може захистити ваш «мотор».

Американські дослідники виявили, що з більш ніж 3100 здорових дорослих людей, яких вони досліджували, ті, хто поліпшили або просто зберегли свій рівень фізичної форми, були менш схильні до розвитку підвищеного кров'яного тиску, високого холестерину або інших сталих факторів ризику захворювань серця.

Крім того, люди, які підтримували свою вагу в нормі, були поза фактора ризику, ніж люди, які стали важче з плином часу. Це може здатися логічним, але частина того нового, що з'явилася у висновках дослідників, - це зміни самих понять «стрункість» і «жирність» як таких. Загалом, люди, які зберігали свою фізичну форму протягом тривалого часу, здавалося, чинили протидію негативним наслідкам ваги. І провали в заняттях фітнесом були не такі погані, якщо людина втрачав деякий надлишок жиру в організмі сам по собі.

«Отримані результати свідчать про те, що захист здоров'я серця не так складна, як думають деякі», - за словами провідного дослідника Дак-Чул з Університету Південної Кароліни в Колумбії. Тобто, просто підтримання своєї ваги і форми у вашому віці може бути достатньо для користі організму.«Якщо у Вас надмірна вага, то зниження ваги і поліпшення вашої фізичної форми може бути найкращою комбінацією, » сказав в Reuters Health. «Але це дуже складно...». «Для багатьох людей, «підтримання форми» може бути більш досяжним», сказав Лі.

У дослідженні, опублікованому в журналі Американського коледжу кардіології, були включені 3148 чоловіків і жінок з Далласа, які були у віці 40 років в середньому. За шість років, у них зріс рівень кров'яного тиску при ставці в чотири відсотки щороку, також високий рівень холестерину в розмірі трьох відсотків в рік, і так званого метаболічного синдрому у розмірі двох відсотків в рік. (Метаболічний синдром відноситься до колекції чинників ризику хвороб серця, включаючи високий кров'яний тиск, нездоровий рівень холестерину, абдомінальне ожиріння та підвищений вміст цукру в крові).

Але люди, які постійно займалися або покращували свою фізичну форму, - по біговій доріжці під час випробувань, - мали менше можливостей розвитку цих чинників ризику серцевих захворювань. Їх ризик високого кров'яного тиску або високого рівня холестерину був від 26 до 30 відсотків нижче, в порівнянні з людьми, чий рівень фізичної форми знизився. А їх ризик розвитку метаболічного синдрому на 42-52 відсотка нижче.

Точно так само, коли у людей збільшувався відсоток жиру в організмі протягом тривалого часу, то вони були більш схильні до розвитку серцевих захворювань. Для кожного з них відсоткове збільшення жиру в організмі «давало шанси на попадання в групу ризику, - від трьох до восьми відсотків. Але, загалом, люди, які набрали вагу, залишаються здоровим, якщо вони постійно зберігають свій рівень фізичної форми. І якщо люди з надмірною вагою «проллє трохи жиру», то вони протистоять деяким з безлічі негативних наслідків відмови від занять фітнесом. У підсумку, за словами, - «справа в тому, що люди, які є активними повинні залишатися активними». «Навіть якщо ви не бачите вигоди на вагах, ви повинні залишатися у формі». «Якщо ви вже це робите, так тримати, і, можливо, збільште інтенсивність, якщо ви можете», сказав Лі.

«Якщо ви ведете сидячий, але здоровий спосіб життя, - він сказав, - то ви можете сміливо братися за помірні вправи, такі як швидка ходьба». Також додав, - «однак людям, які страждають ожирінням або мають хронічні захворювання, слід звернутися до своїх лікарів за консультацією в першу чергу». «Ці люди з сидячим способом життя отримають найбільшу користь від таких фізичних вправ протягом короткого часу», сказав Лі. Він, однак, посилався на користь повноцінних занять фітнесом. «Люди з надмірною вагою часто не помічають убування своєї ваги, коли вони вперше починають заняття - можливо, тому, що вони стають більш голодними і починають їсти більше...» «Не турбуйтеся з-за цього! », - сказав Лі.

«Ви зможете зміцнити вашу серцево-судинну систему, навіть без екстракції зайвого жиру з вашого тіла. Один із способів сказати, що ваша форма поліпшується, - сказав, - це просто помітити, що ви відчуваєте себе краще, коли робите ваші звичайні вправи; якщо вам стає легше, значить ви стаєте стрункішою! » І щоб дійсно схуднути, також вкрай необхідні і дієти. «Більшість людей втрачають вагу за допомогою вправ», - сказав, - «якщо ж вони також звертають увагу на калорії, то вони виграють подвійно! »

Яндекс.Метрика