Кухонні рушники загрожують здоров'ю всієї родини

Медики встановили: кухонні рушники можуть бути небезпечним джерелом розповсюдження по дому шкідливих бактерій. Лікарі попереджають: витираючи руки або ж посуд брудним рушником, людина ставить під удар власне здоров'я.

Дослідження американських вчених показало, що на 89% кухонних рушниках були присутні кишкові бактерії, а в 25, 6% випадків ними були небезпечні кишкові палички.

Експерти переконані, що рушники, також як і губки для миття посуду, «поширюють» бактеріальне зараження між членами родини, адже шкідливі мікроорганізми можуть виявитися не тільки на руках, але і на посуді, а, отже, і в їжі.

Фахівці рекомендують прати рушники після кожного використання, замачівая їх у спеціальному відбілювачі. Або ж переходити на їх одноразовий паперовий варіант.

Закриті вікна, дверні ручки, кулери... Що ще загрожує нашому здоров'ю в офісі?

Восени, коли хвороботворні бактерії і тільки шукають привід, щоб осісти у вашому організмі, особливу увагу потрібно приділяти правилам гігієни на робочому місці. Бацили обожнюють осідати на предмети загального користування: кулері, ксероксах, ручках дверей. Забули на мить про правила гігієни і вуаля – будь загальнодоступний об'єкт стане джерелом неприємною, а, часом, і затяжної хвороби. Щоб цього уникнути, достатньо дотримуватися елементарних правил.

«Мийте руки... завжди». Ручка двері – перше джерело бактерій в офісі. Скільки людей ходять туди-сюди (а багато з них не миють руки після відвідування санвузли, так-так! ), хапаючись за ручку вашого кабінету. Повірте, ніяка антибактеріальний засіб не захистить вас краще проточної води. Якщо ж ви користуєтеся милом, яке, на думку лікарів, руйнує мікрофлору організму, то використовуйте його рідкий варіант. В цілях профілактики ручки дверей краще протирати кілька разів на день спиртовими серветками.

Слідкуйте за захистом своєї шкіри. Бактерії шукають будь-які вразливі місця вашого організму. Першими серед них є слизові оболонки. Щоб захистити їх від хитрих бацил, фахівці рекомендують при виході з квартири обробляти ніздрі, губи і навіть вушні раковини всім відомої оксоліновою маззю. Не погано протягом дня промивати ніс морською водою.

Також, у разі наявних пошкоджень шкіри (подряпини, садна) після прийняття душу їх рекомендується змащувати косметичним маслом, здатним створювати захисну плівку, яка закриє «вхід» для бактерій.

Як можна частіше провітрюйте приміщення. Протягом робочого дня не полінуйтеся і ненадовго відкрийте вікно (при цьому, звичайно, не забуваючи про небезпеку протягів). Якщо з якихось причин відкрити вікно неможливо, скиньтеся з колегами на купівлю зволожувача повітря.

Уважно стежте за одягом. Не треба одягатися тепліше, ніж це необхідно. Також, як і не потрібно бути занадто самовпевненим і виходити без шапки тоді, коли на вулиці об'єктивно холодно. Переохолодження організму призводить до порушення мікроциркуляції в судинах, що призводить до захворювання. Якщо промокли, обов'язково просушіть устілки на батареї. Щоб убезпечити одяг від мікробів краще обробити її гарячим паром.

Не забувайте про повноцінне харчування. Дієти, неправильний баланс води, недолік вуглеводів і жирів призводить імунітет в занепад. Тому лікарі рекомендують пити не менше двох літрів води в день, а харчуватися невеликими порціями п'ять разів на день. Обов'язково необхідно дотримуватися баланс жирів, вуглеводів і білків (в пропорції 20%/60%/20%).

Не ігноруйте сигнали свого тіла. Виявляється, є прямий зв'язок між печією і застудою. Здивовані? Медики заявляють, якщо органи шлунково-кишкового тракту збоять, то це створює прямий коридор для проникнення инфеции в організм. Наявні проблеми з травленням не дають організму повноцінно засвоювати вітаміни, навіть якщо він отримує їх в необхідній кількості. А це прямий удар по імунітету.

Також лікарі рекомендують:

  • У разі початку захворювання відлежатися пару днів вдома. Саме в цей період вірус найбільш активний.
  • Якщо зрозуміти причину нездужання складно, краще здати загальний аналіз крові.
  • У випадку ослабленого імунітету слід відмовитися від гастрономічних надмірностей і алкоголю.
  • У період застуди ніхто не відміняв активне вживання «природних антибіотиків»: цибулі, часнику, меду і малинового варення.

Вживання газованої води прискорює старіння організму

Американськими вченими було проведено глобальне дослідження, довела, що газована вода здатна істотно прискорювати старіння організму. Причина цього полягає в розвитку різних травних процесів і ожиріння, пусковим механізмом яких є ця улюблена багатьма солодка вода. Газована вода впливає і на старіння клітин, процес якого змінюється довжиною певних ділянок хромосом – теломерів.

В ході експерименту довжини теломер були виміряні у 5000 добровольців у віці 20-65 років. На момент обстеження всі учасники були фізично здорові, не мали виражених проблем з метаболізмом і серцево-судинною системою. Виміри показали, що у людей, які регулярно споживали газовану воду, теломери були досить короткими. За даними фахівцем, прийом солодких газованих напоїв призводить організм до втрати п'яти років життя. Шкода від газованої води медики порівнюють із шкодою, якої завдають життя людини алкоголь і куріння.

Вчені: слонность до хвороб залежить від типу особистості

В результаті аналізу анамнезу велике кількості хворих прийшли до висновку, що схильність до тих чи інших захворювань залежить від типу особистості. На думку вчених, цей зв'язок пояснюється особливістю роботи гормональної системи, що впливає на роботу імунної системи організму, діяльність головного мозку та інших найважливіших органів.

У дослідженні взяли участь більше 6000 чоловік, середній вік яких становив 68 років. Всі вони проходили спеціальні психологічні тести, спрямовані на виявлення типу особистості. Через чотири роки медики зв'язувалися з добровольцями, щоб з'ясувати чи змінилося їх стан здоров'я за цей час.

У результаті з'ясувалося, що екстраверти, люди, чиї емоції орієнтовані на оточуючих людей і володіють такими якостями, як щирість, доброта, чуйність суттєво нижчими були схильні до діабету, артриту та інсульту. У той же час неврастеніки, для яких характери примхливість, прискіпливість, незрозуміла злість страждали від цих захворювань частіше і в більшому обсязі.

Пояснюють таку взаємозв'язок характеру і схильністю до різних захворювань просто: нерастеничные люди значно частіше відчувають тривогу і перепади настрою. В результаті їх організм змушений виробляти значно більше гормону стресу кортизолу, що пригнічує імунну систему і порушуючи злагоджене функціонування різних ділянок головного мозку.

Речовина, що входить до складу брокколі, допоможе в лікуванні аутизму

Американські вчені провели незвичайне дослідження, спрямоване на виявлення способів лікування аутизму. В експерименті взяли участь 44 чоловіків від 13-27 років, які страждають різним ступенем даного захворювання.

Учасники були довільно розділені на дві групи. Добровольці першої отримували добову дозу сульфорафана – речовини, що входить до складу капусти брокколі. Членам другої групи давали плацебо. Реперными точками дослідження стали – початок експерименту, а також зняття показань через 4, 10 і 18 тижнів.

У результаті з'ясувалося, що середній бал учасників експериментальної групи був істотно вище. Вже на четвертий тиждень дослідження майже у половини добровольців, які отримували сульфорафан, виявилися зрушення в емоційному поведінці та соціальній взаємодії з іншими людьми.

До 18 тижня в учасників першої групи значно знизилася гіперактивність і дратівливість, вони стали відчутно більш товариськими, у них поліпшилося якість мови. На 22 тижні експерименту нових якостей у добровольців вже не спостерігалося.

Фахівці відзначають, що подібні зрушення у вивченні аутизму, коли на стан хворих вплинуло яку-небудь речовину, сталося вперше. Однак успіхи виявилися далеко не у всіх. Майже у третини аутистів з експериментальної групи, які-небудь зміни не було зафіксовано.

У McDonald s зізналися, що у корів, з м'яса яких робиться фарш для гамбургерів, годують гормонами

Представники компанії mcdonald's розповіли журналістам про те, з чого готується пропонована нею їжа. У ході бесіди з'ясувалося, що яловичина, яка входить в більшість продукції компанії, не зовсім натуральна – в корм корів додавалися гормони.

Довгий час mcdonald's запевняв своїх прихильників в тому, що в приготуванні їжі використовує виключно 100% яловичину. Однак зараз представники зізналися, що використовують два види яловичини – жирну і пісну, а в корм коровам, з м'яса яких робиться фарш, додають гормони. Проте в mcdonald's запевнили, що далеко не всі американські фермери вдаються до подібної стимуляції росту тварин.

Потрібно зазначити, що дану компанію швидкого харчування неодноразово звинувачували у використанні харчових добавок і неякісних інгредієнтів. В результаті на виробництво були запрошені журналісти.

В даний час в Росії діє понад 400 ресторанів «Макдональдс», позапланові перевірки яких часто призводять до припинення їх діяльності.

Яндекс.Метрика