Лейкоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Те, що ми часто називаємо «рак крові», фахівці, а точніше лікарі-онкологи звикли називати «гемобластозамом». По суті – таке захворювання – це не єдина хвороба, сюди відноситься ціла група різних пухлин, які зачіпають захворювання кровотворної тканини. Сюди також відноситься той випадок, коли ракові клітини окупують людський кістковий мозок, самі гемобластози так і називають лейкозами.

Лейкоз характерний тим, що під час захворювання відбувається трансформація особливого типу клітин у злоякісні. При цьому ракові клітини починають дуже стрімко поширюватися, а також вони заміщають цілком нормальні клітини крові і кісткового мозку. Тут все буде залежати від того, які саме клітини крові були перетворені в ракові. Так що можна виділити кілька видів лейкозу: порушення нормального дозрівання лейкоцитів і дефект лімфоцитів.

Крім цього, всі лейкози діляться на хронічні і гострі. Гострий лейкоз здатний викликати практично неконтрольоване зростання ще незрілих клітин крові. А ось при хронічному лейкозі практично у всіх органах значно підвищується рівень зрілих клітин. Необхідно відзначити те, що гострий лейкоз розвивається в більш важкій формі, так що таке захворювання вимагає негайного лікування. На щастя, лейкоз не дуже поширене онкологічне захворювання. Згідно з даними фахівців в рік всього захворюванні двадцять п'ять чоловік на сто тисяч. Причому вчені зуміли відзначити, що найчастіше лейкоз буває у маленьких діток, від трьох до чотирьох років, а також у літніх людей від шістдесяти до шістдесяти дев'яти років.

Лейкоз - причини

Для того щоб людина захворіла на лейкоз, йому достатньо лише одна кровотворна клітина, яка була мутирована в ракову. Тоді вона починає досить швидко ділитися, поширяться, при цьому дає початок пухлинним клітинам. І поступово такі заражені клітини займають місце цілком нормальних.

Можливі наступні причини мутації в хромосомах цілком нормальних клітин:
- головною причиною є вплив іонізуючих випромінювань;
- канцерогени, сюди входять різні лікарські препарати, в тому числі і певну кількість хімічних речовин;
- спадковість;
- віруси.

Лейкоз - симптоми

Природно, самостійно поставити собі такий страшний діагноз як лейкоз нереально, хоча звертайте на своє самопочуття як можна більше часу. При цьому пам'ятайте, що при гострому лейкозі спостерігається слабкість, температура, тяжкі кровотечі, болі в кінцівках. До такого лейкозу можуть приєднатися наступні ускладнення: стоматит, ангіна. Також може спостерігатися збільшення селезінки, лімфатичних вузлів і навіть печінки.

А ось хронічний лейкоз характерний своєю слабкістю, стомлюваністю, причому дуже швидкою, зниженням ваги, апетиту, збільшується печінка і селезінка. На останній стадії з'являться інфекційні ускладнення, а також збільшується схильність до тромбам.

Лейкоз - діагностика

Сам діагноз ставиться лікарем-онкологом на підставі загального аналізу крові, біохімічного аналізу крові. Також проводять всі необхідні обстеження кісткового мозку. І якщо не лікувати лейкемію, можливий летальний результат.

Лейкоз - лікування і профілактика

Для того щоб вилікувати гострий лейкоз застосовується поєднання кількох препаратів, що надають вплив на пухлину, а також пацієнту дають дози глюкокортикоїдних гормони. Дуже важливі підтримують маніпуляції, наприклад, швидке лікування інфекцій, які будуть приєднуватися, переливання компонентів крові і так далі.

При хронічному лейкозі застосовують антиметаболіти, ліки, які зможуть придушити зростання злоякісних клітин. Крім цього, використовують введення радіоактивних речовин і променеву терапію.

Міозит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Миозитами називають захворювання різного походження, які характеризуються запальним процесом і больовими відчуттями в м'язах рук, ніг, тіла. Ці болі носять наростаючий характер, і особливо відчуваються при русі.

Залежно від чинника виникнення міозити бувають гнійними, інфекційними негнойными, інфекційно-алергічні (поліміозит) та неінфекційними (нейроміозит, полифибромиозит, міофасцити міозит). В залежності від характеру перебігу міозити бувають гострими, підгострими і хронічними. Кожен з цих видів міозиту також може мати локалізований або розповсюджений характер.

Міозит - причини

Найчастіше причиною міозиту є необережна фізична діяльність, особливо якщо вона не є звичною для пацієнта. Мова йде про надмірну спортивної навантаженні, активної діяльності на холоді і т. д. Також міозит може бути ускладненням після інфекційних і простудних захворювань і хвороб сполучної тканини (ревматизму, ревматоїдного артриту, червоного вовчака і т. д.).

Дане запалення скелетних м'язів характеризується хронічним перебігом з загостреннями, що виникають при зміні погоди і клімату, або при переохолодженні. Також больові відчуття при міозиті можуть з'являтися при промацуванні м'язів.

Міозит - симптоми

Основним симптомом міозиту є локальна м'язова біль, що підсилюється при натисненні на м'язи або при русі. Ця біль стає причиною напруги уражених м'язів і обмежує рухливість суглобів. Іноді міозит може проявлятися припухлістю чи почервонінням шкіри на хворому місці.

Також до симптомів міозиту відносять наростаючу м'язову слабкість, при якій хворому стає виконувати прості і звичні для нього дії.

Прогресуючи, міозит залучає до запального процесу нові м'язи. Це може бути особливо небезпечним при шийному міозиті, коли запалення може досягти м'язів гортані, глотки, стравоходу, утруднюючи ковтання і викликаючи кашель і задишку.

Міозит - діагностика

В основі діагностування міозиту лежать дані клінічної картини; характерні зміни в крові, які виявляються при лабораторних дослідженнях; дані електроміографії.

Міозит - лікування і профілактика

Міозит є запальним захворюванням, тому метою його лікування в першу чергу є усунення запального процесу. Якщо причиною міозиту є гнійні захворювання або туберкульоз, то використовуються антибіотики. Якщо він виник з-за аутоімунних хвороб, то застосовуються кортикостероїдні препарати у великих дозах.Також у разі необхідності можуть бути призначені протипаразитні засоби та спеціальні сироватки.

Обов'язковою є симптоматична терапія, яка полягає у призначенні судинних препаратів і знеболюючих засобів.

Важлива роль у лікуванні відводиться догляду за хворим, лікувальної гімнастики, правильного харчування пацієнта, яке полягає в дієті з достатньою кількістю легкозасвоюваних білків.

При міозиті ефективним є сухе тепло (можна обв'язувати хворе місце вовняною хусткою). Також можна доповнювати лікування фізіотерапевтичними процедурами.

Однак, найефективніше лікувати міозит можна за допомогою масажу ураженої м'язи. Хоча проникнути глибоко в щільну м'яз по силам тільки професійного масажиста, в домашніх умовах можна займатися погладжуванням і розтиранням м'язів, використовуючи розведене водою і розігріте ефірне масло евкаліпта, лаванди або майорану.

Основними методами профілактики міозиту є раціональне харчування, помірна рухова активність, недопущення фізичних перевантажень і травм.

Мастопатія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мастопатією називають доброякісне ураження молочної залози, що характеризується надмірним розростанням сполучної тканини. Серед жінок молодого віку захворюваність складає від 30% до 45%, після 40 років кількість захворювань збільшується. В залежності від виду тканини, яка розростається, розрізняють:

- фіброзну мастопатію, при якій відбувається ураження сполучної тканини,
- кістозну мастопатію, при якій уражаються альвеоли і протоки,
- змішану мастопатію, яка характеризується ураженням і альвеол з протоками, і сполучної тканини.

Мастопатія - причини

Основною причиною мастопатії вважають гормональні розлади, які призводять до зміни тканини молочних залоз. Найбільш часто мастопатія проявляється внаслідок захворювання особливих відділів головного мозку (гіпофіза і гіпоталамуса), порушення функції щитовидної залози, ожиріння, гіперпролактинемії, цукрового діабету, порушення жирового обміну і т. д.

Також гормональні розлади, що призводять до розвитку мастопатії, можуть бути наслідком гінекологічних захворювань; сексуальних розладів; спадкової схильності; хворобливих процесів в печінці і жовчних шляхах; вагітності та пологів; стресових ситуацій.

Мастопатія - симптоми

Мастопатія проявляється головним чином больовими відчуттями в молочній залозі, почуттям дискомфорту, а також добре прощупується ущільненнями або вузлами різних розмірів і форм. Іноді ці симптоми супроводжуються різними виділеннями із сосків. Кров'янисті і темні виділення можуть свідчити про серйозні патологічних процесах, що відбуваються у молочній залозі, або навіть про передраковий стан.

Як правило, хворобливі відчуття при мастопатії з'являються за кілька днів до менструації, при цьому спостерігається збільшення ущільнень. Це пояснюється тим, що в цей період в організмі жінки відбуваються гормональні зміни. Часто при пальпації ущільнень і вузлових утворень жінка відчуває біль. У запущених випадках стають болючими будь-які дотики до грудей, при цьому біль може віддавати в плече і пахву.

Мастопатія - діагностика

В основі діагностики мастопатії лежить огляд молочних залоз, їх обмацування, мамографія, УЗД, пункція вузлових утворень і цитологічне дослідження пунктату.

Щоб не припуститися діагностичної помилки, дослідити молочні залози слід через декілька днів після закінчення менструації, так як друга фаза менструального циклу характеризується їх набухання. Огляд молочних залоз дає можливість отримати уявлення про їх зовнішньому вигляді, контурах, забарвленні шкіри, стан сосків. Після огляду проводять обмацування молочних залоз, пахвових, підключичних і надключичних лімфатичних вузлів. При виявленні будь-яких змін у молочних залозах призначають мамографію та УЗД. При цьому потрібно пам'ятати, що мамографія протипоказана вагітним і жінкам, які не досягли 35 років, а також жінкам, що годують.

Мастопатія - лікування і профілактика

Лікування мастопатії проводиться гормональними і негормональними методами. Головною його метою є усунення причин порушення гормонального балансу в організмі жінки, а в разі необхідності - нормалізація роботи нервової системи, нирок і печінки. Лікування запущених форм вузлової мастопатії може проводитися хірургічними методами і супутньої медикаментозної терапією.

При фіброзно-кістозної мастопатії жінка повинна категорично відмовитися від відвідування сауни, фізіопроцедур, а також сонячного і штучного загару.

При своєчасному, правильно підібраному комплексному лікуванні від захворювання можна позбутися за кілька місяців. Однак, навіть після цього пацієнтці слід не рідше 1 - 2 разів на рік показуватися лікареві. Крім того, кожна жінка повинна періодично проводити самообстеження грудей, щоб своєчасно виявити зміни в грудях і почати лікування. Проводиться воно після менструації, на 5-7 день циклу шляхом пальпації обох молочних залоз у положенні лежачи і стоячи. Виявивши підозрілі освіти, жінка повинна негайно звернутися до лікаря, щоб не дати розвинутися мастопатії або онкологічного захворювання.

Запобігти появі мастопатії можна з допомогою:

- вагітності та лактації;
- відмови від абортів;
- регулярного статевого життя;
- прийому препаратів йоду восени і навесні;
- споживання йодованої солі (якщо дозволяє стан щитовидної залози);
- здорового способу життя.





Яндекс.Метрика