Лікарі рекомендують жінкам при ПМС є більше зелені
Американські дослідники абсолютно впевнені, що жінки, які не забувають включати в раціон велика кількість зелених листових овочів, знижують ризик розвитку ПМС (передменструальний синдром) на 40%. Саме таку теорію озвучили медики з Гарварду за підтримки колег з Массачусетського університету.

Десять років учені вели спостереження за раціоном харчування 3000 жінок і встановили, що жінки, які отримували під час їжі багато заліза, рідше страждали від ПМС. Залізо безпосередньо впливає на виробництво серотоніну, який відповідає за настрій. Лікарі називають передменструальним синдромом комплекс симптомів, який виникає напередодні менструації у деяких жінок. Він характеризується підвищеною дратівливістю, невмотивованими стрибками настрою, нудотою і нав'язливою головним болем.

Підкресливши важливість їжі, багатої на залізо, вчені попереджають, що надмірно велика її кількість може завдати шкоди організму. "Жінкам слід уникати споживати більше 45-ти міліграм щодня. Це верхній допустимий рівень. А краще отримати консультацію лікаря, інакше може виникнути гемохроматоз (скупчення в тканинах заліза), рак печінки, артрит, діабет або серцева недостатність", — нагадує автор дослідження Елізабет Бертон-Джонсон.

Джерелами заліза є наступні продукти: артишоки, квасоля, сухофрукти, сочевиця, зелена квасоля, горох і листові овочі, шпинат, капуста, ріпа, печінка (свиняча, яловича), ікра (кетова, паюсна).
97% лікарів в Європі і США прописують непотрібні ліки
Майже всі лікарі (97%) навмисно призначають своїм пацієнтам лікування, яке, швидше за все, не вилікує їх, а всього лише заспокоїть: низькі дози лікарських препаратів, вітаміни, харчові добавки або непотрібне обстеження. Ця інформація була отримана в результаті опитування, проведеного дослідниками двох британських університетів: Оксфордського і Саутгемптонського.

З допомогою Інтернету дослідники звернулися до лікарів з питанням, чи застосовували вони коли-небудь плацебо, наприклад, таблетки цукру, імітацію лікування іншого роду або непотрібне обстеження, включаючи аналізи крові і рентген. Було отримано 783 відповіді. Майже всі лікарі (97%) повідомили, що використовували плацебо хоча б один раз.

Близько 77% лікарів зізналися, що вдаються до допомоги плацебо кожну тиждень, і більше 80% з них сказали, що їх використання в деяких випадках було цілком етичним. Всі опитані лікарі пояснили, що роблять це з метою заспокоїти пацієнта або тому, що пацієнти наполягають на лікуванні.

Плацебо-терапія також могла включати, за словами лікарів, непотрібну фізіотерапію, м'ятні льодяники від болю у горлі і антибіотики при ГРВІ і грипі, в той час як проти вірусів вони неефективні.

Попереднє дослідження показало, що в Америці близько половини лікарів теж регулярно призначають своїм пацієнтам подібне лікування, не повідомляючи їм про це. Це ж практикується і в інших країнах, у тому числі в Канаді, Данії, Швейцарії та Німеччини.
Щоденний прийом душа шкідливий для здоров'я, кажуть лікарі
Лікарі попереджають, що занадто часто митися не так вже й корисно, особливо якщо користуватися таким популярним засобом, як рідке мило. Як вважає доктор Рахель Луцати з Ізраїлю, навіть влітку достатньо приймати душ не більше трьох разів на тиждень.

Такі гігієнічні стандарти, як щоденний прийом душа, одержали поширення не з медичних міркувань, а виключно з соціальних. Адже щоденне застосування мильних розчинів небезпечно для здоров'я. Кислотно-лужний баланс шкіри порушується при частому митті, вона стає сухою, а та природна «мастило», яка захищає шкірні покриви від бактерій і грибків, руйнується.

У рідкому милі міститься підвищена концентрація поверхнево-активних речовин, що і пояснює його руйнівний вплив на шкіру. Слід також пам'ятати, що рідкі гігієнічні засоби змиваються, як правило, гірше. Результати деяких досліджень дають підставу стверджувати, що постійно змиваючи верхній шар шкіри, людина порушує вироблення вітаміну Д в шкірі, що призводить до його дефіциту в організмі.

Щоб не завдати шкоди здоров'ю, приймати душ слід лише два рази в тиждень, говорить доктор Луцати. Що стосується локальних гігієнічних процедур, то їх можна виконувати щодня. Лікар також настійно не рекомендує мити голову щодня і користуватися вушними паличками, не кажучи вже про інших «проникаючих» засобах. Досить після миття вушні раковини протерти рушником.
Учені з Великобританії змогли виростити гібридний зуб
Учені з Великобританії продемонстрували перший біологічний зуб, який був вирощений шляхом з'єднання стовбурових клітин миші з клітинами людини. Дослідники сподіваються, що одного разу замість видалених або хворих зубів стане можливим вирощувати живі нові зуби. Так званий "гібридний" зуб виростили у лабораторної миші в ротовій порожнині з метою перевірки інноваційної методики, яка в майбутньому може скласти конкуренцію звичним зубним імплантам.

"Ідея нашого методу — це пошук клітинного матеріалу, з якого можна створювати зародок зуба. Після пересадки в рот пацієнта він виросте в повноцінний зуб. "Гібридний" зуб сформував життєздатні коріння, володіють хорошими периодонтальными зв'язками, що з'єднують здоровий зуб і щелепну кістку. На відміну від металевих імплантатів періодонтальні зв'язки функціонують при жуванні подібно амортизаторам, тому запобігають пошкодження щелепної кістки", — заявив професор Пол Шарп (Лондонський Королівський коледж).

Із-за застосування матеріалу, взятого у тварин, отриманий біо-зуб використовувати в транспантологии зубів не можна. На наступному етапі дослідники планують знайти в організмі людини мезенхімальні клітини (пригнічують відповідь імунної системи на власну присутність), щоб з'єднати їх з епітеліальними клітинами та отримати зародок людського зуба.

Як стверджують вчені, їхня головна мета — отримати корінь з стійкими периодонтальными зв'язками, оскільки іншу частину зуба можна коригувати використовуючи коронки.
Наявність ясних життєвих цілей ‒ порятунок від інсультів
Люди, які вважають, що у них є мета в житті, на 22% рідше стають жертвами інсульту, свідчать дані нового дослідження.

Вчені ще не можуть точно пояснити таку закономірність, але факт залишається фактом: у людей, які визначили для себе чіткі завдання на майбутнє, набагато менше шансів постраждати від згустків в судинах головного мозку. То цілі і плани на майбутнє сприяють тому, що літня людина вважає за потрібне йти в ногу зі здоровим способом життя, то позитивні думки про майбутнє самі по собі виробляють такий разючий ефект.

Інсульт відбувається, коли надходження крові до певної ділянки головного мозку припиняється у зв'язку з тим, що тромб блокує посудину в мозку. Кисень в мозок не надходить, в результаті чого клітини мозку помирають, і у людини різко погіршується зір, втрачається мова, порушується координація рухів, страждає пам'ять. Хворого може паралізувати.

Експерти з Мічиганського університету досліджували 6739 чоловіків і жінок старше 50 років. Щоб дізнатися, чи є в учасників експерименту мети в житті, їх попросили відповісти на питання анкети.

Якщо людина вважає, що її життя має сенс, якщо у нього є плани на майбутнє, його ризик інсульту зменшується на 22% порівняно з тими, кому не вистачає цілеспрямованості. Це дозволило авторам дослідження прийти до висновку: серед літніх людей велика мета в житті пов'язана з більш низьким ризиком інсульту.
Болить голова? Займіться сексом
Якщо ви страждаєте від головного болю, кращим рішенням проблеми може виявитися секс. На думку вчених, секс може вилікувати головний біль навіть ефективніше, ніж ліки.

Неврологи з Університету Мюнстера в Німеччині зібрали дані про 400 пацієнтів з двома типами головного болю, які безуспішно лікувалися протягом двох років. Вони виявили, що 33% з них при головному болю займалися любов'ю. Поліпшення симптомів відмічалось у 60% пацієнтів з мігренню і 36% пацієнтів з кластерної головним болем. Чоловікам така терапія допомагала більше, і 36% з них розглядали секс як ліки. Між тим лише 13% жінок використовували секс для боротьби з головним болем.

Більше половини страждають мігренню учасників дослідження, які під час нападу займалися сексом, відзначили поліпшення симптомів, а кожен п'ятий повідомив, що повністю позбавився від болю.

Дослідники кажуть, що існує цілий ряд можливих пояснень цьому. Одна з теорій пояснює це наступним чином: секс викликає викид ендорфінів, природних болезаспокійливих, які діють на центральну нервову систему, зменшуючи або усуваючи головний біль. Крім того, під час сексу змінюється артеріальний тиск. Дослідження за допомогою рентгенівського випромінювання також показало, що гіпоталамус активний і під час кластерної (односторонньої) головного болю, і під час оргазму.

Тепер прийменник «не сьогодні, у мене болить голова» не може бути сприйнята серйозно сексуальними партнерами.
Яндекс.Метрика