Лишай - причини, симптоми, діагностика, лікування

Лишай передбачає собою клінічно хвороба, яка може виникати по різноманітним причинам, що відрізняються, в свою чергу, виникненням на шкірі сверблячих плям на шкірі. Лишаї відрізняються між собою за характером висипки, розповсюдженню, а також місцем розташування.

Дане захворювання триває відносно довго. У деяких випадках виникають періоди загострення, а також ризик повторного зараження. Крім усього іншого лишай завжди являє собою дискомфорт з естетичними незручностями.

Лишай - причини

Основна причина позбавляючи полягає в мікрофлорі грибкового або вірусного характеру. На думку фахівців, комбінація певних сприяючих умов, таких як, депресії і стреси, досить низький імунітет, різні захворювання інфекційного характеру, спадковість – все це може призвести до розвитку шкірного лишаю.

Існують різні види лишаю, що відрізняються між собою залежно від причин: стригучий лишай, плоский, лишай, рожевий лишай, висівкоподібний лишай та оперізувальний. Стригучий лишай виникає в основному внаслідок контакту з зараженими тваринами чи людиною. Також можна заразитися через речі, які носив хвора людина.

Що стосується рожевого лишаю, то причини його виникнення перебувають досі під сумнівом. Є думка, що такий вид захворювання може загострюватися в залежності від часу року, тому вражає тих людей, які мають досить слабку імунну систему.

Причини плоского лишаю полягають у генетичної спадковості, захворювання травної системи, в дуже слабкою імунною системою.

Головна причина висівкоподібного лишаю – це контакт із зараженими людьми або з предметами, яких він торкався.
Оперізувальний лишай, у свою чергу, виникає із-за вірусної інфекції герпесу, яка вражає нервові закінчення.

Лишай - симптоми

Симптоми стригучого лишаю полягають у тому, що на шкірі починають з'являтися плями, а на волосистих частинах утворюються залисини. У деяких випадках може проявлятися свербіж і деяке погіршення стану. Особливості рожевого лишаю полягають у тому, що плями з'являються на плечах і спині, в паховій області і на грудях. Через деякий час відбувається лущення в центрі плями.

Під час плоского лишаю висип починає з'являтися в таких частинах тіла, як груди, живіт, руки і ноги. Відмітна ознака – це пляма у вигляді маленького вузлика з вмятой серединою. Висівкоподібний лишай передбачає утворення дрібних плям з лущенням. Під час розвитку хвороби колір може змінюватися від рожевого до коричневого.

При оперізувальному лишаї спостерігаються деякі хворобливі відчуття, а також погіршення стану. Спочатку з'являються плями, з яких згодом розвиваються пухирці, потім вони висихають і лущаться.

Лишай - діагностика

Деякі форми позбавляючи мають симптомами, які схожі на інші захворювання. Щоб не лікувати уявне захворювання, вкрай рекомендується звернутися до лікаря-дерматолога. Діагностика позбавляючи проводиться з огляду шкірного покриву лікарем. Якщо не вдалося виявити тип лишаю, то проводиться біопсія шкіри, іншими словами, дослідження хвороби на отриманому зіскобі шкіри і нігтів.

Лишай - лікування

Рожевий лишай зазвичай виліковується самостійно. Проте вкрай не рекомендується приймати ванну, знаходиться довго на сонці і носити синтетичний одяг.

При оперізувальному лишаю лікар приписує медикаментозне, а також фізіотерапевтичне лікування. Необхідно оберігати місця поразки від нагноєння.

Лікування висівкоподібного лишаю раніше здійснювалося з допомогою саліцилового спирту. На сьогоднішній день застосовуються спеціалізовані форми антимікотиків.

Стригучий лишай реально вилікувати за допомогою сучасних препаратів, які припише лікуючий лікар. Зазвичай призначається курс таблеток і мазь для максимально якісного знищення грибка.

Ларингіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ларингіт – це запальний процес, який відбувається в гортані, воно супроводжується разом з простудними або інфекційними захворюваннями, наприклад з кашлюк або скарлатину. Розвитку самого захворювання може сприяти запилений і брудне повітря, переохолодження, вдихання холодного повітря через рот, перенапруження гортані, вживання спиртних напоїв і паління.

При цьому, ларингіт може бути як тривалим або хронічним або короткочасним. В принципі, ларингіт прогресує дуже швидко і може тривати до двох тижнів. Що стосується хронічних симптомів, то вони будуть тривати близько двох тижнів, може бути і більше. Тому варто при перших же симптомах проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми будуть тривати більше двох тижнів, тоді ларингіт може бути викликаний дуже важким захворюванням.

Ларингіт - причини

Гострий ларингіт здатний з'являтися як самостійна хвороба в результаті переохолодження, а також при напрузі голосових зв'язок, а також як прояв інфекцій. При цьому запальний процес може захоплювати слизову оболонку надгортанника і гортані.

А ось хронічний ларингіт може триматися як якесь наслідок регулярно повторюваних гострого захворювання або ж тривалий процесів, що протікають в придаткових пазухах, у носі та горлі. Сприяє також захворювання зловживання алкогольними напоями, куріння. І навіть у педагогів може розвиватися ларингіт, як професійна хвороба.

Ларингіт - симптоми

Взагалі, гострий ларингіт характерний загальним погіршенням стану, а також в окремих випадках підвищується температура. Якщо беруться аналізи крові, тоді під час досліджень можуть виявитися запальні процеси. Що стосується переважної локалізації процесу в горлі, на стінках гортані або надгортанника, то ви можете відчувати біль під час ковтання. При цьому голос стане хрипким, може завагатися дихання внаслідок набряку і спазму.

Якщо гострий ларингіт, то хворий може скаржитися на сухий кашель, сухість, першіння, дряпання, далі з'являється хрипловатость, а також голос може зникнути зовсім, але з часом відновиться. Іноді з'являється біль у голові, при ковтанні, піднімається температура. Під час хронічного ларингіту хворий буде скаржитися на хрипоту, дуже швидку стомлюваність, першіння в горлі, покашлювання, відчуття саднения. Якщо процес буде загострюватися, то і явища посиляться.

Ларингіт - діагностика

Діагностику проводить лікар, все робиться завдяки численним дослідженням. Доктор для початку задасть питання про початок захворювання. Далі повинні бути обстежені голосові зв'язки і звук самого голосу, потім підбирається необхідність лікування. Потім лікар направляє пацієнта до наступного фахівця, до отоларинголога.

Потім, проводяться обстеження і беруться всі необхідні аналізи. Симптоми зазвичай з'являються раптово і поступово прогресують. І якщо ви будете відчувати дуже сильний біль, відкашлювання кров'ю і утруднення під час ковтання, викликайте лікаря або вирушайте до нього самі.

Для того, щоб на всі сто відсотків діагностувати ларингіт, лікар повинен провести необхідні обстеження та вивчити сам анамнез. Лікар повинен промацати лімфатичні вузли, спеціаліст оглядає рот, ніс, горло. Може бути проведена ларингоскопія, відео ларингостробоскопія, взяті аналізи і так далі.

Ларингіт - лікування і профілактика

Отже, лікування та профілактика гострого ларингіту полягає в самому усуненні причин. Для того щоб відновити гортань потрібно протягом тижня не розмовляти. При цьому, виключіть гострі інгредієнти для вживання, приправи. При цьому забороняються спиртні напої і куріння. У лікувальних цілях рекомендують вживати теплі напої, зігрівати шию з допомогою тепла. А також. Лікарем призначає медикаментозне лікування.

Косоокість - причини, симптоми, діагностика, лікування

Косоокість – відсутність у пацієнта бінокулярного зору при відкритих очах. Бінокулярний зір – зір двома очима одночасно, тобто коли мозок сприймає не два незалежних зображення, а загальне зображення, яке отримано злиттям картинки з кожного ока в єдиний зоровий образ. При відсутності бінокулярного зору розвивається монокулярний зору, коли функція хворого ока значно знижується і мозок сприймає зображення тільки зі здорового ока.

Косоокість - причини

Причинами косоокості можуть бути травми або захворювання головного мозку, психічні травми або відхилення. Відома велика кількість випадків, коли косоокість розвивалося внаслідок переляку. Опосередковано на розвиток захворювання можуть вплинути такі інфекційні хвороби як кір, скарлатина, дифтерія та грип і подібні.

Збій у роботі м'язів очей може виникнути із-за вроджених порушень зору: короткозорості, далекозорості, анізометропії, астигматизмі. Всі перераховані вище причини призводять до того, що в перші роки життя в дитини порушується зір, а до трьох років розвивається косоокість, яке часто ускладнюється зниженням якості зору в оці, що косить.

Косоокість - симптоми

При косоокості одне або обидва ока відхиляються в сторони (зазвичай до носа) або як би "плавають". Подібне явище часто спостерігається у немовлят, проте якщо до 6 місяцем даний симптом не проходить, необхідно звернутися до лікаря.

Пильні батьки іноді приймають за косоокість особливості розташування або розріз очей (у дітей з широким переніссям, наприклад). З часом, при зміні форми носа, зникає і уявне косоокість.

Косоокість - діагностика

Діагностику косоокості виконує лікар офтальмолог.

У першу чергу проводиться повний огляд, який включає в себе спостереження за розташуванням очей відносно один одного в момент фіксації погляду на близькому чи далекому об'єкті, коли пацієнт дивиться направо, наліво, вгору і вниз.

Далі офтальмолог вивчає зорові рефлекси, які оцінюються по реакції на яскраве джерело світла в руках у лікаря.

У дітей старшого віку визначення косоокості може бути проведено трохи інакше. Дитина по черзі закриває очі, при цьому він весь час повинен фокусувати зір на одному і тому ж об'єкті. У тому випадку, якщо в дитини косоокість, незакритий очей буде рухатися.

Крім того, офтальмолог повинен проконтролювати гостроту зору. Лікар також може порекомендувати пройти додаткове обстеження у невролога для оцінки стану нервової системи дитини.

Косоокість - лікування і профілактика

Існує велика кількість способів лікування косоокості, як терапевтичних, так і хірургічних. Розглянемо деякі з них.

Плеоптическая терапія – посилена зорова навантаження на хворе око. У даному способі використовують різні методи зорової стимуляції ока, що косить спеціальним лазером або лікувальними комп'ютерними програмами.

Опртоптическая терапія – лікування з застосуванням синоптичних апаратів і програм, які сприяють відновленню бінокулярного зору.

Диплоптическая терапія – відновлення бінокулярного стереоскопічного зору у природних умовах.

Тренування пацієнта на конвергенцтренре – метод, який сприяє поліпшенню роботи м'язів, що відповідають за зведення очі до носа.

Важливо відзначити, що косоокість – хвороба, яка не проходить сама і вимагає тривалого курсу лікування. Щадні методи терапії зазвичай продовжують до віку 18 – 25 років, тобто до повного формування зору людини.

Профілактика косоокості зазвичай спрямована на загальне поліпшення стану організму, що істотно знижує дію негативних факторів, що призводять до розвитку захворювання.

Яндекс.Метрика