Людина радіє досягненням тільки в певний момент

Вченими було доведено, що у випадку, якщо людина досягає поставленої мети несподівано швидко і досить просто, то це не приносить йому такої радості, як якщо б він для отримання бажаного пройшов довгий і важкий шлях. Досягнення мети включає: постановку завдання і здійснення роботи над нею, отримання певних успіхів, остаточне досягнення мети і емоційна реакція на цю подію. У разі порушення такого сценарію, емоційна складова притупляється.

Проведені експерименти довели, що люди, домоглося заповітної мети раніше очікуваного, як правило, не зазнавали позитивних емоцій. Зокрема, мова йде про вступі у навчальний заклад раніше покладеного терміну, або ж виграші, здобуту раніше закінчення гри.

Фахівці встановили, що у людського організму відчуття радості тісно пов'язане із заздалегідь установленим періодом очікування. Змінити цю ситуацію неможливо. Цим пояснюється найчастіше неможливість випробувати емоційний підйом від досягнення чого-небудь важливого. Пояснення просте – нервова система не підготовлена до емоційних проявів.

Види нежиті і способи боротьби з ними

Тривалий нежить створює чимало неприємностей для людини. В такому стані буває дуже важко працювати і вести нормальний спосіб життя. З чим пов'язаний нежить? Як з ним упоратися?

Отже, про причини виникнення нежиті

Уявіть собі ситуацію, коли в лікуванні нежиті не допомагають ніякі терапевтичні процедури, лікарські препарати і краплі, нежить тільки посилюється. Зазвичай такий стан пов'язаний з недолеченными раніше захворюваннями, які перейшли в хронічну стадію. Якщо нежить триває більше 3-4 тижнів, слід знати, що він може перейти в хронічну форму внаслідок наявного захворювання, яке викликало це ускладнення. Зазвичай тривалий нежить пов'язаний з такими захворюваннями, як вазомоторний риніт, алергія, а також синусит. Поговоримо докладніше про кожному захворюванні.

Вазомоторний риніт ще називається нервово-судинних і навіть помилковим нежиттю. Він характеризується застою слизу, головним болем, закладеністю носа, безсонням та ін. Додатково на розвиток цього виду нежиті впливають стресові ситуації, вживання великої кількості спиртного, порушений гормональний фон. Якщо не лікувати цей вид захворювання, згодом можуть з'явитися поліпи та синусити.

Хвороби синуситового ряду представляють достатню загрозу для здоров'я людини, тому їх не можна запускати в хронічну стадію. При синуситі відзначається закладений ніс при деякої втрати нюху, ночами турбує кашель, соплі густі з яскравим відтінком. Крім цього синусит характеризується головними болями в основному в області обличчя. Синусит обов'язково слід лікувати, щоб уникнути можливих важких ускладнень. Іноді синусит може призвести до смерті.

Алергічний нежить. У сучасному суспільстві алергія є однією з найпоширеніших проблем. Алергію провокують різні зовнішні подразники, в тому числі пил і гази в навколишній атмосфері, пилок рослин, різні хімікати. У деяких випадках звичайні для людини продукти можуть викликати алергічну реакцію організму, яка проявляється у вигляді нежитю.

При даному захворюванні людина починає постійно чхати, у нього закладений ніс, червоніють очі, з носа течуть водянисті виділення. Лікувати такий нежить потрібно обов'язково, щоб він у подальшому не перейшов в астму.

Що ж робити з нежиттю?

Однозначно, треба лікуватися. Фахівець призначить відповідне лікування з урахуванням причин, які викликали тривалий нежить. Лікування може полягати в прийомі антигістамінних препаратів, які пом'якшать алергічну реакцію. Це може бути і терапія за допомогою антибіотиків різного спектру дії, процедури по закопування носа, а також призначення кортикостероїдів.

Перегляд порно викликає у жінок нудоту

Нідерландські вчені переконані, що перегляд порнографічних роликів та фільмів викликає у жінок виключно негативну реакцію. Саме тому, на думку фахівців, спонукати жінок до перегляду подібного роду відео для підвищення ступеня збудження абсолютно безглуздо.

Вчені переконані, що перегляд порнографії переводить жіноче тіло в стані захисту. Іноді мова йде буквально про почуття нудоти. Аналогічний ефект виникає, коли дами бачать неприємну їжу. Можлива причина подібної реакції жінок – значно більша схильність представниць прекрасної статі до статевих інфекцій. І, можливо, тут спрацьовує механізм самозахисту.

Щоб оцінити неврологічну реакцію на різного роду зображення, медики провели МРТ мозку 20 жінок. У числі відео були сцени з «жорстким» порно, де особи учасниць зйомок не було видно. Подібний перегляд викликав у жінок підвищену мозкову активність і нудоту.

Як боротися з офісними недугами

Здавалося б, на що можуть скаржитися офісні працівники? Працюють в чистих, просторих і красивих кабінетах, ніякого шкідливого виробництва, завжди сухо і тепло. Але, виявляється, робота в офісі не так вже й нешкідливе, як здається на перший погляд. Ті, хто сидять в кондиціонованих умовах за сучасним комп'ютером, зовсім не застраховані від серйозних захворювань.

Електромагнітне поле, штучне освітлення, погана вентиляція – це лише кілька факторів, які чинять далеко не сприятливий вплив на самопочуття офісних працівників. Більш того, Всесвітньою організацією охорони здоров'я офіційно визнані такі недуги як хвороба легіонерів ( Legionella – бактерії, які розмножуються в кондиціонерах), понтіакская лихоманка ( грибки і мікроорганізми, що розмножуються при поганій вентиляції), хвороби новоутворень (з-за негативного впливу хімічних факторів) вони притаманні для офісної середовища.

Уникнути деяких захворювань, працюючи в офісі, все ж можна. Головне, як кажуть, знати їх в обличчя і вміти з ними боротися.

Тунельний синдром

Розвитку тунельного синдрому сприяють два фактори: незручна поза та часті повторення одноманітних рухів зап'ястям при роботі з комп'ютерною мишкою. У результаті щоденного навантаження зап'ястний канал набрякає, тим самим защемляя нерв, і відповідно провідність по ньому порушується. Дізнатися початкові ознаки тунельного синдрому не складно: мурашки, поколювання, печіння в кисті.

З часом біль у зап'ясті посилюється, особливо по ночах: руки починають опухати, затікають і німіють. Якщо вчасно не звернутися до лікаря і не лікувати захворювання, то управляти рукою незабаром буде дуже складно, все буде валитися з рук в буквальному сенсі.

Що робити?

1. Звільнити простір на робочому столі таким чином, щоб рука і лікоть розміщувалися на його поверхні.

2. Роздобути крісло з високими підлокітниками.

3. Працювати з комп'ютерною мишкою комфортніше, якщо килимок для неї буде з ортопедичним валиком.

4. Не можна сидіти за столом з піднятими плечима.

5. При роботі за комп'ютером знімати браслети, так як навантаження на руку зростає, адже їй доведеться працювати під великим кутом.

6. При наявності вільної хвилинки необхідно робити масаж і гімнастику для рук.

Варикоз

Ще один офісний недуг, який виникає в результаті довгого сидіння за письмовим столом – варикоз. Справа в тому, що венозна кров по нижніх кінцівок циркулює за рахунок руху м'язів гомілки. Так як під час сидячої роботи такого руху не відбувається, то венозна кров в артеріях застоюється і переповнені кров'ю вени починають розтягуватися. Мало того, що така хвороба не прикрашає жіночі ніжки, так ще і небезпечна утворенням тромбів.

Що робити?

1. Як можна частіше вставати з-за столу і навіть неважливо для чого: сходити в бухгалтерію, убиральню або просто скласти документи.

2. Не зловживати взуттям на високому каблуці.

3. При необхідності користуватися лікувальним трикотажем, який не дає розширюватися венах: гольфами, гетрами, колготками.

4. Непомітно для інших можна зняти взуття і розім'яти ноги: поворушити пальцями, покрутити ступнями.

5. Частіше спускатися і підніматися по сходах.

6. Влаштовувати піші прогулянки.

7. Робити вечірній масаж ніг.

Синдром « сухого ока»

Вченими встановлено, що після десяти хвилин роботи перед монітором людина починає моргати в 5 разів рідше, ніж у звичайному стані. У зв'язку з цим, очне яблуко не отримує достатнього зволоження. В результаті виникає відчуття, що в очі потрапив пісок: вони стають червоними, сверблять, щипають і болять. Щоб знизити ефект «сухого ока» деякі офісні працівники користуються спеціальними зволожуючими краплями.

Щоб не виникало таких проблем з очима, необхідно подбати про них:

1. Як можна частіше моргати. На робочому столі можна повісити собі «напоминалку», наткнувшись на неї, ви обов'язково зробите кілька зайвих моргають рухів.

2. Не можна встановлювати на моніторі яскравість і контрастність на максимальний рівень.

3. Регулярно протирати монітор спеціальними серветками.

4. Не сидіти близько до монітора.

5. Виділяти час на гімнастику для очей.

Небезпечний ворог – гіподинамія

Серед усіх офісних напастей лідируюче місце займає гіподинамія. Сидяча робота несе з собою цілий «букет» ускладнень. Малорухливий характер роботи в офісі сприяє збільшенню кількості людей із зайвою вагою. Крім цього зазначається, що офісні працівники частіше за інші скаржаться на втому. І, мабуть, найнеприємніше те, що через порушення кровообігу в тазових органах виникає геморой. Неприємності підстерігають і різні відділи хребта у вигляді остеохондрозів.

Оскільки офісна робота завжди пов'язана з малорухомістю, необхідно хоча б мінімально подбати про себе:

1. Стежити за поставою: сидіти себе прямо.

2. Сидіти в зручній позі.

3. Використовувати будь-який привід, щоб встати з-за столу.

4. У неробочий час компенсувати відсутність руху. Для цього чудово підійдуть різні варіанти активності: фітнес, аеробіка, танці, плавання і банальний біг підтюпцем.

Звичайно, перелік недуг, які таїть в собі сучасний офіс, на цьому не закінчуються. Невидиму небезпеку несуть і електромагнітний шум, і мерехтіння ламп, і брак повітря, і кондиціонери, і лазерні принтери, та інша оргтехніка. Одним словом, офісний мікроклімат – це не тепличні умови, а джерело підвищеної небезпеки для здоров'я. Але, якщо уважно ставитися до свого здоров'я і виконувати перераховані рекомендації уникнути багатьох напастей вдасться, а відповідно робота в офісі стане джерелом задоволення, морального задоволення і матеріальних благ.

Яндекс.Метрика