Мігрень - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мігрень передбачає собою захворювання у вигляді регулярно повторюваних нападів сильного головного болю. У більшості випадків такі напади болю спостерігаються в одній частині голови, при цьому вони не пов'язані з м'язовим або артеріальним тиском.

Мігрень - причини

Точні причини виникнення мігрені досі не встановлені.

Мігрень - симптоми

Головні симптоми мігрені полягають у періодичних приступах сильного головного болю. Зазвичай така біль відбувається тільки в одній половині голови. Серед інших симптомів мігрені можна відзначити блювоту, нудоту, запаморочення, дуже погану переносимість звуків і яскравих кольорів, постійну млявість і сонливість, збільшену стомлюваність. Крім усього іншого, під час діагнозу мігрені, симптоми можуть поповнитися ще порушеннями чарівності і зору.

Мігрень - діагностика

Найчастіше діагностика даного захворювання є надлишкової, іншими словами, людина самостійно визначає мігрень при будь-яких головних болях. Або ж навпаки, багато пацієнти миряться зі своїм головним болем, забуваючи навіть звернутися за медичною допомогою. Для того, щоб було підозра на мигренозную цефалгію, головний біль повинна володіти хоча б одним з двох наступних ознак: пульсуючий характер, відносно висока інтенсивність болю і постійно знижує активність людини, одностороння локалізація, посилення під час фізичних навантажень.

Для того, щоб поставити діагноз мігрені, під час головних болів повинна супроводжуватися або нудота або блювання, або світлобоязнь, або звукобоязнь, які тривають від 4 до 72 годин. Діагноз мігрені проводиться простіше при наявності спадкового анамнезу.

Мігрень - лікування

На сьогоднішній день існує безліч різних медичних препаратів, які лікар може порадити, щоб подолати мігрень. Особливо ефективним може виявитися варіант, коли хворий приймає різного роду ліки в залежності від серйозності мігрені.

Наприклад, якщо людина прокинувся з жахливим головним болем, то можна прийняти ліки, які спрямовані безпосередньо проти мігрені, куди можна віднести триптан. Якщо ж хворий відчуває, що у нього скоро почнеться напад мігрені, то можуть допомогти в цьому випадку навіть прості болезаспокійливі засоби. Якщо ж головні болі після вживання препаратів не проходять, то в обов'язковому порядку слід приймати більш специфічні препарати. Тільки лікар здатний порадити, які саме ліки будуть безпечними при спільному прийомі.

Якщо звичайні болезаспокійливі є неефективним методом, то терапевт може приписати прокінетики з метою поліпшити надходження звичайних болезаспокійливих в кровотік.

Лікарем виписуються спеціальні ліки, коли при нападах мігрені виникають болі в області м'язів шиї і плечового пояса. До таких ліків можна віднести толфенамовую кислоту, диклофенак, напроксен.

Варто відзначити, що мігрень можна подолати і без використання ліків. Наприклад, якщо спостерігаються легкі мігрені, то вони відмінно реагують на сон. Якщо хворому вдалося заснути, то після сну буде спостерігатися або повне зникнення болю, або часткове полегшення.

Друга нелекарственная профілактика полягає у виключенні будь-яких провокуючих факторів. Потрібно дізнатися, в яких саме ситуаціях найчастіше виникає мігрень, які напої або продукти можуть викликати напад. У випадку, якщо подібні продукти будуть виявлені, то бажано в майбутньому не вживати їх, щоб не провокувати появою нових нападів мігрені.

Панкреатит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Панкреатит – група хвороб, яка пов'язана із запаленням підшлункової залози. При розвитку запального процесу ферменти, які продукуються залозою, не виділяються в дванадцятипалу кишку, в результаті чого дані речовини залишаються в залозі і поступово починають руйнувати її (так зване самопереваріваніе). Токсини та інші речовини, що виділяються в ході даного процесу, можуть вразити мозок, серце, нирки і печінку.

Допомогти при гострому нападі панкреатиту зможе холодна пляшка з водою, яку слід додати у тому місці, де біль найбільш інтенсивна. При гострій формі хвороби необхідна негайна госпіталізація.

Панкреатит - причини

Основна причина виникнення панкреатиту – хвороби жовчного міхура. Крім того, можна відзначити наступні фактори, які можуть призвести до запалення підшлункової залози:
- операції на жовчовивідних шляхах або шлунку;
- хвороби дванадцятипалої кишки;
- поранення і травми живота;
- прийом деяких лікарських препаратів (антибіотики, естрогени та інші);
- інфекційні захворювання (гепатити, паротит);
- наявність паразитів;
- порушення гормонального фону;
- порушення обмінних процесів;
- хвороби судин.

На жаль, в 30% випадків причину виникнення панкреатиту встановити не вдається.

Панкреатит - симптоми

До симптомів гострого панкреатиту відноситься сильна біль розпираючого характеру, а також блювота. Залежно від місця локалізації запального процесу, хвороба проявляє себе больовими відчуттями в області правого або лівого підребер'я, в подложечной області. Не виключено оперізуючий характер болю.

Симптоми хронічного панкреатиту включають в себе відсутність апетиту, здуття живота, блювання, порушення нормальної роботи шлунково-кишкового тракту, біль у верхній частині живота. Хронічна форма розвивається досить довго, іноді протягом декількох років.

В окремих випадках захворювання протікає з невиразною симптоматикою, що істотно утруднює постановку правильного діагнозу.

Панкреатит - діагностика

Зазвичай діагностика панкреатиту здійснюється на основі симптоматики, так симптоми гострого панкреатиту добре виражені. Лікаря залишається визначити лише форму захворювання і обрати необхідну в кожному конкретному випадку тактику лікування. Досить часто проводиться лапароскопія – огляд черевної порожнини зсередини за допомогою спеціального інструменту. У тому разі, якщо існують підозри на наявність каменя в жовчних протоках, проводять рентгенологічне і ендоскопічне обстеження.

Панкреатит - лікування і профілактика

Стандартний підхід до лікування панкреатиту – прийом препаратів, що усувають симптоми нестачі ферментів. Така терапія допоможе зменшити симптоматику захворювання.

При гострому панкреатиті лікування проводиться тільки в хірургічному стаціонарі. Терапія здійснюють за принципом "холод, голод і спокій". Однак у вкрай запущених випадках потрібне хірургічне втручання. Саме тому слід уважно ставитися до ранніх проявів хвороби. Госпіталізація – це скоріше не перший, а передостанній дзвінок.

При хронічному панкреатиті потрібно правильне харчування. У магазині можна брати продукти, які містять велику кількість харчових добавок з індексом E. необхідно Обмежити жирну і гостру їжу, газовані напої, слабоалкогольні та алкогольні напої неприродного походження. Іноді можна дозволити собі сухе вино, віскі або коньяк (небажано).

Профілактичні заходи передбачають обмеження вживання шкідливих продуктів харчування, які перелічені вище. Тільки здорове харчування зможе захистити вас від такого небезпечного захворювання як панкреатит.

Плеврит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Плеврит передбачає собою запалення плеври, яка покриває зовні легені, а також вистилає зсередини порожнину грудної клітки. Грудна і легенева частина носить також назву зовнішньої і внутрішньої плеври. Під час порушення плеври відбувається порушення утворення мастильного секрету, при цьому змінюється його склад. У підсумку листки плеври труться, що викликає біль.

Причини Плевриту

У молодих людей плеврит може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Досить рідко плеврит спостерігається як самостійне захворювання або як вторинне прояв позалегеневих інфекцій.

Що стосується причин плевриту, то сюди можна віднести різні травми грудної клітки, проникаючі поранення, а також переломи ребер. У подібних ситуаціях захворювання часто поєднується пневмотораксом, туберкульозом та пухлиною легенів.

Симптоми Плевриту

Симптоми цього захворювання проявляються певною болем в грудній частині. Вони характеризуються різким початком і тривалим утрудненням дихання. Безпосередньо самі болі в більшості випадків спостерігаються з одного боку грудей. Іноді вони можуть переноситися в плече або живіт. Біль під час плевриту може загострюватися при кашлі, різких рухах або чханні. Полегшується ж біль, у свою чергу, під час спокою, при затримці дихання. Щоб уникнути біль, хворі дуже часто намагаються дихати поверхнево.

Кожен чоловік повинен знати, що подібні болі в грудях можуть також спостерігатися і інших станах, які ніяк не пов'язані з плевритом. Сюди можна віднести міжреберної невралгії або хворобливе напруга міжреберних м'язів.
Якщо плеврит утворився в результаті вірусних інфекцій, то у хворого можуть спостерігатися головні болі, болі в м'язах, підвищена температура.

Діагностика Плевриту

Існує безліч станів, що призводять до плевриту, тому лікарю на початку знадобиться визначити його причину. Знадобиться в обов'язковому порядку провести загальне обстеження, а також рентгенографію грудей. Необхідний аналіз крові, а в деяких випадках і інші додаткові дослідження, які дозволять в повній мірі визначити всі причини виникнення плевриту. До таких причин належать різноманітні вірусні інфекції, туберкульоз і пневмонія, згустки крові в судинах легень та інші.

Якщо, на думку лікаря, плеврит був викликаний аутоімунними захворюваннями, наприклад, ревматоїдний артрит, то основний упор буде робитися на аналіз крові.

У разі, якщо в плевральній порожнині був знайде випіт, то проводиться пункція, як з лікувальною, так і з діагностичною метою. Отриманий зразок рідини відправляється на аналіз, щоб визначити можливі причини захворювання.

Лікування Плевриту

Що стосується лікування плевриту, то його вибір здійснюється, виходячи з причин його виникнення. Якщо причинами служили бактеріальні інфекції, то лікарем призначаються антибіотики.

Досить часто для полегшення болю, що супроводжує це захворювання, лікар може запропонувати використовувати деякі нестероїдні протизапальні препарати. Щоб полегшити дуже сильні болі, можуть прописатися болезаспокійливі препарати, а також засоби від кашлю. Крім усього іншого, полегшити самопочуття допоможе напівлежаче стан на хворий боці з м'якою подушкою під головою.

Якщо спостерігається випіт, то може знадобитися дренаж плевральної порожнини, який полягає у встановленні трубки, що відводить рідина.

Плеврит цілком реально запобігти, залежно від його причин. Наприклад, при захворюванні серця або легенів, управління головною хворобою допоможе певною мірою запобігти безпосередньо накопичення рідини.

Яндекс.Метрика