Мікоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мікоз являє собою будь-яке інфекційне захворювання, яке викликається паразитичними грибками. Грибок може вражати такі частини тіла, як шкіра, нігті, волосся, слизові оболонки, а також внутрішні органи. Мікоз передбачає ураження грибком шкіри стоп, кистей, кінцівок, волосистої частини голови, оніхомікоз, нігтів.

Мікоз - причини

Зараження мікозом здійснюється шляхом потрапляння грибкових спор в епідерміс, а також в більш глибокі шари шкіри за різних мікротравм і тріщин. В першу чергу захворіти можна при контакті з інфікованою людиною, а також через речі і предмети, з якими він мав справу, наприклад, одяг, манікюрні приладдя, взуття та інше. У деяких випадках заразитися мікозом можна при відвідуванні сауни або басейну. Зростання микозу сприяє також недотримання елементарних правил особистої гігієни або при збільшеній вологості середовища.

Мікоз - симптоми

Якщо з'являється новий різкий, при цьому дуже неприємний запах від ніг, то це один із симптомів мікозу. Під час даного захворювання може з'явитися свербіж, а також лущення між пальцями ніг. Шкіра в цій ділянці червоніє або блідне, стає вологою, з'являються характерні бульбашки, тріщини, виразки. Тонкі, ламкі і каламутні нігті на ногах являють собою симптоми мікозу. Поверхня нігтів може бути нерівною і покреслений, а край зазубреним.

Що стосується перших ознак виникнення грибка, то сюди можна віднести появу тріщин, досить хворобливих бульбашок, огрубіння шкіри. Після цього всі уражені ділянки в деякій мірі розм'якшуються, біліють, а після цього у вигляді пластівців лущаться. В деяких випадках внаслідок бактеріального інфікування, наявні на тілі бульбашки можуть перейти в гнійники або виразки.

Мікоз - діагностика

Для того, щоб діагностувати мікоз, лікарем беруться уражені волосся, нігтьові пластинки, а також зіскрібок з ураженої шкіри. У волоссі знаходять спори грибка. Що стосується нігтів, то тут знаходяться міцелії.

Лікар займається оглядом ураженої шкіри за допомогою спеціальної лампи. Крім цього, може використовуватися мікроскопічне дослідження шкіри на наявність грибка. Щоб ідентифікувати вид грибка, здійснюється культурна діагностика, використовуючи для цього штучні живильні середовища.

Мікоз - лікування

Під час лікування лікар призначає специфічні сильнодіючі лікарські препарати. При цьому він може виписати рецепт порошкової суміші, завдяки якій є можливість приготувати диференціює розчин для ніг.

У дуже важких випадках лікар може запропонувати комбіновану терапію, яка включає в себе різного роду фізіотерапевтичні процедури і прийом спеціальних препаратів всередину. Якщо виникає вторинна бактеріальна інфекція, здатна проникнути через мікротріщини і ранки, призначаються антибіотики для місцевого і системного використання.

Що стосується профілактичних заходів, то вкрай рекомендується дотримуватися гігієни. Наприклад, ні в якому разі не можна ходити босоніж, особливо це стосується суспільного душа і роздягалень. Необхідно щодня надягати шкарпетки, заздалегідь вимивши, а також ретельно высушим стопи ніг і проміжки між пальцями. Взуття потрібно постійно провітрювати у перервах між використанням.

Якщо хворий відвідує басейн, то в обов'язковому порядку необхідно мити ноги до і після його використання. У таких приміщеннях варто одягати гумові тапочки, як тільки вийшли з води. Крім усього іншого, потрібно проконсультуватися у свого лікаря на рахунок того, які саме профілактичні засоби застосовувати.

Малярія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Малярія є гострою інфекцією, що передається через кров. Вона характеризується нападами лихоманки, чергуються з періодами їх відсутності.

Це захворювання щорічно забирає життя від 1, 3 до 3 мільйонів людей, з яких 85-90% проживають у районах Африки південніше Сахари. Вона поширена на території від 45° північної до 40° південної широти, частіше в тропічному і субтропічному кліматі. Однак, розвиток індустрії туризму все частіше призводить до виявлення малярії в країнах, які лежать за межами її природного ареалу.

Формування імунітету після малярії відбувається повільно, причому він не є захистом від повторного захворювання, тільки полегшує перебіг хвороби при повторному зараженні.

Малярія - причини

Причиною захворювання є один з чотирьох видів малярійних паразитів - плазмодіїв, які потрапляють у кров'яне русло людини внаслідок укусу інфікованого комара.

Заразитися малярією можна також під час переливання крові та при використанні заражених голок і шприців. При зберіганні крові при +4°С паразити можуть зберігатися до 14 днів.

Малярія - симптоми

Для малярії характерний інкубаційний період від 1 до 6 тижнів, але іноді він може тривати 14 місяців. Після цього хвороба починає проявлятися легким ознобом, нездужанням, головним болем (у цей період малярійні плазмодії знаходяться в печінці).

Потім настає період гострих нападів лихоманки, змінюються безлихорадочным періодом. У малярийном нападі є дві фази: озноб і потовиділення. Тривалість фази ознобу складає від декількох хвилин до декількох годин. У цей відрізок часу температура тіла хворого досягає 39-40°С і вище, його шкіра стає блідою з відтінком синюшності і холодною, вона покривається пухирцями. Пацієнт страждає від дуже сильного головного болю і наростання болю в м'язах, блювання, спраги, інколи потьмарення свідомості, марення. З наростанням спека у нього різке червоніє обличчя, починається сильне серцебиття. Потім фаза ознобу змінюється різким потовиділенням і зниженням температури тіла нижче норми. Хворому стає легше, але він відчуває велику слабкість.

Малярія - діагностика

В основі діагнозу малярії лежать типові ознаки і результати лабораторних досліджень, які дозволяють виявить у крові хворих малярійні плазмодії. Це здійснюється методом товстого і тонкого мазка.

Товстий мазок - скринінговий, він застосовується для обстеження великої кількості людей з метою виявлення малярійних хворих. Після того, як хворий малярією виявлений, він піддається більш ретельному обстеженню для визначення типу малярійного плазмодія. Для цього і існує метод тонкого мазка.

Малярія - лікування і профілактика

Для лікування малярії використовуються різні препарати, здатні знищувати збудника і зупиняти розвиток хвороби. Проте, вже багато років головним з них є хінін.

Лікування гострих проявів малярії проводиться гематоцидами, що впливають на внутрішньоклітинні еритроцитарні форми збудників малярії. Однак, на паразитів у печінкових стадіях вони не діють.

Для попередження віддалених рецидивів хвороби можна використовувати іншу групу лікарських препаратів - тканинні шизонтоциды, повністю знищують малярійних плазмодіїв.

Самим надійним методом профілактики малярії є відмова від поїздок у малярійні райони. Якщо така подорож вам все ж доведеться, тоді частиною підготовки до нього має стати отримання консультації лікаря або фармацевта про те, як можна запобігти зараженню. Наприклад, за 1-2 тижні до поїздки можна почати приймати спеціальні протималярійні препарати. Їх прийом треба продовжувати, перебуваючи в зоні епідемії, а також протягом чотирьох тижнів після повернення звідти.

Крім того, необхідно захищати себе від укусів комарів за допомогою репелентів і москітних сіток.

Меланома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Меланома (інша назва - меланобластома) – злоякісна пухлина, яка розвивається з меланцитов – клітин, що продукують меланін. Меланома – найнебезпечніша різновид раку шкіри. Пухлина в основному локалізується на шкірних покривах, іноді на сітківці ока або слизових оболонках (наприклад, пряма кишка, піхва, порожнину рота). Пухлина метастазує лімфогенним і гематогенним шляхом практично у всі органи, в чому полягає основна небезпека даного злоякісного новоутворення.

Меланома - причини

Причиною меланоми є пошкодження генного рівня, які викликані впливом ультрафіолетового випромінювання. Сонячне світло – основне джерело ультрафіолету і основа причина пухлини, також певну кількість УФ-випромінювання організм людини може отримати в солярії.

Важливо відзначити, що пошкодження ДНК під впливом ультрафіолету не відразу приводять до розвитку злоякісного новоутворення. Виникнення меланоми може статися через десятиліття після отримання високої дози випромінювання.

Крім того, зміни генної структури можуть передаватися у спадок, тому особливому ризику піддаються нащадки хворих на меланому.

Меланома - симптоми

1. Особливу увагу необхідно приділити кольору родимок. Настороженість повинно викликати почорніння родимки або будь-яке інше зміна її кольору.
2. Зміна форми і розміру родимки.
3. Почервоніння шкіри навколо родимки, свербіж.
4. Кровоточивість родимки.

Меланома - діагностика

При виникненні підозри на меланому проводиться спеціальне обстеження. В першу чергу, лікар повинен зібрати анамнез захворювання та провести зовнішній огляд. При цьому визначається контакт пацієнта з різними хімічними речовинами, вивчаються спадкові фактори, а також причини, які можуть викликати меланому. Лікар перевіряє стан лімфатичних вузлів, визначає, чи немає кровоточивості і мокнутия новоутворення.

Надалі проводиться біопсія пошкодженої ділянки шкіри (своременным стандартам - повне видалення видоизменившейся родимки). Отриманий матеріал досліджується під мікроскопом і проводиться постановка точного діагнозу.

Меланома - лікування і профілактика

Розрізняють декілька способів терапії меланоми. Найбільш радикальним і найбільш дієвим є хірургічне видалення злоякісної пухлини. Метод застосовують в 95% випадків і проводять під місцевим наркозом. При хірургічному втручанні ремісія досить висока, особливо на ранніх стадіях меланоми.

Імунотерапія – один з останніх методів лікування меланоми. Зазвичай застосовується після проведення операції. Використовують такі препарати: інтерферон-альфа, інтерлейкін-2. Дані ліки не тільки сприяють підвищенню загального тонусу хворих на меланому, але і сприяють зменшенню кількості метастазів на пізніх стадіях хвороби.

Хіміотерапія – класичний метод лікування всіх онкологічних захворювань. Сучасна медицина застосовує препарати, які являють собою так звані блокатори онко-клітин. Вони діють на молекулярному рівні.

У запущених випадках меланоми застосовують точкове радіаційний вплив. Новітнім методом лікування захворювання є генна терапія.

Профілактика меланоми полягає у зменшенні факторів ризику розвитку хвороби. До них відносяться травматизм родимих плям, а також надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання (як природного, так і штучного). І звичайно тим у кого на тілі багато родимок необхідно раз на рік показуватися на прийом до онкодерматологу.

Яндекс.Метрика