Мікоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мікоз являє собою будь-яке інфекційне захворювання, яке викликається паразитичними грибками. Грибок може вражати такі частини тіла, як шкіра, нігті, волосся, слизові оболонки, а також внутрішні органи. Мікоз передбачає ураження грибком шкіри стоп, кистей, кінцівок, волосистої частини голови, оніхомікоз, нігтів.

Мікоз - причини

Зараження мікозом здійснюється шляхом потрапляння грибкових спор в епідерміс, а також в більш глибокі шари шкіри за різних мікротравм і тріщин. В першу чергу захворіти можна при контакті з інфікованою людиною, а також через речі і предмети, з якими він мав справу, наприклад, одяг, манікюрні приладдя, взуття та інше. У деяких випадках заразитися мікозом можна при відвідуванні сауни або басейну. Зростання микозу сприяє також недотримання елементарних правил особистої гігієни або при збільшеній вологості середовища.

Мікоз - симптоми

Якщо з'являється новий різкий, при цьому дуже неприємний запах від ніг, то це один із симптомів мікозу. Під час даного захворювання може з'явитися свербіж, а також лущення між пальцями ніг. Шкіра в цій ділянці червоніє або блідне, стає вологою, з'являються характерні бульбашки, тріщини, виразки. Тонкі, ламкі і каламутні нігті на ногах являють собою симптоми мікозу. Поверхня нігтів може бути нерівною і покреслений, а край зазубреним.

Що стосується перших ознак виникнення грибка, то сюди можна віднести появу тріщин, досить хворобливих бульбашок, огрубіння шкіри. Після цього всі уражені ділянки в деякій мірі розм'якшуються, біліють, а після цього у вигляді пластівців лущаться. В деяких випадках внаслідок бактеріального інфікування, наявні на тілі бульбашки можуть перейти в гнійники або виразки.

Мікоз - діагностика

Для того, щоб діагностувати мікоз, лікарем беруться уражені волосся, нігтьові пластинки, а також зіскрібок з ураженої шкіри. У волоссі знаходять спори грибка. Що стосується нігтів, то тут знаходяться міцелії.

Лікар займається оглядом ураженої шкіри за допомогою спеціальної лампи. Крім цього, може використовуватися мікроскопічне дослідження шкіри на наявність грибка. Щоб ідентифікувати вид грибка, здійснюється культурна діагностика, використовуючи для цього штучні живильні середовища.

Мікоз - лікування

Під час лікування лікар призначає специфічні сильнодіючі лікарські препарати. При цьому він може виписати рецепт порошкової суміші, завдяки якій є можливість приготувати диференціює розчин для ніг.

У дуже важких випадках лікар може запропонувати комбіновану терапію, яка включає в себе різного роду фізіотерапевтичні процедури і прийом спеціальних препаратів всередину. Якщо виникає вторинна бактеріальна інфекція, здатна проникнути через мікротріщини і ранки, призначаються антибіотики для місцевого і системного використання.

Що стосується профілактичних заходів, то вкрай рекомендується дотримуватися гігієни. Наприклад, ні в якому разі не можна ходити босоніж, особливо це стосується суспільного душа і роздягалень. Необхідно щодня надягати шкарпетки, заздалегідь вимивши, а також ретельно высушим стопи ніг і проміжки між пальцями. Взуття потрібно постійно провітрювати у перервах між використанням.

Якщо хворий відвідує басейн, то в обов'язковому порядку необхідно мити ноги до і після його використання. У таких приміщеннях варто одягати гумові тапочки, як тільки вийшли з води. Крім усього іншого, потрібно проконсультуватися у свого лікаря на рахунок того, які саме профілактичні засоби застосовувати.

Лямбліоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Лямбліоз являє собою інфекційне паразитарне захворювання. Збудник цієї хвороби живе, завдяки господарю, тобто людині. Лямбліоз вважається достатньо широко поширеним захворюванням. У більшості випадків хворіють діти.

Перебіг даного захворювання дуже різноманітно. Воно в першу чергу залежить від поразки лямлиями печінки, а також тонкого кишечника. Варто відзначити, що іноді можуть зустрічатися випадки безсимптомного перебігу хвороби, при цьому людина буде паразитоносителем.

Лямбліоз - причини

Причиною такого захворювання служать безпосередньо лямблії, що представляють собою мікроскопічний одноклітинний паразит, що відноситься до найпростіших. Як правило, лямблії мешкають у водоймах зі стоячою водою, а також в стічних водах.

Зараження лямбліоз може відбуватися від заражених людей, до того ж часто це саме діти. Досить часто зустрічаються випадки, коли цією хворобою заражаються від домашніх тварин.

Основним шляхом передачі захворювання служить вода. Варто зазначити, що у водоймах лямблії здатні жити до декількох місяців. Вони дуже живучі. Здатні з легкістю переносити, як нагрівання, так і заморожування, однак, моментально гинуть при кип'ятінні.

Заразитися лямбліозом можна з легкістю разі вживання некип'яченої води або при миття овочів і фруктів під такою ж водою. У літню пору року людина може заразитися, скупавшись у відкритому водоймищі, який, у свою чергу, заражений цистами лямблій. У деяких випадках можна спостерігати зараження немовляти при пологах.

Лямбліоз - симптоми

Інкубаційний період становить від 1 до 4 тижнів. Варто відзначити, що дане захворювання не володіє певними специфічними ознаками, тому можуть виникнути деякі складності під час діагностики. В різних віках лямбліоз може проявлятися по-різному. Необхідно знати той факт, що деякі люди самі можуть бути носіями цієї хвороби. Паразити можуть знаходиться в організмі, при цьому не викликаючи жодних змін у стані здоров'я людини.

Зазвичай лямблії паразитують у кишечнику. Звідси і випливають такі симптоми, як постійне бурчання в животі і рідкий водянистий стілець. Також може спостерігатися незначне зниження маси. Такий феном спостерігається по причині того, що лямблії в організмі поглинають певну кількість поживних речовин, які призначаються безпосередньо для людини. Хворі можуть скаржитися на періодичні болі внизу живота, відчуття важкості в шлунку, істотне зниження апетиту.

Лямбліоз - діагностика

Діагностика при такому захворюванні викликає великі труднощі. Для цього потрібно застосовувати різні способи інструментального і лабораторного дослідження. Також трудність полягає в тому, що неможливо виявити цисти лямблій в калі під час лабораторної діагностики, якщо від моменту отримання калових мас до самого дослідження проходить більше однієї години. Самий вірний спосіб лабораторної діагностики полягає в серологічному дослідженні крові за допомогою імунофлюоресцентний аналізу.

Лямбліоз - лікування

Гострий лямбліоз передбачає для лікування відновлення процесів травлення. Можуть застосовуватися такі протипаразитарні препарати, як трихопол і фурозолидон.

Що стосується хронічної форми лямбліозу, то її лікування проходить у три етапи. Перший етап являє собою механічне видалення паразитів, а також збільшення захисних сил організму. При цьому необхідно дотримуватися суворої дієти. Другий етап – це протипаразитарний лікування кількома курсами. Останній етап передбачає вже збільшення імунітету, а також створення таких умов, які перешкоджають розмноженню паразитів в кишечнику.

Мікоплазма - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мікоплазма являє собою найдрібніші бактерії, які можуть жити, як в рослинах, так і в організмі тварин і людини. Що стосується людини, то в його організмі мешкає 16 різних видів микроплазмы. З них 10 видів знаходяться у роті та глотці, а решта 6 на статевих органах і сечових шляхах.

Мікоплазма - причини

У більшості випадків зараження здійснюється статевим шляхом. Лише зрідка людина може заразитися побутовим шляхом. Під час цього захворювання у чоловіків уражаються яєчка, сімейні бульбашки, сечовий міхур, парауретральних ходи та інше. Що стосується жінок, то у них вражаються уретра, піхва, шийка матки, яєчники, маткові труби, вестибулярні залози.

Мікоплазма - симптоми

При даному захворюванні у чоловіків і жінок можуть спостерігатися певні симптоми. У жінок мікоплазма може проявлятися у вигляді болю в середині або в кінці менструального циклу. Також може спостерігатися «мазанина» коричневого відтінку до і після менструацій. Серед симптомів можна зазначити міжменструальні виділення крові.

Якщо людина спостерігає у себе уривочние рідкі виділення в області статевих органів, які своїм зовнішнім виглядом дещо нагадують молочну сироватку, то це ще один симптом такого захворювання, як мікоплазма. Різні шкірні висипання, велика схильність до застуди, свербіж зовнішніх статевих органів, болі в області печінки, які ніяким чином не пов'язані з холециститом – все це симптоми мікоплазми.

Мікоплазма - діагностика

З причини того, що не існує характерних ознак безпосередньо для мікоплазмозу, при цьому розміри мікроорганізмів не надають можливості побачити їх за допомогою мікроскопії – діагностика цього захворювання здійснюється виключно за допомогою різних лабораторних досліджень, які, в свою чергу, є досить складними. На сьогоднішній день серед найважливіших методів діагностики микроплазмы можна вважати метод імунофлуоресценції, дослідження специфічних тіл, використовуючи метод імуноферментного аналізу, а також ДНК-діагностика та ПІФ.

Мікоплазма - лікування

Мікоплазмоз, подібно до інших інфекцій, які передаються статевим шляхом, досить складно піддається лікуванню. Проте, не дивлячись на це, де-то в 95% випадків лікування захворювання дає позитивний результат і призводить до повного одужання пацієнта. Одним з найбільш ефективних способів лікування є застосування антибіотиків.

При цьому обов'язково варто зазначити, що не всі сучасні препарати є ефективними. Складність лікування мікоплазми характеризується особливістю безпосередньо самої інфекції: вона не має клітинної оболонкою. А більша частина антибіотиків діє як раз на білкові елементи.

Тому вкрай рекомендується в даному випадку звернутися до лікаря, які припише найбільш відповідний курс лікування. Що стосується самостійно лікування мікоплазми, то воно не тільки не дасть позитивного результату, але і може істотно зіпсувати здоров'я людини.

Так як організм людини не має імунітету до цієї інфекції, зазвичай лікування мається на увазі відразу в обох статевих партнерів. При цьому лікування обов'язково повинне призначатися індивідуально. Після того, як хворий пройшов курс терапії, знадобиться повторно здати всі аналізи. Завдяки такому підходу дослідження покаже, наскільки ефективно протікало лікування, на основі якого можна констатувати про одужання пацієнта.

Що стосується профілактики мікоплазми, то вона повинна виходити з сучасних поглядів епідеміологію, а також етіопатогенез даного захворювання. Методи профілактики є такими ж, як і у випадку з іншими інфекціями, які передаються статевим шляхом.

Яндекс.Метрика