Наука допоможе колишнім курцям не піддатися спокусі

Кожен, хто коли-небудь втягувався в нікотинову залежність, знає, як важко звільнитися від цієї згубної звички, але боротьба з бажанням закурити в ситуаціях, які раніше були пов'язані з курінням, може виявитися ще більш складним випробуванням для людини без витримки. Але допомога може бути під рукою. Так, новий інгібітор, розроблений вченими з Центру з проблем наркоманії та психічного здоров'я під керівництвом професора Фана Лю, допоміг нікотин-залежним щурам витримати це випробування.

Згідно інформації, опублікованій в журналі Experimental Medicine, американські вчені з Торонто розробили інгібітор, який допомагає щурам, раніше страждали нікотиновою залежністю, не піддаватися спокусі і залишатися спокійними при появі знайомих подразників, пов'язаних з нікотиновою підживленням.

Лю і його колеги виявили, що довгострокове вплив нікотину змушує два нейромедіаторних рецептора головного мозку взаємодіяти, але це взаємодія можна запобігти. Але інгібітор не надав вплив на щурів, які були навчені самостійно отримувати нікотинову підживлення. Їх схильність до задоволення своїх бажань залишилася незмінною. Що стосується отученных від нікотину гризунів, тобто «колишніх курців», інгібітор зменшив кількість рецидивів, спричинених контактом з подразниками навколишнього середовища, які раніше асоціювалися з дозою нікотину.

Якщо інгібітор діє точно так само і на людей, він може стати новим потужним засобом, який допоможе скоротити кількість рецидивів у тих, хто кинув палити або жувати тютюн.

Використання косметики може призвести до раннього початку менопаузи

Хімічні сполуки, які можна знайти в косметичних товарах для жінок, а також в упаковках з пластику, який часто використовується для зберігання і транспортування харчових продуктів, можуть викликати передчасне настання менопаузи. Так вважають експерти з університету Вашингтона.

Якщо ви піклуєтеся про своє здоров'я, то слід обмежити себе у використанні лаків для волосся, пластикових тар для посуду та деяких видів косметики. Ці речі містять речовини, які викликають раніше початок менопаузи. Доведено, що у жінок, які часто використовують такі товари, менопауза настане приблизно на два-три роки раніше, ніж у інших, які не використовую такі товари. У жінок, які зловживають використанням косметики і часто п'ють або їдять їжу з пластикового посуду, клімакс може початися і за 15 років до свого природного терміну. У всьому винні фталати.

Фталати – це хімічні речовини, які широко застосовуються в промисловості при виготовленні пластмас та косметики для того, щоб надати еластичність і м'якість виробів. Їх можна знайти практично скрізь. Найбільш часто їх застосовують для виробництва медичних виробів, іграшок, різноманітних упаковок, килимових покриттів, оббивок для автомобіля, миючих засобів та косметики.

Вчені вважають, що фталати мають накопичувальним ефектом. Їх наявність негативно впливає на гормональний фон людини. Також ці речовини чинять негативний вплив на роботу печінки і нирок.

Вчені давно говорять про шкоду фталатів для організму людини. Ще в результатах досліджень від 2005 року в США, було відзначено, що фталати, які містилися в крові вагітних матерів хлопчиків, дублювали жіночі статеві гормони, що призводило у хлопчиків до недорозвинення статевого члена і неопусканию яєчок в мошонку. Нові дослідження підтвердили їх згубний вплив на репродуктивну систему жінок.

Наталія Гріндлер (Natalia Grindler) і її колеги взяли на дослідження аналіз крові у 5700 жінок, які використовували косметику і вживали їжу і воду з пластикового посуду. У результаті з'ясувалося, що найвищий рівень фталатів в крові був пов'язаний з настанням менопаузи у жінок в середньому на три роки раніше, тобто менопаузи настала 49 років замість передбачених 51. Раннє настання менопаузи ще загрожує підвищеним ризиком інсульту і хвороб серця.

Рудоволосі жінки мають підвищений ризик смертельної меланоми

Рудоволосі жінки набагато більше схильні до розвитку у них смертельної форми шкірного раку, ніж власниці волосся інших колірних відтінків. Такий висновок був зроблений вченими з штату Массачусетс у США, в свою чергу, сославшимися на результати своєї тривалої роботи, для якої, як головного предмета спостережень, були взяті кілька мишей з відповідним кольором вовни, а також білі та чорні миші.

Обстеження показало, що пігмент, який відповідає за надання волоссю червоного відтінку, не тільки робить шкірні покриви людини найбільш уразливими перед променями ультрафіолету, як вважалося раніше, але і значно сприяє розвитку в організмі меланом – злоякісних пухлин, є найнебезпечнішою різновидом раку шкіри. Крім того, експерти зазначили, що виникнення цього елемента у жінки з рудим волоссям необов'язково повинно відбуватися за допомогою впливу на шкіру ультрафіолетових променів.

На даний висновок фахівців наштовхнув той факт, що з усіх обстежених мишей, меланоми найбільш часто зустрічалися у тих з них, які володіли рудою шерстю, тим часом, як для чорних і білих тварин такий вид пухлини був великою рідкістю.

За словами фахівців, зменшити у жінок ризик виникнення меланом зможуть лише спеціальні лікарські препарати. Зокрема, це антиоксиданти, які сприяють запобіганню появи в людському тілі відповідної пухлини, і засоби для утворення в ньому еумеланіна, так само захищає від раку шкіри. Крім усього іншого, вчені настійно порекомендували жінкам з рудим волоссям, як можна менше часу, перебуває під сонцем, і, по можливості, проходити дерматологічні перевірки.

Кинути поки не пізно: у курців в 10 разів більше мутацій

Нове дослідження виявило, що у курців, хворих на рак легень, в 10 разів більше генетичних мутацій в пухлинах, ніж у хворих, які ніколи не курили.

«Ми не здивувалися, що геноми курців мають більше мутацій, ніж геноми некурящих хворих», — говорить один з авторів Річард Вілсон, кандидат наук, директор Інституту геному Вашингтонського університету в Сент-Луїсі. — Але ми здивувалися, виявивши у них в 10 разів більше мутацій. Це відкриття наповнює новим сенсом старе гасло — не паліть! »

В цілому, дослідження, опубліковане 13 вересня в онлайн-версії журналу Cell, виявило близько 3700 мутацій у всіх 17 пацієнтів (12 з яких були курцями) з найпоширенішим типом раку легенів — недрібноклітинний рак.

«Роботи, як ця дають можливість зрозуміти, що відбувається. Тепер нам треба йти далі і провести нові дослідження, щоб зрозуміти, як ці мутації викликають рак і сприяють його розвитку, а також як їх можна лікувати», — каже ще один автор онколог Рамасвамі Говиндан з онкологічного центру при Barnes-Jewish Hospital.

«Протягом наступного року в рамках проекту Cancer Genome Atlas ми вивчимо геноми майже 1000 пацієнтів з раком легенів», — говорить Говиндан. — Так що ми рухаємося в правильному напрямку, в бік майбутніх клінічних випробувань, в яких основна увага буде приділена молекулярної біології раку пацієнта».

Дійсно, ґрунтуючись на нових висновках генетичних досліджень, вчені припускають, що в розвитку науки настане момент, коли лікарі зможуть виявляти і лікувати пухлини на основі генетичного аналізу мутованих генів.

Знеболюючі призводять до порушення слуху у жінок

Головний біль? Біль у спині? При перших ознаках болю поспішайте заспокоїти тілесні страждання і приймаєте знеболюючі препарати?

Згідно з дослідженням, проведеним американськими дослідниками, жінки, які приймали ацетамінофен або ібупрофен кілька разів на тиждень, піддавалися підвищеного ризику втрати слуху. Чим більше жінки приймали будь-який з цих анальгетиків, тим вище ставав ризик втрати слуху.

Більше того, взаємозв'язок між цими лікарськими препаратами і втратою слуху виявлялася частіше у жінок у віці до 50 років, особливо у тих, хто приймав ібупрофен практично щодня. Що стосується аспірину, то ніякого зв'язку між його застосуванням та втратою слуху не виявлено.

«Можливо, механізм полягає в тому, що нестероїдні протизапальні препарати перешкоджають повноцінному постачання кров'ю слуховий равлики і порушують її роботу», — пояснила керівник дослідження Шерон Курхан, доктор медицини з лікарні Brigham and women's Hospital.

Хоча анальгетики повсюдно можна купити без рецепта, це все ж ліки, які несуть потенційні побічні ефекти, попереджають дослідники. Якщо у когось виникає необхідність приймати такі ліки регулярно, вони повинні проконсультуватися з лікарем, обговорити ризики і користь і розглянути інші можливі варіанти.

Понад 50% дорослих американців у віці 60 років вже страждають від втрати слуху на високих частотах (часткова втрата слуху). Третина жінок у віці після 50-ти і майже дві третини після 60-ти років відчувають певну ступінь втрати слуху.

Статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я загрозлива: втрата слуху — шосте найбільш поширене захворювання дорослих в країнах з високим доходом.

Яндекс.Метрика