Нефрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Нефрит – це запальне захворювання нирок, яке носить двосторонній характер. В ході перебігу хвороби уражаються ниркові клубочки, чашечки, канальці і балії. Медики класифікують нефрит по локалізації запального процесу, а також по тяжкості захворювання. Нефрит найчастіше зустрічається у дітей і молодих чоловіків. Розрізняють гломерулонефрит, пієлонефрит, інтерстиціальний нефрит, спадковий і променевої види нефриту.

Нефрит - причини

Причиною виникнення нефриту може стати гостре захворювання (ГРВІ, грип, скарлатина, ангіна та інші хвороби), хронічний осередок інфекції (наприклад, незапломбированные зуби, хронічний тонзилит). Нефрит розвивається через 10 – 20 діб після виникнення гострого захворювання.

Виникнення нефриту може посприяти слабкість організму після боротьби з інфекцією, брак певних вітамінів, перевтома. Крім того, спровокувати захворювання може переохолодження, причому як загальне, так і окремих частин організму. В результаті переохолодження погіршується кровопостачання нирок, що сприяє розвитку в них запального процесу.

Нефрит - симптоми

1. Первинними скаргами хворих нефритом є стомлення, зниження апетиту, головні болі, іноді тупі болі в області попереку.
2. У разі гострого перебігу хвороби виникає набряклість і невелике підвищення температури тіла. Шкіра стає блідою, особливо це стосується шкіри обличчя.
3. Зменшення виділення сечі – ще один поширений симптом нефриту. Сеча зазвичай мутнувата або з червонуватим відтінком.

Нефрит - діагностика

Для постановки діагнозу, а також для вибору адекватної методики лікування необхідно пройти професійне медичне обстеження.

Основні методи діагностики:

- збір анамнезу;
- аналіз сечі;
- аналіз сечі по Нечипоренко;
- біохімічний аналіз крові;
- ультразвукове дослідження нирок (УЗД нирок).

Нефрит - лікування і профілактика

В залежності від характеру і форм запального процесу в нирках підбирають необхідне лікування. Якщо нефрит характеризується гострим перебігом, необхідно дотримання суворого постільного режиму, а також спеціальної дієти, яка обмежує прийом рідини. Крім того, призначається антибактеріальна терапія (гентаміцин, пеніцилін, кефзон, цепорін і подібні препарати). В залежності від тяжкості процесу вибирається необхідна інтенсивність лікування антибіотиками.

Важливо відзначити, що терапія хворого нефритом вимагає постійного спостереження в умовах стаціонару. Необхідно вимірювання артеріального тиску, контроль загального стану пацієнта, що дозволяє судити про динаміку процесу відновлення і застосовувати заходи в разі невірно обраної стратегії лікування. У тому випадку, якщо у хворого підвищений артеріальний тиск, а також спостерігаються набряки, призначають препарати сечогінної дії (фурасемид, ипотиазид та інші). Терапія запального процесу в нирках може включати детоксикаційні засоби.

Якщо консервативний підхід в лікуванні не дає значних результатів, використовують хірургічне втручання, яке передбачає декапсуляцию нирок, а також розтин утворилися гнійників.

Важливо відзначити, що успішність курсу лікування багато в чому залежить від повноти дотримання всіх лікарських рекомендацій. Відсутність необхідної терапії і нехтування порадами уролога з великою часткою ймовірності може призвести до ниркової недостатності.

Профілактика нефриту передбачає повне і своєчасне лікування інфекційних і хронічних захворювань. Крім того, чималу роль відіграє загальне загартування організму, ведення здорового способу життя.

Мікоплазма - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мікоплазма являє собою найдрібніші бактерії, які можуть жити, як в рослинах, так і в організмі тварин і людини. Що стосується людини, то в його організмі мешкає 16 різних видів микроплазмы. З них 10 видів знаходяться у роті та глотці, а решта 6 на статевих органах і сечових шляхах.

Мікоплазма - причини

У більшості випадків зараження здійснюється статевим шляхом. Лише зрідка людина може заразитися побутовим шляхом. Під час цього захворювання у чоловіків уражаються яєчка, сімейні бульбашки, сечовий міхур, парауретральних ходи та інше. Що стосується жінок, то у них вражаються уретра, піхва, шийка матки, яєчники, маткові труби, вестибулярні залози.

Мікоплазма - симптоми

При даному захворюванні у чоловіків і жінок можуть спостерігатися певні симптоми. У жінок мікоплазма може проявлятися у вигляді болю в середині або в кінці менструального циклу. Також може спостерігатися «мазанина» коричневого відтінку до і після менструацій. Серед симптомів можна зазначити міжменструальні виділення крові.

Якщо людина спостерігає у себе уривочние рідкі виділення в області статевих органів, які своїм зовнішнім виглядом дещо нагадують молочну сироватку, то це ще один симптом такого захворювання, як мікоплазма. Різні шкірні висипання, велика схильність до застуди, свербіж зовнішніх статевих органів, болі в області печінки, які ніяким чином не пов'язані з холециститом – все це симптоми мікоплазми.

Мікоплазма - діагностика

З причини того, що не існує характерних ознак безпосередньо для мікоплазмозу, при цьому розміри мікроорганізмів не надають можливості побачити їх за допомогою мікроскопії – діагностика цього захворювання здійснюється виключно за допомогою різних лабораторних досліджень, які, в свою чергу, є досить складними. На сьогоднішній день серед найважливіших методів діагностики микроплазмы можна вважати метод імунофлуоресценції, дослідження специфічних тіл, використовуючи метод імуноферментного аналізу, а також ДНК-діагностика та ПІФ.

Мікоплазма - лікування

Мікоплазмоз, подібно до інших інфекцій, які передаються статевим шляхом, досить складно піддається лікуванню. Проте, не дивлячись на це, де-то в 95% випадків лікування захворювання дає позитивний результат і призводить до повного одужання пацієнта. Одним з найбільш ефективних способів лікування є застосування антибіотиків.

При цьому обов'язково варто зазначити, що не всі сучасні препарати є ефективними. Складність лікування мікоплазми характеризується особливістю безпосередньо самої інфекції: вона не має клітинної оболонкою. А більша частина антибіотиків діє як раз на білкові елементи.

Тому вкрай рекомендується в даному випадку звернутися до лікаря, які припише найбільш відповідний курс лікування. Що стосується самостійно лікування мікоплазми, то воно не тільки не дасть позитивного результату, але і може істотно зіпсувати здоров'я людини.

Так як організм людини не має імунітету до цієї інфекції, зазвичай лікування мається на увазі відразу в обох статевих партнерів. При цьому лікування обов'язково повинне призначатися індивідуально. Після того, як хворий пройшов курс терапії, знадобиться повторно здати всі аналізи. Завдяки такому підходу дослідження покаже, наскільки ефективно протікало лікування, на основі якого можна констатувати про одужання пацієнта.

Що стосується профілактики мікоплазми, то вона повинна виходити з сучасних поглядів епідеміологію, а також етіопатогенез даного захворювання. Методи профілактики є такими ж, як і у випадку з іншими інфекціями, які передаються статевим шляхом.

Парапроктит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Парапроктит являє собою процес запалення, під час якого інфекція проходить у тканини параректальної клітковини.

Причини парапроктита

Причини виникнення цього захворювання можуть бути найрізноманітніші. В першу чергу це недотримання правил особистої гігієни. Також до причин парапроктита можна віднести наявність різних захворювань заднього проходу. Через особливі залози, які зосереджені в області заднього проходу, проникає інфекція з просвіту прямої кишки в навколишні тканини. В результаті таких дій починає розвиватися запалення і формуватися гнійник. Варто відзначити, що гнійник може розташовуватися в різноманітних місцях – все залежить безпосередньо від імунітету людини. Він може знаходитися досить глибоко між м'язами промежини і сідниць, а також під шкірою промежини.

Симптоми парапроктита

Існує кілька різновидів парапроктита, кожен з яких характеризується своїми симптомами. Наприклад, підшкірний абсцес знаходиться біля анального отвору. При цьому виді захворювання можуть спостерігатися різкі болі, припухлість, а також почервоніння шкіри.

При подслизистых абсцесах під час пальцевого дослідження визначається болісність і набряклість в області заднього отвору. У порівнянні з підшкірним абсцесом, тут біль менш інтенсивна.

Гострий парапроктит в якості симптомів може розуміти собою збільшену температуру тіла, болі в області заднього проходу, наявність різкого хворобливого освіти при пальпації. На початковому етапі захворювання в основному спостерігаються симптоми інтоксикації (слабкість організму, підвищена температура тіла та інше).

Також може проходити хронічний парапроктит, який виникає внаслідок його гострої форми. Хронічний вид захворювання характеризується утворенням нориці прямої кишки. У більшості випадку свищ відкривається назовні в області промежини. У більш рідкісних випадках він відкривається в сідничної області.

Діагностика парапроктита

Діагностика парапроктита здійснюється, завдяки огляду, а також пальцьового дослідження прямої кишки. Щоб виключити у жінок гостру форму захворювання, знадобитися додатково проконсультуватися у гінеколога Чоловікам потрібно звернутися до уролога.

Діагноз поверхневих форм гострого парапроктита виробляються шляхом огляду області промежини і заднього проходу. Також може проводитися ректальне дослідження. Що стосується глибоких форм, то вони вже діагностуються за допомогою пальцевого дослідження прямої кишки.

Лікування і профілактика парапроктита

Лікування гострого парапроктита здійснюється тільки хірургічним втручанням. Безпосередньо сама операція здійснюється відразу після діагнозу. Під час операції робиться наркоз. Під час операції розкривається гнійник і видаляється весь гній. Після проведення операції, лікарем призначаються спеціальні антибіотики, вітаміни, а також засоби, які підвищують імунітет.

Варто відзначити, що розкриття гнійника не вважається радикальною операцією. Зазвичай після неї можуть спостерігатися повторні нагноєння. Причина такого явища полягає в тому, що зберігається запальний канал між навколишніми тканинами і прямою кишкою. Щоб повністю вилікуватися, знадобитися ще одна операція, яка буде вироблена в спеціалізованому проктологічному стаціонарі. Під час повторної операції повністю знищується зв'язок між гнійників і порожниною кишки. Операція носить назву " радикальна по причині того, що вона забезпечує повне вилікування парапроктита.

В якості профілактики гострого парапроктита, обов'язкова ретельна гігієна перианальной області. Необхідно правильне виконання клізм, попередження виникнення запорів. Потрібно проводити ранню діагностику, а також своєчасне лікування будь-яких гнійних захворювань тазових органів.

Яндекс.Метрика