Нешкідливий вірус допоможе побороти прищі?

Нешкідливий вірус, який живе на нашій шкірі, можна використовувати для лікування вугрового висипу, вважають вчені.

Вірус, який називається фаг, створений самою природою для знищення бактерій, що викликають вугровий висип — Propionibacterium acnes.

Експерти з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) і Університету Піттсбурга виявили 11 різних версій вірусу в цій сім'ї фагів, які володіють такою здатністю.

В даний час плануються лабораторні роботи для вивчення можливостей його застосування як засобу терапії.

«Використання вірусу, який полює на бактерії, що викликають вугри, може допомогти у створенні нового перспективного засобу проти фізичних і емоційних рубців, що з'являються при важких формах акне», — говорить керівник дослідження професор Роберт Модлін.

Вугрі виникають, коли волосяні фолікули забиваються маслянистою речовиною, званим шкірним салом, яке виробляється організмом для запобігання волосся і шкіри від висихання.

Зазвичай нешкідливі, бактерії Propionibacterium acnes, які живуть на шкірі, можуть інфікувати закупорені фолікули.

Фаги з'являються, щоб протидіяти цьому. Вони несуть ген, що виробляє білок лейкін, який, на думку вчених, знищує бактерії, руйнуючи стінки їх клітин.

На відміну від антибіотиків, які вбивають багато видів бактерій, включаючи «хороші», які живуть в нашому кишечнику, фаги запрограмовані тільки на окремі бактерії.

Вугровий висип — поширене захворювання, яке вражає 8 з 10 молодих людей у віці 11-30 років.
«Ми розуміємо, як бувають прикрі симптоми вугрової висипки для тих, хто на неї страждає, і вітаємо будь-які розробки, які можуть призвести до вилікування або, принаймні, глибше зрозуміти цю хворобу», — говорять експерти.

Хто б міг подумати, що сон так важливий для здоров'я кісток?

Нове дослідження, проведене на щурах, виявило, що крім впливу на нашу продуктивність, імунну та нервову систему, недостатній сон може також вплинути на здоров'я кісток і кісткового мозку.

Результати дослідження, які були опубліковані в журналі Experimental Biology and Medicine, показали, що у щурів, позбавлених сну, знизилася мінеральна щільність кісткової тканини, що, як кажуть дослідники, свідчить про наявність остеопорозу. У цих щурів також було значно менше жиру в кістковому мозку, в порівнянні з їх повністю відпочили побратимами, а також подвоїлася кількість мегакаріоцитів, тобто клітин кісткового мозку, які виробляють тромбоцити. Все це говорить про зміну пластичності кісткового мозку.

«Взяті разом, ці результати показують, що хронічно недостатній сон впливає на метаболізм кісткової тканини та склад кісткового мозку таким чином, що це має негативні наслідки для розвитку, старіння, загоєння і відновлення кісткової тканини, а також для диференціації клітин крові», — пишуть дослідники в своїй роботі.

«Якщо це підтвердиться стосовно до людей, а я очікую, що це так і буде, це дослідження буде мати великий вплив на наше розуміння того, як недолік сну може викликати остеопороз. Ми сподіваємося також одержати відповідь на питання, чому з віком пошкоджена кісткова тканина все важче піддається відновленню», — сказав головний редактор журналу доктор Стівен Р. Гудман.

Вірусні інфекції у дітей можуть стати причиною астми

Американські вчені, що проводили дослідження на мишах, повідомили, що вірусні інфекції у новонароджених «калічать» частина імунної системи і збільшують ризик захворювання на астму в більш пізньому віці.

Вони встановили, що респіраторно-синцитіальний вірус (RSV) позбавляє клітини імунної системи здатності пригнічувати запалення в дихальних шляхах.

Коли щось дратує дихальні шляхи хворого астмою, вони стискаються, запалюються і виробляють занадто багато липкою слизу. Все це може утруднити дихання.

Попередні дослідження показали зв'язок між повторними RSV інфекції легенів і розвитком астми у подальшому.

Одне шведське дослідження встановило, що 39% дітей, що лікувалися від RSV, у віці 18 років вже страждали астмою. І тільки 9% з числа здорових дітей цього віку захворіли астмою.

Як вірус робить це, однак, невідомо. Але дослідники з Піттсбурзького університету вважають, що у них є пояснення.

Їх досліди на мишах показали, що вірус послаблює здатність певної частини імунної системи, званої регуляторними Т-клітинами, пригнічувати запалення.

Запалення є важливою частиною боротьби з інфекцією. Однак хімічні речовини, що містяться в повітрі, пилові кліщі, домашні тварини і цвіль можуть викликати порушення запальної реакції у хворих на астму.

Зараження RSV призвело до повної втрати переважній функції регуляторних Т-клітин, після чого у мишей розвинулися симптоми, схожі на симптоми астми.

Дослідники вважають, що їхні висновки, опубліковані в журналі Nature Medicine, допоможуть вченим розробити способи профілактики астми.

Нова вакцина від сінної лихоманки буде дешевше і краще

Постійне чхання і нежить підуть у минуле, якщо дослідники успішно розроблять нову вакцину від сінної лихоманки.

Дослідники з Імперського коледжу Лондона і Королівського коледжу Лондона, вважають, що вони розробили новий підхід, який призведе до створення більш ефективної і дешевої вакцини від сінної лихоманки.

Лікування сінної лихоманки здійснюється в основному за рахунок лікарських препаратів, таких як антигістамінні препарати або стероїди. У дуже важких випадках призначають таблетки або ін'єкції пилку під шкіру. Дози поступово збільшують протягом трьох років для підвищення стійкості до пилку. Однак таке лікування коштує дорого.

Група дослідників проводить випробування неглибоких ін'єкцій в шар шкіри, насичений білими кров'яними клітинами, які є частиною імунної системи. Суть нового підходу полягає в тому, що знадобиться зовсім крихітне кількість пилку — доза в 2000 разів менше тієї, яка застосовується у даний час, а також меншу кількість ін'єкцій.

«Це зовсім інший шлях», — сказав д-р Стівен Тілл. — «Ін'єкції дуже і дуже поверхневі».

Результати перших випробувань на 30 пацієнтів, говорять про те, що алергічна реакція на пилок трав скоротилася завдяки вакцині.

Зараз вчені починають клінічні випробування на 90 пацієнтів, щоб перевірити, чи вакцина зменшити інші симптоми, такі як чхання.

Д-р Тілл сказав: «Якщо цей підхід виявиться ефективним, він визначить новий науковий і клінічний принцип, який можна буде застосувати й до інших алергічних захворювань, таких як астма і харчова алергія».

Планується також розробка вакцини проти алергії на пилок дерев.

Вчені: прийом аспірину не підвищує і не знижує ризик раку грудей

Проведене нове дослідження показало, що часте вживання літніми жінками аспірину та інших знеболюючих засобів не має нічого спільного з розвитком у них раку грудей. Вчені спростували міф про те, що жінки, які регулярно вживають так звані нестероїдні протизапальні препарати (або НПЗП), більш схильні до ризику розвитку раку молочної залози

І на думку епідеміолога Лінн Розенберг з школи Бостонського університету охорони здоров'я, яка не брала участь в цьому дослідженні, зараз немає жодних гарантій того, що будь знеболюючих допоможе захистити жінок від раку грудей. "Думаю, якщо жінки хочуть знизити ризик раку грудей, то для цього є багато фруктово-овочевих дієт".

З одного боку НПЗЗ, включаючи напроксен і ібупрофен, можуть блокувати фермент, який контролює клітинну проліферацію, що, ймовірно, впливає на ризик розвитку раку. З іншого - ацетамінофен може призвести до зниження рівня естрогену, гормону, що впливає на виникнення деяких форм раку грудей, як кажуть дослідники.

Дослідження показали, що регулярний прийом протизапальних засобів пов'язаний не збільшує ризик розвитку раку товстої кишки. Але залишалося невідомим, чи поширюється це і на інші види раку.

Дослідники на чолі з доктором Жіночої лікарні імені Брігама в Бостоні Ксехонгом Чжаном використовували дані довгострокового дослідження більш ніж 100.000 медсестер у США, які заповнювали результати обстеження своїх лікарських препаратів, дієти і способу життя кожні два роки. Жінки також повідомляли про нові медичні діагнози. З 84600 обстежуваних жінок після менопаузи, у яких не було раку на початку дослідження, у 4700 був діагностований рак молочної залози в період між 1980 і 2008 роками.

Дослідники виявили, що регулярний прийом аспірину та інших НПЗЗ (у т. ч. щоденний прийом протягом більше 10 років) не впливають на ризик розвитку у жінок раку грудей. Про це Чжан і його колеги повідомили в понеділок в Журналі клінічної онкології. «Наші результати показують, що прийом анальгетиків не підвищує ризик розвитку раку грудей у жінок", - сказав Чжан журналістам рубрики здоров'я Журналу клінічної онкології.

Тим не менше, потрібно пам'ятати, що від високих доз і частого прийому аспірину, ви можете зіткнутися з проблемою шлунково-кишкових захворювань. А це теж дуже небезпечно.

Для тих жінок, які хочуть знизити ризик раку грудей, найкраще рішення - стежити за своєю вагою, регулярно тренуючись і уникаючи надмірного вживання алкоголю.

Яндекс.Метрика