Неврит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Неврит – запальне захворювання нервів, яке характеризується не лише больовим синдромом, але і втратою чутливості, параліч. Особлива форма невриту – поліневрит, при якому в запальний процес втягуються кілька нервів. Для поліневритів характерний хронічний характер перебігу захворювання.

Неврит - причини

Неврит можуть викликати причини зовнішнього і внутрішнього характеру.

До причин зовнішнього характеру відносять:

- різноманітні травми;
- защемлення нервів;
- інтоксикація організму (це може бути отруєння продуктами харчування, лікарськими засобами або зловживання алкогольними напоями).

До внутрішнім причин виникнення невриту відносять:

- цукровий діабет;
- вагітність;
- порушення обмінних процесів в організмі;
- хвороби ендокринної системи;
- подагра;
- ревматизм;
- ожиріння;
- різні інфекційні захворювання;
- спадкові фактори.

Неврит - симптоми

Основний симптом невриту – больові відчуття в ділянці іннервації ураженого нерва. При цьому в області запалення спостерігаються наступні симптоми:

- рухові порушення (аж до стану паралічу);
- зниження чутливості;
- атрофія частини м'язів;
- легке поколювання і оніміння ураженої ділянки;
- загальна слабкість.

Неврит - діагностика

Первинна діагностика невриту здійснюється на підставі симптомів захворювання. Надалі проводиться электронейрография, яка дозволяє визначити ступінь ураження нерва, а також дозволяє сформулювати прогноз подальшого перебігу захворювання.

Сучасна медицина пропонує ряд нових методів діагностики, принцип дії яких ґрунтується на електричній провідності нервових стовпів людини.

Неврит - лікування і профілактика

При лікуванні бактеріальних невритів активне застосування знаходять антибіотики і сульфаніламіди; при захворюванні, викликаному вірусом, використовують гамма-глобулін і інтерферон; при ішемічній природі захворювання – еуфілін, папаверин, компламін і інші судинорозширювальні препарати. У гострому періоді перебігу травматичних невритів рекомендують іммобілізацію пошкодженої кінцівки, використовують обезболевающие і протизапальні засоби, вітаміни групи B і дегитратационные препарати (бруфен, індометацин, діакарб). Через 2 тижні після початку курсу терапії застосовують нтихолинэстеразные препарати або біогенні стимулятори (алое, лідаза).

При комплексній терапії невриту використовують фізіотерапію. Для прискорення генерації нерва, а також для знеболювання застосовують імпульсний струм, УВЧ, лікування ультразвуком з гідрокортизоном, електрофорез із застосуванням різних препаратів. Крім того, у випадку уповільненої періоду реабілітації хворого використовують парафін і грязьові ванни, индуктофорез, камерні гідрогальванічні ванни і інші процедури. Особлива увага приділяється лікувальній фізкультурі в поєднанні з масажем.

В період ремісії невриту використовують радонові і сульфідні ванни, УВЧ, грязелікування. При недостатньому ефекті від консервативних методовтерапии застосовується алкоголізація пошкоджених нервових стовбурів, а також електроаналгезія.

При лікуванні невритів язикоглоткового і трійчастого нервів застосовують протисудомні засоби (дифенін, финлепсин, тегретол), антидепресанти.

Прогноз в лікуванні невритів залежить від віку хворого. У молодих людей терапія чинить значно більший ефект, ніж у людей похилого віку.

Для профілактики невритів рекомендуються вітамінні комплекси з вмістом вітамінів групи B. Також необхідно не допускати інтоксикацію організму: не вживати алкоголь, уважно ставитися до прийому лікарських засобів.

Ожиріння - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ожиріння – одне з найпоширеніших захворювань обміну речовин. Для цього захворювання характерне надлишкове відкладення жирової тканини в органах і підшкірній клітковині, перевищення нормальної ваги тіла на 20% і більше. Найбільша небезпека полягає не в самому захворюванні, а можливі наслідки розвитку ожиріння, таких як хвороби серцево-судинної системи, нирок, печінки та інших органів і систем організму.

Ожиріння - причини

Основна причина, що призводить до ожиріння – порушення енергетичного балансу організму. Провідну роль відіграє систематичне переїдання і відсутність фізичних навантажень. Організм, функціонуючи в такому режимі, поступово починає запасати невживану енергію у вигляді жирової тканини.

В раціоні людей, які страждають ожирінням, переважає жирна і вуглеводна їжа. Негативно впливає на розвиток захворювання вживання алкогольних напоїв, а також прийом основної порції їжі у вечірній час. Ожиріння може стати наслідком спадкової схильності, ряду нейроендокринних захворювань, інсульту, енцефаліту, травматичних пошкоджень організму.

Ожиріння - симптоми

Симптоми ожиріння можуть носити найрізноманітніший характер. Все залежить від тяжкості та тривалості хвороби. Найчастіше хворі скаржаться на підвищену стомлюваність, знижену працездатність, задишку, пітливість, підвищений апетит, здуття живота, ослаблення лібідо. При зовнішньому огляді спостерігаються відкладення жирової тканини в області живота, потилиці, молочних залоз, стегон і сідниць.

Досить часто супроводжують ожиріння атеросклеротичні зміни серцево-судинної системи і ряду інших органів. Хворі можуть скаржитися на симптоми захворювань, які провокує ожиріння.

Ожиріння - діагностика

Діагностика ожиріння здійснюється на підставі зовнішнього огляду та обліку скарг хворого. Іноді ступінь розвитку захворювання можуть оцінювати за індексом маси тіла. Він визначається як частка маси тіла (в кілограмах) та його зростання в квадраті (в метрах). За норму прийнято значення в діапазоні 20 – 24, 9, значенням від 25 до 40 відповідає перша і друга ступені ожиріння, при індексі маси тіла більше 40 діагностують ожиріння третього ступеня. Хворі легким ступенем зазвичай скарг не пред'являють.

Ожиріння - лікування і профілактика

Основний спосіб лікування ожиріння – дотримання суворої дієти та режиму фізичних навантажень. Рекомендована дієта номер 8, передбачає обмеження вуглеводів і жирів і вживання підвищеної кількості білка. У раціон хворого вводяться також фрукти і овочі, обмежується застосування кухонної солі, виключаються азотисті речовини і приправи, які можуть спровокувати підвищення апетиту. Тільки постійне (протягом місяців і навіть років) дотримання суворої дієти може гарантувати поступове і безпечне зниження маси тіла.

Не слід забувати і про необхідність комплексної терапії. Для лікування ожиріння застосовують лікувальні вправи, фізіотерапевтичні процедури, гідропроцедури.

Іноді застосовують лікарські препарати, які знижують апетит, однак їх використання часто викликає побічні ефекти.

Важливу роль граю фітотерапія. Застосовуються жовчогінні і діуретичні збори, які сприяють нормалізації обміну речовин і зменшення апетиту.

Профілактика ожиріння зводиться до раціонального харчування, до прийому їжі дрібними порціями. Для профілактики рекомендована морква, журавлина, салат (високий вміст йоду). У разі порушення обмінних процесів в організмі, показано вживання ягід аґрусу.

Профілактика ожиріння неможлива і без регулярних фізичних навантажень, а також активного способу життя.

Отит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Отит є запальним процесом середнього вуха. Саме вухо складається не тільки з вушної раковини, але і зовнішнього слухового проходу, барабанної перетинки, що відокремлює прохід від середнього вуха. Середнім вухом називається крихітна порожнину з кістковим механізмом, що передає звукову хвилю у внутрішнє вухо, яке в свою чергу перетворює звукові хвилі в нервові імпульси, що надходять у мозок. Отит вважається однією з найбільш частих причин втрати слуху, а в гіршому випадку може відбутися повна його втрата.

Отит - причини

Отит у більшості випадків виникає як наслідок респіраторного захворювання, при якому відбувається набряк євстахієвих труб, що з'єднують глотку зі середнім вухом. У результаті, В середньому вусі збирається рідина, а в ній розмножуються віруси і бактерії. Отит найчастіше зустрічається у дітей віком до семирічного віку, так як їх євстахієві труби пряміше і коротші, ніж у дорослих.

Отит - симптоми

Запалення середнього вуха і гострий гнійний середній отит характеризуються ниючий або стріляє болем у вусі, підвищенням температури, а також гнійними виділеннями із зовнішнього слухового проходу. Зазвичай це захворювання починається з різкою стріляючої болю (маленькі діти, які ще не вміють говорити, у тому випадку, коли біль посилюється – плачуть, і затихають, коли біль спадає). Через кілька днів після підвищення температури, в зовнішньому слуховому проході з'являються гнійні виділення. При цьому у хворого поліпшується стан, зменшуються або зовсім зникають больові відчуття в області вушної і спадає температура. Поява гнійних виділень в зовнішньому слуховому проході обумовлено тим, що вони прориваються крізь барабанну перетинку. Це свідчить про сприятливому розвитку процесу і на тлі правильної терапії отвір у перетинці затягнеться, слух не постраждає. Тим не менш, не завжди все проходить так гладко. Іноді гній не може знайти собі виходу, що може бути причиною розповсюдження внутрішньої інфекції в порожнині черепа. В таких випадках більша ймовірність розвитку абсцесу мозку або менінгіту. Тому, при появі незначних симптомів отиту, потрібно відразу ж звертатися до Лора (отоларинголога), щоб провести своєчасне лікування.

Отиту притаманні такі симптоми, як підвищення температури, зниження слуху, витікання гною, біль у вусі. Найчастіше це захворювання є ускладненням після перенесеної застуди. Малюки плачуть, чіпають свої вушка, погано сплять, крутять головою. Дитина, швидше за все, відмовиться від грудей, так як ковтання і ссання викликає біль. Якщо натиснути на виступ на передній стороні слухового отвору – козелок, то больові відчуття посиляться.

Отит - діагностика

Всі ці симптоми свідчать про те, що потрібно якомога швидше проконсультуватися у отоларинголога. Адже тільки фахівець зможе відрізнити отит від інших захворювань, які мають схожу симптоматику, і призначить правильне лікування. Для діагностики лікар використовує спеціальний інструмент – отоскоп. При запаленні середнього вуха барабанна перетинка пофарбована в жовтий або червоний колір і набуває опуклу форму. Також під час огляду лікар визначає - в середньому вусі знаходиться рідина або гній і не знизився у хворого слух.

Отит - лікування і профілактика

Тільки лікар зможе встановити правильний діагноз і призначити адекватне лікування. Без застосування медикаментозних препаратів в даному випадку просто не обійтися. Лікування отиту триває на протязі десяти днів і носить комплексний характер. Хворому потрібен повний спокій, щоб не провокувати можливість появи ускладнень. Обов'язково призначається спеціалізований антибіотик для ефективного усунення збудників отиту. Антибіотики можуть бути в краплях (Отипакс, Софрадекс) і в таблетках (Цифран, Флемоклав Солютаб), але це тільки на розсуд лікаря, адже тільки він може вирішити, який препарат слід застосовувати.

Для профілактики отиту потрібно регулярно проводити загартовуючі процедури, що неодмінно позитивно вплине на зміцнення імунітету. Також необхідно підтримувати вологість в приміщенні і температуру повітря, яка повинна бути не вище 18 градусів Цельсія.

Яндекс.Метрика