Організм сучасних людей старіє на 15 років швидше
Наші сучасники старіють на цілих п'ятнадцять років швидше за своїх предків. Причина криється в слабкому здоров'ї, стверджують голландські вчені. Сучасні люди частіше за своїх бабусь і дідусів хворіють гіпертонією, діабетом і ожирінням.

Дослідники Національного інституту громадського здоров'я та навколишнього середовища двадцять п'ять років вивчали стан здоров'я 6-ти тисяч респондентів, які перебували у 20-50 річному віці. Параметри акуратно відстежувалися і записувалися. У результаті вченим довелося констатувати неприємний факт: молоде покоління має слабке "метаболічне здоров'я". Молоді тридцятирічні чоловіки виявилися схильні до ожиріння куди більше своїх батьків і дідів. Дівчата двадцятирічного віку вдвічі частіше набирають зайві кілограми за аналогією з жінками, які народилися на десятиліття раніше.

Представники обох статей набагато частіше страждали діабетом і гіпертонією. Як заявляє доктор Гербен Хюлсеге, сьогодні сорокарічні жінки і чоловіки відрізняються такою ступенем ожиріння, яка фіксувалася у їх попередників тільки в п'ятдесят п'ять. Вчені підкреслюють, що сучасні люди перш за все повинні уважно стежити за вагою. Притому не просто стежити, а всіма силами боротися із зайвими кілограмами правильним харчуванням і фізичними навантаженнями. Дослідники настійно рекомендують людям контролювати вагу, оскільки саме він є основною причиною хвороб, які наближають старість.
П'ять порад, як перемогти лінь і зайнятися спортом
Хто з нас не хотів би зайнятися собою і хоч щось змінити у своєму житті в кращу сторону? Мова йде про заняття спортом. Найважче ‒ змусити себе почати. Але ця проблема преодолима, якщо дотримуватися наступних порад:

Рада перший

Зупиніть свій вибір на тому виді спорту, який вам подобається. Щоб не довелося змушувати себе, заняття повинні приносити задоволення. Тобто не примушуйте себе займатися бігом, якщо вам подобається щось інше.

Порада друга

Ходити в спортзал веселіше і простіше з компанією, так що підшукайте собі друга, а то й кілька, і займайтеся спортом разом. Не засмучуйтеся, якщо у ваших напарників щось виходить краще. Намагайтеся їх наздогнати або перегнати.

Рада третій

Щоб виключити заняття спортом від випадку до випадку, відразу придбайте дорогий абонемент або заплатіть за кілька занять з персональним тренером. В спортивний зал доведеться ходити, тому що гроші вже витрачені.

Порада четверта

Не бажаєте купувати абонемент? Придбайте гарну спортивну одяг. Якщо ви будете самі собі подобається в ній, вам захочеться частіше нею користуватися. До того ж, чим більше грошей буде витрачено, тим частіше буде виникати бажання їх відпрацювати.

Порада п'ята

Зайдіть в будь-яку соцмережа і розгляньте фотографії своїх ровесників, особливо тих, хто у відмінній формі. Вже вони-то точно займаються собою. Ну а якщо всі вони "жирні корови", то вже вам-то точно не потрібно виглядати так само як і вони. Не кажіть, що вам ніколи, у вас сім'я та інше. Просто займіться спортом.

50 тисячам англійок порадили вилучити грудні імпланти
Здоров'я тисяч британських жінок, які скористалися силіконовими грудними імплантами від французької фірми PIP, під загрозою, стверджують медики. Ще в 2011 році продукція фірми була визнана небезпечною і заборонена. Але жінки не поспішають позбавлятися від них. Операція з видалення коштує грошей, а уряд бере на себе витрати лише в крайньому випадку, тобто при «медичної необхідності».

Проте результати останнього дослідження, говорять про те, що така операція необхідна всім жінкам без виключення, незалежно від стану їх здоров'я.

Вивченням імплантів, витягнутих в минулому році, зайнялися Королівський загальнодоступний госпіталь і Університетський коледж Лондона. Висновок фахівців наступне: оболонка цих імплантів «значно слабкіше» продукції інших марок.

Медики радять жінкам не ризикувати і однозначно позбавлятися від них. В основному британки користувалися послугами приватних клінік для установки імплантатів PIP. Лише 5% пацієнток операція по реконструкції грудей була сплачена за рахунок коштів з бюджету.

Дізнавшись, що імпланти небезпечні, жінки стали домагатися сприяння своїх лікуючих лікарів, сподіваючись на їх допомогу, але безрезультатно.

З думкою медиків не згодні співробітники Міністерства охорони здоров'я Великобританії. Гель не токсичний, заявляють вони, і в довгостроковій перспективі ніякої загрози для здоров'я не представляє. Тому чиновники не вважають необхідним їх заміну у всіх пацієнток, яких 50 тисяч.
Французький вчений: від бюстгальтерів більше шкоди ніж користі
Співробітник одного з французьких університетів професор Жан-Деніз Руйон зробив цікаве відкриття, що стосується носіння бюстгальтера. Учений виявив, що користь від носіння бюстгальтера виявляється не такою значущою порівняно з тією шкодою, яку він завдає жінці.

Результати дослідження можуть здатися спірними, але, виявляється, груди не провисає і без бюстгальтера, до того ж цей елемент одягу може запобігти зростання опорних тканин. Працюючи в Університеті Франш-Конте, розташованого на сході Франції в Безансоні, Руйон протягом 15 років проводив дослідницьку роботу, в ході якої вивчав 130 жінок, що мають різні розміри бюста. Жінок попросили на якийсь час відмовитися від бюстгальтера. Період часу, протягом якого жінки повинні були обходитися без звичного атрибуту одягу, був для всіх різним – для деяких декілька місяців, а для кого-то кілька років.

Все це час Руйон періодично вимірював бюст кожної учасниці дослідження, озброївшись штангенциркулем і логарифмічною лінійкою. Результати вимірювань дозволили йому стверджувати, що відсутність бюстгальтера не тільки зберігає груди у формі, але і запобігає болю в спині. А от неправильно підібраний бюстгальтер, здавлюючи і натираючи, завдає шкоди здоров'ю.

Перший час 42% жінок відчували дискомфорт без бюстгальтера, але через три місяці він зник. Було помічено, що без бюстгальтера зручніше, та й шкіра покращується.
Літо ‒ найнебезпечніша пора року для очей
З настанням літа необхідно проявляти особливу турботу про очі, так як вони більше за будь-якого іншого органу нашого тіла страждають від УФ-випромінювання, що досягає максимальних значень у цей період. Медики попереджають, що УФ-випромінювання підвищує ризик розвитку багатьох серйозних захворювань очей. Зокрема, доктор Санджай Дхаван (Індія) говорить про розвиток катаракти і навіть пошкоджень сітківки. Можливі алергії, які проявляються свербінням очей, набряк повік, почервоніння, сльозотеча, ячмінь, кон'юнктивіт.

Як наслідок теплового впливу часто виникають опіки очей, макулярна дегенерація (одна з головних причин сліпоти), крилоподібний пліва (зрощення складки кон'юнктиви з краєм рогівки), рак, синдром сухого ока.

Важким ураженням очі є виразка рогівки, що виникає при травмі як ускладнення кон'юнктивіту або будь загальної інфекції і супроводжується гострим болем, замутненным поглядом, світлобоязню, плямою на рогівці. Багато з цих захворювань потребують лікування антибіотиками, зрозуміло, під контролем лікаря.

Влітку особливо необхідно дотримуватися чистоти рук, очей і контактних лінз. Очі рекомендується двічі на день промивати холодною водою. Важлива міра профілактики ‒ темні окуляри. Медики рекомендують не економити на них. Вони повинні закривати очі повністю, ефективно блокуючи не тільки UVA, але і UVB промені. Для очей також важливий відпочинок і достатню кількість води. Щоб дати очам можливість «перезавантажитися», потрібно щодня робити наступне: закрити очі на 5-10 хвилин і притиснути до них долоні.
Здоров'я чоловіка залежить від інтелекту дружини
Стан здоров'я чоловіка тісно взаємопов'язане з освіченістю дружини, а ступінь інтелекту чоловіка на жіноче здоров'я не впливає, стверджують шведські вчені.

На думку деяких, розумні жінки чоловікам не подобаються, на думку інших — чоловік, що живе з утвореної жінкою, буде здоровіше. Останнє твердження підтвердили вчені з Швеції, які провели глобальне медико-соціальне дослідження. Дані тестування 1, 5 мільйона сімейних пар дозволили їм зробити наступний висновок: розумна жінка найкращим чином впливає на самопочуття чоловіка.

Результати опитування легко пояснити. За благополуччя сімейного вогнища відповідає саме жінка. Вона готує їжу, піклується про затишок і бере відповідальність за ключові питання, що стосуються способу життя сім'ї. Однак роль чоловіка в сучасній сім'ї теж надзвичайно важлива. Він — захисник і основний годувальник, але більшу частину глобальних рішень, які стосуються благоустрою сім'ї і вдома приймає все-таки дружина, а її знання можуть дуже сильно ускладнити, або навпаки, полегшити життя чоловіка.

Таким чином, більш високий інтелектуальний рівень жінки гарантує більш раціональні рішення. У свою чергу чоловік забезпечує гідний рівень життя, заробляючи гроші. Зароблені кошти визначають якість продуктів харчування, умови проживання сім'ї і можливість подорожувати. Ці пункти також мають суттєвий вплив на стан здоров'я.
Яндекс.Метрика