Панкреатит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Панкреатит – група хвороб, яка пов'язана із запаленням підшлункової залози. При розвитку запального процесу ферменти, які продукуються залозою, не виділяються в дванадцятипалу кишку, в результаті чого дані речовини залишаються в залозі і поступово починають руйнувати її (так зване самопереваріваніе). Токсини та інші речовини, що виділяються в ході даного процесу, можуть вразити мозок, серце, нирки і печінку.

Допомогти при гострому нападі панкреатиту зможе холодна пляшка з водою, яку слід додати у тому місці, де біль найбільш інтенсивна. При гострій формі хвороби необхідна негайна госпіталізація.

Панкреатит - причини

Основна причина виникнення панкреатиту – хвороби жовчного міхура. Крім того, можна відзначити наступні фактори, які можуть призвести до запалення підшлункової залози:
- операції на жовчовивідних шляхах або шлунку;
- хвороби дванадцятипалої кишки;
- поранення і травми живота;
- прийом деяких лікарських препаратів (антибіотики, естрогени та інші);
- інфекційні захворювання (гепатити, паротит);
- наявність паразитів;
- порушення гормонального фону;
- порушення обмінних процесів;
- хвороби судин.

На жаль, в 30% випадків причину виникнення панкреатиту встановити не вдається.

Панкреатит - симптоми

До симптомів гострого панкреатиту відноситься сильна біль розпираючого характеру, а також блювота. Залежно від місця локалізації запального процесу, хвороба проявляє себе больовими відчуттями в області правого або лівого підребер'я, в подложечной області. Не виключено оперізуючий характер болю.

Симптоми хронічного панкреатиту включають в себе відсутність апетиту, здуття живота, блювання, порушення нормальної роботи шлунково-кишкового тракту, біль у верхній частині живота. Хронічна форма розвивається досить довго, іноді протягом декількох років.

В окремих випадках захворювання протікає з невиразною симптоматикою, що істотно утруднює постановку правильного діагнозу.

Панкреатит - діагностика

Зазвичай діагностика панкреатиту здійснюється на основі симптоматики, так симптоми гострого панкреатиту добре виражені. Лікаря залишається визначити лише форму захворювання і обрати необхідну в кожному конкретному випадку тактику лікування. Досить часто проводиться лапароскопія – огляд черевної порожнини зсередини за допомогою спеціального інструменту. У тому разі, якщо існують підозри на наявність каменя в жовчних протоках, проводять рентгенологічне і ендоскопічне обстеження.

Панкреатит - лікування і профілактика

Стандартний підхід до лікування панкреатиту – прийом препаратів, що усувають симптоми нестачі ферментів. Така терапія допоможе зменшити симптоматику захворювання.

При гострому панкреатиті лікування проводиться тільки в хірургічному стаціонарі. Терапія здійснюють за принципом "холод, голод і спокій". Однак у вкрай запущених випадках потрібне хірургічне втручання. Саме тому слід уважно ставитися до ранніх проявів хвороби. Госпіталізація – це скоріше не перший, а передостанній дзвінок.

При хронічному панкреатиті потрібно правильне харчування. У магазині можна брати продукти, які містять велику кількість харчових добавок з індексом E. необхідно Обмежити жирну і гостру їжу, газовані напої, слабоалкогольні та алкогольні напої неприродного походження. Іноді можна дозволити собі сухе вино, віскі або коньяк (небажано).

Профілактичні заходи передбачають обмеження вживання шкідливих продуктів харчування, які перелічені вище. Тільки здорове харчування зможе захистити вас від такого небезпечного захворювання як панкреатит.

Нефрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Нефрит – це запальне захворювання нирок, яке носить двосторонній характер. В ході перебігу хвороби уражаються ниркові клубочки, чашечки, канальці і балії. Медики класифікують нефрит по локалізації запального процесу, а також по тяжкості захворювання. Нефрит найчастіше зустрічається у дітей і молодих чоловіків. Розрізняють гломерулонефрит, пієлонефрит, інтерстиціальний нефрит, спадковий і променевої види нефриту.

Нефрит - причини

Причиною виникнення нефриту може стати гостре захворювання (ГРВІ, грип, скарлатина, ангіна та інші хвороби), хронічний осередок інфекції (наприклад, незапломбированные зуби, хронічний тонзилит). Нефрит розвивається через 10 – 20 діб після виникнення гострого захворювання.

Виникнення нефриту може посприяти слабкість організму після боротьби з інфекцією, брак певних вітамінів, перевтома. Крім того, спровокувати захворювання може переохолодження, причому як загальне, так і окремих частин організму. В результаті переохолодження погіршується кровопостачання нирок, що сприяє розвитку в них запального процесу.

Нефрит - симптоми

1. Первинними скаргами хворих нефритом є стомлення, зниження апетиту, головні болі, іноді тупі болі в області попереку.
2. У разі гострого перебігу хвороби виникає набряклість і невелике підвищення температури тіла. Шкіра стає блідою, особливо це стосується шкіри обличчя.
3. Зменшення виділення сечі – ще один поширений симптом нефриту. Сеча зазвичай мутнувата або з червонуватим відтінком.

Нефрит - діагностика

Для постановки діагнозу, а також для вибору адекватної методики лікування необхідно пройти професійне медичне обстеження.

Основні методи діагностики:

- збір анамнезу;
- аналіз сечі;
- аналіз сечі по Нечипоренко;
- біохімічний аналіз крові;
- ультразвукове дослідження нирок (УЗД нирок).

Нефрит - лікування і профілактика

В залежності від характеру і форм запального процесу в нирках підбирають необхідне лікування. Якщо нефрит характеризується гострим перебігом, необхідно дотримання суворого постільного режиму, а також спеціальної дієти, яка обмежує прийом рідини. Крім того, призначається антибактеріальна терапія (гентаміцин, пеніцилін, кефзон, цепорін і подібні препарати). В залежності від тяжкості процесу вибирається необхідна інтенсивність лікування антибіотиками.

Важливо відзначити, що терапія хворого нефритом вимагає постійного спостереження в умовах стаціонару. Необхідно вимірювання артеріального тиску, контроль загального стану пацієнта, що дозволяє судити про динаміку процесу відновлення і застосовувати заходи в разі невірно обраної стратегії лікування. У тому випадку, якщо у хворого підвищений артеріальний тиск, а також спостерігаються набряки, призначають препарати сечогінної дії (фурасемид, ипотиазид та інші). Терапія запального процесу в нирках може включати детоксикаційні засоби.

Якщо консервативний підхід в лікуванні не дає значних результатів, використовують хірургічне втручання, яке передбачає декапсуляцию нирок, а також розтин утворилися гнійників.

Важливо відзначити, що успішність курсу лікування багато в чому залежить від повноти дотримання всіх лікарських рекомендацій. Відсутність необхідної терапії і нехтування порадами уролога з великою часткою ймовірності може призвести до ниркової недостатності.

Профілактика нефриту передбачає повне і своєчасне лікування інфекційних і хронічних захворювань. Крім того, чималу роль відіграє загальне загартування організму, ведення здорового способу життя.

Парапроктит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Парапроктит являє собою процес запалення, під час якого інфекція проходить у тканини параректальної клітковини.

Причини парапроктита

Причини виникнення цього захворювання можуть бути найрізноманітніші. В першу чергу це недотримання правил особистої гігієни. Також до причин парапроктита можна віднести наявність різних захворювань заднього проходу. Через особливі залози, які зосереджені в області заднього проходу, проникає інфекція з просвіту прямої кишки в навколишні тканини. В результаті таких дій починає розвиватися запалення і формуватися гнійник. Варто відзначити, що гнійник може розташовуватися в різноманітних місцях – все залежить безпосередньо від імунітету людини. Він може знаходитися досить глибоко між м'язами промежини і сідниць, а також під шкірою промежини.

Симптоми парапроктита

Існує кілька різновидів парапроктита, кожен з яких характеризується своїми симптомами. Наприклад, підшкірний абсцес знаходиться біля анального отвору. При цьому виді захворювання можуть спостерігатися різкі болі, припухлість, а також почервоніння шкіри.

При подслизистых абсцесах під час пальцевого дослідження визначається болісність і набряклість в області заднього отвору. У порівнянні з підшкірним абсцесом, тут біль менш інтенсивна.

Гострий парапроктит в якості симптомів може розуміти собою збільшену температуру тіла, болі в області заднього проходу, наявність різкого хворобливого освіти при пальпації. На початковому етапі захворювання в основному спостерігаються симптоми інтоксикації (слабкість організму, підвищена температура тіла та інше).

Також може проходити хронічний парапроктит, який виникає внаслідок його гострої форми. Хронічний вид захворювання характеризується утворенням нориці прямої кишки. У більшості випадку свищ відкривається назовні в області промежини. У більш рідкісних випадках він відкривається в сідничної області.

Діагностика парапроктита

Діагностика парапроктита здійснюється, завдяки огляду, а також пальцьового дослідження прямої кишки. Щоб виключити у жінок гостру форму захворювання, знадобитися додатково проконсультуватися у гінеколога Чоловікам потрібно звернутися до уролога.

Діагноз поверхневих форм гострого парапроктита виробляються шляхом огляду області промежини і заднього проходу. Також може проводитися ректальне дослідження. Що стосується глибоких форм, то вони вже діагностуються за допомогою пальцевого дослідження прямої кишки.

Лікування і профілактика парапроктита

Лікування гострого парапроктита здійснюється тільки хірургічним втручанням. Безпосередньо сама операція здійснюється відразу після діагнозу. Під час операції робиться наркоз. Під час операції розкривається гнійник і видаляється весь гній. Після проведення операції, лікарем призначаються спеціальні антибіотики, вітаміни, а також засоби, які підвищують імунітет.

Варто відзначити, що розкриття гнійника не вважається радикальною операцією. Зазвичай після неї можуть спостерігатися повторні нагноєння. Причина такого явища полягає в тому, що зберігається запальний канал між навколишніми тканинами і прямою кишкою. Щоб повністю вилікуватися, знадобитися ще одна операція, яка буде вироблена в спеціалізованому проктологічному стаціонарі. Під час повторної операції повністю знищується зв'язок між гнійників і порожниною кишки. Операція носить назву " радикальна по причині того, що вона забезпечує повне вилікування парапроктита.

В якості профілактики гострого парапроктита, обов'язкова ретельна гігієна перианальной області. Необхідно правильне виконання клізм, попередження виникнення запорів. Потрібно проводити ранню діагностику, а також своєчасне лікування будь-яких гнійних захворювань тазових органів.

Яндекс.Метрика