Папілома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Папіломою називають ураження шкіри і слизових оболонок, яке виникає під впливом вірусу папіломи людини. Папіломи діляться на вроджені і набуті, а також множинні і одиничні.

Вражаючи епітелій шкіри та слизових, вірус папіломи людини стає причиною появи бородавок, гострокінцевих кондилом, різних доброякісних і злоякісних новоутворень. Він передається контактним шляхом (через мікротравми шкіри), статевим, перинатальним (при пологах) або навіть побутовим, при якому місцем локалізації утворень є особа, шия, груди.

Папілома - симптоми

Є ознаки, за якими папілому можна відрізнити від родимок і бородавок. Папілома майже завжди має характерну форму «гриба», тобто, більш широкого утворення округлої форми, розташованого на ніжці. Хоча зустрічаються і плоскі папіломи. На дотик вони можуть бути як тверді, так і м'які, з нерівною поверхнею, дрібно - або грубозернистою, що нагадує цвітну капусту. Папіломи зазвичай бувають розміром від 0, 2 до 10 міліметрів (іноді зустрічаються великі папіломи, мають діаметр до 2 см).

Забарвлення папілом може бути різною. Для папілом слизової оболонки більш характерна біла забарвлення, також вони можуть бути безбарвними. Папіломи сечового міхура можуть бути дуже щільними, що пояснюється відкладеннями солей кальцію.

Як правило, зростання папілом відбувається повільно, хоча іноді, наприклад, при вагітності або стресі, вони можуть швидко збільшуватися в розмірі і кількості.

При пошкодженні підстави папіломи вона запалюється і може чорніти. Травматизація і інфікування папілом є основним показанням до їх видалення.

Папілома - діагностика

Як правило, папілому можна легко виявити при звичайному огляді дерматологом або гінекологом (в залежності від місця локалізації освіти). Вірусна природа папіломи підтверджується за допомогою ПЛР - спеціального методу дослідження, що дозволяє виявити вірусні частинки в мазках і подряпин. Виявлення відповідних ознак папіломовірусною інфекції говорить про необхідність прицільної біопсії. У випадку появи хоча б однієї папіломи потрібно вжити невідкладних заходів до її знищення.

Папілома - лікування і профілактика

Як правило, лікування папілом є хірургічним, з застосуванням кріодеструкції та електрокоагуляції. Прогноз при цьому захворюванні зазвичай є сприятливим. Видалення папіломи в окремих випадках загрожує рецидивами або малігнізацією, тобто переходом в ракову пухлину. Гострокінцеві кондиломи лікуються хімічними препаратами (подофиллином, подофиллотоксином) або видаляються хірургічним шляхом. Іноді гострокінцеві кондиломи можуть зникати без лікування.

Як ми вже сказали, видалення папілом не є панацеєю від їх повторного освіти, причому воно можливе при будь-якому способі лікування, так як для цього вірусу можлива збереження прилеглої до місця його локалізації середовищі (шкірі або слизових, навіть зовні здорових). Тому, після видалення папіломи проводиться обробка поверхні шкіри спеціальними противірусними препаратами та проведення медикаментозного лікування, для якого використовуються засоби для підвищення імунітету людини.

Тобто, носієм цього вірусного захворювання людина залишається протягом кількох років навіть після видалення папіломи. Тому важливою частиною профілактики в даному випадку є комплексне оздоровлення організму. Також профілактика папілом полягає в обережному поводженні з порізами і подряпинами на шкірі, щоб не дати інфекції через них проникнути в організм. Крім того, важливо уникати стресів і підтримувати свій імунітет в тонусі.

Плеврит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Плеврит передбачає собою запалення плеври, яка покриває зовні легені, а також вистилає зсередини порожнину грудної клітки. Грудна і легенева частина носить також назву зовнішньої і внутрішньої плеври. Під час порушення плеври відбувається порушення утворення мастильного секрету, при цьому змінюється його склад. У підсумку листки плеври труться, що викликає біль.

Причини Плевриту

У молодих людей плеврит може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Досить рідко плеврит спостерігається як самостійне захворювання або як вторинне прояв позалегеневих інфекцій.

Що стосується причин плевриту, то сюди можна віднести різні травми грудної клітки, проникаючі поранення, а також переломи ребер. У подібних ситуаціях захворювання часто поєднується пневмотораксом, туберкульозом та пухлиною легенів.

Симптоми Плевриту

Симптоми цього захворювання проявляються певною болем в грудній частині. Вони характеризуються різким початком і тривалим утрудненням дихання. Безпосередньо самі болі в більшості випадків спостерігаються з одного боку грудей. Іноді вони можуть переноситися в плече або живіт. Біль під час плевриту може загострюватися при кашлі, різких рухах або чханні. Полегшується ж біль, у свою чергу, під час спокою, при затримці дихання. Щоб уникнути біль, хворі дуже часто намагаються дихати поверхнево.

Кожен чоловік повинен знати, що подібні болі в грудях можуть також спостерігатися і інших станах, які ніяк не пов'язані з плевритом. Сюди можна віднести міжреберної невралгії або хворобливе напруга міжреберних м'язів.
Якщо плеврит утворився в результаті вірусних інфекцій, то у хворого можуть спостерігатися головні болі, болі в м'язах, підвищена температура.

Діагностика Плевриту

Існує безліч станів, що призводять до плевриту, тому лікарю на початку знадобиться визначити його причину. Знадобиться в обов'язковому порядку провести загальне обстеження, а також рентгенографію грудей. Необхідний аналіз крові, а в деяких випадках і інші додаткові дослідження, які дозволять в повній мірі визначити всі причини виникнення плевриту. До таких причин належать різноманітні вірусні інфекції, туберкульоз і пневмонія, згустки крові в судинах легень та інші.

Якщо, на думку лікаря, плеврит був викликаний аутоімунними захворюваннями, наприклад, ревматоїдний артрит, то основний упор буде робитися на аналіз крові.

У разі, якщо в плевральній порожнині був знайде випіт, то проводиться пункція, як з лікувальною, так і з діагностичною метою. Отриманий зразок рідини відправляється на аналіз, щоб визначити можливі причини захворювання.

Лікування Плевриту

Що стосується лікування плевриту, то його вибір здійснюється, виходячи з причин його виникнення. Якщо причинами служили бактеріальні інфекції, то лікарем призначаються антибіотики.

Досить часто для полегшення болю, що супроводжує це захворювання, лікар може запропонувати використовувати деякі нестероїдні протизапальні препарати. Щоб полегшити дуже сильні болі, можуть прописатися болезаспокійливі препарати, а також засоби від кашлю. Крім усього іншого, полегшити самопочуття допоможе напівлежаче стан на хворий боці з м'якою подушкою під головою.

Якщо спостерігається випіт, то може знадобитися дренаж плевральної порожнини, який полягає у встановленні трубки, що відводить рідина.

Плеврит цілком реально запобігти, залежно від його причин. Наприклад, при захворюванні серця або легенів, управління головною хворобою допоможе певною мірою запобігти безпосередньо накопичення рідини.

Поліомієліт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Поліомієліт - це інфекційне захворювання, при якому уражається центральна нервова система, шлунково-кишковий тракт і лімфатична система. Хвороба є найпоширенішою причиною виникнення у дітей фізичних недоліків.

Вірус поліомієліту, потрапивши в організм, проникає в нервову систему через кров, уражує різні відділи, переважно рухові клітини спинного мозку, а також рухові корінці, які відповідають за рухи. Вірус поліомієліту поширюється повітряно-крапельним шляхом (чхання, кашель) або за типом кишкової інфекції (через фекалії хворого). Основний засіб профілактики хвороби - вакцинація дітей.

Поліомієліт - причини

Збудник поліомієліту - вірус, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, або разом з немитими продуктами і виділеннями хворої людини. Збудник захворювання досить стійкий, він здатний кілька місяців жити в молоці, овочах, у стічних водах і фекаліях. Однак, не зазнає впливу дезінфікуючими препаратами і високої температури. Це єдиний спосіб обробки предметів побуту або продуктів, що виключає зараження.

Інкубаційний період поліомієліту триває приблизно два тижні. Спочатку вірус потрапляє в кишечник і фіксується на слизових оболонках. Потім проникає в кровоносну систему, разом з кров'ю поширюється по всьому організму, впливаючи на внутрішні системи і органи. Особливо страждають головний і спинний мозок, оскільки вірус вражає не тільки клітини, але і відходять від мозку нервові закінчення.

Поліомієліт - симптоми

Симптоми поліомієліту в більшості випадків починаються з головного болю, діареї та підвищеної температури. Крім цього, відзначаються різні неврологічні порушення. Вірус в організмі проходить декілька основних етапів, які у медицині розрізняють таким чином:
- інкубаційний період (тривалість становить від 2-х до 21 дня);
- період предпаралитический, діагностується млявість і слабкість м'язів (тривалість від 2-х до 6 днів);
- паралітичний: м'язи стають важко керованими і більш щільними;
- відновний (тривалість складає приблизно один рік);
- період залишкових явищ, при якому зміни м'язів викликають деформацію кінцівки;

Поліомієліт - діагностика

Діагностика ґрунтується на даних лабораторних досліджень і клінічних проявах поліомієліту. Попередній аналіз встановлюють, виходячи з епідеміологічних даних і характерних проявів захворювання. Враховуються також дані про вакцинацію.

Остаточний діагноз ставлять, використовуючи вірусологічні дослідження. Вірус виділяють з носоглоткового слизу і випорожнень, рідше з цереброспінальної рідини. Щоб виявити рівень ураження рухових нейронів, користуються методом електронейроміографії, який дозволяє з точністю визначити електричну активність м'язів і нервів.

Поліомієліт - лікування і профілактика

Унаслідок епідеміологічної активності (високого ступеня заразності) людина, яка заражена вірусом поліомієліту, в обов'язковому порядку підлягає терміновій госпіталізації. Проводять лікування в інфекційних стаціонарах. Штучна вентиляція легенів призначається, якщо відзначається параліч дихальних шляхів, що призводить до летального результату.

Кращою профілактикою поліомієліту є суворе дотримання гігієни (старанне миття продуктів харчування і рук). Не можна купатися в брудних водоймах, оскільки вірус може потрапити в організм разом з проковтнутою водою. У нашій країні проводиться обов'язкова вакцинація від поліомієліту, гарантує довічний імунітет. Перше щеплення роблять дитині в три місяці, другу - в 4, 5 місяця, третій - в 6 місяців. Повторну вакцинацію проводять у 18, 20 місяців і 14 років.

Яндекс.Метрика