Пасивний спосіб життя і неправильне харчування сприяє виникненню хвороби нирок

Американські вчені в ході досліджень виявили, що висококалорійна їжа і неактивний спосіб життя можуть завдати серйозної шкоди ниркам.

В експерименті взяли участь понад 80 тис. жінок середніх років, а основна увага приділялася їх способу життя і раціону харчування.

Отримані дані аналізувалися з цілого ряду значущих параметрів, включаючи індекс маси тіла. Було встановлено, що активний спосіб життя на тридцять відсотків знижує ризик виникнення каменів у нирках.

За словами керівника експерименту, навіть кілька годин неспішних прогулянок або роботи в саду буде достатньо для запобігання захворювання нирок.

Також автори дослідження встановили, що споживання більше 2, 2 тисяч калорій в день майже на сорок відсотків збільшують можливість виникнення каменів у нирках. Небезпечними чинниками є ожиріння і зайва вага.

Вчені: процес старіння звернемо

В процесі досліджень група австралійських учених встановила закономірності процесу старіння. Як виявилося, воно зумовлено падінням в крові концентрації ферменту НАД (нікотинамід-аденін-динуклеотида), що, в результаті, призводить до порушення координації між матеріалом клітини і її енергетичними центрами, які, перестаючи синтезувати необхідну кількість енергії, гинуть.

Отримані результати дослідження дозволили вченим розробити спеціальні ліки NMN, здатне відновлювати зв'язки між геномами клітин. Вчені абсолютно впевнені, що мають усі можливості, щоб звернути процес старіння назад. Розроблений препарат пройшов випробування на лабораторних мишах і отримав відмінні результати. Однак генетик Девід Синклер досить острожен у своїх коментарях до розробленого препарату. За словами вченого, препарат може знизити частоту зустрічальності діабету та онкологічних захворювань, а також покращити якість життя.

Вчені: стрімке старіння мозку починається вже в 45 років

Дослідження британських вчених, які займалися проблемою старіння мозку, призвели до тривожних результатів: виявляється, процес старіння запускається вже до 45-ти років.

У дослідженні, що проводилося більше десятиліття, брало участь 7 тис. людей 45-80 років. Учасники експерименту регулярно проходили різні тести, що оцінюють словниковий запас, пам'ять, а також сприйняття мови.

Отримані результати показали, що інтелектуальні здібності значно знижуються вже до 45 років – на 3, 6%. З збільшенням віку ця цифра стрімко прогресує. Так розумові здібності чоловіків після шістдесяти років знижуються на 9, 6%, у жінок – на 7, 4%.

Вчені: Wi-Fi вбиває живі організми

Дослідження групи датських вчених, спрямовані на вивчення впливу хвиль, що виходять від джерел Wi-Fi, призвели до шокуючих результатів. Виявляється, хвилі від бездротових джерел викликають головний біль і вбивають кімнатні рослини. В експерименті були задіяні школярі, які спали з підключеним Wi-Fi телефонами. На наступний ранок діти прокинулися з головним болем і протягом дня виявляли знижену концентрацію уваги.

Експеримент, спрямований на вивчення впливу хвиль на кімнатні рослини також викликав численні дискусії. Шість рослин на 12 днів закрили в кімнату, в якій знаходився апарат, підключений до мережі Wi-Fi. В іншій кімнаті знаходилися рослини, які не опромінювалися короткими хвилями. У результаті виявилося, що в першій кімнаті квіти пожухла, тоді як у другий – залишилися колишніми.

Однак, незважаючи на очевидні факти, на сьогоднішній день не доведено руйнівний вплив бездротового зв'язку на живі організми. За словами вчених, необхідні більш детальні дослідження, що підтверджують цю теорію.
Вчені: антибактеріальні властивості рідкого мила не корисні для людини

Довгий час вважалося, що рідке мило здатне запобігти поширенню мікробів. Однак американські вчені спростували цю теорію, довівши, що компоненти, що входять до складу рідкого мила, не тільки не позбавляють від мікробів, але й становлять небезпеку для людини.

Моз США поставила перед собою завдання вивчити заявлену безпеку ряду компонентів, що входять до складу рідкого мила. Зокрема, мова йде про триклозане, який негативно впливає на гормональний фон і благотворно для розвитку бактерій, стійких до лікарських засобів.

Американські вчені переконані, що антибактеріальні компоненти, що входять до складу рідкого мила в кращому випадку марні, а в гіршому випадку – представляють достатню небезпеку для здоров'я. З цих причин влада має намір вимагати від виробників гелів і рідкого мила звіт про їх антибактеріальної ефективності. На вивчення даний рік. У разі, якщо завдання виконане не буде, виробникам доведеться змінювати склад продукції або вилучити її з продажу.

Вітаміни не врятують вас від інфарктів і інсультів

Дослідження американських вчених, спрямованих на встановлення користі вітамінів для порятунку людини від інсультів та інфарктів, дали негативну відповідь. Більше того, виявилося, що вітаміни не здатні навіть покращувати пам'ять. В експерименті взяли участь 340 тис. осіб. Висновки, які зробили фахівці, виявилися шокуючими: як з'ясувалося, довгостроковий прийом вітамінів не впливає на роботу організму, а раптове припинення їх прийняття знижує до мінімуму навіть невеликий ефект. Отримані дані говорять про те, що спеціальні препарати, утримання в собі вітаміни, ніяк не знижують ризик розвитку інфарктів і інсультів.

Інша частина дослідження наочно довела, що вітамінні добавки не знижують частоту виникають серцевих нападів. Третє дослідження полягало у спостереженні за шістьма тисячами людей пенсійного віку, що приймали протягом 12 років мультивітаміни. Друга група брала порожні таблетки, так зване плацебо. Як і слід було очікувати, результати в обох групах були однаковими.

Звичайний продукт в незвичайному якості допомагає в лікуванні раку шлунка

Проведені китайськими вченими дослідження дозволили виявити у складі звичайного молока компоненти, здатні ефективно боротися з онкологічними захворюваннями шлунка.

Як виявилося, молочний білок лактоферрицин має надзвичайно високі противірусні властивості. Крім того, як показали дослідження трьох пептидних ферментів, що містяться в даному білку, він є прекрасним імуномодулятором, здатним підвищувати опірність організму різним захворюванням.

Поглиблений аналіз білка показав, що один з трьох вхідних у нього ферментів – лактоферрицин В25 здатний знижувати ступінь виживаності клітин злоякісної пухлини шлунка – аденокарциноми. Однак його ефективність залежить від низки факторів, серед яких найважливішими є дозування цього з'єднання і час його дії на ракові клітини.

Проведені дослідження дають впевненість у тому, що в найближчому майбутньому вчені почнуть створювати унікальні препарати, що допомагають у боротьбі з онкологічними захворюваннями шлунка.

Це вже не перше відкриття в області дослідження онкології злоякісних пухлин шлунково-кишкового тракту. Нагадаємо, що не так давно вченим вдалося виділити білок лактоферрицин 4-14, здатним сповільнювати зростання уражених раком клітин в прямій кишці. В ході досліджень, фахівці піддавали клітини товстого кишечника впливу ультрафіолету до тих пір, поки у них не порушувалася структура ДНК, що в підсумку призвело до видозміни клітин, вони стали схожими на клітини ракової пухлини. При впливі на отримані клітини лактоферрицина 4-14 їх зростання помітно сповільнювався. Звичайні ж клітини продовжували розвиватися в нормальному для них режимі.

Раніше вважалося, що молоко шкідливе людей похилого віку. Сьогодні ця точка зору визнана помилковою. В цьому віці ризик розвитку онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту значно підвищується. Тому помірне вживання молока дає надію на захист організму від цього серйозного захворювання.

Заняття музикою в дитинстві надають удивительнный ефект на здоров'я в старості

Вчені США встановили, що навіть нетривалі заняття музикою в дитинстві, сприяють кращій реакції мозку на звуки мовлення в старості.

З часом у мозку людини відбуваються певні зміни, що впливають на зміни слуху. У літніх людей спостерігається уповільнена реакція на швидку зміну звуків. Крім того, здатність реагувати на зміну звуків, є важливим чинником при розпізнаванні мови.

Професор Northwestern University Ніна Краус, разом зі своїми колегами провели експеримент, метою якого стало виявлення користі занять музикою в ранньому віці на діяльність мозку багатьма роками пізніше. Дослідження виявили пряму залежність. Чим довше людина займався грою на музичних інструментах в дитинстві, тим швидше була його реакція мозку на звуки мовлення в старості.

В експерименті взяли участь 22 особи у віці від 55 до 76 років. Протягом останніх 40 років ніхто з беруть участь в експерименті не займався музикою. Однак реакція мозку на мовні звуки тих випробовуваних, хто займався на музичних інструментах у віці від 4 до 14 років, була дещо швидше. Крім того, чим довше проходили заняття, тим швидше спостерігалася реакція на звуки. Різниця з іншими людьми, прининявших участь в експерименті, в середньому склала мілісекунду.

Мілісекунда - зовсім невеликий показник. Але при роботі і реакції мозку на мова, цей часовий проміжок має величезне значення. На думку Ніни Краус, дане дослідження доводить необхідність музичного навчання дітей хоча б для збереження здоров'я в майбутньому.

Яндекс.Метрика