Печія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Печія являє собою відчуття печіння, яке спостерігається в основному в нижньому відділі стравоходу. Часто печія проявляється у тих людей, у яких порушена робота шлунка або ні страждають гастритами з підвищеною кислотністю шлунка. Зазвичай печія виявляється безпосередньо після їжі. Якщо людина на постійній основі вживає картоплю, хліб, макаронні вироби, рибу, м'ясо, цукор, а також інші закісляет продукти, то проблема може наздогнати в будь-яку хвилину. А овочева їжа, навпаки, сприяє дії лугів шлунка.

Печія - причини

Печія може проявлятися з багатьох причин. Сюди можна сміливо віднести вживання жирної їжі, алкогольних напоїв, різного роду солодощів, куріння, а також різноманітні порушення в роботі шлунку. Також причиною виникнення печії може служити неправильна дієта, переїдання або недоїдання, отруєння. Іншими словами причини можуть бути найрізноманітніші. Людина може навіть і не здогадуватися, з якого боку чекати неприємності. До речі, шоколад також є однією з причин виникнення такого розладу.

Часто жінки використовують усілякі способи схуднення, порушуючи при цьому працездатність свого шлунка. У підсумку, вони починають дивуватися, з яких причин виникає дискомфорт.

Вживання певних лікарських препаратів також може призвести до порушення функціональності нижнього стравохідного сфінктера. До таких ліків можна віднести препарати, призначені для зниження артеріального тиску, різні серцеві засоби.

Печія - симптоми

Симптоми печії проявляються у вигляді печіння за грудиною. Подібне відчуття може проявлятися і в області епігастрію, поширюючись угору. Печіння може віддавати в шию, руки, спину, щелепи. Дане відчуття дуже схоже на біль, що виникає під час серцевого нападу. Тому, коли проявляється сильна біль у грудях, варто негайно звернутися за медичною допомогою.

Печія переважно з'являється протягом години після вживання їжі, при цьому вона має властивість посилюватися при нахилах тіла вперед або горизонтальному, коли відбувається напруженні при акті дефекації. Біль можна зменшити, якщо змінити положення тіла або випивши трохи води.

Печія - діагностика

У деяких випадках печія може бути так сильна, що потрібно диференціальна діагностика. Щоб підтвердити, що має місце безпосередньо печія, відчуття печіння відносно швидко зникають після прийому антацидних препаратів.

Для того, щоб визначити причину виникнення печії, а також для призначення правильного лікування, проводиться спеціальне дослідження кислотності шлункового соку і функціонування нижнього травного сфінктера.

Печія - лікування

Лікування печії ґрунтується на лікування головного захворювання, яке сприяло виникненню печії. Одночасно з цим застосовуються лікарські препарати, здатні нейтралізувати кислоту шлункового соку. Для лікування печії застосовуються антациди, які можуть дуже добре гасити кислоту, не сприяючи розтягуванню шлунка. Також можуть використовуватися обволікаючі засоби, адсорбенти.

Так як існує безліч різних симптомів, лікування повинен призначати саме лікар, а прийом медикаментів необхідно здійснювати під його наглядом.

Що стосується профілактики печії, то в даному випадку головне не переїдати, а також не зловживати алкогольними напоями. Не треба захоплюватися і газованими напоями з пивом, так як гази сприяють виникненню печії. Особливо важливо виключити куріння, яке подразнює слизову оболонку шлунка.

Іпохондрія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Іпохондрія передбачає собою такий стан людини, яке проявляється в постійному неспокої з причини захворювання якоюсь хворобою. Також таке занепокоєння може проявлятися в заклопотаності власним фізичним здоров'ям, у сприйнятті звичайних відчуттів в якості неприємних або ненормальних. При іпохондрії людина може бути абсолютно впевненим у тому, яке саме захворювання, проте, ступінь його переконаності постійно змінюється, з-за чого він може приписати собі інше захворювання.

Іпохондрія - причини

Що стосується точної причини виникнення такого захворювання, то вона до цих пір невідома. Але існує безліч різних мають чинників для його розвитку. Сюди можна віднести серйозні захворювання, які були перенесені людиною в дитячому віці. Також причиною виникнення іпохондрії може служити скупість у вираженні своїх емоцій і душевна черствість, сексуальне або фізичне насильств в минулому.

Іпохондрія - симптоми

В якості перших симптомів цього захворювання можна вважати надмірне ставлення до свого тіла. Подібна увага в результаті переростає в тривогу. Абсолютно будь-болюче відчуття, а також зміна розглядається, як дуже серйозна невиліковна хвороба.

Під час іпохондрії людина стає дуже нервовим, роблячи при цьому далекі від логіки спроби захистити власне здоров'я. У більшості випадків така людина приймає неперевірені медичні препарати. У підсумку іпохондрія починає переростати в панічний стан або ж у повну апатію. Дане захворювання може і прогресувати, якщо увага до свого здоров'я зростає, але тривога при цьому прогресує.

Іпохондрія - діагностика

Безпосередньо сама діагностика такого захворювання є досить трудомісткою, так як більша частина пацієнтів вкрай переконана в тому, що всі їхні симптоми були викликані різними фізичними захворюваннями. Описані хворим симптоми, лікар вже буде зіставляти з даними огляду та деякими іншими дослідженнями.

У випадку, якщо лікар не зможе знайти причини для спостережуваних симптомів, то він може відправити такого пацієнта на прийом до психіатра або тим лікарям, які підготовлені для діагностики психічних захворювань. На основі поведінки пацієнта, психолог ставить діагноз про те, що будь-яка фізична хвороба була виключена в якості причин симптомів іпохондрії. Щоб підтвердити діагноз іпохондрії, лікар може використовувати спеціальні тести або дані опитування людей, які його оточують у повсякденному житті.

Іпохондрія - лікування

Лікування такого захворювання зазвичай полягає в тому, щоб допомогти хворому жити і працювати у звичайному руслі, навіть, якщо наявні симптоми тривають. Однією з головних цілей при лікуванні є зміна стереотипів мислення, які лежать в основі захворювання.

Подібно іншим соматоформным розладам, іпохондрія досить складно піддається лікуванню. Даний факт пов'язаний з тим, що пацієнти банально відмовляються вірити в те, що наявні у них симптоми – це наслідок психічного розладу, і вони не викликані ніякими фізичними причинами.

Найкритичнішим періодом при іпохондрії є початковий етап, оскільки хворий дуже часто відмовляється від певного лікування і відправляється на пошуки іншого фахівця, здатного надати ті висновки, які будуть відповідати і власні висновки.

Що стосується профілактики іпохондрії, то на сьогоднішній день її не існує. Проте створення в родині сприятливого середовища буде сприяти зменшенню прояву симптомів, при цьому лікування може проходити значно швидше.

Лімфома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Лімфомою називають злоякісне захворювання пухлинної природи, що вражає лімфатичну систему, яка представлена мережею судин і лімфатичних залоз. Саме лімфатична система забезпечує циркуляцію по організму і очищення лімфи, а також переміщення білих кров'яних клітин-лімфоцитів. Основним призначенням лімфатичної системи є захист організму від інфекцій.

Прийнято виділяти лімфому Ходжкіна (лімфогранулематоз) та неходжкінські лімфоми. Більшість лімфом складається з білих кров'яних клітин, які називають B - і T-лімфоцитами.

Лімфома - причини

Чому виникає лімфома? Справа в тому, що функціонування клітин на різних ділянках організму відрізняється, однак, відновлення і репродукція клітин відбуваються однаково. Зазвичай поділ клітин є контрольованим і впорядкованим процесом. Однак, навіть при виході цього процесу з-під контролю, ділення клітин не зупиняється. Лімфома утворюється, коли в одному або декількох лімфатичних вузлах починається розвиток пухлини.

На сьогоднішній день немає точних даних про те, чому одні люди хворіють лімфомою, а інші - ні. Однак, відомо, що деякі фактори можуть збільшувати ризик розвитку хвороби. Насамперед, до них належать слабка імунна система і деякі захворювання, що збільшують ризик розвитку лімфоми. Однак, сама вона не є інфекційним захворюванням, і заразитися нею від іншої людини не можна.

Лімфома - симптоми

Насамперед, лімфома проявляється безболісними збільшеними залозами на шиї, животі, в пахвових або в пахових областях. Також лімфома може супроводжуватися червоними плямами на шкірі, нудотою, блювотою, болями в животі, кашлем або задишкою.

Існують ще так звані B-симптоми, які проявляються у деяких людей, які страждають лімфомою. До них відносять:

- нічний піт;
- раптову безпричинну втрату ваги;
- підвищену температуру, особливо у вечірній і нічний час;
- шкірний свербіж, який зазвичай не супроводжується висипкою;
- велику стомлюваність.

Звичайно, наявність одного чи навіть декількох таких симптомів - ще не привід запідозрити у себе лімфому. однак, якщо вони тримаються більше двох-трьох тижнів, то слід звернутися до лікаря.

Лімфома - діагностика

При збільшенні лімфатичних вузлів або появі інших симптомів, що вказують на розвиток лімфоми, проводиться обстеження, яке починається з огляду лікарем лімфатичних вузлів шиї та паху, а так само селезінки і печінки на предмет збільшення.

Потім призначаються лабораторні дослідження у вигляді розгорнутого аналізу крові, для визначення клітин крові та інших показників.

Також проводиться рентген грудної клітини для визначення збільшення лімфатичних вузлів і наявності інших ознак хвороби у грудній клітці.

І все ж, найбільш надійним способом діагностування лімфоми є біопсія.

Лімфома - лікування і профілактика

Вибір лікування визначається видом лімфоми та станом хворого.

Лімфоми, які не прогресують, в окремих випадках можуть обходитися без лікування, за умови, що хворого буде спостерігати лікар, гематолог або онколог. Однак, перші ознаки розвитку захворювання, такі, як збільшення лімфатичних вузлів, посилення слабкості, підвищення температури тіла і т. д. є підставою негайно почати лікування. Якщо лімфома має локальний характер, використовується радіотерапія - опромінення лімфатичних вузлів, які уражені пухлиною. Генералізовані стадії вимагають проведення хіміотерапії.

Вибір методу лікування повинен обов'язково враховувати індивідуальні особливості хворого, і при затвердженні загальної програми лікування лікар повинен обов'язково обговорити з пацієнтом і, за його бажанням, з його близькими.

Яндекс.Метрика