Печія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Печія являє собою відчуття печіння, яке спостерігається в основному в нижньому відділі стравоходу. Часто печія проявляється у тих людей, у яких порушена робота шлунка або ні страждають гастритами з підвищеною кислотністю шлунка. Зазвичай печія виявляється безпосередньо після їжі. Якщо людина на постійній основі вживає картоплю, хліб, макаронні вироби, рибу, м'ясо, цукор, а також інші закісляет продукти, то проблема може наздогнати в будь-яку хвилину. А овочева їжа, навпаки, сприяє дії лугів шлунка.

Печія - причини

Печія може проявлятися з багатьох причин. Сюди можна сміливо віднести вживання жирної їжі, алкогольних напоїв, різного роду солодощів, куріння, а також різноманітні порушення в роботі шлунку. Також причиною виникнення печії може служити неправильна дієта, переїдання або недоїдання, отруєння. Іншими словами причини можуть бути найрізноманітніші. Людина може навіть і не здогадуватися, з якого боку чекати неприємності. До речі, шоколад також є однією з причин виникнення такого розладу.

Часто жінки використовують усілякі способи схуднення, порушуючи при цьому працездатність свого шлунка. У підсумку, вони починають дивуватися, з яких причин виникає дискомфорт.

Вживання певних лікарських препаратів також може призвести до порушення функціональності нижнього стравохідного сфінктера. До таких ліків можна віднести препарати, призначені для зниження артеріального тиску, різні серцеві засоби.

Печія - симптоми

Симптоми печії проявляються у вигляді печіння за грудиною. Подібне відчуття може проявлятися і в області епігастрію, поширюючись угору. Печіння може віддавати в шию, руки, спину, щелепи. Дане відчуття дуже схоже на біль, що виникає під час серцевого нападу. Тому, коли проявляється сильна біль у грудях, варто негайно звернутися за медичною допомогою.

Печія переважно з'являється протягом години після вживання їжі, при цьому вона має властивість посилюватися при нахилах тіла вперед або горизонтальному, коли відбувається напруженні при акті дефекації. Біль можна зменшити, якщо змінити положення тіла або випивши трохи води.

Печія - діагностика

У деяких випадках печія може бути так сильна, що потрібно диференціальна діагностика. Щоб підтвердити, що має місце безпосередньо печія, відчуття печіння відносно швидко зникають після прийому антацидних препаратів.

Для того, щоб визначити причину виникнення печії, а також для призначення правильного лікування, проводиться спеціальне дослідження кислотності шлункового соку і функціонування нижнього травного сфінктера.

Печія - лікування

Лікування печії ґрунтується на лікування головного захворювання, яке сприяло виникненню печії. Одночасно з цим застосовуються лікарські препарати, здатні нейтралізувати кислоту шлункового соку. Для лікування печії застосовуються антациди, які можуть дуже добре гасити кислоту, не сприяючи розтягуванню шлунка. Також можуть використовуватися обволікаючі засоби, адсорбенти.

Так як існує безліч різних симптомів, лікування повинен призначати саме лікар, а прийом медикаментів необхідно здійснювати під його наглядом.

Що стосується профілактики печії, то в даному випадку головне не переїдати, а також не зловживати алкогольними напоями. Не треба захоплюватися і газованими напоями з пивом, так як гази сприяють виникненню печії. Особливо важливо виключити куріння, яке подразнює слизову оболонку шлунка.

Імпотенція - причини, симптоми, діагностика, лікування

Під імпотенцією розуміють порушення потенції, статеве безсилля, яке проявляється в нездатності чоловіка вчинити статевий акт. Найчастіше вона виникає з-за якогось основного захворювання (ендокринної, нервової, серцево-судинного захворювання сечостатевої сфери) і зникає після його лікування.

Порушення ерекції може призвести до глибокої психологічної депресії, внести дисгармонію в сексуальні і сімейні відносини. Однак, останнім часом природа і причини виникнення імпотенції вивчені достатньо для того, щоб кожен чоловік міг отримати медичну допомогу для відновлення нормальної статевого життя.

Імпотенція - причини

Найчастіше імпотенція буває викликана:

1. Психологічними проблемами, які є причиною 20% від загальної кількості захворювання.

2. Малоактивним способом життя. При відсутності фізичних навантажень сповільнюється швидкість кровообігу, і багата киснем артеріальна кров не надходить у кровоносні судини статевого члена, що ускладнює ерекцію.

3. Курінням, яке є причиною травмування кровоносних судин, в тому числі і дрібних кровоносних судин статевого члена.

4. Ожирінням, так як при надмірній вазі у чоловіка знижується рівень гормону тестостерону, який бере участь в статевої функції.

5. Цукровий діабет, так як при підвищенні рівня глюкози доставка крові до дрібних кровоносних судинах утруднена.

6. Атеросклерозом, так як при надлишку холестерину в крові формуються атеросклеротичні бляшки, що перешкоджають притоку артеріальної крові та, відповідно, наповнення печеристих тіл в статевому члені;

7. Гіпогонадизмом, який представляє собою недостатню функцію статевих залоз і низьку вироблення ними чоловічого гормону тестостерону. В цьому випадку хворому необхідна допомога ендокринолога.

8. Пухлиною гіпофіза, яка може секретувати гормон пролактин, що викликає стійку еректильну дисфункцію.

Імпотенція - симптоми

Імпотенція, як правило, проявляється:

- слабкими або рідкісними ранковими эрекциями;
- слабкою ерекцією при статевому акті;
- швидким сім'явипорскуванням;
- сім'явипорскуванням при слабкій ерекції;
- утрудненням досягнення ерекції;
- зниженням статевого потягу;
- проблемами з ерекцією, які трапляються частіше 3-5 разів на місяць.

Однак, кожен чоловік повинен пам'ятати, що наявність симптомів не обов'язково вказує на наявність цього захворювання, і повернути статеву функцію в норму можна з допомогою певних своєчасних заходів.

Імпотенція - діагностика

Основним завданням діагностики у випадку з імпотенцією є встановлення її причин для відновлення еректильної функції та усунення емоційних переживань. Тому в першу чергу диференціюється психогенна і органічна імпотенція. Це робиться за допомогою простих і надійних методів - моніторингу нічних ерекцій і интракавернозного ін'єкційного тесту.

Якщо результати цих досліджень підтверджують органічну природу імпотенції, то з допомогою низки додаткових обстежень виявляють основну причину захворювання.

Імпотенція - лікування і профілактика

Методи лікування визначаються причинами виникнення імпотенції. Якщо імпотенція виникла внаслідок судинних захворювань, то її лікують введенням в кавернозну тканину судинорозширювальних препаратів (до одного разу в тиждень), а також місцевим негативним тиском для забезпечення припливу крові до статевого члена.

Ліки, особливо рослинного походження, які лікують імпотенцію, сприяють не тільки поліпшенню роботи кровоносних судин і збільшення тиску, але і підвищення тонусу всього організму. Такі ліки представлені, насамперед, елеутерококом, женьшенем, золотим коренем. Цілеспрямований вплив на еректильну функцію має тільки віагра, ефективність якої становить приблизно 75%.

Якщо імпотенція, викликана недостатнім виробленням гормону тестостерону, призначається гормональна терапія. Інгібітори пролактину також відносять до гормональної терапії.

При психологічної еректильної дисфункції хворому необхідна допомога психіатра або сексолога.

У деяких випадках може проводитися хірургічне втручання. До них відносяться судинні операції на пенісі і фаллопротезірування.

Кольпіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Кольпіт (друга назва - вагініт) – захворювання, пов'язане із запаленням слизової оболонки піхви. Хвороба є заразною, джерелом можуть служити хламідії, мікоплазми, стрептококи, стафілококи, трихомонади і подібні. Крім того, захворювання можуть викликати асоціації мікроорганізмів.

Кольпіт – одна з найбільш частих гінекологічних хвороб, причому страждають від неї, в основному, жінки репродуктивного віку.

Кольпіт - причини

Виділяють наступні причини виникнення кольпіту:

- наявність інфекційних захворювань сечостатевої сфери;
- зниження імунітету, яке може бути викликане будь хронічною інфекцією;
- гормональні збої (хвороби яєчників, ожиріння, менопауза, цукровий діабет);
- анатомічні особливості піхви;
- пошкодження слизової оболонки піхви;
- погане харчування слизової або похилий вік (атрофічний або вікової кольпіт);
- недотримання правил інтимної гігієни;
- наявність алергічних реакцій на різні креми, презервативи або свічки.

Кольпіт - симптоми

Розрізняють симптоми специфічного і неспецифічного кольпіту.

При специфічній формі, викликаної статевими інфекціями, стінки піхви мають бархатисту структуру і кровоточать при дотику.

Неспецифічний кольпіт має інфекційно-запальне походження, часто характеризується гострою формою перебігу хвороби. Для нього виділяють наступні симптоми:

- слизово-гнійні виділення;
- свербіж і почервоніння зовнішніх статевих органів;
- біль при сечовипусканні і під час статевого акту;
- біль внизу живота;
- загальне погіршення самопочуття.

Кольпіт - діагностика

Первинна діагностика кольпіту полягає в гінекологічному огляді, під час якого лікар визначає ознаки запального процесу, а також ступінь пошкодження епітелію. Далі проводяться дослідження з виявлення збудника хвороби і його чутливість до різних груп антибіотиків.

Для діагностики використовуються такі види досліджень:

- загальний мазок;
- цитологічний мазок шийки;
- бактеріологічний посів мікрофлори;
- посіви на чутливість до антибіотиків;
- ПЛР (на уреплазму, мікоплазму, гарднереллу, хламідію, папіломи, герпес);
- за показаннями проводиться ІФА крові;
- у деяких випадках потрібно дослідження гормонального фону.

Кольпіт - лікування і профілактика

Лікування кольпіту, як і будь-якого іншого захворювання, що не можна відкладати. По-перше, хвороба приносить психологічний дискомфорт через постійні виділень та свербежу. По-друге, прогресуюча інфекція та подразнення слизової можуть викликати ерозію шийки матки, эндодермит і навіть безпліддя.

Після всіх досліджень проводиться антибактеріальна терапія. При цьому дуже важливо при прийомі антибіотиків повністю дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і не забувати, що багато з них мають протипоказання при вагітності. До таких препаратів належать Бетадин (протипоказаний з 3-го місяця вагітності), Далацин, Нолицин, Тержинал, Клиндацин крем та інші. Не мають протипоказань для вагітних Вагатил, Пімафуцин, а також багато інші антисептики.

Місцеве лікування кольпіту передбачає прийом трав'яних ванн, застосування тампонів з маслом обліпихи, спринцювання і використання свічок. При лікуванні кольпіту народними засобами слід проконсультуватися з лікарем і ні в якому разі не зловживати даними методиками.

Після завершення курсу лікування необхідно повторно пройти бактеріологічні дослідження, щоб переконатися у відсутності збудників кольпіту. Крім того, на час лікування захворювання (2 тижні) рекомендується утримання від статевого життя.

Профілактика кольпіту полягає у дотриманні правил особистої гігієни і в своєчасному візит до гінеколога при появі перших симптомів.

Яндекс.Метрика