Перитоніт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Перитоніт – запалення парієтального і вісцерального листків очеревини, яке супроводжується тяжким загальним станом організму. Здебільшого він потребує термінової медичної допомоги, так як загрожує життю пацієнта. У випадках несвоєчасного або неадекватного лікування може бути дуже несприятливий прогноз. Це гострий стан, майже завжди вимагає хірургічного втручання.

Перитоніт - причини

Перитоніт може виникнути із-за бактеріального інфікування або впливу агресивних агентів, які не мають інфекційного характеру: панкреатичного соку, шлункового соку, сечі, жовчі, крові.

Найчастіше перитоніт - це результат деструкції органів черевної порожнини (при гострому панкреатиті, кишкової непрохідності, апендициті, розрив дивертикула товстого кишечника), після чого в черевну порожнину потрапляють гній або калові маси, що містять бактерії. Рідше причиною можуть бути поранення черевної порожнини, при яких інфекція ззовні заноситься або туди потрапляє вміст пошкоджених порожнистих органів. Іноді перитоніт виникає після гематогенного поширення інфекції з вогнищ в тканинах і органах.

Перитоніт, як правило, розвивається швидко і гостро. При відсутності відповідного лікування, хворий може померти через 23 дні з початку запального процесу.

Перитоніт – симптоми

Симптоми захворювання включають в себе: втрату апетиту, нудоту, блювоту, різку біль в животі, який посилюється при зміні положення, різкий підйом температури, що супроводжується пітливістю і ознобом. При огляді виявляється частий пульс, іноді падає артеріальний тиск, твердий живіт болючий. На рентгені черевної порожнини можна побачити розтягнуті, заповнені рідиною петлі кишечника; коли хворий знаходиться у вертикальному положенні – скупчення повітря під діафрагмою, що вказує на перфорацію порожнистих органів.

Перитоніт - діагностика

Перитоніт ще можна відрізнити за послаблення болю на один-два години після першого нападу, а потім вона повертається. Правильно проведена діагностика перитоніту в першу добу є запорукою успішного лікування. Доктор вивчає історію хворого, проводить огляд. З інструментальних методів використовують рентгенологічне дослідження та УЗ-діагностику перитоніту. Якщо розірвався кишечник, то у пунктаті буде міститися жовч, кишкова паличка, а також калові маси. При проривної ж виразці шлунка - додасться до пошкоджуючим агентам ще й соляна кислота.

Дуже рідко перитоніт може прийняти хронічну форму. Виявляють його на КТ або МРТ – видно набряк і численні спайки очеревини. У хворого, при цьому, скарги на труднощі з дефекацією, напруга м'язів живота і постійні болі.

Перитоніт – лікування і профілактика

Діагноз гострий перитоніт – це явне свідчення для проведення термінової операції. У більшості випадків, спочатку проводиться підготовка хворого до оперативного втручання, щоб уникнути ускладнень, але не завжди це можливо.

В ході операції видаляють гній, проводять загальну санацію черевної порожнини і усувають саму причину перитоніту – січуть абсцеси, запаюють і зшивають розриви. На деякий час, для того, щоб був вихід знову утворився гною, встановлюють черезшкірне дренаж.

Перитоніт усувають такими заходами, як протимікробна терапія (застосування антибіотиків), підтримка імунітету, обов'язкова детоксикація. Вже через кілька днів після оперативного втручання проводять стимуляцію мускулатури кишечника, так як він може бути дуже ослаблений.

У безлічі випадків перитоніт є лише ускладненням вже існуючих проблем з органами черевної порожнини. Часто він розвивається на тлі виразки шлунка, апендициту або панкреатиту. Краща профілактика цього захворювання – інформування населення про своєчасній діагностиці захворювань, які можуть до нього привести і його небезпеки.

Молочниця - причини, симптоми, діагностика, лікування

Молочниця (кандидоз) - це захворювання, що характеризується ураженням слизових оболонок і шкірних покривів дрожжеподобным грибком роду Candida. Цей грибок відноситься до умовно-патогенної мікрофлори і постійно присутній в організмі людини, беручи участь в обмінних процесах, але зростання кількості цих мікроорганізмів контролює його імунна система. Коли імунітет людини ослаблений, грибок починає бурхливо розмножуватися і виникає захворювання.

Найбільш часто зустрічається вагінальний кандидоз у жінок та оральний кандидоз (як правило, у грудних дітей). Вагінальний кандидоз являє собою жіночу форму молочниці, яка може проявитися в будь-якому віці. Хоча шлях передачі збудників вагінального кандидозу може бути статевим, він не є венеричну хворобу, але має з ними подібну клінічну картину. Молочниця може зустрічатися і у чоловіків (після незахищеного статевого акту).

Молочниця - причини

Інтенсивне розмноження грибка найчастіше може бути викликано:

- ослабленням імунітету;
- стресом;
- хронічними інфекціями;
- переохолодженням;
- захворюваннями, що передаються статевим шляхом;
- прийомом протизаплідних таблеток;
- прийомом антибіотиків;
- носінням тісної синтетичної білизни;
- вагітністю.

Також молочниця може виникнути при деяких ендокринних захворюваннях (діабеті, ожирінні, порушенні функцій щитовидної залози).

Молочниця - симптоми

Молочниця характеризується подібною симптоматикою з іншими інфекції сечостатевих органів, а іноді супроводжує їх. Мова йде про трихомоніазі, наявності гарднерельозу, гонореї, генітальному герпесі і т. д.

У жінок симптоми молочниці найчастіше проявляються за кілька днів до початку менструації, причому в осіб, схильних до алергічних реакцій, прояви хвороби завжди більш активні.

Вагінальний кандидоз проявляється, насамперед:

- різким і сильним печінням в області статевих органів, що посилюється до ночі і після прийняття гарячої ванни;
- почервонінням статевих органів;
- запаленням слизової оболонки зовнішніх статевих органів і больовими відчуттями;
- рясними виділеннями, що мають вигляд творожистой маси;
- болем під час сечовипускання;
- болем під час статевого акту від дотику до запаленої слизової оболонці.

Молочниця - діагностика

Діагностика захворювання грунтується на вивченні його клінічної картини і даних лабораторної діагностики захворювання: мікроскопії мазка виділень з уражених ділянок слизової; культуральної діагностики (посіву); імуно-ферментного аналізу.

Молочниця - лікування і профілактика

Для успішного лікування молочниці необхідно знати точний діагноз, тому при появі будь-яких тривожних симптомів слід звернутися до лікаря. Однак, ще перед відвідуванням лікаря жінка може почати виконувати деякі рекомендації, щоб полегшити свій стан. По-перше, слід відмовитися від статевих контактів, щоб не передати збудників захворювання своєму партнеру і не захворіти знову при статевому контакті після одужання.

Слід частіше підмиватися, але не милом, а водою, що має лужну реакцію або володіє знезаражувальними властивостями (щоб її отримати, потрібно просто додати у воду трохи харчової соди або фурациліну). При підмиванні з використанням мила свербіж тільки посилюється.

В харчуванні слід відмовитися від гострих приправ, оцту, які посилюють паління в промежині, а також від солодкого, хлібобулочних виробів, їжі і напоїв з вмістом дріжджів, які сприяють створенню ідеального середовища для розвитку збудників молочниці. На час хвороби слід віддати перевагу овочам, круп, кисломолочних продуктів.

Лікар призначить також медикаментозне лікування молочниці. При легкому перебігу, як правило, можна впоратися із захворюванням за допомогою місцевого лікування, яке проводиться шляхом використання протигрибкових кремів, вагінальних таблеток або свічок: Клотримазолу, Миконазола, Натаміцину, Ністатину і т. д. За допомогою таких свічок і кремів можна вилікувати молочницю за тиждень, з препаратами нового покоління з нею можна впоратися за 1-2 дні (шляхом одноразового прийому Дифлюкана, Флюкостата, Форкана, Микомакса та ін) Повну гарантію одужання може дати тільки курс лікування, повторений двічі.

Профілактика молочниці полягає в дотриманні правил гігієни, відмову від безладної статевого життя, носіння білизни з натуральних матеріалів, зміцненні імунітету, уникнення стресів, переохолоджень тощо

Папілома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Папіломою називають ураження шкіри і слизових оболонок, яке виникає під впливом вірусу папіломи людини. Папіломи діляться на вроджені і набуті, а також множинні і одиничні.

Вражаючи епітелій шкіри та слизових, вірус папіломи людини стає причиною появи бородавок, гострокінцевих кондилом, різних доброякісних і злоякісних новоутворень. Він передається контактним шляхом (через мікротравми шкіри), статевим, перинатальним (при пологах) або навіть побутовим, при якому місцем локалізації утворень є особа, шия, груди.

Папілома - симптоми

Є ознаки, за якими папілому можна відрізнити від родимок і бородавок. Папілома майже завжди має характерну форму «гриба», тобто, більш широкого утворення округлої форми, розташованого на ніжці. Хоча зустрічаються і плоскі папіломи. На дотик вони можуть бути як тверді, так і м'які, з нерівною поверхнею, дрібно - або грубозернистою, що нагадує цвітну капусту. Папіломи зазвичай бувають розміром від 0, 2 до 10 міліметрів (іноді зустрічаються великі папіломи, мають діаметр до 2 см).

Забарвлення папілом може бути різною. Для папілом слизової оболонки більш характерна біла забарвлення, також вони можуть бути безбарвними. Папіломи сечового міхура можуть бути дуже щільними, що пояснюється відкладеннями солей кальцію.

Як правило, зростання папілом відбувається повільно, хоча іноді, наприклад, при вагітності або стресі, вони можуть швидко збільшуватися в розмірі і кількості.

При пошкодженні підстави папіломи вона запалюється і може чорніти. Травматизація і інфікування папілом є основним показанням до їх видалення.

Папілома - діагностика

Як правило, папілому можна легко виявити при звичайному огляді дерматологом або гінекологом (в залежності від місця локалізації освіти). Вірусна природа папіломи підтверджується за допомогою ПЛР - спеціального методу дослідження, що дозволяє виявити вірусні частинки в мазках і подряпин. Виявлення відповідних ознак папіломовірусною інфекції говорить про необхідність прицільної біопсії. У випадку появи хоча б однієї папіломи потрібно вжити невідкладних заходів до її знищення.

Папілома - лікування і профілактика

Як правило, лікування папілом є хірургічним, з застосуванням кріодеструкції та електрокоагуляції. Прогноз при цьому захворюванні зазвичай є сприятливим. Видалення папіломи в окремих випадках загрожує рецидивами або малігнізацією, тобто переходом в ракову пухлину. Гострокінцеві кондиломи лікуються хімічними препаратами (подофиллином, подофиллотоксином) або видаляються хірургічним шляхом. Іноді гострокінцеві кондиломи можуть зникати без лікування.

Як ми вже сказали, видалення папілом не є панацеєю від їх повторного освіти, причому воно можливе при будь-якому способі лікування, так як для цього вірусу можлива збереження прилеглої до місця його локалізації середовищі (шкірі або слизових, навіть зовні здорових). Тому, після видалення папіломи проводиться обробка поверхні шкіри спеціальними противірусними препаратами та проведення медикаментозного лікування, для якого використовуються засоби для підвищення імунітету людини.

Тобто, носієм цього вірусного захворювання людина залишається протягом кількох років навіть після видалення папіломи. Тому важливою частиною профілактики в даному випадку є комплексне оздоровлення організму. Також профілактика папілом полягає в обережному поводженні з порізами і подряпинами на шкірі, щоб не дати інфекції через них проникнути в організм. Крім того, важливо уникати стресів і підтримувати свій імунітет в тонусі.

Яндекс.Метрика