Пітниця - причини, симптоми, діагностика, лікування

Пітниця – це захворювання, характерне для немовлят. Воно виникає в результаті недостатньої або неправильної гігієни тіла дитини (в більшості випадків, із-за тугого сповивання виникає перегрівання). Уповільнене випаровування поту та підвищене потовиділення ведуть до виникнення на шкірних покривах дрібної червоної висипки, що сприяє проникненню інфекції.

Все ж пітниця не виключно дитяче захворювання. У дорослих після застосування зігріваючих компресів при інфекційних захворюваннях, може початися лихоманка, рясне потовиділення і висип.

Пітниця - причини

Пітниця є наслідком посиленого потовиділення. У нормальному стані у дорослих підвищується пітливість при фізичних навантаженнях чи можлива реакція на перегрівання. Також надмірне потовиділення характерно при хронічних захворюваннях, хворобах нервової та ендокринної систем. Хімічний склад поту при цьому може змінюватися, набуваючи неприємний запах.

У малюків ж терморегуляція організму не досконала, а якщо точніше, то вона пристосована тривалий час до водної середовищі. У дорослих потові залози реагують на перегрівання потовиділенням, дитячий організм ще не може виконувати такі функції. Якщо дитині жарко, то його шкіра виробляє певний секрет. Якщо ж він тісно закутаний або на шкіру дитини нанесли дуже товстий шар крему – в такому разі на поверхню шкіри не виділяється секрет, він накопичується в залозах. Тому йде порушення обміну речовин і з'являється висип на шкірі.

Пітниця може з'явитися під час хвороби дитини. При підвищеній температурі у малюка йде сильне потовиділення і у важкодоступних ділянках тіла для провітрювання (на ліктьових згинах, у складках на ногах і шиї, під підгузником, за вухами) можна помітити рожеву дрібну висип.

Пітниця - симптоми

У дітей і дорослих існує кілька видів пітниці, які між собою відрізняються симптомами.

Кристалічна пітниця проявляється на тулубі у вигляді дрібної висипки і не викликає свербіж. Ці бульбашки швидко лопаються, потім підсихають і злущуються. Такий вид пітниці у більшості випадків характерний для сильно потіють, лихоманці і ослаблених дітей.

В складках тіла з'являються червоного кольору вузлики з бульбашкою всередині – так проявляється червона пітниця. Вона викликає сильний свербіж і проходить через 1-2 тижні. Якщо ж приєднується інфекція, то прояви висипу можуть затягнутися на місяць.

Пітниця - діагностика

Біла пітниця відрізняється наявністю в бульбашках рідини молочно-білого кольору. При жовтої пітнику формуються пустули жовтого кольору, що утворюють згодом гнійники.

У дорослих розрізняють три види пітниці. При високій температурі і гострих захворюваннях розвивається кристалічна. Рясне потовиділення перекриває потові пори і в області потових залоз утворюються тимчасові кісти. Діагностується ця пітниця дрібними бульбашками, в яких знаходиться прозора рідина. Вони виступають на шкірі ніг, рук, грудей і живота. При цьому яких-небудь неприємних відчуттів або свербежу не виникає. Така пітниця триває від одного дня до декількох діб, а потім сама і зникає.

Червона пітниця найчастіше виникає після тривалого перебування в теплій «не дихає» одязі, важких фізичних навантажень або знаходженні в кімнаті з високою температурою. Вона проявляється у вигляді червонуватою висипки на колінних і ліктьових згинах, а також на тулубі і не сходить на протязі 2-х тижнів.

Папульозний (тропічна) пітниця зустрічається в тропічних країнах. Вона властива людям, менш пристосованим до спеки. По симптоматиці нагадує червону пітниці.

Пітниця – лікування і профілактика

Якщо дотримуватися простих правил гігієни, то пітниця пройде без усякого лікування. Але через роздратовану шкіру можуть потрапити в організм різноманітні шкідливі бактерії, тому від пітниці бажано позбуватися в найкоротші терміни.

Щоб вилікувати пітницю, потрібно насамперед позбутися від надмірної пітливості. Для цього користуються розчином формаліну, присипками і іншими засобами. Можливе застосування фізіотерапевтичних процедур, рефлексотерапії і заспокійливих засобів, що знімають нервову напругу.

За допомогою ботокса лікується гіпергідроз. Отрута ботулотоксин впливає парализующе на потові залози і нервові закінчення. При введенні під шкіру він діє протягом декількох місяців.

Можливо і оперативне втручання при пітливості, приносить масу незручностей. Лікар перетинає нерв, що іннервує потовую залозу, після чого пітливість зникає.

Щоб уникнути при пітнику шкірних подразнень, потрібно носити вільний одяг з натуральних тканин, щодня приймати ванни (з перманганатом калію або на травах), володіють дезинфікуючими властивостями.

Також можна застосовувати антигістамінні засоби, які зменшують набряклість шкіри і мазі (наприклад, ментолове).

Поліартрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Поліартрит є захворюванням, пов'язаним з одночасним або послідовним запалення кількох суглобів. За даними медичної статистики, сьогодні в світі тим чи іншим захворюванням суглобів страждає кожен третій чоловік. В залежності від причин, що його викликали, поліартрит може бути інфекційним, обмінним (або кристалічним), ревматоїдний (або системним) і посттравматичним.

Причини поліартриту

Інфекційний поліартрит може виникати як наслідок різних інфекційних захворювань (вірусного гепатиту, гонореї, дизентерії тощо). Причиною обмінного, або кристалічного поліартриту, є порушення обміну речовин. Посттравматичний поліартрит виникає як результат місцевої травми або різних алергічних реакцій. Що стосується причин ревматоїдного (системного) поліартриту, про них на сьогоднішній день у фахівців немає єдиної думки, і вони не вважаються встановленими.

Симптоми поліартриту

Симптоми поліартриту визначаються видом захворювання і причинами його виникнення. Для інфекційного артриту, що проявляється на тлі інфекції, характерно почервоніння та набрякання шкіри над суглобом, обмеження рухливості.

Ревматоїдний поліартрит на ранніх стадіях проявляється чутливістю суглобів до зміни погодних умов. Спочатку пацієнт не відчуває сильного болю, набряків над суглобами являюстя ледь помітними. Може спостерігатися зниження апетиту та ваги, а також підвищення температури захворювання і деяких внутрішніх органів.

У дітей полиатрит може розвиватися після досягнення дворічного віку. Він проявляється болями і обмеженням рухливості суглобів. Дитячий поліартрит являє собою найчастіше симетричне ураження суглобів, що супроводжується збільшенням лімфатичних вузлів.

Діагностика поліартриту

Діагностика поліартриту полягає в комплексному обстеженні. Як правило, діагноз грунтується на лабораторній діагностиці, анамнезі захворювання, анамнезі життя, рентгенографії, артрографії, томографії, термографії, цитологічному і мікробіологічному дослідженні суглобової рідини.

Лікування і профілактика поліартриту

Вже перші ознаки захворювання є приводом для негайного звернення до лікаря. Основні лікувальні заходи проводяться для поліпшення обміну речовин і усунення причин, які можуть призвести до розвитку захворювання, і полягають у прийомі антибіотиків, антигістамінних засобів, імунодепресантів, знеболюючих та протизапальних засобів, фізіотерапевтичних методів.

Пі лікуванні поліартриту обов'язковим є зменшення навантаження на опорно-руховий апарат. При надмірній вазі слід вжити заходів для його зниження. Дуже хороший ефект надає фізіотерапевтичне лікування, яке сприяє зниженню болю, набряку та запалення у суглобі. Таке лікування проводиться за допомогою ультразвуку, діатермії, парафінових аплікацій, масажу, лікувальної гімнастики. Важливою частиною лікування поліартриту є санаторно-курортне лікування, яке значно полегшує перебіг хвороби навіть тоді, коли воно має важку форму.

Профілактика поліартритів полягає, насамперед, у підтримці нормальної ваги, так як зайві кілограми сприяють швидкому зношуванню опорно-рухового апарату. Необхідно забезпечити собі зручне робоче місце, стежити за поставою і при сидінні не класти ногу на ногу, так як таке положення погано впливає на стан суглобового хряща та призводить до утруднення кровообігу. При тривалому сидінні потрібно робити своєчасні перерви в роботі, уникати підняття важких і травм.

Що стосується дієти, то слід збільшити в раціоні харчування кількість незамінних амінокислот, молочних продуктів, овочів і фруктів, але при цьому звести до мінімуму тваринні жири, цукор і алкоголь. Рекомендується відмовитися від паління.

Потрібно пам'ятати, що лікування поліартриту повинно бути постійним, що особливо це стосується ревматоїдного поліартриту. Хворий повинен перебувати під диспансерним наглядом і своєчасно проходити курс лікування для уникнення загострень.

Остеохондроз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Одне з найбільш поширених захворювань в наші дні - це остеохондроз, який виражається в дегенаративно-дистрафическом пошкодженні тканин хребта. Остеохондроз вражає міжхребцеві диски, суглобові поверхні, зв'язковий апарат хребта. Як правило, цього захворювання схильні люди старше 30 років, але перші його симптоми можуть проявлятися вже в підлітковому віці. В першу чергу при остеохондрозі патологічні процеси зачіпають зв'язки і кістки, після чого виявляються порушення чутливості і м'язові атрофії.

Захворювання остеохондроз розвивається в три етапи:

1) Дегідрації пульпозного ядра, в результаті чого відбувається зміна висоти (опускання) диска і виникнення тріщини в фибриозном кільці, що призводить до міжхребетним гриж.

2) В результаті зміщення дисків в низ формується нестабільність позвонково-рухового сегмента.

3) Наслідком того, що організм бореться з сильною рухливість хребців з'являються кісткові розростання. В результаті змін структури міжхребцевих дисків відбувається викривлення хребта.

Остеохондроз - причини

Остеохондроз поділяється на три типи:
- шийний;
- грудний;
- поперековий.

Кожен з типів може розвиватися в результаті величезної кількості чинників. Більшість фахівців в даній області схиляються до думки, що головна причина виникнення захворювання остеохондроз - це порушення обміну речовин, а також природний процес старіння.

Серед величезної кількості факторів ризику, які призводять до розвитку даного захворювання, основними вважаються:

- Захворювання ожиріння, в результаті якого значно підвищується механічна навантаження на хребет в цілому.

- Порушення обміну речовин, основною причиною чого є куріння, яке також призводить до порушення відновних процесів в організмі людини.

- У результаті надмірних фізичних навантажень відбувається сильна динамічна і статична навантаження на хребет.

- У більшості випадків утворення патологічних викривлень хребта, які і призводять до остеохондрозу - це результат неправильної постави.

- Малорухливий, сидячий спосіб життя знижує тонус м'язів, які підтримують правильну форму хребта, а також в рази підвищує статичне навантаження на хребет.

Остеохондроз - симптоми

Головне підступність цього захворювання - це те, що остеохондроз не болить і його основні симптоми можуть протікати непомітно, але його ускладнення і дуже сильно турбують людей з даними недугою, а саме: артрити, радикуліти, протузин, люмбалгин, міжхребцеві грижі, процеси зміни у віддалених органах. Тому ознаки остеохондрозу можна розділити на основні симптоми захворювання і супутні ускладнення.

Основні симптоми суто остеохондрозу:

- зміна постави
- погана рухливість у хребті
- хрускіт в хребті.

Основна скарга людей, які страждають будь-яким видом остеохондрозу - це біль у спині, підвищена стомлюваність, головні болі.

Остеохондроз - діагностика

Так як для захворювання остеохондрозу характерно дуже повільний розвиток, то при будь-яких підозрах на дане захворювання проводиться широкий комплекс діагностичного обстеження, яке включає в себе збір анамнезу, неврологічне обстеження і рентгенологічні дослідження, які є досить інформативним методом діагностики остеохондрозу.

Рентгенологічна діагностика поділяється за такими видами, як
- Оглядова рентгенографія хребта
- Комп'ютерна томографія
- Магнітно-ядерний резонанс
- Мієлографія.

Остеохондроз - лікування і профілактика.

Лікування захворювання остеохондроз - це досить складний і тривалий процес. Остеохондроз вилікувати практично неможливо, але при грамотно спланованому лікуванні можна ефективно загальмувати процес розвитку хвороби і запобігти виникненню важких ускладнень захворювання.

Лікування остеохондрозу - це багатоетапний процес, який включає в себе:
- Симптоматичне лікування (купірування больового синдрому).
- Відновлення циркуляції крові за допомогою медикаментозних препаратів.
- Відновлення хрящової тканини.
- Вітамінно-мінеральна терапія.

Досить часто, при лікуванні остеохондрозу, в комплексі можуть використовуватися дієві препарати і методи нетрадиційної медицини.

У разі утворення у процесі протікання захворювання спинномозкової грижі, вираженої деформації хребетного стовпа, як правило, застосовується хірургічне лікування остеохондрозу.

Як показують численні дослідження, захворювання остеохондроз - це проблема 75% населення планети. Але якщо до профілактичних рекомендацій фахівців ставитися серйозно, то остеохондроз обійде вас стороною.
Для профілактики, найефективнішим буде:

- Ведення активного способу життя.
- Підтримка хребта велику кількість часу в його природній формі.
- Підтримувати обмінні процеси навколо хребта, займаючись гімнастикою,
плаванням, регулярної розминкою м'язів спини.

Дотримання профілактичних рекомендацій та своєчасне звернення до фахівців для оперативного та ефективного лікування остеохондрозу дозволяє уникнути або зупинити процес захворювання остеохондрозу.

Яндекс.Метрика