Пієлонефрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Пієлонефрит - це запалення нирок, яке протікає в гострій або хронічній формі. Захворювання досить поширене і дуже небезпечно для здоров'я. Супроводжується болем в поперековій області, підвищенням температури тіла, тяжким загальним станом і ознобами. Виникає найчастіше після переохолодження.

Гострим називають вперше виник пієлонефрит. Хронічний - пієлонефрит, повторюється неодноразово (періоди загострення змінюються тривалими ремісіями). Пієлонефрит частіше хворіють дівчата і жінки (70% випадків). Нерідко захворювання розвивається після циститу - висхідний пієлонефрит. У чоловіків пієлонефрит зазвичай є ускладненням урологічних хвороб або абсцесів різних органів. Діти хворіють рідко (частіше дівчинки).

Пієлонефрит - причини

Причиною пієлонефриту, як правило, є переохолодження, найчастіше навесні або восени. Існує ряд факторів, що сприяють захворюванню:
- неодноразові попередні захворювання пієлонефритом;
- несвоєчасне спорожнювання сечового міхура;
- супутні захворювання, які послаблюють імунну систему, цукровий діабет, гіповітамінози, перевтоми, інфекційні захворювання;
- неправильно проліковані цистити;
- гострі запальні захворювання (абсцеси, ангіни);
- зниження імунітету при вагітності, плюс збільшена матка, що чинить тиск на сечовід, заважаючи відтоку сечі з нирок.

Пієлонефрит - симптоми

Подібно до будь-якого захворювання, пієлонефрит має характерні симптоми:
- Підвищення температури тіла до 39-40 градусів, що супроводжується періодичними ознобами;
- Важкий загальний стан, нудота і слабкість, блідість шкірних покривів;
- Часте сечовипускання (протягом години - багаторазово). Нормою вважається - 5-7 разів у день;
- Каламутна сеча, нерідко з домішкою крові;
- Болі в попереку;

Пієлонефрит - діагностика

Пієлонефрит характеризується дуже специфічними скаргами, які дозволяють з великою часткою ймовірності запідозрити хворобу. Підтверджують пієлонефрит і відрізняють від інших захворювань інструментальними та лабораторними методами.

Найбільш достовірно діагностують хворобу на підставі загального аналізу сечі (підвищений білок і лейкоцити, наявність бактерій) та загального аналізу крові (підвищена кількість лейкоцитів і швидкість зсідання еритроцитів).

Щоб визначити мікроорганізм, який викликав пієлонефрит, виконується бактеріологічний посів сечі. Дане дослідження також визначає чутливість мікроорганізму до антибіотиків. При хронічному пієлонефриті це дослідження призначають в обов'язковому порядку.

Дуже важливим методом діагностики є УЗД, що дозволяє визначити стан нирок і супутні захворювання нирок, що необхідно для правильного лікування. Рентгенологічні дослідження, аналізи крові і цистоскопію при пієлонефриті призначають украй рідко.

Пієлонефрит - лікування і профілактика

Неускладнені форми лікуються антибіотиками і уросептиками (протимікробні ліки, що діють виключно на сечові органи). Дуже важливо призначення спазмолітиків, які сприяють відтоку сечі з нирок, ліків, зміцнюють імунну систему, протизапальних засобів і сечогінних трав.

Найчастіше призначають антибіотики фторхінолонового (озерлик, офлоксин) та цефалоспоринового (цефтріаксон) рядів. З уросептиків найбільш популярні фурадонін, нітроксолін і палін.

Тривалість лікування і дози потрібно узгоджувати з лікарем, так як при самолікуванні можливі ускладнення пієлонефриту. У період лікування виключаються гострі, кислі і пересолені страви, алкоголь і міцну каву. Рекомендується вживати багато рідини.

Профілактика пієлонефриту полягає у виключення факторів, що сприяють виникненню захворювання. Рекомендується вчасно спорожняти сечовий міхур, уникати переохолоджень, своєчасно лікувати інфекційні захворювання і супутні урологічні хвороби.

Остеохондроз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Одне з найбільш поширених захворювань в наші дні - це остеохондроз, який виражається в дегенаративно-дистрафическом пошкодженні тканин хребта. Остеохондроз вражає міжхребцеві диски, суглобові поверхні, зв'язковий апарат хребта. Як правило, цього захворювання схильні люди старше 30 років, але перші його симптоми можуть проявлятися вже в підлітковому віці. В першу чергу при остеохондрозі патологічні процеси зачіпають зв'язки і кістки, після чого виявляються порушення чутливості і м'язові атрофії.

Захворювання остеохондроз розвивається в три етапи:

1) Дегідрації пульпозного ядра, в результаті чого відбувається зміна висоти (опускання) диска і виникнення тріщини в фибриозном кільці, що призводить до міжхребетним гриж.

2) В результаті зміщення дисків в низ формується нестабільність позвонково-рухового сегмента.

3) Наслідком того, що організм бореться з сильною рухливість хребців з'являються кісткові розростання. В результаті змін структури міжхребцевих дисків відбувається викривлення хребта.

Остеохондроз - причини

Остеохондроз поділяється на три типи:
- шийний;
- грудний;
- поперековий.

Кожен з типів може розвиватися в результаті величезної кількості чинників. Більшість фахівців в даній області схиляються до думки, що головна причина виникнення захворювання остеохондроз - це порушення обміну речовин, а також природний процес старіння.

Серед величезної кількості факторів ризику, які призводять до розвитку даного захворювання, основними вважаються:

- Захворювання ожиріння, в результаті якого значно підвищується механічна навантаження на хребет в цілому.

- Порушення обміну речовин, основною причиною чого є куріння, яке також призводить до порушення відновних процесів в організмі людини.

- У результаті надмірних фізичних навантажень відбувається сильна динамічна і статична навантаження на хребет.

- У більшості випадків утворення патологічних викривлень хребта, які і призводять до остеохондрозу - це результат неправильної постави.

- Малорухливий, сидячий спосіб життя знижує тонус м'язів, які підтримують правильну форму хребта, а також в рази підвищує статичне навантаження на хребет.

Остеохондроз - симптоми

Головне підступність цього захворювання - це те, що остеохондроз не болить і його основні симптоми можуть протікати непомітно, але його ускладнення і дуже сильно турбують людей з даними недугою, а саме: артрити, радикуліти, протузин, люмбалгин, міжхребцеві грижі, процеси зміни у віддалених органах. Тому ознаки остеохондрозу можна розділити на основні симптоми захворювання і супутні ускладнення.

Основні симптоми суто остеохондрозу:

- зміна постави
- погана рухливість у хребті
- хрускіт в хребті.

Основна скарга людей, які страждають будь-яким видом остеохондрозу - це біль у спині, підвищена стомлюваність, головні болі.

Остеохондроз - діагностика

Так як для захворювання остеохондрозу характерно дуже повільний розвиток, то при будь-яких підозрах на дане захворювання проводиться широкий комплекс діагностичного обстеження, яке включає в себе збір анамнезу, неврологічне обстеження і рентгенологічні дослідження, які є досить інформативним методом діагностики остеохондрозу.

Рентгенологічна діагностика поділяється за такими видами, як
- Оглядова рентгенографія хребта
- Комп'ютерна томографія
- Магнітно-ядерний резонанс
- Мієлографія.

Остеохондроз - лікування і профілактика.

Лікування захворювання остеохондроз - це досить складний і тривалий процес. Остеохондроз вилікувати практично неможливо, але при грамотно спланованому лікуванні можна ефективно загальмувати процес розвитку хвороби і запобігти виникненню важких ускладнень захворювання.

Лікування остеохондрозу - це багатоетапний процес, який включає в себе:
- Симптоматичне лікування (купірування больового синдрому).
- Відновлення циркуляції крові за допомогою медикаментозних препаратів.
- Відновлення хрящової тканини.
- Вітамінно-мінеральна терапія.

Досить часто, при лікуванні остеохондрозу, в комплексі можуть використовуватися дієві препарати і методи нетрадиційної медицини.

У разі утворення у процесі протікання захворювання спинномозкової грижі, вираженої деформації хребетного стовпа, як правило, застосовується хірургічне лікування остеохондрозу.

Як показують численні дослідження, захворювання остеохондроз - це проблема 75% населення планети. Але якщо до профілактичних рекомендацій фахівців ставитися серйозно, то остеохондроз обійде вас стороною.
Для профілактики, найефективнішим буде:

- Ведення активного способу життя.
- Підтримка хребта велику кількість часу в його природній формі.
- Підтримувати обмінні процеси навколо хребта, займаючись гімнастикою,
плаванням, регулярної розминкою м'язів спини.

Дотримання профілактичних рекомендацій та своєчасне звернення до фахівців для оперативного та ефективного лікування остеохондрозу дозволяє уникнути або зупинити процес захворювання остеохондрозу.

Опісторхоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Опісторхоз – хвороба з групи гельмінтозів, яка викликана паразитом Opisthorchis felineus (або котячої двуусткой). Зазначений гельмінт являє собою досить велику плоску трематоду листообразной форми, яка досягає в довжину 8 – 20 мм, а в ширину 1 – 3 мм.

Основними господарем опісторхів є кішки, собаки, свині та ряд інших представників ссавців, в тому числі і людина. В організмі людей паразити можуть жити до 20 – 25 років, у той час як тривалість життя в організмі котячих складає всього 2 – 3 роки.

Опісторхоз - причини

Джерелом виникнення опісторхозу є зрілі особини опісторхів. Риба, яка заражена гельмінтами – проміжний господар і основний носій паразитів. В основному, носіями є представники коропових порід (лящ, язь, вобла, сазан, плотва, краснопірка, чебак). Спалахи опісторхозу, як правило, відбуваються в період масового лову та заготовки рибної продукції, тобто з кінця весни і до початку осені.

Паразити легко можуть потрапити в організм людини з немитою обробної дошки, яка використовується для чищення риби. Зараження відбувається через рот. Під дією кислоти, що міститься в шлунковому соку, захисна оболонка описторха розчиняється і паразит легко проникає в жовчні протоки, жовчний міхур, печінку, підшлункову залозу, кишечник.

Опісторхоз - симптоми

Перші симптоми опісторхозу проявляються через 2 – 4 тижні після потрапляння паразитів в організм людини.

При гострій формі захворювання виникає кропив'янка, пропасниця, ломота в м'язах і суглобах. Пізніше виникають хворобливі відчуття під ложечкою, збільшується печінка. Також для цієї форми захворювання характерна печія, блювота, частий рідкий стілець, зниження апетиту. Крім того, можливий прояв симптомів запалення легенів, які носять алергічний характер і нагадують астматичний бронхіт.

Хронічна форма опісторхозу протікає з симптомами гепатиту, хронічного холециститу, гастродуоденіту та панкреатиту. У правому підребер'ї відчувається біль різного характеру. Хвороба супроводжується диспепсичним синдромом, дискінезією жовчного міхура. Опісторхоз вражає кишечник і шлунок, відбувається порушення обмінних процесів в організмі. Крім того, можливі різноманітні шкірні прояви на обличчі – вугрової висип, ранні зморшки, веснянки, себорея. У жінок захворювання може проявитися в підвищенні болючості менструації, а також у зсуві менструального циклу.

Опісторхоз - діагностика

Основний спосіб діагностики опісторхозу – дослідження крові. Постановка діагнозу ускладнено схожістю симптомів опісторхозу з іншими хворобами. Досліджується також сеча, кал, дуоденальний сік. Чимале значення надається епідеміологічного анамнезу.

Опісторхоз - лікування і профілактика

Лікування опісторхозу є поетапним. На першому етапі необхідно підготувати організм хворого до складного лікування. Насамперед, необхідно лікувати алергічні ознаки, а також запальні процеси шлунково-кишкового тракту. Вимагається дотримання суворої дієти, яка обмежує кількість жирів і передбачає вживання жовчогінних засобів.

На другому етапі виробляється вплив на паразитів препаратами празиквантелу (більтріціда). Дана речовина ефективно знищує глистів, однак супроводжується токсичною дією. Даний етап проводять в стаціонарі.

Третій етап передбачає проведення оздоровчих та відновлювальних заходів.

Профілактика опісторхозу зводиться до стеженню за раціоном. Не рекомендовано їсти рибу, яка не була піддана достатній термообробці. Гельмінти знищуються копченням, солінням, заморожуванням.

Яндекс.Метрика