Приймаєте вітаміни? Робіть це правильно!

Необхідність прийому вітамінів, мабуть, зрозуміла кожному. Багато вважають, що вітаміни, дійсно, можуть допомогти в профілактиці раку, атеросклерозу, запобігають перетворення надходять в організм нітратів у отруйні речовини і багато іншого. Тому люди в гонитві за здоров'ям, яке, на їх думку, здатні забезпечити вітаміни бездумно набувають їх в аптеках, навіть не замислюючись про те, чи ті чудодійні препарати вони купують. Адже, правда, якими критеріями потрібно керуватися при виборі вітамінів?

  • Склад вітамінів

Компанії-виробники вітамінів, як правило, ґрунтуються на запити ринку, на моді на певні складові, озвучені лікарями, а також на дешевизні вихідної сировини. Так, значна частина вітамінів групи В досить дешева, тому виробники не економлячи додають їх до складу будь-якого комплексу. Більш дорогі вітаміни присутні у загальному складі, як правило, у дуже невеликих дозах.

  • Натуральні вітаміни

«Натуральний» - улюблене слово виробників вітамінів. Однак все це далеко від правди. Будь фармацевт скаже вам, що різниці між штучними і натуральними вітамінами немає.

  • Засвоюваність вітамінів

Таблетки, вкриті природного смолою, досить важко засвоюються організмом людини. Вітаміни ж покриті натуральною оболонкою розчиняються всього за 30 хвилин.

  • Схема прийому вітамінів

Щоб уникнути передозування, фахівці рекомендують купувати вітаміни, які необхідно приймати один раз в день.

  • Термін придатності вітамінів

На сьогоднішній день стосовно вітамінів не вироблені стандарти термінів придатності. Виробники, поміщаючи на коробці умовний термін придатності, вказують його на свій розсуд.

  • Які ж вітаміни купувати?

Фахівці рекомендують купувати продукцію відомих фірм, що мають на фармацевтичному ринку добру репутацію.

Планшети надають непоправної шкоди дитячій моториці

Важко зараз уявити собі підлітка, який би не мав або, принаймні, не мріяв би про планшеті. Дійсно, це дуже зручно: можна і фільми дивитися і фотографувати, читати новини і багато іншого. Проте все частіше і частіше планшети стали дарувати маленьким дітям. Малюки відмінно можуть оперувати цим складним електронним пристроєм: дивитися мультфільми, грати в ігри. Так і спеціальні розвиваючі заняття, розроблені спеціально для дітей, які теж можуть приносити користь. Але, як виявилося, не завжди. На думку дитячих педіатрів, маленьким дітям протипоказані будь-які ігри з сучасними гаджетами.

Як виявилося гідність планшетів – їх сенсорне управління, завдає непоправної шкоди моториці рук і пальців малюків. Тривале використання планшетних пристроїв призводить до неправильного формування м'язових тканин дитини, що, у підсумку, негативно позначається на можливість людини писати. Крім того, тривалі заняття з сенсорним екраном, на думку американських фахівців, призводить до послабленню м'язових тканин, що відповідають за дрібну моторику.

Фахівці рекомендують батькам замінювати планшети малюванням на папері, дошці, асфальті, що, на їх думку, сприяє формуванню здоров'я дитини. Однак треба застерегти: ці дослідження стосуються тільки дітей, які ще не переступили рубіж дворічного віку. Дітям же старші лікарі рекомендують проводити час за електронними пристроями не більше двох годин на день.

Напій, що викликає жіноче безпліддя

Вчені, в ході досліджень прийшли до несподіваного висновку: найбільш шкідливим напоєм для жіночого організму є пиво.

Неконтрольоване вживання пива жінками здатний не тільки зіпсувати фігуру, але і змінити їх гормональний фон. Справа в тому, що в хмелі міститься фітоестроген, рослинна нестероїдний з'єднання, що надає шкідливий вплив на гормональну систему жінок, що призводить до порушення менструального циклу і, найчастіше, до безпліддя.

Давно відомо, що споживання пива впливає на збільшення ваги, адже в одній пляшці міститься до 250 ккал, що становить половину повноцінного обіду. А завдяки спеціальним компонентам, що входять до складу пива, воно здатне стимулювати апетит.

Також вченими встановлено, що фітоестроген може чинити негативний вплив на стан нервової системи жінок: вони стають запальними і плаксимыми.

Лікарі попереджають: необхідно остерігатися плям на шкірі

З віком шкіра людини змінюється, на ній можуть з'являтися різні новоутворення. Однак люди похилого віку з часом перестають звертати увагу на нові родимки, бородавки і плями на шкірі, вважаючи їх «віковими витратами».

Але, на жаль, деякі з таких «витрат» можуть виявитися базалиомами – злоякісними пухлинами.

Лікар дерматоонколог Валерій Волгін пояснює: «Базаліоми у людини можуть з'явитися практично в будь-якому віці, у літніх людей вірогідність декілька вище. Спочатку на шкірі утворюються вогнища лущення, після такі місця починають на 1-2 мм підноситися над шкірою. Часто таке місце покрите скоринкою, якщо її зняти, вона через деякий час з'явиться знову. Згодом базаліома може перетворитися на виразку».

У випадку, якщо ви виявили на своїй шкірі довго не заживаючу скоринку або ранку, необхідно звернутися до лікаря-онколога або дерматолога. Лікар проведе дерматоскопію і огляне ранку під збільшенням. Якщо буде підозра на базалиому, лікар обробляє поверхню спиртом і візьме з освіти зішкріб. При підтвердженні діагнозу пухлина видалять. Не бійтеся процедури видалення, оскільки на відміну від родимок, які видаляються тільки хірургічним шляхом, від базаліоми позбуваються за допомогою рідкого азоту або лазера.

Пам'ятайте: незважаючи на те, що базаліома зростає дуже повільно і не має метастаз, вона все ж є злоякісною пухлиною. Базаліома іноді перетворюється в інші види раку – плоскоклітинний і метатипический, які можуть метастазувати. Крім цього пухлина росте в ширину і в глибину, іноді розповсюджується на м'язи, зв'язки і кісткову тканину. Особливо небезпечна базаліома, що утворилася на голові. Найбільш часте місце локалізації таких пухлин - відкриті ділянки шкіри обличчя і шия.

Найбільш небезпечними предметами для шкіри людини є...

В ході ряду експериментів, вчені виявили найбільш небезпечні для шкіри людини предмети, що відносяться до розряду постійно використовуються. Зокрема, основними предметами, зазначеними фахівцями, виявилися стільникові телефони та енергозберігаючі лампи.

Лампи, що знаходяться від людини на відстані менше 30 сантиметрів, здатні наносити шкоду здоров'ю людини, оскільки випромінюваний ними світло можна порівняти з ультрафіолетовими променями.

Однак у випадку, якщо лампи захищені, наприклад, абажуром, то їх шкідливу дію нівелюється ризик захворювання раком шкіри сходить на немає. Для людей, які вкрай стурбовані своїм здоров'ям, фахівці рекомендують захищати лампи спеціальним екраном, поглинає ультрафіолетові промені.

Вчені в ході спостережень виявили, що кількість людей з різними видами шкірних захворювань, викликаних мобільними телефонами, постійно збільшується. У випадку, коли людина довго розмовляє по стільниковому телефону, у нього поступово може розвинутися «телефонний дерматит», який на сьогодні вивчений дуже недостатньо. Однак точно відомо, що він вкрай небезпечний для алергіків.

Самотність небезпечно для жінок

Як з'ясували фахівці, наявність у житті жінки різних психосоціальних факторів (нереалізованість у соціальній сфері, депресія, соціальна ізоляція) має прямий зв'язок з можливістю виникнення у представниць прекрасної статі різних серцево-судинних захворювань.

В ході дослідження, що тривало більше шести років, кардіологи прийшли до висновку, що самоізоляція і самотність часто призводять до виникнення депресій у жінок, і, як наслідок, впливають на фізіологію її організму. Основними проявами таких фізіологічних змін є підвищення рівня гормонів напруги в крові, зміна артеріального тиску, погіршення стану судин.

Самотні та соціально ізольовані жінки за даними фахівців в 2, 7 рази частіше переживали серцевий удар, ніж їх більш успішні колеги.

Експерти стверджують, що при лікуванні серцево-судинних захворювань, кардіологи обов'язково повинні враховувати емоційний стан пацієнток, їх спосіб життя.
Яндекс.Метрика