Продукти, що сприяють швидкому одужанню при застуді

Лимон і часник – традиційні продукти, які ми споживаємо при застуді. Проте багато людей не знають, що є ще безліч засобів, ефективно допомагають з боротьби з простудними захворюваннями. Особливо важливо враховувати це в холоди, коли люди найчастіше схильні до різних хвороб.

Так вчені вважають, що більшість природних зміцнювач імунітету значно ефективніше будь-яких ліків. Ці продукти-цілителі, які допомагають одужувати, досить досяжні, прийнятні за вартістю.

По-перше, це гарбузове насіння, насіння яких входить велика кількість цинку. Цинк – цінний мінерал, здатний посилювати активність лейкоцитів, що борються з інфекцією, що проникає в організм.

До корисним засобів також лікарі відносять тунець, в якому багато селену, що захищає клітини від підступних вільних радикалів і гриби, здатні підвищити імунітет, завдяки великій кількості входять до їх складу полісахаридів.

Крім того, фахівці вважають, що не треба нехтувати продуктами, які умовно називають «шкідливими».

Так, при низькому тиску краще незначно збільшити кількість споживаної солі. Для бадьорості організму багато людей вважають за краще пити каву, що, однак, шкідливо впливає на загальний стан здоров'я, котра вчить серцебиття. В такому випадку краще вживати більше води, запиваючи солону їжу. Це не тільки підвищує тиск, але і в цілому покращує самопочуття.

Вчені створили тест на смерть

Вчені з Фінляндії відкрили інноваційний метод діагностики, який допомагає визначити вмре з вигляду здорова людина протягом майбутніх п'яти років або ж ні. Дослідження проводиться за аналізом крові. В експериментальну групу увійшло 17 тис. осіб, які перебували під наглядом п'ять років. Всі вони спостерігалися у фахівців протягом 5 років. До складу крові входять більше сотні різних хімічних речовин. Вченим вдалося виділити з них чотири маркери, які дозволяють припустити ризик швидкої смерті людини.

Самостійне дослідження провели і естонські фахівці. Їхні дослідження показали, що з 10 тис. більше п'ятисот померло протягом п'яти років – у них було виявлено аналогічні маркери.

Складно переоцінити значення цього відкриття. Воно може допомогти лікарям визначати ряд захворювань на їх ранній стадії.

Дієтологи назвали ще одну можливу причину ожиріння

Американські лікарі переконані: однією з причин ожиріння є так зване емоційне переїдання. Під час стресу люди, як правило, намагаються заїсти проблему. І ця їжа залишає бажати кращого: фаст-фуд, жирне, солоне, солодке.

Однак був знайдений спосіб боротьби з такою шкідливою різновидом переїдання: достатньо всього лише і відволіктися і подумки уявити собі майбутнє.

Спостереження велися над 315 студентами. Результати показали, що люди, зациклені на вирішення поточних проблем, схильні вибирати для перекусів нездорову їжу. У той час як позитивно налаштовані студенти, які дивляться на життя легко і вважають, що можуть впоратися з будь-якою проблемою і що очікують від майбутнього тільки радісних подій, або відмовляються від перекусів, або вживають під час них корисні продукти.

Учені розповіли про небезпеку білкової дієти

Американські медики прийшли до дивовижного висновку: білкова дієта, яка, надзвичайно багата м'ясом, дуже небезпечна для здоров'я людей за п'ятдесят років. По своїй шкідливості вона може зрівнятися хіба що з курінням. Прихильники цього виду дієт мають ризик смерті в два рази вище, ніж люди вибирають інші способи схуднення. Більш того, білки, які у великій кількості вживають люди середнього віку, збільшує у них ризик розвитку раку. Вчені переконані, що ближче до 50 років варто переключитися в своєму раціоні на рибу і рослинні білки, наприклад, бобові або сочевицю. А ось для людей за 60, білкова дієта дуже корисна. Вона здатна на третину знизити ризик раптової смерті.

Більш ніж за шістьма тисячами людей вчені спостерігали протягом 18 років. Значно кількість уживаних тваринних білків у людей середнього віку в три рази збільшував ризик розвитку онкологічних захворювань. Спостерігалося також таке захворювання, як цукровий діабет.

Вчені навчилися керувати раковими клітинами мозку

Американськими фахівцями були створені нановолокна, здатні «виганяти» пухлинні клітини гліобластоми з мозку людини, заважаючи їм поширюватися по всьому організму.

Отримані нановолокна імітують структуру нервових закінчень і кровоносних судин, що використовуються раковими клітинами для просування по людському організму. Вчені, навчившись надавати «маршрут» для клітин, навчилися керувати їх рухом.

Отримані приголомшливі результати – побічні для керівника групи дослідників і його колег. Спочатку завданням дослідників було створення спеціальних засобів, які б сприяли встановленню зв'язку між нейронами спинного мозку при різних ушкодженнях хребта.

У якийсь момент дослідники побачили, що сигнальні шляхи використовуються раковими клітинами для міграції мозку, що наштовхнуло вчених на думку використовувати нановолокна для знищення гліобластоми.

Отримані «рейки» стимулюють пухлинні клітини пересуватися саме з ним, не звертаючи уваги на інші існуючі шляхи пересування, що, в свою чергу, дозволяє збирати їх з допомогою спеціального засобу в контрольованому вченим просторі. Експеримент був успішно проведений на лабораторних щурах, глиобластома яких спочатку зупинила свій ріст, а потім зменшилася протягом 18 днів після проведеної операції.

За словами керівника експертів, даний метод допоможе рятувати людей з неоперабельними пухлинами мозку. Вони зможуть згодом прожити десятки років. Можливо, що незабаром лікування раку стане нарівні з такими проблемами, як гіпертонія, діабет.

Вчені пояснили причину, по якій люди можуть запам'ятовувати свої сни

В ході досліджень французькі вчені встановили, що люди, що володіють здатністю детально пам'ятати свої сни, мають в корі головного зони підвищеної активності, що працюють під час сну, так і в процесі неспання.

В експерименті взяли участь дві групи людей. В одну з них потрапили добровольці, які протягом тижня принаймні п'ять разів з семи чудово пам'ятали свої сни після пробудження. У другу групу увійшли люди, здатні пригадати, про що були їхні сновидіння всього два рази в місяць. Всіх брали участь в експерименті обстежили позитронно-емісійної томографією як під час сну, так і після пробудження.

З'ясувалося, що люди, добре запам'ятовуючі свої сни, мають підвищену активність у двох областях мозку. Цікаво, що пацієнти, що мають пошкодження даних областей не були здатні відтворити зміст своїх снів.

Також знайшлося пояснення того, чому люди, схильні запам'ятовувати свої сни, прокидаються кілька разів за ніч: їх мозок періодично працює в найбільш активному режимі.

Роль сну досі залишається для вчених не з'ясованою. Однією з версій є його роль в очищенні міжклітинного простору нервової тканини від шкідливих речовин. Також з'ясувалося, що потік церебральної рідини під час сну в порівнянні з неспанням значно зростає.

Вчені: гомосексуалізм залежить від будови ДНК

Американський дослідники з Північно-Західного університету Чикаго провели обстеження чотириста чоловіків-гомосексуалів, мають рідних братів з гетеросексуальної орієнтацією. Як з'ясувалося, існують гени, здатні привертати до гомосексуалізму. За твердженням керівника групи, чи стане чоловік гомосексуалістом чи ні, залежить не від його свідомого вибору, а від будови двох ділянок чоловічого хромосомного набору. Дослідження довели, що чоловічу сексуальну орієнтацію визначає багато в чому будова ДНК.

У ході дослідження у випробовуваних і їхніх братів з традиційною сексуальною орієнтацією були взяті зразки крові. З'ясувалося, що будова ДНК в обох групах збігалося практично наполовину. Розбіжності ж спостерігалися в певних ділянках статевих хромосом. Це дало вченим можливість вважати, що саме генетичний фактор практично на одну третину несе відповідальність за сексуальну орієнтацію людини. У решті 2/3 вона знаходиться в залежності від ряду зовнішніх чинників.

Яндекс.Метрика