Сальмонельоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Сальмонельоз - це полиэтиологическая інфекційна хвороба, яка викликається різними серотипами бактерій роду Salmonella, характеризується різноманітними клінічними проявами від безсимптомного носійства до важких септичних форм. У більшості випадків він протікає з переважним ураженням органів травного тракту (гастроентерити, коліт).

Цим захворюванням страждають найчастіше діти до року, так як вони більш сприйнятливі. Але а сам спектр хворіють охоплює всі вікові категорії.

Сальмонельоз - причини

Основним джерелом цієї інфекції вважаються харчові продукти, рідше хвору тварину, а в деяких випадках ним може стати і сама людина, найчастіше це медичний персонал та пацієнти, що знаходяться на госпіталізації в лікарнях. Саме зараження відбувається через інфіковані продукти, зазвичай тваринного походження, порушення правил зберігання і використання продуктів харчування, таких як молоко, м'ясо, яйця, особливо від курей та гусей. Крім харчового способу зараження існує ще й водний, тобто та вода, яка знаходиться у відкритих водоймах, наприклад, в озері або річці. Розвиток сальмонельозу йде в тих випадках, коли в організм проникають живі сальмонели.

Сальмонельоз - симптоми

Інкубаційний період може тривати від декількох годин до двох-трьох днів.
При гострому захворюванні сальмонельозом починається озноб, підвищення температури до 38-39 градусів за Цельсієм, болі в голові, загальна слабкість організму, може бути сильна нудота, блювання. У деяких пацієнтів можливо поява лихоманки і загальних ознак інтоксикації. Сама вираженість захворювання залежить від форми, чим гостріше тим ознаки яскравіше.
Хвороба протікає від 2 до 10 днів. При цьому порушується стілець, він рідкий, смердючий і частий, до 10 разів на добу. Після кількох днів захворювання у калі може з'явиться слиз або навіть кров.

Сальмонельоз - діагностика

Діагноз сальмонельозу зазвичай ставиться на підставі клінічних проявів, а також завдяки даними епідеміологічного дослідження, найчастіше вони виявляють груповий характер хвороби, використання неякісної їжі.

Важливу роль у діагностики сальмонельозу приймають лабораторні дослідження, які дозволяють виявити збудника цієї хвороби. Для цього на дослідження беруться залишки їжі, що викликає підозри, блювотні маси, води при промиванні шлунка, а також вміст дванадцятипалої кишки і випорожнення(кал, сеча). Якщо ж форми сальмонельозу генерализованы, але фахівці беруть кров і гній.

Сальмонельоз - лікування і профілактика.

Лікування сальмонельозу комплексне і включає в себе різні заходи, в залежності від тяжкості та форми захворювання:

-необхідні промивання шлунка і кишечника.

-відновити втрачений об'єм рідини за рахунок рясного пиття води, а в особливих важких випадках застосування внутрішньовенного вливання.

-використання антибактеріальних препаратів та медикаментів.

-для видалення отрут мікробів із кишечника слід приймати ентеросорбенти.

-слід дотримуватися дієти, яка виключає з раціону харчування будь-які молочні продукти, гостру, солону їжу, а також консервів. Бажаний відмова від вживання нікотинової та алкогольної продукції.

Профілактика сальмонельозу:

- якісний контроль за найманням працівників на підприємства харчової промисловості, а також у дитячі установи.

-нагляд за забоєм худоби.

- купівля продуктів тільки в спеціалізованих для цього місцях.

-правильна термічна обробка їжі.

-спостереження за терміном придатності їжі, а також її правильне зберігання у відповідності із заявленими нормами.

Розтяжки - причини, симптоми, діагностика, лікування

Переважній більшості представниць прекрасної статі знайома проблема появи розтяжок на шкірі. Майже 2/3 всіх жінок відзначають їх виникнення в області живота, стегон і грудей, в результаті різкого схуднення або після годування груддю. Самі розтяжки, не що інше, як рубцеві зміни шкіри, викликані мікротравмами її окремих волокон.

Існують розтяжки 3-х видів: маленькі рожево-бліді рубчики, білясті неглибокі ниткоподібні смужки і рубцеві поздовжні дефекти бордово-синього кольору, які з часом світлішають.

Розтяжки зазвичай локалізуються на шкірі живота, грудей і стегон, а якщо існують супутні гормональні порушення, то і на обличчі. Розтяжки, що з'явилися внаслідок різкої втрати ваги, зазвичай розташовані на тулуб вертикально, а ті, які з'являються з-за ендокринних порушень – горизонтально.

Під дією значного розтягування шкіри або порушення гормональної регуляції, її еластинові і колагенові волокна починають збільшуватися і стоншується, що в результаті веде до внутрішнім їх надрывам. У тих місцях, де травмувалися волокна, сполучна тканина розростається. Розтяжки спочатку мають фіолетово-рожевий відтінок, потім з часом бліднуть і стають перламутрово-білого кольору. Якщо вчасно не вживати ніяких заходів, то через деякий час вони будуть схожі на рубці. На засмаглій або смаглявій шкірі розтяжки ще більш помітні, тому що в сполучної тканини не існує пігменту, і вона не загоряє.

Розтяжки - причини

Розтяжки виникають не тільки через перерозтягнення шкіри. Це результат загоєння еластинових і колагенових волокон після мікротравм (рубцювання).

Їх поява зумовлена, як правило, посиленою секрецією кортизолу, тобто гормону кори надниркових залоз. До розтягування, витончення, а потім і до розриву волокон шкіри з виникненням розтяжок, веде його гіперсекреція.

Також причинами розриву волокон і подальшого їх рубцювання можуть бути погана регенераційна здатність шкіри або її недостатня еластичність. Коли відбуваються внутрішні мікротравми волокон, то в місцях їх надривів розростається рубцева (сполучна) тканина.

Розтяжки в області сідниць, грудей, стегон або живота з'являються з наступних причин: вагітність, значні коливання ваги або статеве дозрівання. Також схильні до їх виникнення спортсмени, вагітні жінки та підлітки, тобто всі, у кого швидко починає збільшуватися маса тіла. Велику роль відіграє спадковість, якщо в сім'ї у старших жінок є розтяжки. Ще одна причина їх появи – захворювання ендокринної системи або замісна гормонотерапія.

У людей, які тривалий час приймають стероїдні гормони (преднізолон, гідрокортизон або інші гормони кори надниркових залоз) або страждають синдромом Іценко-Кушинга, можуть з'явитися розтяжки по всьому тілу і навіть на обличчі. Вони більш виражені по ширині, довжині і площі поверхні тіла.

Розтяжки - симптоми

У молодих людей з'являються на грудях, стегнах і сідницях синюшно-червоні смуги, які в більшості випадків розташовуються або радіально (на животі і молочних залозах), або паралельно. Розтяжки бувають множинними та поодинокими. Їх ширина зазвичай коливається від 1 до 6 мм, а довжина від 1 до 10 мм. Клінічна картина залежить від морфологічних властивостей шкіри, ступінь розтягування, супутньої патології і гормонального фону. Колір стрий протягом декількох місяців змінюється від яскравого синюшно-рожевого до перламутрово-білого. До шести місяців їх називають «молодими», а після – «старими».

Розтяжки - діагностика

Розтяжки самі по собі не є небезпечними, але все одно треба обов'язково розібратися, чому вони з'явилися. Якщо причина не у вагітності, то може бути в підвищенні артеріального тиску, зміні маси тіла або появи волосся на обличчі, спині, грудях. У будь-якому випадку, потрібно звернутися за консультацією до ендокринолога. Наприклад, щоб виявити на ранній стадії все той же синдром Іценко-Кушинга.

Розтяжки – лікування і профілактика

Обов'язково потрібно звернутися до косметолога. Лікування проводиться в залежності від стану шкіри, величини та місця пошкодження, стану шкіри.

Повністю позбавитися від розтяжок неможливо, але реально зробити їх майже непомітними. Зараз часто застосовують для цих цілей шліфування, при якій проводиться видалення поверхневих шарів і створюється враження вирівнювання шкіри. Тому контраст між стриями та іншими ділянками шкіри не так помітний. Тим, у кого розтяжки малопомітні, можна користуватися спеціальними кремами, також підійдуть розсмоктуючі речовини. Іноді косметолог пропонує мезотерапію.

Щадне лікування займає досить тривалий період, який може коливатися від 6-ти місяців до року, тому це захворювання набагато легше запобігти, ніж вилікувати.

Попередити появу розтяжок можна застосуванням кремів з ефірними маслами, екстрактами рослин, еластином і колагеном. З домашньої аптечки добре себе зарекомендувало оливкова олія.

Вагітним жінкам для профілактики розтяжок добре підійдуть контрастний душ, а також масаж спеціальною щіткою і застосування спеціальних кремів.

Склероз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Розсіяний склероз може з'явитися у віці від 15 до 60 років, але частіше, все-таки, виникає в молодості. При цьому жінки більш схильні до цього захворювання, ніж чоловіки. За статистикою, найвища захворюваність спостерігається серед людей білої раси, які живуть у помірному кліматі. Розсіяний склероз не може передаватися у спадок. Він займає третє місце в списку причин інвалідності у продуктивному віці після ревматологічних захворювань і травм.

Склероз - причини

Існує припущення, що розсіяний склероз може бути викликана аутоімунними процесами, пов'язаними з центральною нервовою системою або вірусною інфекцією, якою людина перехворіла в ранньому дитинстві. При загостренні з'являються гострі запальні вогнища, внаслідок чого набухає мієлінова оболонка. Протягом декількох тижнів, а може бути і місяців, поступово спадає набряк і локальне запалення, після чого залишаються бляшки (вогнища ураження) або множинні рубці. Аксони при цьому зазвичай залишаються збереженими. Це дозволяє пояснити, чому іноді у хворих спостерігається майже повне або часткове відновлення. Але якщо все ж до старого ураження приєднається по сусідству нове, то відновлення не буде вже повним.

Склероз - симптоми

Розсіяний склероз у 40% випадків проявляється руховими порушеннями, такими, як спастичність (тугоподвижность), рухова слабкість і порушення координації. Приблизно в такому ж процентному співвідношенні виникає порушення чутливості (поколювання або оніміння в кистях рук і стопах). Зорові порушення, такі як, наприклад, двоїння або нечіткість зору з'являються у 20% хворих. Також є типовими скарги на порушення статевої функції, швидку стомлюваність, порушення ходи. Хворі втрачають контроль над сечовипусканням. У деяких хворих склероз зі «стажем» викликає зниження інтелекту.

Склероз - діагностика

Розсіяний склероз діагностується на даних неврологічного огляду, розпитування пацієнта і результати інших методів обстеження. В наш час, найбільш точними методами діагностики вважають наявність в лікворі хворих олигоклональных імуноглобулінів та магнітно-резонансну томографію. Враховуючи те, що імунологічні реакції відіграють провідну роль у розвитку склерозу, дуже важливо регулярно досліджувати у хворих імунологічний аналіз крові, тобто імунологічний моніторинг. Він необхідний для порівняльної характеристики показників імунітету хворого в різний час.

Склероз – лікування і профілактика

Розсіяний склероз при легких загостреннях емоційних і ізольованих розладів лікується цілим комплексом препаратів:
• засобами, що поліпшують кровопостачання тканин;
• загальнозміцнюючими засобами;
• витаминотерапией;
• заспокійливими;
• антиоксидантами;
• у разі необхідності – антидепресантами.
Якщо ж розвиваються тяжкі загострення, то застосовують гормональні препарати, тобто починають лікування кортикостероїдами. Необхідно протягом 5-ти днів вживати великі дози гормонів. Такий метод лікування ще називають пульс-терапією. Застосування потужних пригнічують імунітет і протизапальних препаратів дозволяє значно прискорити відновлювальні процеси та зменшити тривалість загострення.

Гормонотерапію зазвичай проводять короткими курсами, а тому побічні ефекти мінімальні.

Також широко застосовуються такі лікувальні процедури, як масаж, плазмофорез, профілактика запальних ускладнень сечових, дихальних шляхів та шкіри.

Розсіяний склероз дуже часто проявляється загостреннями, що призводять до розвитку важких форм захворювання. Для їх попередження застосовується медикаментозна профілактика, що полягає у використанні імуномодуляторів. Дані препарати змушують правильно працювати імунну систему, а, отже, істотно подовжується час ремісії, склероз менше проявляється загостреннями, уповільнюється прогресування захворювання.

Яндекс.Метрика