Самонавіювання допомагає позбутися від припливів під час менопаузи?

Самонавіювання і релаксація може звести до мінімуму кількість припливів, від яких страждають близько 80% жінок в період менопаузи.

Дослідники вперше подивилися на такий свого роду "гіпноз" як на спосіб надання допомоги при припливах і контролю над ними.

Експерти з Університету Індіани, Педагогічного коледжу при Університеті штату Техас і науково-дослідної лабораторії Бейлорского університету, які проводили дослідження, призначили одній групі жінок гипнотерапию, а інший «структуроване увагу». Цей метод розглядався як контрольне втручання з дуже невеликим ефектом.

Перша група учасниць протягом 5 тижнів регулярно зустрічалася з експертами, які рекомендували їм створювати уявні образи прохолоди, розслаблення, безпечного притулку і чого завгодно за їх бажанням. Цим жінкам також дали відеозапис сеансу і попросили займатися цим щодня.

З іншого групою учасниць також було проведено 5 зустрічей, де розмова в основному йшла про симптоми пацієнток, міжособистісних взаєминах, контролі, вимірі. Ці жінки також отримали відеозапис з сеансом, однак, у їх запису містилася інформація про припливи.

Всі жінки вели журнал, а також носили на тілі спеціальні контрольні пристрої, які реєстрували припливи.

Дванадцять тижнів потому було встановлено, що у жінок з першої групи випадки припливів скоротилися на 75%, а в контрольній групі лише на 13%.

Дослідники пояснили це тим, що гіпноз може посилити функції парасимпатичної нервової системи, яка відіграє важливу роль у припливах.

Вчені ще на крок наблизилися до перемоги над старінням

Мрія кожного, хто стає старше, повернути час назад і продовжувати жити в молодому тілі. Існує багато способів, які допомагають виглядати молодше, але було дуже мало ефективних методів боротьби з процесом старіння організму — до недавнього часу.

Вперше дослідники виявили важливий білок, який знижує здатність м'язів до відновлення у міру старіння тіла. Завдяки цьому відкриттю, вчені змогли ефективно зупинити процес старіння м'язів у мишей, давши надію людям на подібне лікування в майбутньому.

Розгадка полягає в стовбурових клітинах, виявлених у м'язах. Під час вправ або при травмі ці стовбурові клітини активізуються і шляхом ділення утворюють нові м'язові волокна, які допомагають відновити м'язи. Коли вони більше не потрібні, вони ховаються в сховище в м'язах і «сплять», поки не знадобляться знову.

Проблема старіючих м'язів в тому, що ці «фіксують» стовбурові клітини не переходять у стан спокою, коли в них немає потреби. Замість цього вони все більше і більше активізуються, зайво множаться і діляться, змушуючи м'язи вмирати більш швидкими темпами. Так як м'язи мають лише обмежену кількість цих стовбурових клітин, чим швидше клітини вмирають, тим менш ефективно м'язи самовідновлюються.

Бажаючи дізнатися, чому стовбурові клітини активізується з віком, Ендрю Брек з центру регенеративної медицини головного госпіталю Массачусетсу і Альберт Бессон з Королівського коледжу Лондона провели рентгеноскопію м'язів старих мишей і виявили в них більш високий рівень білка FGF2, який і стимулює поділ клітин.

Вчені припустили, що якщо підвищити в організмі кількість генів під назвою SPRY2, які інгібують FGF2, то стовбурові клітини будуть «дрімати», поки не знадобляться. Щоб перевірити цю теорію, дослідники вводили препарат, що містить SPRY2 для придушення рівня FGF2 у мишей. Звичайно ж, ліки зупинило падіння рівня м'язових стовбурових клітин у мишей.

При таких обнадійливих результатах і враховуючи той факт, що препарати для придушення FGF2 вже є на ринку, Брек і Бессон хочуть впровадити цю ідею в практику лікування людей. Тим не менш, вчені не розглядають це як спосіб збільшення тривалості життя, але більше як спосіб покращення життя по мірі нашого старіння.

Жінки інакше реагують на негатив і більше злопам'ятні

Згідно з новим дослідженням, жінки, прочитавши негативні новини, пам'ятають їх краще, ніж чоловіки, і взагалі мають більш сильні реакції на стрес.

Дослідники з Монреальського університету ознайомили групу чоловіків і жінок з послідовним рядом заголовків, взятих з останніх газетних статей. Одна група оглядала тільки «нейтральні» новини, а іншій групі показали новини, які зазвичай сприймаються як «негативні».

Після прочитання новин учасники виконали стандартний психологічний стрес-тест. В процесі проходження тесту дослідники спостерігали за рівнем стресу у кожного з учасників шляхом вимірювання слинних рівнів кортизолу, який відомий як гормон стресу.

Дослідники виявили, що, хоча читання негативних новин і не збільшило стрес будь-якого з учасників експерименту, жінки, які зазнали впливу негативних новин, мали більш високий рівень кортизолу після проходження психологічного стрес-тесту, ніж чоловіки, які бачили те ж новинні заголовки. Що стосується чоловіків і жінок, які переглядали нейтральні новини, то їх рівень кортизолу був значно нижче.

Більше того, через один день жінки частіше, ніж чоловіки, згадували і переживали ті емоційні відгуки, які були викликані прочитанням негативних новин напередодні.

Результати цього дослідження показують, що гендерні відмінності, що лежать в основі механізмів стресу і пам'яті, відіграють певну роль у тому, як ми реагуємо на негативні новини в засобах масової інформації. До речі, вчені давно попереджають про те, що безперервне вплив засобів масової інформації є значним фактором стресу.

Гарна новина від вчених: у хіміотерапії є альтернатива

П'ятдесяти відсотків жінок для лікування раку грудей може не знадобитися хіміотерапія, завдяки спеціально підібраному лікування, кажуть американські фахівці з лікування ракових захворювань.

Доктор Джулі Гралоу, спеціаліст по раку молочної залози при Центрі дослідження ракових захворювань в Сіетлі, нагадав, що ще 10 років тому онкологи рекомендували хіміотерапію всіх жінок з ранньою стадією раку.

Однак у наші дні геномні тестування дозволяє лікарям визначати чутливість до лікарських препаратів, або резистентність до лікування, тому сьогодні половина жінок відмовляється від традиційної хіміотерапії в користь менш токсичною цільової лікарської терапії.

«У порівнянні з хіміотерапією, яка є найбільш токсичним методом лікування, запропонована нами ефективна альтернатива у вигляді гормональної терапії — це, звичайно ж, дуже гарна заміна для хворих», — говорить Гралоу.

Радіаційні онкологи з Центру з дослідження ракових захворювань паралельно працюють над новими методами, які дозволили б значно знизити рівень одержуваного опромінення для деяких хворих на рак молочної залози.

Доктор Дженіс Кім, спеціаліст з променевої терапії раку грудей, планує очолити новий протокол лікування ранніх стадій раку молочної залози. Стандартне лікування рецидиву захворювання — мастектомія (видалення молочної залози) без застосування променевої терапії, так як занадто велика опромінення часто призводить до необоротного пошкодження нормальних тканин молочної залози.

Натомість, згідно з новим підходом, жінкам буде запропоновано лампектомія (повторне видалення пухлини молочної залози) з подальшим «прискореним частковим опроміненням молочної залози», тобто впливом на ложе пухлини високими дозами радіації два рази в день протягом п'яти днів.

Якщо ця методика виявиться ефективною, то жінки будуть менше піддаватися хірургічним втручанням і радіотерапії.

А ви піддаєтеся гіпнозу?

Вчені знайшли відповідь на питання, чому деякі люди не можуть бути загіпнотизовані.

Мозок людей, яких неможливо загіпнотизувати, відрізняється від мозку тих людей, які легко впадають у транс.

До такого висновку прийшли дослідники з Школи медицини Стенфордського університету. За допомогою МРТ вони вивчали активність у трьох різних функціональних системах мозку у 12 дорослих добровольців, які легко піддавалися гіпнозу, і у 12 інших, які не реагували на нього.

Цими системами мозку були: система режиму «за замовчуванням», яка використовується, коли мозок не діє, виконавча система, що бере участь в прийнятті рішень, а також система значущості, яка наділяє мозок здатність виділяти головне.

Сканування мозку показало, що в учасників обох груп система режиму «за замовчуванням» була активна, але у людей, які легко піддаються гіпнозу, відзначалася більша активність у виконавчій системі та системі значущості мозку.

Гіпноз, успішно застосовуваний, коли мозку потрібна допомога в контролі над відчуттям і поведінкою, може бути використаний, на думку авторів дослідження, для лікування болю, фобій, стресу і тривоги.

«Досі ще ніхто не визначив ту особливість мозку, яка робить його вразливим для гіпнозу, а ми на межі відкриття такої», — сказав старший автор дослідження доктор Девід Шпігель, професор психіатрії і поведінкових наук.

Таке відкриття проллє світло на те, як діє гіпноз, і як він може найбільш ефективно використовуватися для лікування пацієнтів.

Як стверджують дослідники, близько 25% людей загіпнотизувати неможливо.

Яндекс.Метрика