Сенсорна система городян сильно перевантажена

У жителів великих міст порушується здатність концентрувати увагу. Як повідомляють учені з коледжу Голдсмитс, Лондонський університет, такий висновок був зроблений після вивчення африканського племені з південно-західної частини Африки. Частина племені, яке називається Хімба, продовжує жити в сільській місцевості, а частина переїхала в місто.

Було встановлено, що урбанізованої частини племені набагато важче зосередитися. А ось члени племені, які не побажали залишати рідні місця, виконали завдання на концентрацію уваги набагато краще своїх одноплемінників-городян. Вчений-психолог Карина Линнелл, яка проводила дослідження, каже, що різниця в здатності концентруватися виявилася набагато більшою, ніж очікувалося. Найгірше з тестовими завданнями впоралися працівники офісів, адже їм часто доводиться виконувати кілька справ відразу.

Більш того, переїхали в місто члени племені змінили свої погляди на багато речей і частіше висловлювали незадоволеність життям.

Причина в тому, як припускають вчені, що міські жителі піддаються дії великої кількості стимулюючих елементів, що перевантажують органи зору і слуху. Вони постійно відволікають і не дають зосередитися.

Особливо важко городянам підтримувати увагу до окремого предмету протягом довгого часу. Линнелл радить керівникам компаній з метою підвищення продуктивності періодично вивозити своїх співробітників за місто.

Експеримент виявив цікавий факт: сільські жителі, зовсім не знайомі з комп'ютером, також краще справлялися із завданнями, що виконуються на комп'ютері.

Відчуваєте стрес чи депресію? Танцюйте Танго!

Кращий спосіб перемогти депресію, зняти відчуття тривоги та стрес — станцювати пристрасне танго. Саме такий висновок зробили вчені з Університету Нової Англії. Для участі в експерименті дослідники залучили 41 людини. Всі вони скаржилися на безсоння, неконтрольовану тривогу і депресію. Добровольцям запропонували тимчасово відмовитися від медикаментозної терапії і почати займатися танцями і музикою.

Два тижні з двадцятьма пацієнтами, вік яких варіювався від 18-ї до 73-х років, займалися професійні танцюристи. Після восьми уроків по 90 хвилин, протягом яких разучивались різні пози, повороти, фігури і кроки, психічний стан людей стало набагато краще. У решти респондентів клінічні показники не змінилися або навіть погіршилися.

Через місяць випробовувані знову почали танцювати танго. У багатьох з них симптоми депресії зникли. Танець і відповідне музичне супровід виявилися ефективним психотерапевтичним методом, допомогли людям набути впевненості і налагодити соціальні зв'язки.

Адже танго, крім пристрасті, передбачає взаєморозуміння і довіру. Вчені правда помітили, що для повного одужання потрібна більша кількість занять, оскільки лікування має на увазі не тільки ліки і терапію. Пацієнт повинен отримувати справжнє задоволення від партнера, музики і, звичайно, від самого себе.

Американські вчені: алкоголь забирає у людини 18 років життя

В Америці було проведено глобальне дослідження покликане визначити причини та наслідки захворювання на рак. У результаті вчені виявили, що у багатьох випадках смерть хворого викликає регулярне вживання алкогольних напоїв.

Дослідники з'ясували наступний факт: кожен пацієнт з онкологічним захворюванням втрачав із-за алкоголю 18 років життя. Принагідно були отримані докази того, що саме алкоголь є пріоритетною причиною передчасної смерті від інших обставин. "Алкоголь не провокує онкологію, але його дія в якості каталізатора смерті від раку сильно недооцінюють", — говорить співавтор дослідження Тімоті Наїмі, — "Люди зобов'язані знати, яку роль відіграє алкоголь в смертності від раку, оскільки це досить вагома мотивація, щоб перестати зловживати спиртним".

В ході експерименту медики вивчили сім різновидів раку: рак молочної залози, глотки і порожнини рота, печінки, стравоходу, прямої і товстої кишки. Додатково вчені використовували дані опитувань про вживання алкогольних напоїв.

Виявилося, що 4% всіх смертей від онкології були безпосередньо пов'язані зі споживанням алкоголю. 15% клінічних випадків раку молочної залози закінчилися смертю через зловживання алкоголем. Вчені вважають, що алкоголь здатний пошкоджувати ДНК клітини, тому люди, що вживають три келихи будь-якого алкоголю щодня, знаходяться в групі ризику.

Дослідники попереджають — якщо говорити про онкології, безпечної дози алкоголю просто не існує. З іншого боку, лікарі кажуть, що повна відмова від вживання алкоголю не гарантує на 100% профілактику від раку.

Статини скоротили смертність від серцевих нападів в 2 рази

Британські експерти пов'язали користування статинами (препаратами, що знижують рівень холестерину в крові) з дворазовим скороченням смертності від серцевих нападів протягом останнього десятиліття. Виходячи з результатів нового дослідження, вони прийшли до висновку, що роль препарату в країнах з найбільшим рівнем його вживання може оцінюватися мільйонами врятованих життів.

Фахівці з Британського фонду серця виявили, що в період з 2002 по 2010 рік в Англії показник смертності від серцевих нападів серед жінок знизився до значення 37, 7 до 17, 7, а для чоловіків з 78, 7 до 39, 2. За своєю масштабністю ці зміни також можуть бути застосовані і до більшості інших розвинених країн, вважають вчені.

Директор фонду, професор Пітер Вессбург, розповідає: « За останні роки близько 50% людей, за нашими даними, уникли смерті із-за проблем з серцем. У випадках і первинного, і вторинного втручань, головна заслуга в цьому належить саме статинів, хоча, крім них, були також і інші фактори, що вплинули на зниження смертності, такі, як здоровий спосіб життя або прийом додаткових лікарських засобів».

«Зниження числа смертей від серцевих нападів відбувалося фактично з початку 90-х років, але спочатку було не таким істотним, як через 10 років, коли у світі набули поширення статини. До цього у нас не було настільки дієвих і притому безпечних препаратів», - додає професор Вессбург.
Вчений також попередив, що люди, які приймають одночасно зі статинами та інші ліки, призначені для зниження тиску, мають більший ризик піддатися побічних ефектів препарату (безсонні, головних і м'язових болів, зниження чутливості рук і ніг).

Вчені пояснили, чому чоловіки і жінки думають по-різному

Деніель Амен у своїй книзі, яка називається "Вивільни силу жіночого мозку", розповів про причини відмінностей жіночого і чоловічого поведінки. Виявляється, жінки ведуть себе певним чином завдяки радикально відрізняється від чоловічої версії нейронної мережі в головному мозку.

Жінки і чоловіки володіють приблизно рівним інтелектом. А ось конкретні завдання вирішують різні відділи мозку. Наприклад, у жінок краще виходить збирати речі в поїздку. Це пов'язано з значним числом клітин, які знаходяться в префронтальній корі і курирують сумлінність, планування і судження. Критичні ситуації провокують чоловіків на злість через укрупненого мигдалеподібного тіла, відповідального за гнів. Більше того, у жінок і чоловіків по-різному розподілено біле (з'єднує окремі сегменти мозку) і сіру (клітини, які функціонують розумовий процес) речовина.

Чоловіки можуть похвалитися великою кількістю сірої речовини у відділі мозку, що відповідає за інтелект. Ось чому вони зосереджуються на вирішенні однієї задачі і не враховують сторонні фактори, вирішуючи проблему. Жінки, навпаки, схильні надавати значення побічних факторів з-за більшого числа білої речовини в сегменті, зв'язаному з інтелектом.

Ще жінки мають більше клітин в "зони емпатії". В результаті вони частіше за чоловіків можуть заплакати, розчулившись при перегляді сумною мелодрами. У жінок краще розвинена інтуїція. Сканування мозку показало — під час розумового процесу значно збільшується активність у частині мозку, яка спеціалізується на емоціях.

Жінкам легше стримувати негативні переживання, оскільки область контролю емоцій у них більше чоловічий. Жіноча агресія зазвичай виявляється вербально завдяки включенню зони мови. При цьому зона фізичної активності проявляє себе досить слабо. В цілому жінки володіють низьким рівнем серотоніну, що призводить до надмірної активності сегментів мозку, що регулюють занепокоєння.

Дослідження: 70% людей не вміють чистити зуби

Чи знаєте ви, що лише 30% населення нашої планети чистять зуби правильно? Чищення зубів ‒ обов'язкова процедура гігієни порожнини рота, і, хоча з цим твердженням більшість людей добре знайомі, є поради, дотримуючись яких можна зробити цей процес ще більш ефективним.

Правильна чистка зубів вбереже від карієсу, запалення ясен, утворення зубного каменю, що не тільки збереже зуби, але і допоможе уникнути інших проблем зі здоров'ям.

Приблизно 10% людей мають схильність до швидкого утворення зубного каменю. В цьому випадку найголовніше ‒ не запускати. А для цього потрібно правильно чистити зуби. Стоматологи дають наступні поради по правильному чищенню зубів:

- Рухи повинні бути короткими, але не сильними, інакше з часом ви отримаєте опущення ясен, підвищену чутливість зубів, що може привести до їх втрати. Нахил зубної щітки - 45 градусів до лінії ясен.

- Чистіть зуби не всі відразу, а частинами. Очищаючи задню поверхню зубів, щітку тримайте майже вертикально.

- Не забудьте почистити мову, небо і ясна. Бактерії, що викликають карієс, мешкають і в цих місцях.

Ретельне чищення зубів вимагає не менше 3 хвилин часу. Щетина щітки (м'яка, середня або жорстка) повинна відповідати вашому типу зубів. Щітку необхідно міняти раз на три місяці, а також після застуди. Стоматологи радять поєднувати щітку з зубною ниткою і час від часу відвідувати стоматолога для більш глибокого очищення і профілактичного огляду.

Яндекс.Метрика