Щоб продовжити собі життя, допомагайте іншим, радять учені

Вже давно і не раз було сказано про те, що краще давати, ніж отримувати. А зараз вчені підтвердили, що благородство ‒ не просто гарна якість. Воно вигідне, і не тільки тих людей, на кого воно спрямоване, але і тим, хто його виявляє. Причому ця вигода розглядається не стільки з точки зору загальнолюдських цінностей, скільки з точки зору здоров'я.

The Daily Mail пише про те, що п'ятирічне дослідження 846 брали в ньому участь добровольців довело: люди, що проявляють благородство по відношенню до іншим, живуть довше.

Майкл Поулін, Університет Буффало, США, встановив, що люди, що допомагали іншим, рідше вмирали, незважаючи на те, що були схильні до стресових ситуацій. Під стресовими ситуаціями малися на увазі важка хвороба, смерть члена сім'ї, звільнення, пограбування або фінансові труднощі. Учасники дослідження повідомляли, як часто протягом попередніх 12 місяців вони допомагали сусідам, друзям або родичам.

В результаті п'ятирічних спостережень Поулін прийшов до висновку, що благородство допомагало людям справлятися зі стресом, знижуючи показники захворюваності, а також ризик смерті від переживань.

Однак дослідник не встановив, чи захищає благородство від стресу тих, на кого воно спрямоване, і в такий ступеня.

Рак легенів стрімко вбиває європейських жінок

Довгий час головною причиною смерті онкологічних пацієнток в європейських країнах був рак грудей. Саме він завжди стояв на першій сходинці в списку злоякісних пухлин, які найбільш часто виявляли у жінок. Але тепер лідируючі позиції впевнено переходять до раку легенів.

Існуючий стан медики пояснюють наступним фактом: На 60-70-ті роки припав пік моди на куріння і багато жінок взяли в руки сигарету. Ось чому в найближчі роки очікується сплеск захворюваності на рак легенів. Лікарі сподіваються на деякий спад тенденції, оскільки зараз у європейських країнах люди масово кидають палити.

За розрахунками онкологів, зниження летальних випадків від злоякісних пухлин легень можна очікувати тільки в 2020-2025 роках. В цьому році рак легенів стане причиною смерті 82640 жінок. Для порівняння — від раку грудей загине 88886 жінок. До 2015 року пропорція зміститься у бік раку легенів. Статистика наочно показує — в Європі число онкологічних хворих неухильно зростає.

Рівень життя сучасних людей постійно зростає, та й шансів вижити у ракових хворих сьогодні набагато більше, ніж раніше. Незважаючи на це, смертність від раку легенів у жінок збільшується. Для жінок і чоловіків стабільними залишаються показники смертності від пухлин підшлункової залози. Причинами цього онкологічного захворювання в більшості випадків є діабет і куріння.

Вчені: зубна паста може завдати серйозної шкоди здоров'ю
Медики радять усім людям, які мають звичку часто (частіше двох разів на день чистити зуби, використовувати зубну пасту більш помірковано, оскільки цілком похвальне старанність у чищенні зубів провокує дисбаланс мікроелементів крові. До того ж в організмі людини накопичується велика кількість речовин, які порушують роботу нервової системи.

Дослідники з техаського університету, Даллас) спостерігали чотирьох пацієнтів, які використовували в тиждень два тюбика зубної пасти. Всі хворі в результаті стали страждати від серйозних неврологічних порушень. У крові відзначалися знижений рівень міді, а також підвищений рівень цинку. Враховуючи, що цинк — це нормальний інгредієнт абсолютно усіх зубних паст, вчені озвучили гіпотезу, що надмірне споживання зубної пасти сприяє розвитку неврологічних патологій.

Оптимальний баланс міді і цинку відіграє пріоритетну роль у плані функціонування нервової системи. Ось чому зрушення, причому в будь-яку сторону, може викликати розлади різного ступеня тяжкості.

Неврологічні порушення включали наступні симптоми: яскраво виражена слабкість м'язів, нетримання сечі, збій когнітивної функції. Відразу після припинення користування зубною пастою пацієнтам стали давати спеціальні харчові добавки, які містили мідь. Наслідком цього була регресія симптоматики.

Щоб не ризикувати станом свого здоров'я, необхідно прислухатися до порад лікарів — одного тюбика пасти повинно вистачати на три-чотири тижні.
Російські вчені активують джерело молодості в мозку людини

Про цікавий винахід співробітників компанії SFM-Фарм повідомляє "Інтерфакс". Компанія, перший резидент розташованого під Новосибірськом науково-технологічного парку в сфері біотехнології наукогради Кольцово, створила препарат під назвою "G5". За допомогою цього ліки, стверджують співробітники компанії, людський мозок зможе виробляти стовбурові клітини.

Винахід, що не має аналогів у світі, являє собою засіб, що володіє повноцінною регенеративної активністю. Андрій Артамонов, співвласник компанії, говорить, що доклінічні випробування препарату вже завершені, і в планах цього року почати клінічні випробування.

Дитячий мозок, на відміну від дорослого мозку, здатний активно виробляти стовбурові клітини, здатні знаходити пошкодження в різних органах і відновлювати їх. Мозок дорослої людини вважає, що йому це вже не потрібно. Проте вчені вирішили все поправити.

До теперішнього часу всі маніпуляції зі стовбуровими клітинами проводилися в лабораторних умовах, поза тіла людини. Розмножені в лабораторії клітини вже не зовсім рідні, і немає ніяких гарантій того, що вони не мутують і не призведуть до утворення раку в самих непередбачуваних місцях.

Щоб приймати препарат, необов'язково бути хворим. Для здорових людей він стане засобом, продляющим молодість і підвищує якість життя. Фахівці вважають, що в продаж G5 з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Татуювання здатні викликати рак шкіри

Відвідування тату салону може обернутися на рак шкіри, попереджає The Times of India. Завдяки дослідженням лікарів стало відомо, що фарби, якими користуються майстри татуювання, небезпечні. До їх складу входять токсичні елементи, здатні викликати рак шкіри.

Найнебезпечнішою з усіх виявилася синя фарба. У ній міститься алюміній і кобальт. У червоній фарбі був виявлений ртутний сульфід. Деякі інші кольори також становлять небезпеку із-за вмісту в них важких металів, таких як свинець, нікель, хром, титан, кобальт.

Небезпечно і обладнання, за допомогою якого наносять татуювання або пірсинг робиться. Через нього передаються ВІЛ, гепатит В, С, інфекції, що викликають плоскоклітинний рак, карциноми і меланоми.

Навіть м'язи іноді можуть постраждати від татуювання. Так що, прийнявши рішення зробити тату, прислухайтеся до поради лікарів і ретельно вибирайте місце, куди ви будете її наносити. Не слід наносити татуювання поруч з родимками.

Не зайвим буде перевірити і алергічну реакцію на фарбу. Виникла інфекцію слід починати лікувати без зволікання. Що стосується видалення татуювання, то ця процедура теж не завжди проходить безслідно і може викликати або гипопигментацию, що проявляється втратою кольору шкіри, або гіперпігментацію, тобто потемніння шкіри.

Наш організм може сам виробляти для себе ліки

Американські вчені винайшли інноваційну технологію, яка стимулює організм людини виробляти необхідні йому ліки власними силами. Фахівці з Мічиганського Університету (США) застосували технологію Noninvasive Transcranial, яка передбачає вплив на нейрони конкретних ділянок мозку слабкого електричного струму.

У результаті мозок "змушує" організм виробляти ендогенні опіати — природні болезаспокійливі речовини. Здатність до вироблення такого типу ліків спочатку закладена в тілі людини, і коли дійсно настає критичний момент, наприклад, шоковий стан або тяжка травма, реально загрожує життю, ця здатність реалізується.

Однак використання технології Noninvasive Transcranial примушує синтезувати ендогенні опіати в абсолютно будь-якій нестандартній ситуації. Зараз вчені змогли домогтися тільки 36%-го збільшення больового порогу у добровольців, які погодилися взяти участь в експерименті. Слід сказати, що для декількох видів хронічних болів дана технологія виявилася малоефективною. Приміром, біль при мігрені не можна повністю усунути, використовуючи цей метод.

І все-таки технологія Noninvasive Transcranial стане справжньою знахідкою для людей, вимушених постійно приймати різні болезаспокійливі препарати на основі опіатів, які, як відомо, викликають стійке звикання і побічні ефекти.

Яндекс.Метрика