Швидка ходьба краще ніж біг захищає серце

Швидка ходьба і біг підтюпцем, якщо цим займатися щодня, скорочують ризик серцевих захворювань та інсульту на цілих 50%, але час звичайної ходьби в день такого ефекту не дає — так стверджує нове датське дослідження.

Результати дослідження показують, що саме інтенсивність вправ, а не їх тривалість має значення, коли мова йде про захист від метаболічного синдрому. Метаболічний синдром характеризується комбінацією факторів, таких як підвищений рівень цукру, жиру в крові, високий кров'яний тиск і абдомінальне ожиріння (в області живота і талії), які призводять не тільки до серцево-судинних захворювань, але і до діабету та інсульту.

Дослідники з університетського госпіталю Биспебджерга в Копенгагені вивчили дані понад 10 000 дорослих жителів Данії у віці від 21 до 98 років, спостереження за якими почалося в 1991-1994 роки і тривало протягом 10 років. При первинному огляді близько 20% жінок і 27% чоловіків мали метаболічний синдром.

На початку дослідження ті учасники, які були найменш активні, були більш схильні до синдрому. Майже третина неактивних жінок і близько 37% чоловіків страждали від проявів метаболічного синдрому, у порівнянні з 10% серед фізично активних жінок і близько 14% серед фізично активних чоловіків.

До кінця періоду дослідження метаболічний синдром розвинувся приблизно у 15% людей, які не мали ніяких порушень в обміні речовин на початку дослідження. Синдром розвинувся у 19% неактивних людей і у 12% з тих, хто фізично був дуже активний.

Подальші дослідження показали, що не тільки тривалість тренувань, але і їх інтенсивність допомогли знизити ризик метаболічного синдрому. Швидка ходьба знижує ризик на 50%, біг підтюпцем — на 40%, в той час як щоденна прогулянка протягом однієї години ніякої ролі не грає.

Вчені навчилися змінювати гени риб. На черзі - людина.

Вчені розробили унікальну технологію, яка дозволяє коригувати геном дорослих риб, внаслідок цього експерименту з'явилася можливість не тільки створювати конкретну мутацію, але і повертати гени в стан, в якому вони перебували, будучи в дикому варіанті.

Процедура зміни ДНК риб являє собою наступний процес: малькам вводяться фрагменти ДНК і ферменти, які самі знаходять необхідні фрагменти ДНК і змінюють їх, змінюючи таким чином генетику риб. Нова генетична установка передається у спадок і може виявлятися не тільки в подальшому, але і в більш пізніх поколіннях особин.

Основна складність процедури полягає в тому, що необхідний для впровадження ділянка ДНК, створюється синтетичним методом, тільки штучне вплив допомагає чужорідного гену впровадитися в той відрізок ДНК, який обраний вченим. Так звані молекулярні химери є головним інструментом наукових працівників, з допомогою яких вдалося зробити унікальне відкриття.

Важливі дослідження проводилися на прикладі прісноводної рибки даніо-реріо, яка досить часто використовується вченими в процесі дослідів, результати наукових розробок опубліковані в журналі Nature, скорочений варіант статті надрукований в NatureNews.

Унікальні досліди можуть стати справжнім проривом сучасної науки. Завдяки можливості змінювати генетичну установку живих істот, перед людством відкривається прекрасна перспектива ефективно боротися з важкими генетичними хворобами і рятувати тисячі життів, які наразі, за відсутності можливості змінити природний генотип, приречені на смерть.

Число людей, які страждають номофобией стрімко зростає

Номофобия — це термін, придуманий британськими дослідниками в 2008 році і відноситься до людей, які відчувають тривогу за відсутності доступу до мобільного телефону.

Недавнє дослідження, що охопило 1000 чоловік, показало, що кількість людей, які бояться залишитися без телефону, збільшилася за останній час з 53% до 66%.

Найбільш залежними від мобільних технологій виявилися молоді люди у віці 18-24 років. Залишившись без мобільного телефону, 77% відчули незручності протягом декількох хвилин. Старші Люди віком 25-34 років, трохи відстали від них — 68% випробували подібні почуття.

Страх залишитися без телефону проявляється по-різному. Люди, які страждають номофобией, ніколи не вимикають свій телефон. Вони переймаються, як би не закінчився заряд акумулятора. Вони постійно перевіряють наявність нових повідомлень електронної пошти, текстових повідомлень і дзвінків. І навіть в туалет ходять з телефоном.

Комусь може здатися, що вчені роблять «багато шуму з нічого», але це не так. Коли людина відчуває себе в розгубленості без мобільного телефону, він обмежує міжособистісні контакти, які перешкоджають його доступу до цієї технології. Це може означати меншу активність на свіжому повітрі, менше спілкування, менше інтимних відносин і меншу впевненість в своїх знаннях і здібностях.
Якщо для нормального самопочуття нам щось потрібно, будь то телефон або три келихи вина, це вже хвороба.

Звичайно, номофобия не шкідлива для легких або печінки, як наркотики чи алкоголь, але може бути дуже токсична для самовизначення і міжособистісних відносин, і, можливо, робить людей більш уразливими для інших згубних звичок.

Куріння і здоровий сон несумісні, кажуть вчені

Курці можуть мати більше проблем зі сном, ніж некурящі, встановили німецькі дослідники.

Висновки, опубліковані в журналі Addiction Biology, показують, що кожну ніч курці ризикують не виспатися і взагалі сплять неспокійно.

Дослідження було побудовано на вивченні «сонних» звичок більш 1070 курців і 1243 некурящих людей. Дослідники виявили, що 28, 1% курців мали порушення якості сну, в той час як серед некурящих від такої проблеми страждали тільки 19, 1% учасників. 17% курців також повідомили, що сплять по шість або менше годин на добу, порівняно з 7% некурців.

«Здається ймовірним, що куріння є поведінковим змінним фактором ризику, що сприяє виникненню порушень якості сну і короткої тривалості сну», — пишуть дослідники в своїй роботі.

У 2008 році вчені з Центру з контролю і профілактики захворювань виявили, що люди, які отримували менше шести годин сну щоночі, мали більш високий рівень залежності від нікотину. Більше того, вони страждали від ожиріння, вживали більше алкоголю, і все це спостерігалося на тлі відсутності фізичної активності.

А в іншому дослідженні у журналі CHEST дослідники з Школи медицини Університету Джонса Хопкінса виявили, що курці мають у чотири рази більш високий ризик неспокійного сну, ніж люди, які не курять. Крім того, вони частіше сплять поверхневим, а не глибоким сном.

«Цілком можливо, що куріння впливає на сон залежне від часу вплив протягом усього періоду сну», — говорить дослідник д-р Нареш М. Панджабі. — «Курці зазвичай відчувають труднощі з засипанням з-за стимулюючого ефекту нікотину. Потім протягом ночі відмова від нікотину може сприяти подальшому порушенню сну».

Любителі кави ризикують втратити зір?

Проаналізувавши результати нового дослідження, американські вчені радить любителям кави переглянути своє ставлення до цього напою і скоротити його споживання.

Автор цього дослідження Чже Хі Кан, пояснює, що надмірне захоплення кави з кофеїном може обернутися небажаними наслідками — підвищеним ризиком розвитку эксфолиативной глаукоми, яка часто призводить до вторинної глаукоми.

Дослідження вивчило дані двох груп: 41202 чоловіків і 78977 жінок. Всім їм було по 40 років і більше, і ні у кого з учасників це захворювання було діагностовано. З 1980 року жінки і з 1986 року чоловіки за 2008 рік регулярно проходили обстеження очей.

Дослідники також вдалися до анкетування, щоб отримати інформацію про кількість споживаних ними кофеїновмісних напоїв.

Результати мета-аналізу показали: ті учасники, які пили каву з кофеїном по три, а то і більше чашок на день, ризикували стати жертвами захворювання, на відміну від людей, які утримувалися від цього напою. Що стосується інших продуктів, що містять кофеїн, таких як чай, шоколад, а також кава без кофеїну, то дослідники не виявили ніякого взаємозв'язку між їх активним споживанням і розвитком цієї хвороби. Більше того, вчені отримали підтвердження того, що жінки з сімейним анамнезом глаукоми ризикують ще більше.

Дослідники вважають, що їх дослідження дозволить глибше зрозуміти, що ж викликає эксфолиативную глаукому. Потрібно також підтвердження цих результатів серед населення інших країн, що, можливо, допоможе встановити зв'язок між захворюваннями очей і харчуванням, а то і способом життя.

Яндекс.Метрика