Сифіліс - причини, симптоми, діагностика, лікування

Сифіліс (застар. люес) — хронічне системне венеричне інфекційне захворювання з ураженням шкіри, слизових оболонок, внутрішніх органів, кісток, нервової системи з послідовною зміною стадій хвороби, що викликається бактеріями виду Treponema pallidum.

За даними статистики, з 90-х років минулого сторіччя число заражених сифілісом неухильно зростає. В даний час медицина робить величезні кроки в науці і постійно розвивається, але боротьба з сифілісом, як і раніше, є досить важким.

Сифіліс - причини

У сифілісу існує 5 видів шляхів зараження:

1. Статевий. Найбільш поширений з усіх, є основним шляхом передачі інфекції. Важливою умовою зараження сифілісом, вважається наявність вірулентних трипотем в матеріалах від хворого.

2. Внеполовой. Зараження може відбутися через поцілунки, годування груддю, а також при укусах і прямих контактів між собою медичного персоналу.

3. Гемотрансфузионный. Трапляється він із-за халатності і серйозною неуважність при переливанні крові від людини, зараженої сифілісом.

4. Непрямий. За допомогою гною, слизу і грудного молока. Цей спосіб зараження обумовлюється особливістю трепотем зберігати життєздатність знаходячись поза організму людини.

5. Трансплацентарний. Зараження відбувається через судини при ураженої плаценті, що призводить в період вагітності до зараження плоду.

Сифіліс - симптоми

Інкубаційний період триває приблизно від трьох до шести тижнів. Першою ознакою прояву хвороби вважається появи на місці контакту твердого шанкра безболісної щільної округлої виразки діаметром 0, 5-2 см, з гладким, блискучим дном. Після, протягом першого тижня розвитку сифілісу, відбувається збільшення лімфатичних вузлів в ураженій області. Після двох-трьох місяців з моменту зараження на шкірі і слизових оболонках з'являється генералізована висипка. Висипання можуть мати форму плям, пухирців і мають темно-червоним кольором. У рідкісних випадках висип супроводжується свербінням. Цілком возможо нездужання, невелика біль у горлі і незначні підвищення температури.

Сифіліс - діагностика

В даний час існує велика різноманітність аналізів крові, які дозволяють поставити діагноз сифілісу. Засновані вони на виявленні особливих антитіл. Для масового обстеження використовується реакція Вассермана (RW), але в деяких випадках результат може мати неправдиві дані. Також для діагностування сифілісу проводиться клінічний огляд статевих органів, ануса, шкірних покривів. Для виявлення захворювання проводять різні реакції на виявлення T. pallidum, а саме, темнопольную мікроскопію, полимезарную ланцюгову реакцію і пряму реакцію імунофлюоресценції.

Сифіліс - лікування і профілактика

Боротьба з сифілісом займає тривалий час, і знаходиться в прямій залежності від періоду та форми захворювання. Існують способи, які можуть запобігти запровадження у організм трепонеми, але зробити це необхідно не більше ніж протягом двох годин після скоєного статевого акту. Основним напрямком у лікуванні сифілісу є використання різних антимікробних препаратів. Зазвичай використовуються препарати ряду пеніциліну.

Дуже важливо не лікувати сифіліс, а постаратися запобігти його майбутній розвиток. Для цього є час, який дозволяє знищити збудник в організмі не виходячи за рамки інкубаційного періоду. Головне встигнути прийти до лікаря, якщо ви запідозрили хоча б найменша підозра на сифіліс, а це трапляється, якщо у вас був незахищений статевий акт з незнайомою вам людиною, і ви маєте підозру на те, що він міг бути хворим.

Розтяжки - причини, симптоми, діагностика, лікування

Переважній більшості представниць прекрасної статі знайома проблема появи розтяжок на шкірі. Майже 2/3 всіх жінок відзначають їх виникнення в області живота, стегон і грудей, в результаті різкого схуднення або після годування груддю. Самі розтяжки, не що інше, як рубцеві зміни шкіри, викликані мікротравмами її окремих волокон.

Існують розтяжки 3-х видів: маленькі рожево-бліді рубчики, білясті неглибокі ниткоподібні смужки і рубцеві поздовжні дефекти бордово-синього кольору, які з часом світлішають.

Розтяжки зазвичай локалізуються на шкірі живота, грудей і стегон, а якщо існують супутні гормональні порушення, то і на обличчі. Розтяжки, що з'явилися внаслідок різкої втрати ваги, зазвичай розташовані на тулуб вертикально, а ті, які з'являються з-за ендокринних порушень – горизонтально.

Під дією значного розтягування шкіри або порушення гормональної регуляції, її еластинові і колагенові волокна починають збільшуватися і стоншується, що в результаті веде до внутрішнім їх надрывам. У тих місцях, де травмувалися волокна, сполучна тканина розростається. Розтяжки спочатку мають фіолетово-рожевий відтінок, потім з часом бліднуть і стають перламутрово-білого кольору. Якщо вчасно не вживати ніяких заходів, то через деякий час вони будуть схожі на рубці. На засмаглій або смаглявій шкірі розтяжки ще більш помітні, тому що в сполучної тканини не існує пігменту, і вона не загоряє.

Розтяжки - причини

Розтяжки виникають не тільки через перерозтягнення шкіри. Це результат загоєння еластинових і колагенових волокон після мікротравм (рубцювання).

Їх поява зумовлена, як правило, посиленою секрецією кортизолу, тобто гормону кори надниркових залоз. До розтягування, витончення, а потім і до розриву волокон шкіри з виникненням розтяжок, веде його гіперсекреція.

Також причинами розриву волокон і подальшого їх рубцювання можуть бути погана регенераційна здатність шкіри або її недостатня еластичність. Коли відбуваються внутрішні мікротравми волокон, то в місцях їх надривів розростається рубцева (сполучна) тканина.

Розтяжки в області сідниць, грудей, стегон або живота з'являються з наступних причин: вагітність, значні коливання ваги або статеве дозрівання. Також схильні до їх виникнення спортсмени, вагітні жінки та підлітки, тобто всі, у кого швидко починає збільшуватися маса тіла. Велику роль відіграє спадковість, якщо в сім'ї у старших жінок є розтяжки. Ще одна причина їх появи – захворювання ендокринної системи або замісна гормонотерапія.

У людей, які тривалий час приймають стероїдні гормони (преднізолон, гідрокортизон або інші гормони кори надниркових залоз) або страждають синдромом Іценко-Кушинга, можуть з'явитися розтяжки по всьому тілу і навіть на обличчі. Вони більш виражені по ширині, довжині і площі поверхні тіла.

Розтяжки - симптоми

У молодих людей з'являються на грудях, стегнах і сідницях синюшно-червоні смуги, які в більшості випадків розташовуються або радіально (на животі і молочних залозах), або паралельно. Розтяжки бувають множинними та поодинокими. Їх ширина зазвичай коливається від 1 до 6 мм, а довжина від 1 до 10 мм. Клінічна картина залежить від морфологічних властивостей шкіри, ступінь розтягування, супутньої патології і гормонального фону. Колір стрий протягом декількох місяців змінюється від яскравого синюшно-рожевого до перламутрово-білого. До шести місяців їх називають «молодими», а після – «старими».

Розтяжки - діагностика

Розтяжки самі по собі не є небезпечними, але все одно треба обов'язково розібратися, чому вони з'явилися. Якщо причина не у вагітності, то може бути в підвищенні артеріального тиску, зміні маси тіла або появи волосся на обличчі, спині, грудях. У будь-якому випадку, потрібно звернутися за консультацією до ендокринолога. Наприклад, щоб виявити на ранній стадії все той же синдром Іценко-Кушинга.

Розтяжки – лікування і профілактика

Обов'язково потрібно звернутися до косметолога. Лікування проводиться в залежності від стану шкіри, величини та місця пошкодження, стану шкіри.

Повністю позбавитися від розтяжок неможливо, але реально зробити їх майже непомітними. Зараз часто застосовують для цих цілей шліфування, при якій проводиться видалення поверхневих шарів і створюється враження вирівнювання шкіри. Тому контраст між стриями та іншими ділянками шкіри не так помітний. Тим, у кого розтяжки малопомітні, можна користуватися спеціальними кремами, також підійдуть розсмоктуючі речовини. Іноді косметолог пропонує мезотерапію.

Щадне лікування займає досить тривалий період, який може коливатися від 6-ти місяців до року, тому це захворювання набагато легше запобігти, ніж вилікувати.

Попередити появу розтяжок можна застосуванням кремів з ефірними маслами, екстрактами рослин, еластином і колагеном. З домашньої аптечки добре себе зарекомендувало оливкова олія.

Вагітним жінкам для профілактики розтяжок добре підійдуть контрастний душ, а також масаж спеціальною щіткою і застосування спеціальних кремів.

Риніт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Багатьом здається, що немає необхідності витрачати час на лікування настільки звичного нежитю. Адже, погодьтеся, кожній сучасній людині цей поширений недуга доводиться переживати кілька разів на рік. Однак на сьогоднішній день вже не викликає сумнівів тісний взаємозв'язок носа з багатьма життєво важливими органами: серцем, легенями і т. д.

Нежить або риніт – одне з найбільш часто зустрічаються захворювань, яке може бути як самостійним процесом, так і «дзвіночком» до різних інфекційних захворювань.

Загальні відомості, причини і симптоми риніту

Риніти є досить великою групою захворювань, які характеризуються такими симптомами, як: утруднене носове дихання, зниження чутливості нюху, різні виділення з носа і т. д. Так само при риніті пацієнтів часто турбують печіння і свербіж в носових пазухах, сонливість, швидка стомлюваність, головний біль, неприємний запах, скупчуванню густих виділень в області носоглотки, погіршення якості сну, хропіння і т. д.

Причини і фактори ризику ринітів:

1. Катаральний риніт – до основних факторів розвитку даного захворювання відносять часті вірусні інфекції, висока забрудненість повітря, бактеріальна обсемененность слизової, зниження імунітету;

2. Алергічний риніт, як правило, проявляється сезонно. Алергічна форма риніту часто поєднується з алергічним кон'юнктивітом, бронхіальну астму, кропив'янку і т. д. Частим наслідком такого захворювання стає гіпертрофія носових пазух і розвиток поліпів.

3. Вазомоторний риніт – часто зустрічається у пацієнтів з нейро-циркуляторними порушеннями, у хворих з астено-вегетативним синдромом, у гіпотоніків, при ендокринних порушеннях і т. д.

4. Медикаментозний риніт – розвивається на тлі безконтрольного прийому деяких лікарських препаратів: транквілізаторів, алкоголю, нейролептиків, судинно-звужуючих спреїв і крапель для носа.

5. Атрофічний риніт – таке захворювання, як правило, провокується залізодефіцитними станами, недоліком вітамінів, специфікою роботи, генетичними чинниками, а також в результаті хірургічного втручання в структуру носа.

При гострому риніті симптоми протікають у кілька етапів:

1. Суха стадія супроводжується відчуттям напруги і сухості в носі, набуханням слизової та закладеністю носа;

2. Волога стадія – посилюється відчуття закладеності, утруднюється носове дихання, спостерігаються слизові виділення з носових пазух;

3. Стадія нагноєння – набухання зменшується, спостерігається поліпшення дихання, носові виділення стають гнійно-слизовими. Як правило, після 7-10 днів настає одужання.

При хронічній формі риніту спостерігаються такі характерні симптоми:

1. Катаральний риніт – помірне виділення слизу з носа, зниження нюху і утруднення дихання;

2. Алергічний риніт – лоскотання та сверблячка в носі, водянисте прозоре виділення, чхання, почервоніння шкіри навколо носа, сльозотеча;

3. Атрофічний риніт – відчуття сухості, відчуття неприємного запаху, велика кількість сухих кірок;

4. Вазомоторний риніт – як правило, пов'язаний із захворюваннями нервової системи і супроводжується поперемінної закладеністю носа і слизовими виділеннями;

5. Гіпертрофічний риніт – така форма розвивається як наслідок гіпертрофії м'яких тканин в носовій порожнині. Супроводжується порушенням дихання через ніс;

6. Медикаментозний риніт – зумовлений залежністю від препаратів, які застосовувалися в ході лікування гострого риніту;

Діагностика та профілактика риніту

Риніти, як правило, діагностуються на підставі всіх перерахованих вище симптомів, однак у кожному конкретному випадку необхідно суворо диференціювати звичайний недуг від специфічних захворювань, які є, по суті, симптомами різних інфекцій – дифтерії, грипу, скарлатини, гонореї, кашлюку, сифілісу та ін

Кожне з цих захворювань має свою індивідуальну клінічну картину. Огляд порожнини носа, дослідження ЛОР-органів виявляють ту або іншу форму риніту. При ускладненнях зазвичай призначаються спеціальні обстеження: консультації окуліста, пульмонолога, інфекціоніста, алерголога, а також різні інструментальні обстеження гортані, вуха, глотки.

Профілактика риніту

Профілактика риніту полягає в загальному загартовуванні до перегрівання, охолодження, сухості та вологості повітря. Також відмінним захистом від риніту є чистота в робочих і житлових приміщеннях, підтримання оптимальної вологості і температури.

Лікування риніту

Якщо захворювання ринітом проявилося на тлі інфекційного зараження, яке супроводжується підвищенням температури, то, насамперед, слід дотримувати строгий постільний режим. При гіпертермії не слід застосовувати гарячі ножні ванни, так як високий ризик розвитку ускладнень. При субфебрильної температури тіла прикладання до ніг «тепла» значно полегшує дихання і сприяє зменшенню гіпоксії. Так само призначаються сосудосужающие спреї і краплі в ніс.

Для більш швидкого і тривалого дії препаратів краще використовувати турунди з судинозвужувальних засобом. Хоча варто зауважити, що тривале використання таких препаратів може призвести до зворотного результату: алергізації, набряку слизової.

Але найголовніше при риніті – навчиться правильно і ефективно сякатися, щоб не спровокувати розвиток різних ускладнень – євстахіїт, отит та ін Необхідно видувати слизуваті вміст з носа при напіввідкритому роті без особливих зусиль, по черзі прочищая то ліву, то праву ніздрю.

Для зменшення інтоксикації необхідно приймати рясне тепле питво – чай з малиною або лимоном, молоко з чайною ложкою меду і т. д. Якщо у пацієнта спостерігається підвищення температури, то можна використовувати жарознижуючі препарати. Хоча варто враховувати, що анальгін, аспірин та ін. можуть спровокувати різні неприємні ускладнення і уповільнити одужання, знижуючи опірність організму до інфекції. В особливо важких випадках фахівці призначають антибактеріальні препарати.

Яндекс.Метрика