Синусит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Синуситом називають запалення навколоносових пазух (синусів), гостре або хронічне, що виникає при проникненні бактерій в порожнину носа. Він може проявлятися:
- гайморит - запалення слизової оболонки гайморової пазухи;
- фронтитом - запалення лобової пазухи;
- этмоидитом - запаленням гратчастого лабіринту;
- сфеноидитом - запалення клиноподібної пазухи.

Розрізняють односторонній синусит або двосторонній, коли уражаються придаткові пазухи з обох сторін. По тривалості запального процесу синусит може бути гострим, підгострим і хронічним (тривалим більше 2-х місяців).

Синусит - причини

Як правило, синусит виникає з-за бактерій і вірусів, які є причиною запалення верхніх дихальних шляхів. Часто гострий гайморит виникає за гострого нежитю, грипу, кору, скарлатини та інших захворювань інфекційної природи, рідше - внаслідок захворювання коренів чотирьох задніх верхніх зубів.

Синусит - симптоми

Для синуситу зазвичай характерні загальні симптоми застуди у вигляді нездужання, слабкості, підвищення температури. Всі форми гострого та хронічного синуситу можуть також виявлятися:

- виділенням гнійної мокроти з носа, має зелено-жовтий колір, в якій може бути домішка крові;
- сильної закладеністю носа;
- ослабленням нюху;
- сильним сухим кашлем, що виникають у нічний час;
- почервоніння ділянки шкіри, який розташований над запаленої навколоносовій пазухою;
- головний або лицьовій болем.

Для фронтиту біль найбільш характерна в області чола і над переніссям; при этмоидите вона локалізується в області перенісся; при гаймориті біль відчувається в області щік і нижче очей.

Хронічний синусит може мати симптоми менш виражені, ніж при гострому синуситі, але при цьому більш тривалі. Як правило, хронічний синусит проявляється періодичними гнійними виділеннями з носа, стійкою закладеністю носа, періодично з'являється головний або лицьовій болем, високою схильністю до простудних захворювань.

Синусит - діагностика

У разі підозри на синусит поставити діагноз і призначити лікування може ЛОР лікар. Діагностика синуситу полягає в загальному огляді хворого, проведення риноскопії (безболісного огляду порожнини носа) і рентгенографії черепа, для виявлення затемнення області запалених приносових пазух.

Синусит - лікування і профілактика

Лікування синуситу, перш за все, направлена на припинення запального процесу в навколоносових пазухах і очищення їх від слизу і гною, які були причиною набряклості носа. Найчастіше синусити лікують медикаментозним шляхом; якщо медикаментозне лікування не дає потрібного ефекту, то застосовують інші форми лікування, хірургічні (пункцію).

На сьогоднішній день отоларингологи найчастіше практикується поєднання лікування антибіотиками і пункції. З допомогою антибіотиків знищують інфекцію, а пункція потрібна для знищення скупчень у носових пазухах слизу і гною. Вона являє собою проколювання запалених синусів з їх подальшим дренуванням і видаленням розрослася слизової оболонки, яка заважає необхідної вентиляції синусів.

Основним способом профілактики синуситу є ефективне лікування гострих респіраторних захворювань, так як синусит зазвичай проявляється як ускладнення ГРВІ. Також помічено, що гострого синуситу частіше бувають схильні пацієнти з проблемним носовим диханням, алергічним ринітом та іншими захворюваннями носа. Тому, при частих випадках ускладнення ГРВІ синуситом слід отримати консультацію ЛОР-спеціаліста поза захворювання, для того, щоб виявити можливі причини, що призводять до розвитку запалення.

Склероз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Розсіяний склероз може з'явитися у віці від 15 до 60 років, але частіше, все-таки, виникає в молодості. При цьому жінки більш схильні до цього захворювання, ніж чоловіки. За статистикою, найвища захворюваність спостерігається серед людей білої раси, які живуть у помірному кліматі. Розсіяний склероз не може передаватися у спадок. Він займає третє місце в списку причин інвалідності у продуктивному віці після ревматологічних захворювань і травм.

Склероз - причини

Існує припущення, що розсіяний склероз може бути викликана аутоімунними процесами, пов'язаними з центральною нервовою системою або вірусною інфекцією, якою людина перехворіла в ранньому дитинстві. При загостренні з'являються гострі запальні вогнища, внаслідок чого набухає мієлінова оболонка. Протягом декількох тижнів, а може бути і місяців, поступово спадає набряк і локальне запалення, після чого залишаються бляшки (вогнища ураження) або множинні рубці. Аксони при цьому зазвичай залишаються збереженими. Це дозволяє пояснити, чому іноді у хворих спостерігається майже повне або часткове відновлення. Але якщо все ж до старого ураження приєднається по сусідству нове, то відновлення не буде вже повним.

Склероз - симптоми

Розсіяний склероз у 40% випадків проявляється руховими порушеннями, такими, як спастичність (тугоподвижность), рухова слабкість і порушення координації. Приблизно в такому ж процентному співвідношенні виникає порушення чутливості (поколювання або оніміння в кистях рук і стопах). Зорові порушення, такі як, наприклад, двоїння або нечіткість зору з'являються у 20% хворих. Також є типовими скарги на порушення статевої функції, швидку стомлюваність, порушення ходи. Хворі втрачають контроль над сечовипусканням. У деяких хворих склероз зі «стажем» викликає зниження інтелекту.

Склероз - діагностика

Розсіяний склероз діагностується на даних неврологічного огляду, розпитування пацієнта і результати інших методів обстеження. В наш час, найбільш точними методами діагностики вважають наявність в лікворі хворих олигоклональных імуноглобулінів та магнітно-резонансну томографію. Враховуючи те, що імунологічні реакції відіграють провідну роль у розвитку склерозу, дуже важливо регулярно досліджувати у хворих імунологічний аналіз крові, тобто імунологічний моніторинг. Він необхідний для порівняльної характеристики показників імунітету хворого в різний час.

Склероз – лікування і профілактика

Розсіяний склероз при легких загостреннях емоційних і ізольованих розладів лікується цілим комплексом препаратів:
• засобами, що поліпшують кровопостачання тканин;
• загальнозміцнюючими засобами;
• витаминотерапией;
• заспокійливими;
• антиоксидантами;
• у разі необхідності – антидепресантами.
Якщо ж розвиваються тяжкі загострення, то застосовують гормональні препарати, тобто починають лікування кортикостероїдами. Необхідно протягом 5-ти днів вживати великі дози гормонів. Такий метод лікування ще називають пульс-терапією. Застосування потужних пригнічують імунітет і протизапальних препаратів дозволяє значно прискорити відновлювальні процеси та зменшити тривалість загострення.

Гормонотерапію зазвичай проводять короткими курсами, а тому побічні ефекти мінімальні.

Також широко застосовуються такі лікувальні процедури, як масаж, плазмофорез, профілактика запальних ускладнень сечових, дихальних шляхів та шкіри.

Розсіяний склероз дуже часто проявляється загостреннями, що призводять до розвитку важких форм захворювання. Для їх попередження застосовується медикаментозна профілактика, що полягає у використанні імуномодуляторів. Дані препарати змушують правильно працювати імунну систему, а, отже, істотно подовжується час ремісії, склероз менше проявляється загостреннями, уповільнюється прогресування захворювання.

Трихомоніаз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Трихомоніаз (трихомоноз) - найпоширеніше захворювання, що передається статевим шляхом. Викликається піхвової трихомонадою. Трихомонади досить часто супроводжують іншим інфекцій статевих шляхів - вірусів, хламідій та гонококкам. Внеполовое зараження можливе під час руху плода через родові шляхи, які вражені трихомонадами.

Розвитку захворювання сприяють хвороби статевих та інших органів, що супроводжуються різними порушеннями обміну речовин, гормональними розладами і зниженням імунітету. В організмі людини не розвивається імунітет до трихомонадам, тому можливе повторне зараження.

З урахуванням проявів та тривалості хвороби розрізняють такі форми трихомоніазу:

- хронічний (термін перебігу захворювання близько 2-х місяців);
- гострий трихомоніаз;
- тріхомонадорозношувачість (відсутність явних проявів захворювання при наявності у вмісті піхви трихомонад);

Трихомоніаз - причини

Передається захворювання статевим шляхом від людини до людини, однак, у деяких випадках, можливо зараження трихомоніазом побутовим шляхом через загальні предмети гігієни, в басейні, лазні або загальній ванні. До числа причин, що впливають на ймовірність зараження, належать:

- незахищений секс;
- велика кількість статевих партнерів;
- вилікувані або раніше перенесені венеричні захворювання;
- безладні статеві зв'язки;

У жінок трихомоніаз вражає піхву, шийку матки, сечовий канал, залози у місці геніталій (залози Скіна і бартолиновы);

У чоловіків інфекція активно розвивається під крайньою плоттю пеніса або в сечівнику;

Трихомоніаз - симптоми

50% чоловіків і жінок, заражених трихомоніазом, не мають симптомів. А якщо вони проявляються, то це відбувається зазвичай через 7-8 днів (або навіть через кілька місяців після зараження. Симптоми трихомоніазу включають в себе:

- рясні сіро-зелені або блідо-жовті виділення з піхви;
- нетиповий запах (плісняви або рибний);
- подразнення або свербіж у піхві;
- біль у перебігу статевого акту;
- біль при сечовипусканні або часте сечовипускання;
- дискомфорт, що відчувається в нижній частині живота;

У чоловіків захворювання проявляється нетиповими виділеннями з статевого члена, печіння під час сечовипускання, роздратування і почервоніння кінчика статевого члена.

Трихомоніаз - діагностика

Діагностика трихомоніазу ґрунтується на даних лікарського огляду, скаргах пацієнта і на результати лабораторних досліджень. Для жінок обов'язково візуальне обстеження статевих органів, шийки матки і піхви, з метою виявлення червоних плям, викликаних трихомоніазом. Піхвові виділення оцінюють за кольором, запахом і текстурі. У чоловіків обстежують статевий член і зразок виділень із сечовивідного каналу.

Найбільш поширеними аналізами на наявність трихомоніазу у жінок є дослідження вологого анатомічного препарату, а також мікроскопічне дослідження виділень з піхви.

Якщо поставлено діагноз "Трихомоніаз", то необхідно обстежитися на предмет наявності інших захворювань, які передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея).

Трихомоніаз - лікування і профілактика

При лікуванні трихомоніазу слід строго дотримувати наступні правила:

- проходити лікування повинні обидва статевих партнера;
- статеве життя виключається на період лікування;
- лікуванню підлягають хворі при будь-яких формах трихомоніазу (включаючи тріхомонадорозношувачість);

Найбільш ефективні засоби, що застосовуються для лікування - метронідазол (флагіл, трихопол), тинідазол (фазижин). Місцеве лікування проводять вагінальними таблетками "Клеон-Д" і вагінальними свічками з клотримазолом.

Основні профілактичні заходи для запобігання трихомоніазу:

- обстеження і подальше лікування хворих трихомоніазом;
- обстеження на наявність інфекції осіб, страждаючих запальними хворобами сечостатевого тракту;
- регулярні обстеження працівників дитячих установ;
- загальні санітарно-гігієнічні заходи;

Яндекс.Метрика