Сир рокфор запобігає хвороби серця

Сир рокфор може стати новим ефективним засобом для профілактики серцево-судинних захворювань, згідно висновку кембриджських біотехнологів.

Протизапальні властивості, якими володіють деякі компоненти продукту, як вважають фахівці, утворюються в ньому завдяки його специфічному походженням: на останньому етапі виготовлення рокфор, традиційно причисляемый до блакитних сирів, поміщається в вапнякові гроти, розташовані на півдні Франції, де протягом трьох місяців відбувається його дозрівання.

Поки сир зберігається в печері, всередині нього утворюється благородна синя цвіль, крім унікального смаку, надає йому масу корисних властивостей. Фахівці з кембриджського університету провели власне дослідження про вплив рокфору на серце. В рамках наукової роботи експерти проаналізували інформацію про рівень споживання сиру в різних країнах світу, а також про поширеність серед їх жителів серцево-судинних захворювань.

Підрахунки показали, що в країнах з високим рівнем споживання рокфору, таких, як Франція чи Німеччина, смерті з-за проблем з серцем відбувалися значно рідше. Але експерти зазначають, що такі показники можуть залежати від безлічі факторів. І хоча рокфор є лише одним з них, тим не менш, його властивості, безсумнівно, вносять свій внесок у здоров'я людей.

Один з провідних авторів дослідження сказав: «серцево-судинні захворювання далеко не єдина загроза, якої здатний протистояти рокфор. Нам відомо, що він так само добре захищає людину від целюліту, артриту, проблем з кишечником, і навіть уповільнює появу ознак старіння».

Дослідження: склад крові пов'язаний з депресією

Люди, які страждають від депресії або психологічного стресу, виявляється, мають в крові підвищений рівень С-реактивного білка (СРБ), який завжди вказує на наявність запального захворювання в організмі. Його також пов'язують з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.

Дослідники з Копенгагенського університету задалися метою з'ясувати, наскільки схильні до депресії люди з підвищеним рівнем СРБ. Виявилося, у два-три рази більше в порівнянні з тими, у кого він у нормі.

Зібравши дані про більш ніж 73000 дорослих, що прийняли участь в демографічних дослідженнях в Копенгагені, дослідники, насамперед, спрямували свою увагу на те, чи брали ці люди антидепресанти і були вони коли-небудь госпіталізовані з приводу депресії.

Серед людей, що приймали антидепресанти, ймовірність високого рівня СРБ була майже в три рази вище, ніж у тих, хто не приймав ці препарати.

Крім того, підвищені рівні СРБ подвоювали ймовірність госпіталізації з приводу депресії.

Але є підвищений рівень СРБ причиною розладів настрою або тільки вказує на ці стану, поки не ясно, кажуть дослідники. Так само як і те, позбавить від депресії зниження СРБ в крові.

Але навіть якщо людина, що страждає від якогось запального захворювання і не проявляє симптомів депресії, дослідники не виключають той факт, що запалення призведе до розладів настрою.

Не всі представники наукового світу згодні з висновками авторів дослідження, але для звичайної людини це нагадування про те, як важливо ставитися до свого здоров'я уважно і вчасно припиняти розвиток вогнищ запалення в організмі.

Поліпшення способу життя покращує результат операцій на артеріях

Пацієнти з заблокованими артеріями ніг опиняться в більш вигідному становищі після процедури розширення артерій, якщо вони кинуть палити і будуть приймати аспірин і статини, препарати, що знижують рівень холестерину, показує нове дослідження. Ці прості заходи допоможуть їм уникнути ускладнень.

Тим не менш, дуже мало, на думку дослідників, приймають такі заходи для зменшення болю в ногах і судом, що виникають у зв'язку із захворюванням периферичних артерій, також відомим як ЗПА.

Аналіз даних понад 1300 пацієнтів, госпіталізованих для втручання на периферичних судинах, показав, що лише близько 47 відсотків з них не курили і приймали аспірин і статини ‒ ліки, що перешкоджають утворенню згустків в крові і покращують кровообіг. Ангіопластика, як називається ця процедура, що проводиться з метою розширення заблокованих артерій ніг і поліпшення кровопостачання.

При виписці з лікарні вже 71 відсоток пацієнтів приймали аспірин і статини і або не курили, або ще курили, але хотіли позбутися цієї звички і звернулися за відповідною допомогою.

Через шість місяців після проходження процедури частота ускладнень, таких як повторне втручання на периферичних судинах, хірургічні операції для збереження кінцівки і ампутація, склала 7 відсотків для тих, хто приймав аспірин і статини, і майже 16 відсотків для тих, хто не приймав.

Таке «скромне покращення» серед тих, хто лікувався статинами, пояснюється тим, що багато пацієнтів втратили можливість збереження власного життя, пояснює автор дослідження Майкл Гроссман, інтервенційний кардіолог із Серцево-судинного центру Університету Мічигану.

Тривалий прийом аспірину удвічі збільшує ризик втрати зору

Новий негативний ефект, виявлений у аспірин, може стати причиною втрати зору у разі тривалого вживання. Група американських вчених з Університету Вісконсіна виявила можливість двократного збільшення ризику сліпоти у людей, які користувалися лікарським засобом протягом 10 років. Крім цього, тривале вживання аспірину може спричинити за собою і інші погіршення зору, не супроводжуються його повною втратою.

Захворювання, відоме як вікова макулярна дегенерація (ВМД), що є однією з провідних причин сліпоти та слабовидения в старшому віці, і саме його розвиток, на думку експертів, може спровокувати ацетилсаліцилова кислота (аспірин).

У своєму дослідженні фахівці з Університету Вісконсіна задіяли дані з Центру вивчення очних захворювань у США майже 5 тис. осіб, добровільно проходили обстеження очей раз в 5 років протягом 20-річного періоду. Перш ніж приступити до аналізу зібраної інформації, вчені провели опитування серед учасників, уточнивши, як часто і протягом якого часу вони вживали аспірин.

В якості основних предметів дослідження експертами були взяті дві різні форми вікової макулярної дегенерації – мокра, викликає втрату зору, і суха, є більш поширеною і менш небезпечною, але при цьому здатна перерости в мокру форму ВМД.

З 5 тис. учасників сухим типом ВМД страждали 512 осіб, у той час як мокрий тип був виявлений у 117 осіб. Завершивши необхідні підрахунки, вчені виявили, що у людей, що приймали аспірин протягом 10 років з регулярністю не менше 2-х разів на тиждень, ризик розвитку мокрою форми ВМД склав в середньому 1, 4%.

В учасників, які не брали дане засіб, або робили це вкрай рідко, середнє значення аналогічного показника було одно 0, 6%. Що ж стосується сухої форми ВМД, то рівень впливу аспірину на її розвиток вченими не встановлено, однак у доповіді дослідники відзначили, що існування цієї зв'язки більш ніж очевидно, і, зокрема, в ряді випадків саме вона могла служити початком для розвитку мокрого ВМД.

Частий стрес збільшує ризик серцевого нападу на 27%

Часто відчуваєте стрес? Якщо так, то Ви маєте на 1/4 більше шансів піддатися серцевого нападу в старшому віці, попереджають вчені.

Дослідження, проведене під керівництвом Колумбійського університету медицини, показало: люди, які регулярно перебувають у стані тривоги, страждають від серцевих нападів на 27% частіше в порівнянні з тими, чия повсякденна життя характеризується спокоєм і розміреністю.

На самому початку дослідження фахівці вивчили результати шести попередніх наукових робіт, в яких люди відповідали на питання про те, наскільки часто вони зазнають стресів і відчувають напруженість. Після цього всі учасники були поділені на 2 групи – з високими показниками стресу і з низькими. Наступні 14 років були присвячені відстеження кількості серцевих нападів, що відбуваються серед них.

По закінченню відведеного часу, експерти провели підрахунки і з'ясували, що люди, життя яких супроводжувалася частими стресами, стикалися з серцевими нападами в середньому на 27% частіше, ніж учасники з іншої групи. Крім цього, більшість з них мали підвищений артеріальний тиск і надмірний рівень холестерину в крові.

Фахівці зазначають: зв'язок між стресом і серцевими нападами має місце незалежно від віку людини, проте найбільш яскраво вона виражена у літніх людей.

Софія Річардсон, яка виступила у дослідженні в якості автора, сказала: «Отримані результати дуже важливі, оскільки вони застосовні до всіх людей і, можливо, дізнавшись про них, хтось спробує зменшити частоту того стресу, якому він піддається на роботі або удома, тим самим, зробивши вагомий внесок у власне здоров'я».

Яндекс.Метрика