Склеродермія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Склеродермія - дифузне захворювання сполучної тканини, при якому в окремих ділянках шкіри, а іноді і у всій шкірі, відкладається рубцева тканина.

Дана хвороба ділиться на два виду: вогнищеву і системну склеродермію. Найбільш небезпечною є остання. Жінки в кілька разів частіше страждають цією хворобою.

Системна склеродермія — прогресуюче захворювання з характерними змінами шкіри, опорно-рухового апарату і внутрішніх органів. В основі захворювання лежить запальне ураження дрібних судин всього організму.

Склеродермія - причини

Цілком можливо, що склеродермія має генетичну схильність. Але доведеними зовнішніми факторами є:

- переохолодження організму

- вібрації на у виробничій діяльності

- інфекції нервової системи, які були перенесені раніше.

- дія на організм токсичних речовин.

Склеродермія - симптоми

- ураження шкіри, опорно-рухового апарату та абсолютно всіх внутрішніх органів, так як кожен з них складається з сполучної тканини.

- погіршення чутливості пальців рук і ніг, їх оніміння і холоденее.

- омертвенее ділянок шкіри, призводять до гангрени.

- обличчя хворого стає як би маскою, яка має колір слонової кістки.

- обмежується рухливість судин, і, як наслідок, поява болю у пацієнта.

- на шкірі верхніх і нижніх кінцівок з'являються червоні цятки, так звані "судинні зірочки", вони являють собою ділянки розширення капілярів.

Склеродермія - діагностика

Основні критерії діагностичних ознак:

1. Склеродермическое ураження шкіри. Синдром епідермісу звичайне поєднується з його пігментацією.
2. Синдром Рейно.
3. Ураження травного тракту.
4.Підвищення ШОЕ(швидкість осідання еритроцитів).
5.Гіпергаммаглобулінемія з підвищеним рівнем IgG.

У багатьох хворих склеродермією виявляється анемія, з дефіцитом заліза та вітаміну В12, а також з пораженим нирок.
Важливим значенням при діагностиці є аналіз на аутоантитіла.

Склеродермія - лікування і профілактика

Хворі склеродермією повинні намагатися уникати стресових ситуацій і сильних переохолоджень організму, тому що відбувається спазм судин, і в уражених зонах знижується ще більше. Бажано носити теплий та зручний одяг і взуття, яка виготовлена з якісних натуральних матеріалів. Необхідно виявлення і лікування вогнищ запалення протимікробними препаратами. При цьому категорично недопускається безсистемное прийняття антибіотиків, які здатні викликати серйозні побічні реакції, такі як анафілактичний шок, ураження печінки і порушення складу крові.

Хворому може бути призначена нікотинова кислота, як судинорозширювальний засіб, необхідне в зонах ураження для поліпшення кровообігу. Лідазу і екстракт алое застосовують для швидкого розсмоктування вогнищ запалення, а також для ущільнення сполучної тканини. Для загального зміцнення здоров'я організму лікар призначає прийом вітамінів, особливо корисними при склеродермії вітаміни групи В.

Для профілактики склеродермії необхідно правильне раціональне харчування здоровою їжею, загартовування організму. Необхідно виключити куріння і алкоголь. Уникати переохладжения, сильної перевтоми організму. Профілактикою склеродермії також є раціональне працевлаштування людей, які мають підозри щодо даної хвороби.

При підозрі на склеродермію необхідно якнайшвидше залучення фахівців в даній області. Лікарі повинні звертати увагу не тільки на загальну картину хвороби, але також на первинні симптоми.

Стенокардія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Стенокардія - це напади раптового болю в грудях внаслідок гострої нестачі кровопостачання серцевого м'яза це клінічна форма ішемічної хвороби серця.

З віком распространность даного захворювання неухильно зростає як серед чоловіків, так і серед жінок. У віці від 65 до 74 років частота захворювання стенокардією коливається від 10 до 20%. У багатьох європейських країнах щорічно з'являється до 40 тисяч нових пацієнтів, які хворі на стенокардію.

Стенокардія - причини.
- ведення малорухливого способу життя.
- генетична схильність.
- наявність захворювання на цукровий діабет.
- вживання нікотину.
- підвищений рівень вмісту в крові холестерину.
- гіпертонія (стійке підвищення артеріального тиску).
- зайва вага і ожиріння.

Стенокардія може бути і не пов'язана з серцем і носити виключно рефлекторний характер:
Може виникнути під час жовчнокам'яній хворобі, а також при гострих бронхолегеневих захворюваннях, загостреннях хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.

Причиною розвитку стенокардії також можуть стати вроджені дефекти серцево-судинної системи.

Стенокардія - симптоми

Більшість хворих на стенокардію відчувають дискомфорт або якусь біль в грудній області. Часто біль віддає (ирраридиирует) в ліву руку і плече, можливо шию. Набагато рідше біль в щелепі і в зубах. Больові відчуття можуть супроводжуватися диспетическими розладами організму, такими як печія, коліки і нудота. У рідкісних випадках сильно ускладнює діагностику біль, локалізований виключно в епігастральній області.

Напади стенокардії частіше виникають при фізичних навантаженнях, підвищеному емоційному збудженні, після вживання великої кількості їжі, перебування в низьких температурах навколишнього середовища і при підвищеному артеріальному тиску.

Напад стенокардії триває приблизно від 1 до 15 хвилин. Він припиняється при исчезании навантаження або ж при прийомі всередину нітратів.

Стенокардія - діагностика

Основою постановки діагнозу служить докладний опитування пацієнта. При виникненні сумніву можливе проведення проби з фізичним навантаженням для того, щоб виявити скрытыю коронарну недостатність. У хворого можуть бути присутні ознаки анемії, діабетичного ураження шкіри, а також ксантомы. Визначення хвороби може сприяти проведення електрокардіограми. Важливим моментом у постановці діагнозу є рентгенологічне обстеження грудної клітки.

Стенокардія - лікування і профілактика.

Напади цієї хвороби необхідно своєчасно лікувати прийомом нітрогліцерину. А так як це досить небезпечне захворювання і його лікування повинне проводитися під пильним контролем лікаря, бажано в стаціонарних умовах.

Загалом напрямок лікування йде по шляху зменшення ризику інфаркту міокарда та нормалізації загальної якості життя. Необхідно повністю позбутися від нападів стенокардії, це буде можливо при відмові від тютюнопаління, дотримання раціонального дієтичного харчування, а також при оптимальних фізичних навантаженнях на організм, і ретельний контроль за артеріальним тиском.

Попередження атеросклерозу є головним профілактичним методом стенокардії. Саму профілактику слід починати вже з 35 віку. Радиться дотримуватися раціонального харчування, з обмеженням у їжі тваринного жиру і легкозасвоюваних вуглеводів.

Струс мозку - причини, симптоми, діагностика, лікування

Струсом мозку називають короткострокове порушення його функцій внаслідок травми голови, при якій сам мозок не отримує фізичних ушкоджень. Щодо його розвитку у медиків на сьогодні немає повної ясності, проте, прийнято вважати, що воно проявляється як результат порушення зв'язків між нервовими клітинами, переважно функціональних. Серед черепно-мозкових травм струс головного мозку є найбільш поширеним станом.

Струс мозку - причини

Причиною струсу мозку можуть бути удари (вогнищеві), удари, деякі різкі рухи. Частіше всього воно відбувається під час дорожньо-транспортних пригод; при побутових, виробничих і спортивних травмах; при кримінальних обставинах.

Струс мозку - симптоми

Струс мозку може виявлятися одноразовою блювотою, почастішанням дихання, почастішанням або уповільненням пульсу, який швидко нормалізується. Також може змінюватися і швидко повертатися в норму артеріальний тиск, однак, іноді воно може залишатися підвищеним протягом тривалого часу, так як струс мозку зазвичай супроводжується стресовими чинниками. Зміна температури тіла струсу не властиво.

Після відновлення свідомості струс мозку можна запідозрити за головного болю, запаморочення, слабкість, шум у вухах, припливи крові до обличчя, пітливість, відчуття дискомфорту і порушення сну. Також воно проявляється болем при рухах очей, розбіжністю очних яблук при спробі читання. Поліпшення загального стану постраждалих зазвичай настає через один-два тижні після отримання травми.

Струс мозку - діагностика

Для діагностики струсу мозку велике значення має інформація про обставини травми. При підозрі на струс проводять рентген шийного відділу хребта і черепа, для виключення переломів і тріщин в черепі і зміщення шийних хребців. Це важливо, так як при такій травмі потрібно впевнитися в її закритому характері, щоб не допустити крововиливу в мозок та інсульту.

Обов'язково проводиться энцефалография та ехоенцефалоскопія, щоб переконатися у відсутності з судинах головного мозку прихованих вогнищ ураження.

При важких травмах призначають комп'ютерну томографію, щоб провести повне обстеження головного мозку.

Також проводять обстеження очного дна, під час якого окуліст досліджує стан судин і диска зорового нерва для виключення крововиливів і пластинчастої гематоми.

Струс мозку - лікування і профілактика

Якою б легкою не здавалася травма, при підозрі на струс мозку потерпілий повинен бути негайно доставлений в лікарню, для уточнення діагнозу шляхом проведення рентгенографічного та інших обстежень з використанням спеціального обладнання.

У гострому періоді постраждалих лікують у нейрохірургічному відділенні. Обов'язковим є ліжковий режим протягом 5 діб. При сприятливому клінічному перебігу та відсутності ускладнень хворий знаходиться в стаціонарі від 7 до 10 діб, потім протягом 2 тижнів проводиться амбулаторне лікування.

Метою медикаментозного лікування при струсі головного мозку є нормалізація його функціональних процесів та зняття таких симптомів, як головний біль, запаморочення, неспокій, безсоння. Як правило, це досягається шляхом призначення анальгетиків, седативних і снодійних препаратів.

Поряд з цим часто проводять курсову судинну і метаболічну терапію, яка дозволяє швидше відновити порушені мозкові функції.

Також призначають полівітаміни та тонізуючі препарати.

Основною профілактикою струсу мозку є :

- використання захисного головного убору (шолому) при заняттях певними видами спорту (бойовими мистецтвами, футболом, хокеєм, катання на роликових ковзанах і їзді на велосипеді і т. д.);

- використання ременів безпеки в автомобілях;

- усунення небезпечних побутових факторів (несправної меблів, пролиту на підлогу рідини, загромаджених проходів і коридорів і т. д.).

Яндекс.Метрика