Сколіоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Сколіоз проявляється боковим викривленням хребта і в більшості випадків виникає у дітей (S-подібна фігура або лівобічна або правобічна С-подібна дуга). Сколіоз зачіпає фронтальну площину тіла, тим самим відрізняючись від лордозу, при якому хребет дугоподібно викривляється вперед і кіфозу, искривляющего хребет назад. Однак сколіоз може уживатися з кіфозом і називається таке поєднання кіфосколіозом.

Якщо відсутнє адекватне лікування, то сколіоз починає прогресувати і посилюватися. Так, сколіоз 1 ступеня може плавно перейти в 2-ю і навіть 3-4 ступеня, а потім залишитися на все життя.

Найбільше поширення має грудний сколіоз, який ще називають торкальным. У міру його розвитку, поступово втягується у процес поперекова область і утворюється викривлення, що нагадує латинську літеру S. Цей випадок називають комбінованим.

Існують також інші види сколіозу: торкалюмбальный (викривляється З-образно область грудопоперекового переходу) і люмбальный (поперековий).

Сколіоз - причини

Основною причиною сколіозу є тривалий зміна постави, при якому створюється нерівномірне навантаження на хребетний стовп. Одним з найважливіших чинників розвитку захворювання вважається спазмированность спинних м'язів, що породжує стійкий перекіс хребта, а також ідіопатичний сколіоз (викривлення хребта).

Якщо у м'язів спини одночасно виникають спазм і гіпертонус, то ця комбінація може призвести до розвитку такого захворювання, як остеохондроз та його ускладнень, у вигляді міжхребцевих гриж і протрузій. З усього перерахованого вище можна зробити висновок, що головною проблемою хребта є м'язові спазми, які і викликають сколіоз у дітей і остеохондроз у дорослих.

Сколіоз - симптоми

Сколіоз у своїй більшості – це вікова патологія. Його розвиток починається в періоди дуже швидкого, активного росту, при якому кістки подовжуються частково непропорційно. Отже, і маса тіла розподіляється нерівномірно. До всіх цих трансформацій хребту складно адаптуватися, а тому виникають певні деформації, безпосередньо пов'язані з нерівномірністю функціонування спинних м'язів.

Сколіоз може викликати також синдром Кліппеля-Файля, який є вродженою патологією або захворювання обміну речовин (поліомієліт), нервово-м'язової системи. Сколіоз на ранніх стадіях ніяк не виявляється і не доставляє хворому ніякого дискомфорту, але при його прогресуванні у людини починає посилюватися стомлюваність і йде на спад обсяг рухів в області спини. Також погіршується загальне самопочуття, за ігнорування хвороби розвиваються топографічні зміни та деформації у внутрішніх органах.

Сколіоз - діагностика

Зазвичай використовують тест «нахил». Пацієнт згинає «колесом» спину і доктор позаду нього відзначає прояви асиметрії: безпосередньо саме викривлення хребта, лінію супраспинальной осі тазу і висоту розташування лопаток. При підозрі або виявленні будь-яких патологій, призначають рентгенологічне обстеження, яке дозволяє визначити наявність патологічного процесу, його локалізацію і ступінь.

Сколіоз – лікування і профілактика

Починати лікувати сколіоз необхідно ще в дитячому віці. На практиці доведено, що дитячий сколіоз (1-2 ступеню) досить успішно лікується. Але якщо час упущений, то після остаточного формування кісткового скелета сколіоз майже неможливо виправити.

Саме лікування включає в себе цілий комплекс методів зовнішнього впливу (мануальна терапія, фізіотерапія, масаж і ін) і лікувальні вправи в поєднанні з фітотерапією для усунення загострення супутніх захворювань.

Вправи призначають індивідуально. Це залежить від ступеня і характеру викривлення. Важливо не тільки ліквідувати сколіоз, але і попередити розвиток остеохондрозу.

Для профілактики, найпростіше що потрібно робити – спостерігати за поставою дитини. Також дуже важливо, щоб він комфортно себе почував в правильному положенні хребта (спини), а інакше буде сутулитися. Щоб цього уникнути, потрібно вчасно попереджати м'язові спазми спини різними профілактичними процедурами: сеансами точкового масажу, рефлексотерапією, акупунктурою, стоун-терапією і фізіотерапією. Їх бажано проводити регулярно, один раз в шість місяців або рік. Ця профілактика не тільки усуне спазмированность м'язів спини, але і допоможе створити хороший м'язовий корсет, надійно утримує хребетний стовп в правильному положенні.

Вугри - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вугри (або акне) – досить поширене явище, в основному серед підлітків в період статевого дозрівання. За статистикою, молоді хлопці страждають акне частіше, ніж дівчата. Вугрі є наслідком закупорки волосяного фолікула виділеннями сальних залоз.

Вугри – причини

В період гормональних змін відбувається підвищене виділення шкірного сала, в процесі якого вивільняються жирні кислоти, саме вони і викликають запалення.

Недолік руху і неправильне харчування також провокують підвищення активності сальних залоз. В розширених залізних протоках, в результаті скупчення сала і рогових мас, на певних ділянках тіла утворюються кулясті вузлики з чорною крапкою всередині (в центрі). Червоні вугри з'являються при запаленні цих вузликів.

Важливу роль у виникненні вугрової хвороби грають: спадковий фактор - жирна шкіра (винуватець прищів) передається у спадок, неправильний спосіб життя, проблеми з шлунково-кишковим трактом.

При важких формах акне вогнища запалення можуть перетворюватися в справжні абсцеси, які згодом залишають шрами.

Вугри – симптоми

Вугрова хвороба протікає з яскраво вираженою симптоматикою. Комедони червоного кольору в діаметрі досягають 5 мм, їх неможливо не помітити оточуючим. До того ж уражені вуграми шкіра має неприродний блиск.

Процес вугрової хвороби протікає по-різному, все залежить від виду акне.

Чорні вугри – прищі з чорною крапкою в центрі. Верхівка утворена просоченим шкірним салом і відмерлими клітинами шкіри, А стрижень – щільним залізним секретом. Темна точка всередині - це не слід від забруднення шкіри, вона виникає в процесі окислення ліпідів.

Флегмонозные вугри – великі хворобливі гнійничкові освіти. При такому перебігу хвороби гній поширюється і на сусідні тканини, ділянки, викликаючи сильне запалення. Такий прищ залишає слід після загоєння у вигляді некрасивого рубця і ямки.

Папульозні вугри – освіти темного кольору, навколо яких виникає невелике запалення. Вони з'являються на шкірі у вигляді невеликих гострокінцевих вузликів. Після зникнення вони не залишають грубих слідів на шкірі.

Индуративные вугри – являють собою болючі червоно-синюшні вузли завбільшки з горошину. Заживая, вони залишають за собою червонястий шрам.

Конглобатные вугри – найчастіше розташовуються на спині і грудях, являють собою безліч скупчених комедонов, які згодом зливаються в один великий синюшно-червоний вузол. Це особливо важка форма захворювання, яка вимагає негайного лікування.

Вугри – діагностика

У більшості випадків діагностика обмежується візуальним оглядом дерматолога. Для нього досить оглянути хворого, щоб поставити діагноз. Але аналізи все-таки доведеться здати, щоб розібратися з причинами вугрової висипки.

- БАК (біохімічний аналіз крові);
- для виключення полікістозу яєчників жінці необхідно зробити УЗД органів малого тазу;
- гормональний аналіз крові;
- пройти гастроентерологічне обстеження, так як проблеми з шкірою можуть бути пов'язані зі збоєм в шлунково-кишковому тракті;
- загальний аналіз крові (на наявність запального процесу).

Вугри – лікування і профілактика

Легкі форми вугрової хвороби можна вилікувати за допомогою народних методів і нескладних рекомендацій:
1) виключення з раціону занадто жирної їжі, шоколаду, цукру, гострих приправ і алкоголю;
2) вживання соку з кропиви, моркви і артишоків;
3) використання кремів на основі ефірних олій (шавлія, лаванда, чебрець);
4) змазування проблемних ділянок фруктовим оцтом або капустяним соком.

Тяжкі форми хвороби практично не піддаються народній медицині. Тут необхідна допомога кваліфікованих спеціалістів. Курс лікування тривалий і вимагає терпіння. Далі ми розглянемо деякі види лікування акне.

Догляд за шкірою: щоранку рекомендується вмиватися холодною водою, а ввечері протирати спеціальними розчинами (5% левомецитиновым спиртом, резорцином, саліцилової і камфорною кислотами). Будь розчин наносять на ватний диск і протирають проблемні ділянки.

Усувають вугри засоби: Третиноїн – зменшує процес виділення сала і пригнічує діяльність бактерій, що викликають запалення. Скінорен – крем, активні речовини якого перешкоджають закупорки проток. Діфферін – крем, перешкоджає виникненню комедонов і знімає запалення, що, природно, сприяє швидкому загоєнню акне.

Антибактеріальна терапія: призначається в особливо тяжких випадках і тільки за призначенням лікаря-дерматолога. Включає в себе антибактеріальні мазі, розчини, таблетки.

Лазерне лікування: досить ефективна процедура, що використовується в комплексі з традиційними видами лікування вугрового висипу. Позитивний результат видно вже після першої дії. Кількість процедур зазвичай не перевищує 6 сеансів (точне число призначає лікар).

Профілактика після видалення вугрів зводиться до ведення здорового способу життя. Протипоказано користуватися жирними кремами і носити тісний одяг, сприяє потовиділенню. У профілактичних цілях можна проводити регулярне косметичне лікування. Після лікувального сеансу не рекомендується користуватися косметикою протягом 12-24 годин.





Яндекс.Метрика