Спондиліт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Спондиліт - це хронічне запальне захворювання хребта. Найпоширенішою причиною спондиліту є туберкульозна інфекція, тому, говорячи про спондиліті, як правило, мають на увазі туберкульозний спондиліт. Значно рідше це захворювання виникає при стафілококової інфекції (хронічний і гострий остеомієліт хребта), актиномікозі, ревматоїдному артриті і сифілісі.

Спондиліт досить рідкісне захворювання опорно-рухової системи та його діагностика утруднена на ранніх стадіях у зв'язку з нечіткою симптоматикою, а яскрава клінічна картина пов'язана з початком ускладнень і поширенням процесу. Спондиліт хворіють як дорослі, так і діти різного віку. При спондиліті спостерігається руйнування тіл хребців, що призводить до подальшої деформації хребта. Характерна ознака - кутове викривлення хребта (горб). Відзначаються тривалі і сильні болі в хребті, оточуючих його м'язах, загальне нездужання і слабкість, схуднення і підвищення температури тіла.

Спондиліт - причини

Найчастіше спондиліт є результатом туберкульозного ураження хребта. Гематогенним шляхом мікобактерія проникає в тіло хребця. Якщо запалення неспецифічного характеру, то його причиною стають будь-які бактерії. Як правило, це - стрептококи, золотавий стафілокок, кишкова паличка та інші бактерії.

Нерідко зустрічається хвороба Бехтерева (анкілозуючий спондиліт). Цим захворюванням страждають зазвичай чоловіки у віці 20-30 років і характеризується воно імунним ураженням суглобів і зв'язок хребта.

Спондиліт - симптоми

Клінічна картина багато в чому залежить від причини захворювання. В основному - це запалення зв'язково-суглобового апарату та ураження кісткової тканини хребта. Туберкульозний процес провокує утворення вогнища казеозного некрозу в самому тілі хребця. Якщо неспецифічне запалення, то виникають нориці і абсцеси. Анкілозуючий спондиліт викликає ущільнення суглобів і зв'язок хребта. Знижується рухливість хребта і зменшується його гнучкість.

Основним симптомом, який спостерігається при будь-якій формі спондиліту, є сильний біль у місці ураження і зниження рухової активності. Процес руйнування хребців викликає здавлення кісткового мозку і нервів, гнійне запалення повільно переходить на оточуючі тканини. Відбувається деформація хребта (згладжування фізіологічних вигинів). Поступово погіршується робота внутрішніх органів через порушення іннервації. Спондиліт протікає вкрай важко і обов'язково потребує своєчасного і активному лікуванні.

Спондиліт - діагностика

В основі діагностики лежить уточнення форми та причини захворювання. Наявність туберкульозу у хворого вказує на туберкульозний спондиліт. Якщо в анамнезі вказаний бактеріальний ендокардит, то це спондиліт неспецифічного характеру. В обов'язковому порядку призначається рентгенологічне обстеження хребта. Однак, з його допомогою не завжди можна виявити основну причину. Набагато ефективніше використовувати КТ або МРТ для диференціації діагнозу. Для виключення пухлини і визначення характеру інфекції хворим призначають пункційну біопсію.

Спондиліт - лікування та діагностика

Лікування неспецифічного спондиліту проводять за допомогою антибактеріальних препаратів і дезитоксикационной терапії. Туберкульозний спондиліт підлягає лікуванню виключно протитуберкульозними препаратами (ізоніазид, рифампіцин). При хворобі Бехтерева призначають знеболююче лікування, використовуючи ортопедичні корсети. У запущених випадках, якщо медикаментозне лікування не приносить результатів, хворим призначають хірургічну операцію. Профілактика туберкульозного спондиліту зазвичай збігається з профілактикою туберкульозу (специфічна, соціальна і санітарна).

Стенокардія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Стенокардія - це напади раптового болю в грудях внаслідок гострої нестачі кровопостачання серцевого м'яза це клінічна форма ішемічної хвороби серця.

З віком распространность даного захворювання неухильно зростає як серед чоловіків, так і серед жінок. У віці від 65 до 74 років частота захворювання стенокардією коливається від 10 до 20%. У багатьох європейських країнах щорічно з'являється до 40 тисяч нових пацієнтів, які хворі на стенокардію.

Стенокардія - причини.
- ведення малорухливого способу життя.
- генетична схильність.
- наявність захворювання на цукровий діабет.
- вживання нікотину.
- підвищений рівень вмісту в крові холестерину.
- гіпертонія (стійке підвищення артеріального тиску).
- зайва вага і ожиріння.

Стенокардія може бути і не пов'язана з серцем і носити виключно рефлекторний характер:
Може виникнути під час жовчнокам'яній хворобі, а також при гострих бронхолегеневих захворюваннях, загостреннях хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.

Причиною розвитку стенокардії також можуть стати вроджені дефекти серцево-судинної системи.

Стенокардія - симптоми

Більшість хворих на стенокардію відчувають дискомфорт або якусь біль в грудній області. Часто біль віддає (ирраридиирует) в ліву руку і плече, можливо шию. Набагато рідше біль в щелепі і в зубах. Больові відчуття можуть супроводжуватися диспетическими розладами організму, такими як печія, коліки і нудота. У рідкісних випадках сильно ускладнює діагностику біль, локалізований виключно в епігастральній області.

Напади стенокардії частіше виникають при фізичних навантаженнях, підвищеному емоційному збудженні, після вживання великої кількості їжі, перебування в низьких температурах навколишнього середовища і при підвищеному артеріальному тиску.

Напад стенокардії триває приблизно від 1 до 15 хвилин. Він припиняється при исчезании навантаження або ж при прийомі всередину нітратів.

Стенокардія - діагностика

Основою постановки діагнозу служить докладний опитування пацієнта. При виникненні сумніву можливе проведення проби з фізичним навантаженням для того, щоб виявити скрытыю коронарну недостатність. У хворого можуть бути присутні ознаки анемії, діабетичного ураження шкіри, а також ксантомы. Визначення хвороби може сприяти проведення електрокардіограми. Важливим моментом у постановці діагнозу є рентгенологічне обстеження грудної клітки.

Стенокардія - лікування і профілактика.

Напади цієї хвороби необхідно своєчасно лікувати прийомом нітрогліцерину. А так як це досить небезпечне захворювання і його лікування повинне проводитися під пильним контролем лікаря, бажано в стаціонарних умовах.

Загалом напрямок лікування йде по шляху зменшення ризику інфаркту міокарда та нормалізації загальної якості життя. Необхідно повністю позбутися від нападів стенокардії, це буде можливо при відмові від тютюнопаління, дотримання раціонального дієтичного харчування, а також при оптимальних фізичних навантаженнях на організм, і ретельний контроль за артеріальним тиском.

Попередження атеросклерозу є головним профілактичним методом стенокардії. Саму профілактику слід починати вже з 35 віку. Радиться дотримуватися раціонального харчування, з обмеженням у їжі тваринного жиру і легкозасвоюваних вуглеводів.

Сифіліс - причини, симптоми, діагностика, лікування

Сифіліс (застар. люес) — хронічне системне венеричне інфекційне захворювання з ураженням шкіри, слизових оболонок, внутрішніх органів, кісток, нервової системи з послідовною зміною стадій хвороби, що викликається бактеріями виду Treponema pallidum.

За даними статистики, з 90-х років минулого сторіччя число заражених сифілісом неухильно зростає. В даний час медицина робить величезні кроки в науці і постійно розвивається, але боротьба з сифілісом, як і раніше, є досить важким.

Сифіліс - причини

У сифілісу існує 5 видів шляхів зараження:

1. Статевий. Найбільш поширений з усіх, є основним шляхом передачі інфекції. Важливою умовою зараження сифілісом, вважається наявність вірулентних трипотем в матеріалах від хворого.

2. Внеполовой. Зараження може відбутися через поцілунки, годування груддю, а також при укусах і прямих контактів між собою медичного персоналу.

3. Гемотрансфузионный. Трапляється він із-за халатності і серйозною неуважність при переливанні крові від людини, зараженої сифілісом.

4. Непрямий. За допомогою гною, слизу і грудного молока. Цей спосіб зараження обумовлюється особливістю трепотем зберігати життєздатність знаходячись поза організму людини.

5. Трансплацентарний. Зараження відбувається через судини при ураженої плаценті, що призводить в період вагітності до зараження плоду.

Сифіліс - симптоми

Інкубаційний період триває приблизно від трьох до шести тижнів. Першою ознакою прояву хвороби вважається появи на місці контакту твердого шанкра безболісної щільної округлої виразки діаметром 0, 5-2 см, з гладким, блискучим дном. Після, протягом першого тижня розвитку сифілісу, відбувається збільшення лімфатичних вузлів в ураженій області. Після двох-трьох місяців з моменту зараження на шкірі і слизових оболонках з'являється генералізована висипка. Висипання можуть мати форму плям, пухирців і мають темно-червоним кольором. У рідкісних випадках висип супроводжується свербінням. Цілком возможо нездужання, невелика біль у горлі і незначні підвищення температури.

Сифіліс - діагностика

В даний час існує велика різноманітність аналізів крові, які дозволяють поставити діагноз сифілісу. Засновані вони на виявленні особливих антитіл. Для масового обстеження використовується реакція Вассермана (RW), але в деяких випадках результат може мати неправдиві дані. Також для діагностування сифілісу проводиться клінічний огляд статевих органів, ануса, шкірних покривів. Для виявлення захворювання проводять різні реакції на виявлення T. pallidum, а саме, темнопольную мікроскопію, полимезарную ланцюгову реакцію і пряму реакцію імунофлюоресценції.

Сифіліс - лікування і профілактика

Боротьба з сифілісом займає тривалий час, і знаходиться в прямій залежності від періоду та форми захворювання. Існують способи, які можуть запобігти запровадження у організм трепонеми, але зробити це необхідно не більше ніж протягом двох годин після скоєного статевого акту. Основним напрямком у лікуванні сифілісу є використання різних антимікробних препаратів. Зазвичай використовуються препарати ряду пеніциліну.

Дуже важливо не лікувати сифіліс, а постаратися запобігти його майбутній розвиток. Для цього є час, який дозволяє знищити збудник в організмі не виходячи за рамки інкубаційного періоду. Головне встигнути прийти до лікаря, якщо ви запідозрили хоча б найменша підозра на сифіліс, а це трапляється, якщо у вас був незахищений статевий акт з незнайомою вам людиною, і ви маєте підозру на те, що він міг бути хворим.

Яндекс.Метрика