Свищ - причини, симптоми, діагностика, лікування

Свищ або фістула (від лат. fistula — трубка) - канал, який з'єднує між собою або зовнішнім середовищем порожнисті органи або пухлина з поверхнею або який-небудь порожниною тіла. Зазвичай має вигляд вузького каналу, висланого із епітелієм.

Нориці поділяють на ті, що утворилися внаслідок якої-небудь патологічного процесу в організмі, і на ті, які утворилися після проведеної хірургічної операції, виконаної з метою відведення від вмісту якого-небудь полого органу.

Свищ - причини

Причини гнійного свища:

-Після закриття вогнища запалення, гній повинен вийти назовні, той канал по якому він випливає зазвичай згодом безболісно заживає. Але у випадках якщо сам процес запалення повністю не ліквідовано в глибині тканин продовжує знаходиться порожнина з інфекцією, іноді навіть з секвестром(омертвілий ділянку кістки), канал не зростається, формується гнійний свищ.

-при хронічному періодонтиті свищі можуть виникнути від коренів зуба, проходячи крізь щелепу і десну.

-після сліпих вогнепальних поранень, якщо під час не були витягнуті з тіла осколки і куля, поруч з ними утворюється нагноєння.

-свищі утворюються при нагноєнні швів близько лігатур(нитка, використовувана для перев'язки кровоносних судин)

Свищ - симптоми

Симптоми нориці прямої кишки:

-наявність невеликого отвору в області заднього проходу. Часто йдуть рясні виділення гною, тому хворим доводиться носити прокладку і кілька разів на день приймати душ.

-ниючі болі в області заднього проходу. Зазвичай найбільш сильні вони під час дефекації, потім поступово затихають.

Симптоми бронхіальних свищів:

-недосконалість методики ушивання кукси бронхів.
-специфічний ендобронхіт.

Симптоми нориці на яснах:

-посилюється при дотику біль зубів.
-рухливість зубів.
-гнійні виділення з каналу свища.

Свищ - діагностика

Особливих труднощів діагностика свища не створює. Вона заснована на характерних скаргах пацієнтів, анамнезі, кількості і складу виділяється гною, вигляді свища, при межорганных свищах на зміні виконуваних функцій даних органів.

Для уточнення спрямованості свищевого ходу, його довжини, а також зв'язку з патологічним вогнищем і т. д. зазвичай застосовують.т зондування, рентгенографію разом з введенням в свищі контрастних препаратів.
Сприяють уточненню діагнозу дослідження на наявність соляної кислоти, це може переконати, що свищ розташований у шлунку. Присутність сечокислих солей зазвичай характернодля сечового свища і так далі.

Свищ - лікування і профілактика

Переважно лікують нориці хірургічним способом. Багато гнійні свищі, утворені після перенесеної операції, можуть бути ліквідовані простим способом - видаленням лігатур за допомогою кровоспинного затискача.

Крім ліквідації самого запального вогнища, необхідно повністю видалити епітеліальний покрив проходу свища.
З вродженими норицями борються негайно і хірургічному способом, так як без втручання ззовні дитина гине в перші дні життя. У більшості випадку самостійне закриття гнійних каналів свищів буває практично неможливим. Губовидные свищі лікуються тільки радикальними операціями, які укладають у собі мобілізацію стінок статевого органу і зашивання його отвори.

Профілактика, найчастіше придбаних свищів, включає в себе різного роду запобігання інфекційних захворювань. Необхідно строго дотримувати правила асептики при хірургічних втручаннях.

Профілактика природжених нориць не піддається лікуванню, тому що дане захворювання виникає приблизно у першому триместе вагітності.

Сепсис - причини, симптоми, діагностика, лікування

У перекладі з грецької мови слово «сепсис» дослівно перекладається як «гниття». Це досить небезпечна інфекційна хвороба людини, що розвивається як системний запальний процес при попаданні в кров грибків і бактерій, а згодом і їх токсинів. Нерідко, серед людей, що не володіють медичною термінологією, сепсис називають зараженням крові. Це важке захворювання характеризується відсутністю прогресивної тенденції до швидкого одужання та ускладненим перебігом. Незважаючи на широкі можливості в області протигрибкової й антибактеріальної терапії відсоток летальних випадків при сепсисі тримається на досить високому рівні.

Причини виникнення сепсису

Основними збудниками сепсису є різні бактерії – стрептококи, стафілококи, менінгококи, пневмококи, ентерококи, сальмонели, клебсієла, а також грибки з роду Aspergillus і Candida. При цьому розвиток сепсису зумовлена не стільки особливостями збудника, скільки атиповим станом імунного захисту людини, нездатністю локалізувати первинний осередок зараження. У окремих осіб один і той же стафілокок може тривалий час знаходиться на слизовій без ризику для життя та здоров'я, а у інших пацієнтів цей же вірус здатний викликати сепсис з можливим летальним результатом.

Найчастіше сепсис швидко розвивається і прогресує у людей із зниженим імунітетом внаслідок перенесених захворювань, рясних кровотеч, важких операцій, нестачі харчування або із-за прийому імуносупресивних препаратів. Попадання інфекції в кров може відбутися або при місцевому ураженні, або при оперативних втручаннях і медичних маніпуляціях.

Первинним осередком сепсису, як правило, стає інфекційне ураження кісток, суглобів, м'яких тканин або внутрішніх органів: обширний опік або рана, гнійні захворювання шкіри, сечостатеві інфекції, остеомієліт та ін Особливої уваги заслуговують інфекції після аборту або пологів – у часи заборони медичних абортів саме сепсис був основним чинником високої смертності жінок.

Симптоми та клінічна картина сепсису

Головною особливістю сепсису є схожість симптомів і характеру зараження незалежно від первинного збудника, так як прояви сепсису є свого роду реакцією організму на сильну інфекційну атаку, з якої імунітет не може впоратися.

Клінічна картина хвороби складається, як правило, з проявів загальної інтоксикації і симптомів інфекційного вогнища. Інтоксикація характеризується втратою апетиту, різкою слабкістю, тахікардією, ознобом, лихоманкою, задишкою і т. д. Також для сепсису характерно обширне ураження систем і органів з розвитком ниркової, серцевої, дихальної недостатності та ін. При медичному огляді та обстеженні виявляються лейкопенія або лейкоз, збільшена ШОЕ, гіпопротеїнемія, лімфопенія.

Своєчасна діагностика сепсису

Діагностування сепсису грунтується на клінічному перебігу захворювання, своєчасному виявленні патогенних мікроорганізмів у людській крові, виявленні вогнищ ураження у тканинах або органах.

Лікування і профілактика сепсису

У разі захворювання сепсисом лікування повинно проводитися негайно. В основному воно включає в себе масивну протигрибкову або антибактеріальну терапію, а також дезінтоксикацію. Лікування обов'язково проводиться в умовах інтенсивної терапії, так як в особливо важких випадках може знадобитися термінове переливання крові. При будь-якій формі сепсису прогноз на одужання завжди серйозний. Чим вчасніше розпочато правильне лікування, тим вище шанси хворого на повне одужання. Складність лікування і діагностики сепсису полягає в тому, що клінічна картина цього важкого захворювання досить змазана.

Грамотна профілактика сепсису завжди грунтується на своєчасному і правильному лікуванні гнійних вогнищ, а також на забезпечення асептичних умов у процесі проведення медичних маніпуляцій. Також до профілактики сепсису відносять правильне використання антибактеріальних препаратів. Слід пам'ятати, що будь-які грибки і бактерії здатні пристосуватися до будь-якого, навіть сильному лікарського препарату. Чим більш серйозні антибіотики приймає хворий, тим «розумніші» і сильнішими стають наші приховані вороги. Використання сучасних антибактеріальних препаратів без лікарського контролю позбавляє нас можливості боротися з бактеріями і грибками в дійсно складних і небезпечних для життя ситуаціях, коли ці ліки можуть врятувати наше життя.

Себорея - причини, симптоми, діагностика, лікування

Себорея - вид шкірного захворювання, під час якого відбуваються збої в нормальній роботі сальних залоз, трапляються вони з-за функціональних нейрогенних порушень, які призводять до появи себорейного дерматиту, прищів екземи і т. д.

Як показує статистика, себореєю найчастіше хворіють молоді люди віком від 12 до 24 років. Певні порушення функцій ендокринної та нервової систем, які відбуваються в період статевого дозрівання організму, призводять до неправильної роботи сальних залоз, тим самим створюючи сприятливі умови для розвитку інфекції.

Себорея - причини

Точні причини цієї хвороби в даний час до кінця не вивчені. Тому можна говорити про чинники, що впливають на розвиток себореї:

- Схильність на генному рівні (спостерігається як сімейна особливість або ознаку, підвищене саловиділення і сильно виражене розвиток сальних залоз)
-різні захворювання шлунково-кишкового тракту, розлади ендокринної системи, психічні захворювання.
-гормональні зміни, виражені зміною нормального співвідношення андрогенів і естрогенів(чоловічих і жіночих статевих гормонів відповідно).
-нервові розлади, що порушують розвиток центральної нервової системи. Психогенні стреси активно сприяють посиленому вироблення шкірного сала.
-незбалансоване і безсистемное харчування, нестача вітамінів групи А і В, а також мікроелементів.

Себорея - симптоми

Так як виникнення себоре пов'язано з активізацією вироблення шкірного жиру, то основні осередки знаходяться в місцях великого скупчення сальних залоз організму людини. Явні ознаки захворювання:

- рясна лупа
- потовщення рогового шару епідермісу (зовнішнього шару шкіри)
-сильне випадання волосся, з можливістю вогнищевого облисіння
-шкірний свербіж
-жинрый блиск і лущення шкірного покриву.

Себорея - діагностика

Для діагностування себореї використовуються дві орієнтовані проби, що доводять наявність у пацієнта підвищеного потовиділення і сально-роговий пробки, що утворилася в результаті закупоркою сальних залоз. Якщо протерти шкіру людини хворого себореєю фільтрованої папером, то на місці контакту аркуша паперу і жирної шкіри з'являється "масляна пляма".

При стисканні пальцями рук ділянки шкіри, зараженого себореєю, з гирла сальних залоз виділяються білуваті нитки, так звані вугри. Секреція шкірного сала оцінюється на різних ділянках шкіри спеціальним приладом - себометром. Діагностика себореї передбачає проведення біохімічного аналізу крові.

При певній необхідності можливе застосування ультразвукового дослідження органів черевної порожнини, а також щитовидної залози.

Себорея - лікування і профілактика

Саме лікування себореї тісно пов'язане з лікуванням всіх патологічних порушень організму. Необхідно ретельно провести обстеження нервової системи, внутрішніх органів, а також відрегулювати гормональний фон. При себореї фахівці радять вживати в їжу кисло-молочні продукти, овочі, фрукти а також їжу, багату клітковиною і вітамінами. Слід уникати гострої, жирної, консервованої їжі. Обмежити вживання кухонної солі, борошняний і солодкої їжі.

Радяться прогулянки на свіжому чистому повітрі, прийняття мінеральних ванн, заняття спортом і фізкультурою. Крім цього необхідний міцний і здоровий сон, без порушення режиму. Якщо ж під час хвороби у пацієнта спостерігається деякі нервозы, повішена дратівливість, то лікарем призначаються заспокійливі препарати.

Заходи з профілактики такої хвороби як себорея в даний час ще не розроблені.

Яндекс.Метрика